Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece’te 4. Büyük Güç - Şeytani Ruh ve Enerji, Lanetli Kılıçlar

Teşekkür ettim @Shakky. Beğenmene sevindim :)

Shogun ve Kaido'yla ilgili Zoro'nun izleyeceği yol tam olarak ne olacak ben de merakla bekliyorum. Shogundan yola çıkarak lanetli kılıçlardan birini elinde bulundurduğunu ve Zoro'nun bu kılıcı alacağını tahmin ediyorum. Muhtemelen nidai kitetsu. Aynı zamanda bu katana ateşle ilgili bir gücü barındırıyor olabilir diye düşünüyorum. Kaido için sanki ayrı bir senaryo gelecekmiş gibi hissediyorum son zamanlarda. Çünkü Kaido ve shogun birleşimi çok büyük güç. Ne kadar da Marco'lar gelse ne kadar da Minkler gelse o iş yaş gibime geliyor ancak diğer yandan da shogun düşerken Kaido'nun uzaktan izleyecek olması fikri mantıksız geliyor. Şu sıralar durumları biliyorsun... Mangakanın ne yapacağı kestirilemiyor ancak ne şekilde olursa olsun Zoro'nun Wano'da ve Kaido düşerkenki rolü çok büyük olacak.

En az bunlar kadar merak ettiğim şey ise katanalar ve lanetli kılıçların iç yüzü. Çok derin bir yapıları var. Bu işin sonunun Mihawk hakkında da bilgi verecek olması da ilgi çekici. Her yönden seriye çok şey katacak bir unsur olduğunu düşünüyor ve merakla Wano'yu bekliyorum :)
Kesinlikle kılıçların ruhu ve iradesi olduğuna inanıyorum. Zoro'nun lanetli kitetsuyu seçişi için yaptığı kumar tesadüfi bir sonuç vermedi. Bilinçli bir şekilde oluşan sonuçtu kılıcın Zoro'yu kesmeyişi. Kılıç mı güçten gelir güç mü kılıçtan mevzusu ikisinin de birbiriyle var olmasından başka bir şey değil. Kişinin ruhu ve iradesi yüzünden kılıç, istediği kişiyi seçiyor. Yani Zoro'da zaten var olan güç ve potansiyelin yüzeye çıkması için bir araç niteliğinde kılıç. Kılıcın ruhu ve gücü kişinin iradesiyle birleşerek bir form oluşturuyor adeta. Gerçekten çok heyecan verici bir konu kılıçlar, seri içinde bu kadar kapalı kutu halinde kalışı iyice tetikliyor merakı. Bir an önce Wano gelsin istiyorum bende. :oops:

Tek solukda tamamını okudum. Öncelikle emeğine sağlık baya uğraşmıssın,ortaya baya da güzel bir yazı çıkmış. İndra ve Hint tanrıları kısımları kafamda tam oturmamış olsa da diğer kılıcın laneti, kişinin laneti ve kapalı göz kısımlarının olabilitesi gayet yüksek duruyor. Şimdi zoronun şeytani bir ruhu olduğunu ve onu kontrol ettiğini düşündümde on numara senaryo olurdu:good:

Eline sağlık çok güzel olmuş eylülde yazmışsın yeni gördüm ve şu saatte okudum:flaugh: Şeytani ruhun 4.güç olduğunu bende düşünüyorum.Şu zamana kadar korsanlardan kılıç kullanan hatırladığım Shanks,Rayleigh,Mihawk,Zoro,Shiryuu,Cavendish vs bunların kılıç ustası olduğunu biliyoruz yazdığın gibi şeytani ruhlu(lanetli) olarak gördüğümüz Cavendish gözüktü hakuba formunda.Loguetownda kılıçların lanetinden bahsedildi.Bana kalırsa iradesi olanlar şeytani ruhu(laneti) zapt edebilmekte.Zoro laneti şuan zapt edebiliyor timeskipten sonra nasıl güçlendiğini biliyoruz gözündeki yarada laneti zapt etmek için yapıldığını düşünüyorum.Bu arada Shanks ve Ragleighinde kılıçlarınında lanetli ve en güçlü kılıçlar olduğunu düşünüyorum ve irade bakımından ne kadar güçlü olduğunu hepimiz biliyoruz.(Yazıyı okurken aklıma Kaidonun kılıç kullanma olasılığı geldi acaba kılıç kullanıyor mu kullanıyorsa ölümsüz olmasının sebebi kılıçın lanetide olabilir :ehe:)

@GeraltOfRivia, @Serdar06 eyvallah :)

Bu arada @Serdar06.. Kaido olayını görmezden geldim :ehe:

Ray-ri kılıcını birine devretmiş ya da kaptırmış olabilir belki. Pek dikkat çekici gibime gelmedi ama Kara Kral lakabından birşeyler bekliyoruz bakalım. Shanks'ın kılıcı sağlama benziyor. Hatta Roger'ın elindeki kılıcı benzetiyorum ama hayırlısı :)

Zoro ise lanetini kontrol edemiyor bence. Sadece kontrol edebilmenin bir yolunu bulmuş ya da Mihawk söylemiş. Bir anlamda mühür gibi birşey. Bu ikisi farklı şeyler. Kontrol edebilse idi gözü kapalı dolaşmazdı diye düşünüyorum. Böyle güçler, kullanıcısından güçlü oluyor görünen kadarıyla (Cavendish). Zoro'nun içindeki güç de şu an Zoro'dan güçlü. Bu gücü kontrol edebilmek fiziksel olarak mı yoksa mental olarak mı çok güçlü olmayı gerektiriyor belli değil. Bence her ikisi de. Bu yüzden Zoro için bu gücü kontrol etmek biraz daha zaman alacaktır. Muhtemelen Wano'da birileri tavsiye verebilir ya da kontrol etmenin bir yolunu bulabilir. Çünkü bu ülkenin anlamı "uyum". Fiziksel, ruhsal ve mental olarak bir bütün olduğun zaman bu güce hakim olabiliyorsun gibi birşey bekliyorum. Mangaka 3'lemeleri sever zaten. Naruto'nun sennin modda doğa enerjisi ile uyum içerisinde olması, Kyuubi'yle iletişim içinde olmadı gibi çok yönlü bir güç bu.

Aynen kontrol edebilseydi gözü kaplı olmazdı mühür gözündeki iz olabilir.Ben hatta gözündeki izi Rayleighin tavsiyesi üzerine yaptığını düşünüyorum gece aslında onuda yazacaktım saçma gelir diye yazmadım. @Densetsu no Samurai

Shabondy adasına ilk varan Zoro ve çok erken geldiği için Rayliegh gücünü test etmiş olabilir o şekilde tavsiye vermiş olabilir.Dediğim gibi Zoro hakkında herşeyi wano arcında görecez :flaugh:

Mihawk'ın kılıcı da lanetli olabilir veya ona benzer ayrı bir güç çıkabilir. Ayrıca bu kılıç ona kimden kaldı, neden en iyi kılıç onda? Roger'ın idamında henüz gençken sırtında o kılıç yoktu (ya da gösterilmedi)

Shabondy adasına ilk varan Zoro ve çok erken geldiği için Rayliegh gücünü test etmiş olabilir o şekilde tavsiye vermiş olabilir.Dediğim gibi Zoro hakkında herşeyi wano arcında görecez :flaugh:
Zoro Sabaody'ye ilk geldiğinde Ray-ri ile karşılaşmıyor. O kısım filler :)

Mihawk'ın kılıcı da lanetli olabilir veya ona benzer ayrı bir güç çıkabilir. Ayrıca bu kılıç ona kimden kaldı, neden en iyi kılıç onda? Roger'ın idamında henüz gençken sırtında o kılıç yoktu (ya da gösterilmedi)
Kara Kılıç daha evvel Rayligh'te olabilir. Buna yönelik teoriler mevcut. Fakat benim dikkatimi çeken bir özellik de Rayligh'in tek kılıç stili kullanıcı olması. Mihawk da tek kılıç kullanıyor. En önemli çeldiricilerden biri de bu tabi ki;

???

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık