Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Anket] Oda, Big Mom'ı Başkasına mı Saklıyor?

'One Piece Manga Genel' forumunda Ulquiorra tarafından 5 Tem 2017 tarihinde açılan konu

?

BigMom'ı kim indirecek?

 1. Luffy

  31 oy
  33.7%
 2. Karasakal

  32 oy
  34.8%
 3. Hükümet

  22 oy
  23.9%
 4. Başka bir süpernova(lar)

  7 oy
  7.6%
 1. Ulquiorra (Üye)
  Mesaj Sayısı 16
  Üyelik Tarihi24 Kas 2016
  Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere şuan bulunduğumuz arc ta hep Big Mom düşecek mi,düşmeyecek mi tartışması içindeyiz. Benim aklımda hep Big Mom'un bu arc zayıflayacağı, bizimkiler adadan ayrıldıktan sonra başkalarının düşüreceği düşüncesi vardı. Son bölümlerden ve 871. bölümün spoilerlarından sonra bu düşüncem pekişti.
  Şimdi bizim oğlan 1-2 arc sonra Kaido'yu bir şekilde düşürecek. Araya bir time-skip girmeyeceğini varsayarsak bu oğlan şu anda gördüğümüz güçlerinden farklı güçlere sahip olabilir (olmayadabilir). Bence şu anki arcta tayfa eksik dahi olsa, sonuç olarak dövüşler 1v1 olarak ilerlediği için bizimkinin BigMom'ı indireceği bir senaryo yazılabilir Oda tarafından. Ancak şöyle bir şey var. Arc sırasında defalarca bunun sadece kurtarma operasyonu olduğu vurgulandı. Ve tayfanın eksik olması durumu son bölümde Nami tarafından dile getirildi. Diyeceğim şu ki; bizim genç şu an BigMom'ı yenebilecek güce erişmiş dahi olsa Oda bunu bir şekilde ertelemeye çalışıyor ve önce Kaido ile karşılaştırmak istiyor. Ben de bunu başlıkta belirttiğim gibi BigMom'ı başkasının düşüreceğine yordum.Peki bu başkası kim olabilir ?

  1) Karasakal. Bu, yorumlardan okuduğum , aslında bana ait olmayan bir fikir. Şöyle ki; Raftel'e gitmenin yolu 4 kitabeden geçiyor. Ve bizimkilerin bu adadaki misyonlarından biri de bu kitabeyi kopyalamaktı. Karasakal'ın, Luffy'nin kk olma konusundaki belki de en büyük rakibi olduğunu düşünürsek eninde sonunda o da kitabeleri ele geçirmeye çalışacak. Arc bittikten sonra belki de BigMom'un zayıfladığını düşünerek son darbeyi indirmek isteyebilir.

  2) Hükümet. Aslında hükümetin dengeleri bozmak adına böyle bir şey yapabileceğine çok fazla ihtimal vermiyordum. Ancak yine 871. Bölümün spoilerlarında okuduğumuza göre adada bir CP0 ajanı var. Tabi şuan aktif olarak görev yapıyor mu, yapıyorsa da şuan adada neden bulunuyor bilmiyoruz. Ama hükümet belki de ileride politikalarında değişiklik yapıp böyle bir savaşa kalkışabilir.

  3) Başka bir Süpernova(lar). Belki Karasakal ile aynı sebepten dolayı belki de güçlerini ispatlamak istemelerinden dolayı herhangi bir süpernovanın, ileriki bir dönemde BigMom'ı düşürmesi ihtimal dahilinde. Sonuçta şuana kadar Shanks ve Kaido için süpernova ittifakları kurulduğunu gördük.

  Benim düşüncelerim bunlar arkadaşlar. Sizlerin de düşüncelerinizi merak etmekteyim.
   
 2. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,699
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Teoriden ziyade anket gibi duruyor, bu tarz bir konu vardı sanki. BM'i Elbaf'ta Luffy tayfasıyla indirir.
   
 3. Mesaj Sayısı 15,508
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Senin genç yerlerde. Linlin'i indirmesi imkansız. Şu an o güçte olması ama mangakanın Linlin'i başkasına saklıyor oluşu da imkansız. Bunları bir geçelim.

  Poneglifler önemli. Bb'nin Brook gibi bir adamı yok bildiğimiz kadarıyla. Bu yüzden Bb istediğini almak için gelir ve alır da ilerleyen zamanlarda.
   
 4. Ulquiorra (Üye)
  Mesaj Sayısı 16
  Üyelik Tarihi24 Kas 2016
  Benim genç diye bir şey yok ya ben sadece olabilir belki diye yazdım :) Peki Bb istedğini almak için geldiğinde selamlaşıp poneglifi alıp gidecek mi? Benim dediğimde bu doğrulduta BigMom'ı indireceği.
   
 5. Mesaj Sayısı 15,508
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Cık, olamaz :) Tamam ben de onu diyorum zaten. Bb istediğini almak için dövüşür. Şu anki kadrosuyla yapabilir bu işi.
   
 6. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,699
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Gider Robin'i alır. 3. Gözü bilinmeyen, gücü ne zaman açılacak belirsiz Pudding'i ne yapsın. Gücünün açılması belirsiz biri icin bir Yonkou'ya saldırmak mı? Bizim tarçın ve arkadaşlarının Robin'i mi?
   
 7. Ulquiorra (Üye)
  Mesaj Sayısı 16
  Üyelik Tarihi24 Kas 2016
  Aynı şeyi söylemişsin, ben yanlış anlamışım pardon :)
   
 8. kadir †. Keyser Söze

  kadir †. (Keyser Söze)
  Mesaj Sayısı 6,834
  Üyelik Tarihi4 Tem 2012
  Hiç biri indiremeyecek. Ark'ın Yeni Dünya da çıkacak kaos'a yerinden kımıldamayan Mama'nın da dahil olması için yapıldığı hissine kapıldım.
   
 9. Mesaj Sayısı 15,508
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  Kanki Karasakal cahil bir adam değil. Işi bilmeden, eşeğini sağlam kazığa bağlamadan yonkou kapısına gitmez tabi :) Önce bilgi sonra iş.
   
 10. Koyusiyah (Üye)
  Mesaj Sayısı 542
  Üyelik Tarihi29 Tem 2015
  Hükümet indirsin.Luffyler ortalığı biraz dağıtıp kaçarlar. Katakuri ve smoothie peşlerinden gittikten sonra akainu saldırır.Katakuri ve smoothie bunu öğrenince geri dönmeye çalışırlar.Ryokugyu katakuri ve smoothie'nin tüm kek adasına dönmesini engeller.Onları savaş bitene kadar tutar. 10 civarı gün sonrada bigmom yenilir.Güzel olabilir bence.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık