Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] One Piece’te 4. Büyük Güç - Şeytani Ruh ve Enerji, Lanetli Kılıçlar

@Riful

Kuina'nın ölme sebebi çok dandik. One Piece'te merdivenlerden kayıp da ölecek bir insan evladı yok. Hatta öyle bir böcek bile yoktur :) Hele ki bu kişi, yaşıtlarından daha büyük insanları yenebilecek gücü bünyesinde bulunduran Kuina ise.

Koshiro kızını öldürmediyse geriye tek fail kalıyor :) Olur ya da olmaz demiyorum ama ihtimali de yok değil hani. Kılıçlar konusuna Dragon'la devam edeyim ordan takip et gerisini istersen.

@Dragon

Öncelikle teşekkür ederim :)

Wano'da iki kılıcı birden değiştireceğini düşünmüyorum. Sadece Shuusui'yi bırakacağını düşünüyorum. Bunun iki sebebi var.
  1. Belki çok klasik ama bir gerçek.. Shuusui Wano'nun ulusal hazinesi. Ryuuma her ne kadar Zoro'nun atası olsa da sadece Zoro için bir anlam ifade etmiyor. Tüm Wano-kuni halkı için önemli bir adam bu. Bu yüzden Zoro'nun bu düşünceyi göz önüne alacağını ve bencil davranmayıp ülkenin hazinesine saygı duyacağını düşünüyorum. İşte tam da bu adamlığı yüzünden Wano'lular sevinçten çıldıracak ve Zoro'ya Shuusui'ye denk başka bir kılıç hediye edeceklerdir.
  2. Shuusui hangi koşullar altında alındı ? Ryuuma Brook'un gölgesinde iken. Kılıç ne kadar güzel olsa da Zoro'nun bir adalet ve gurur anlayışı var. Zaten mangaka bu anlayışı daha Zoro'nun teri soğumadan gösteriyor:

Seninle yaşadığın dönemde karşılaşmak isterdim. Ya da animedeki çevirisiyle;

Seninle hayattayken karşılaşabilmeyi isterdim.

Çünkü Zoro da biliyor. Dövüş Ryuuma'nın tam gücündeyken gerçekleşmedi. Ve Zoro handikaplı (Brook'un gölgesi olduğu için) Ryuuma'yı yenmeyi bir övünç kaynağı olarak görecek bir adam değil.

Zoro'nun düşüneceği şey şu olacaktır:

Lan kılıcı aldık ama... :D Aldık ama adamı tam gücündeyken yenmemiştim lan. Bir de bu adamların ulusal hazinesi. Bir adamlık daha yapayım da karizma kasayım yine dur :D

Ve Shuusui'yi geri verir ;)

Herkese teşekkür ederim :)

Valla ne yalan söyliyim, kendim yazdım diye demiyorum daha sonradan okuyunca bana da zevkli geldi :D

1 numaralı kısma değinmek gerekirse.. Sen diyince fark ettim. İyi bağdaştırdın Wado İchimonji'yi. Mantıklı da geldi işin açıkçası. Olabilitesi var.

Kılıcın Kuina'nın ölümüne sebep olması, dükkan sahibinin dediklerine bakacak olursak Wado İchimonji'yi lanetli bir kılıç olarak gösteriyor. Böyle bir şeyin olma ihtimali düşük de olsa var olabilir. Pek sanmıyorum gerçi. Fakat şu şekilde de olabilir. İlla ki lanetli kılıçların ruhu olur diye bir şey yoktur. En iyi 21 ve 12 gibi kendini kanıtlamış ve iyi kalitedeki kılıçların hepsinin bir ruhu olabilir ve bu ruhlar da kendi güçleriyle çeşitli olaylara sebebiyet verebilir. Dediğin gibi Wado Zoro'nun iradesini çok beğenmiş ve onunla olmak da istemiş olabilir.

Mihawk'ın gözüyle ilgili tahminine gelince.. Zoro'nun bahsettiğin ama filler olan sahnesiyle birleştirirsen olabilirliği daha bir artıyor ama filler sahneyi göz önüne almazsak biraz düşüyor bu ihtimal sanki. Olmaz da diyemiyorum çünkü Mihawk'ın gözü hakkında en ufak bir ip ucu yok. Her şey çıkabilir yani bu gözden. Herif gözüyle ilgili bir lakap almış resmen. Uçuk kaçık bir güç çıkacak ama ne olabileceği konusunda gerçekten bir fikrim yok şu an için.
Eğer lanetli değil de ruhu varsa ve bilinçli olarak bunu yaptıysa lanetlilerden pek farkı kalmıyor. Lanetli kılıçlar muhtemelen belli bir süreçten sonra ön plana çıktıkları için o isimleri alıyorlardır. Belki de Kuina'nın kılıcı da gizli bir lanet barındırıyordur. Ya da bizim lanet dediğimiz şey aslında her kılıçta olan o ruhun ta kendisidir. Dediğim gibi bazıları kötü şöhret kazanmıştır sadece. Bilemiyorum.

Onun dışında bu inceleme ağırlıklı teorini forumdan olmayan bir arkadaşıma okuttum ve o da çok beğendi. Hatta Zoro'nun şeytani ruhuyla alakalı bir sahne de o söyledi:

Burada Nami ve Chopper mantıksız bir şekilde Zoro'dan korkuyorlar. Nami Chopper'ı kendine siper ediyor. Chopper da korkuyor. Acaba Nami'nin hava olaylarını hissetmesi gibi burada da bir şeyler hissetmiş olması mümkün mü? Bir şey görmediği açık ama bir şey hissetmiş olabilir. Zoro'nun kendilerine doğru koşmasına anlam veremeseler de korkmaları için bir sebep yok. Normal bir şekilde ''n'apıyorsun'' diye sorabilirdi. Bilmiyorum çok mu zorlama ama belki bir şey çıkar diye yazayım dedim. :)

Eğer lanetli değil de ruhu varsa ve bilinçli olarak bunu yaptıysa lanetlilerden pek farkı kalmıyor. Lanetli kılıçlar muhtemelen belli bir süreçten sonra ön plana çıktıkları için o isimleri alıyorlardır. Belki de Kuina'nın kılıcı da gizli bir lanet barındırıyordur. Ya da bizim lanet dediğimiz şey aslında her kılıçta olan o ruhun ta kendisidir. Dediğim gibi bazıları kötü şöhret kazanmıştır sadece. Bilemiyorum.

Onun dışında bu inceleme ağırlıklı teorini forumdan olmayan bir arkadaşıma okuttum ve o da çok beğendi. Hatta Zoro'nun şeytani ruhuyla alakalı bir sahne de o söyledi:

Burada Nami ve Chopper mantıksız bir şekilde Zoro'dan korkuyorlar. Nami Chopper'ı kendine siper ediyor. Chopper da korkuyor. Acaba Nami'nin hava olaylarını hissetmesi gibi burada da bir şeyler hissetmiş olması mümkün mü? Bir şey görmediği açık ama bir şey hissetmiş olabilir. Zoro'nun kendilerine doğru koşmasına anlam veremeseler de korkmaları için bir sebep yok. Normal bir şekilde ''n'apıyorsun'' diye sorabilirdi. Bilmiyorum çok mu zorlama ama belki bir şey çıkar diye yazayım dedim. :)
Kılıçları çekmiş üzerlerine üzerlerine yürüyor, üstüne Nami'nin korkaklığı cabası. Yani gayet doğal korkması.

Ellerine sağlık. Gün içinde yolculuklar esnasında okudum keyif aldım. Zoro bu şekilde işlenirse gayet güzel olur.

Ancak şu gözün kırmızı olması mevzusu kısmı biraz sakat geldi. Manga değilde anime odaklı gitmeye çalışmışsın, bence bu animede verilen efekt olma ihtimali yüksek.

Bir de şu şeytani gücün hakubadan önce bir filmde işlenmesi (ilk 8 filmi izlemedim) olayını bilmiyodum. Öğrenmiş oldum. Bu da Odanın geriye dönük animeden araklamalarda bulunduğunu gösteriyor.

Kılıçtan ekstra bir güç çıkması lazım. Kılıçların laneti ile şeytani ruh ve kişinin iradesi bağlanırsa al sana buradan gelen ekstra bir güç. Öteki türlü çok eziyorlar kılıcı. Deiku olan Mihawk'u bile amiral'in altında görenler var. Shanks'ın kılıcı süs diyenler var. Haki ile birlikte kılıcın numarası kalmadı meselesi var. İşte bunlar hep kılıcın küçük görülmesi ile alakalı. Kılıca bu çeşit ekstra bir güç lazım ki op dünyasında kılıcın yeri belli olsun. Bu ekstra gelmese bile kılıcın yeri belli ama görmek istenmiyor:p
Haki-icad-oldu-mertlik-bozuldu-Rifo.:oleyo:

Kılıcın-ruhu-mevusuda-çok-mantıklı.Ama-her-kılıçta-bu-olmaz-bence.Daha-çok-efsanevi-kılıçlarda.

Ellerine-sağlık.

Ellerine sağlık. Gün içinde yolculuklar esnasında okudum keyif aldım. Zoro bu şekilde işlenirse gayet güzel olur.

Ancak şu gözün kırmızı olması mevzusu kısmı biraz sakat geldi. Manga değilde anime odaklı gitmeye çalışmışsın, bence bu animede verilen efekt olma ihtimali yüksek.

Bir de şu şeytani gücün hakubadan önce bir filmde işlenmesi (ilk 8 filmi izlemedim) olayını bilmiyodum. Öğrenmiş oldum. Bu da Odanın geriye dönük animeden araklamalarda bulunduğunu gösteriyor.
Sağol :) Anime olayı şöyle.. Yazı içinde de not düşmüştüm. Aslında bu mangakanın Zoro'nun gözünü karanlık çizdiği ya da göstermediği bir çok sahne için kullandığı bir yöntem. O gözde bir özellik olduğunu göstermek adına mangada karanlık çizim kullanırken animede kırmızı göz temasını kullanıyor. Yani iki durum da kendi içinde tutarlı ve düşündüğün gibi mangada ayrı animede ayrı bir tutumu yok aslında mangakanın.

Diğer bir deyişle Manga siyah-beyaz olduğundan kırmızı göz olayını gösteremez. Öte yandan gözü anime gibi renkli bir platformda siyah çizmek mantıklı değil. Daha belirgin ve dikkat çekici olması için kırmızı efekt vermiş mangaka. Ki bence de mantıklı :)

Filmler önemli aslında. Hatta aynı filmde değinmek istediğim başka kısımlar da vardı ama konuyla alakalı olmadı için değinmedim. Ay teması var orda. Kesinlikle işleneceğini düşünüyorum. O filmi izlemelisin bence. Özellikle Minkler için kurulabilecek bağlantılar olduğunu düşünüyorum. Bu da ayrı bir teori konusu olabilir aslında. Ilgililere duyurulur :)

Teşekkür ettim @Luffyacesabo @mugiwara ya, @Will of D., @Foxy the Silver Fox.

Son düzenleme:

Sinbatt

Konuyu baştan sona hiç sıkılmadan büyük bir keyifle okudum eline sağlık tepitlerin çok güzel ve yerinde olmuş. Anladığım kadarıyla zoro ve kılıç hayranisin ama burda atladigin yada çok az değindiğin iki büyük karakter var Shanks ve Mihawk onlarda çok büyük bir kılıç ustası malum aralarındaki düello diller e destan olmuş iki büyük bir karakter ikisinde de lanetli ruh etkisi büyük oranda var biri kara kılıç sahibi Mihawk diğeri de gözünde büyük bir yara bulunan Shanks ikisinde de lanetin etkisi var

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık