Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Okuduğunuza Pişman Olduğunuz Mangalar

Kime göre neye göre güç dengesi yok.Güç dengesi olmayan seride numarayla adam sıralandığı nerede görülmüş.
Ayrıca sen bu serileri güç dengesi için mi takip ediyorsun sadece ? Kafanda oturtamayınca çerezlik mi oluyor hemen ?
Bana göre yok fakat eminim ki bu iki serinin [ fairy tail - bleach ] animesini izleyipte benim gibi adam akıllı bir güç dengesi olmadığını düşünen arkadaşlarda vardır. Önyargılı olmamanda fayda var biraz fazla celallendin.
Daha yeni Shinigami olmuş ve Seireitei'ye gelipde 13 Kaptandan birisi olan Zarakiyi yenen İchigoya kalkıpta güç dengesi dersen baya bi komik olur. Aynı şekilde Dünya ile Seireitei arasındaki boşlukta 5 dakika bekleyipte Aizene denk olarak dövüşebilecek şekile gelmekte bi o kadar gerçekcimi güç dengesi ve power up açısından senin için ? Fairy Tail'de Natsu İkiz Ejderi tek başına yeniyor çünkü o Natsu. Gajeel'i yeniyor çünkü o Natsu. Erza Minervayı yeniyor çünkü o Erza. Tüm bunlar sana gerçekten çok iyi bir power up ve güç dengesi olarak geliyorsa bilemem fakat ben tüm bunlara rağmen bu iki seriyide yere vurmuyorum. Zira ikisininde mangasını ve animesini bitirdim çerezlik dememin nedenide o yüzden. Belirli bir güç dengesi yok fakat izletiyor.

Son düzenleme:
Bana göre yok fakat eminim ki bu iki serinin [ fairy tail - bleach ] animesini izleyipte benim gibi adam akıllı bir güç dengesi olmadığını düşünen arkadaşlarda vardır. Önyargılı olmamanda fayda var biraz fazla celallendin.
Daha yeni Shinigami olmuş ve Seireitei'ye gelipde 13 Kaptandan birisi olan Zarakiyi yenen İchigoya kalkıpta güç dengesi dersen baya bi komik olur. Aynı şekilde Dünya ile Seireitei arasındaki boşlukta 5 dakika bekleyipte Aizene denk olarak dövüşebilecek şekile gelmekte bi o kadar gerçekcimi güç dengesi ve power up açısından senin için ? Fairy Tail'de Natsu İkiz Ejderi yeniyor çünkü o Natsu. Gajeel'i yeniyor çünkü o Natsu. Erza Minervayı yeniyor çünkü o Erza. Tüm bunlar sana gerçekten çok iyi bir power up ve güç dengesi olarak geliyorsa bilemem fakat ben tüm bunlara rağmen bu iki seriyide yere vurmuyorum. Zira ikisininde mangasını ve animesini bitirdim çerezlik dememin nedenide o yüzden. Belirli bir güç dengesi yok fakat izletiyor.
Güç dengesi yok demek ayrı power up muhabbetlerini sevmemek ayrı birşey.Sen beğenmemişsindir güç artışı yaşamasını yada o güce ulaşmasını bu tamamen ayrı bir olaydır.Ancak serinin yapısına uygundur zilyon tane açıklaması yapılıyor önce veya sonra.Ana karakter melezlikte son nokta bir isim olduğu için herhangi bir gariplik yok.Kökenini gayet normal olup değişimler yaşasaydı o zaman anormal olurdu.Ayrıca o F.tail.Diğer serilerde çünkü o x diye bir neden ileri sürülmüyor.Serinin terimleri dahilinde açıklamalar yapılıyor.

Bende senin söylediğini dolaylı yoldan anlattım. Kurgu olarak Fairy Tail'in hikayesi güzel fakat herşeyi çok oldu bittiye getiriyor güç dengesi yok. Bleach ile ikisi karizmatik karakterler ve Ost'lerin verdiği duygular ile izletiyor.
Fairy Tail'de başta kötü loncalar falan oooo diyosun. Ama çok kötü işledi her şeyi. VS'yi o Natsu, o Erza diye aldırdığında bir zevki kalmıyor. Ejderha muhabbeti de kötü işlendi.
Adamın gücü çok fena. Natsu sadece Natsu diye alıyor.
İnsanın tadı kaçıyor.
Mangaka bildiğin dalga geçiyor takipçileri ile.
@Millennium Wizard
Bleach'in sıkıntısı vs'nin işlenişi. Birbirlerine sırayla saldırıyorlar. Yok ben onu yemedim. Yok ben bu saldırının geleceğini düşündüm şeklinde geçiyor.
Bir de tüm güçlerini hep saklıyorlar. Herkes ölecek ama adam hala kullanmıyor. Mantıklı şeylere oturtamadı bunları.
Konu darlığı, vs'lerin işlenişi, güçlerin saklanışı. Sıkıntıları bu o serinin. Tabi artıları da var. Karakterler ve güçler artı yönleri diyebilirim.

@Monkey D. Luffy
Dediklerinde haklılık payı var fakat çamurluk durum değil. Savaşları planlamak veyahut hareketleri tahmin etmek kötü olarak lanse edilmemeli. Fazlası abartı tabii ama yine de olabilir.

Güç saklama ise neredeyse güç(yetenek,teknik,büyü vb.) olan her seride bulunan bir şey. Varsa fikrin dinlemek isterim.

Güç dengesi yok demek ayrı power up muhabbetlerini sevmemek ayrı birşey.Sen beğenmemişsindir güç artışı yaşamasını yada o güce ulaşmasını bu tamamen ayrı bir olaydır.Ancak serinin yapısına uygundur zilyon tane açıklaması yapılıyor önce veya sonra.Ana karakter melezlikte son nokta bir isim olduğu için herhangi bir gariplik yok.Kökenini gayet normal olup değişimler yaşasaydı o zaman anormal olurdu.Ayrıca o F.tail.Diğer serilerde çünkü o x diye bir neden ileri sürülmüyor.Serinin terimleri dahilinde açıklamalar yapılıyor.
Bir seride güç dengesinin olduğunu nasıl anlıyosun ? Power up ile güç dengesi birbirini bağlayan şeyler. Ana karakter ve etrafındaki karakterler power up aldıkları zaman güç dengesindeki sıralama değişebilir.
Fairy Tail'i yeni bitirdim ve seri başından beri sıkılmadan izledim. Fakat güç dengesi olmadığı bariz dediğin açıklamaları yapsa bile işlevler ile alakası yok. Mesela en basitinden örnek vereyim. Büyü konseyindeki morukların alayını tek bir saldırıda öldüren Jackal'ı Natsu indiriyor. Natsu Laxusu yeniyor çünkü Laxusun şimşeğini yiyor ve o Natsu. Natsu Jellal'ı yeniyor çünkü Etherion yiyip güçleniyor. Tüm bunlar sana bir güç dengesi ifade ediyosa bilemiyorum.

Son düzenleme:
Death Note
Elfen Lied
Aku no Hana -sonu iğrenç bitti.
Dorohedoro -müthiş manga, hayatımı mahvetti bu yüzden pişmanım :ehe:
Breaker new waves :artiz:
Bleach :(
Junjou Romantica
Noragami

Bir tane daha manga vardı adını unuttum, oyundan çevrilen. Dandirik bir tane de animesi var. Yaoi tarzı bir şey ama çok da yaoi değil, shiki diye siyah saçlı kızıl gözlü karizma bir abimiz vardı. Hatırlayan var mı?

Bir seride güç dengesinin olduğunu nasıl anlıyosun ? Power up ile güç dengesi birbirini bağlayan şeyler. Ana karakter ve etrafındaki karakterler power up aldıkları zaman güç dengesindeki sıralama değişir.
Fairy Tail'i yeni bitirdim ve seri başından beri sıkılmadan izledim. Fakat güç dengesi olmadığı bariz dediğin açıklamaları yapsa bile işlevler ile alakası yok. Mesela en basitinden örnek vereyim. Büyü konseyindeki morukların alayını tek bir saldırıda öldüren Jackal'ı Natsu indiriyor. Natsu Laxusu yeniyor çünkü Laxusun şimşeğini yiyor ve o Natsu. Natsu Jellal'ı yeniyor çünkü Etherion yiyip güçleniyor. Tüm bunlar sana bir güç dengesi ifade ediyosa bilemiyorum.
Şimdi karakterlerin açığa çıkmamış belli bir potansiyelleri varsa ve onu ortaya çıkarırlarsa bundan daha doğal birşey yok.Fakat birisi %100 gücündeyken bunun üzerine diğerlerinden güç falan toplayıp %200 olursa o zaman problem var demektir.Güç dengesi nedenlerle de alakalıdır.Mesela soyla alakalı.O soy güçlüyse karakterde onla bağlantılı olarak güçlü olur.Genelde hikaye gidişatı için aslında güçlü olması gereken isimler özellikle sınırlanıyor Zaraki gibi.Kurgu için gerekli bir durum.O yanılsama bundan kaynaklanıyor.Adam zaten güçlüymüş ama biz onu hep zayıf olarak gördük en başlarda.

Seriyi takip etmiyorum ama 10 bölüm izlemiştim.Diğer yönlerden kötü olabilir ama şu dediğinde birşey yok.Adam yiyerek güçleniyorsa bu seni neden rahatsız ediyor ki ?
En başta adama böyle bir özellik verildiyse elbette bunu kullanıp gücünü arttıracak.Yazar ana karaktere sürekli gelişebileceği ucu açık bir güç vermiş.Ha bu yeme olayını serinin kurallarına aykırı biçimde yapıyorsa o zaman tamam.Ama olağan biçimdeyse neden bir gariplik olsun.Ana karakterin yeteneklerini beğenmezsen takip etmezsin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık