Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Novel-Light Novel Önerileri

'Novel-Light Novel' forumunda Acacia tarafından 15 Mar 2019 tarihinde açılan konu

 1. Acacia Li Xin Site Yetkilisi

  Acacia (Li Xin)
  Mesaj Sayısı 2,314
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  Son yıllarda özellikle novel-light novel serileri iyice arttı ve takipçilerinin sayısı da anime-manga takipçilerini geçti yada geçecek seviyeye ulaştı. Olur da bir gün novel okumak isteyen yeni birileri çıkar yada farklı seriler okumak için tavsiye isteyenler olur diye bu başlığı açıyorum. Bu yüzden novel okumak için buradan öneri talebinde bulunabilirsiniz yada okuduğunuz serileri bu başlıktan tavsiye edebilirsiniz.

  Ayrıca yeni başlayacaklara sona ermiş ve tüm bölümleri çevrilmiş novel serilerini okumalarını özellikle tavsiye ederim.

  Yeni başlayacaklar ve ya novel takipçileri için birkaç novel önerecek olursam:
  1- The Desolate Era
  2- Martial World
  3- Coiling Dragon yada Stellar Transformation (Aynı evrende geçen seriler)
  4- Renegade İmmortal
  5- I Shall Seal The Heavens
  6- Battle Through The Heavens, Wu Dong Qian Kun veya The Great Ruler (3'ü de aynı evrende geçiyor)
  7- World Of Cultivation
  8- Emperor Of Domination (Seri Devam Ediyor)
  9- Martial God Asura (Seri Devam Ediyor)
  10- Against The Gods (Seri Devam Ediyor)
  ...
  Sıralama beğeni sıralamam değildir. Her biri ayrı güzel, bu yüzden gelişigüzel bir şekilde sıraya dizdim okumanızı tavsiye ederim.
   
 2. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,999
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  Wuxiaworld genelde çevirileri yarım bırakmadığı için o platformdakileri tavsiye ederim. Japonların isekaileri çok olur sevenlerine birkaç tavsiye olarak The Death Mage,Tensei Slime,Kumo Desu Ga,Sevens gibileri sayabilirim. Korelilerin gamer/game elements teması çoktur. Bu ara okuduğum Stop,Friendly Fire! ve The Novel's Extra'yı tavsiye ederim. Başlarda kopmazsanız Overgeared da iyidir.
   
 3. Mesaj Sayısı 3,118
  Üyelik Tarihi4 Ağu 2014
  Tales of Demons and Gods mangasından sonra novelini de okudum. Yani novel olayını yeni girdim. Against the God'ı okumayı düşünüyorum ama ilk bölümleri biraz sarmadı. Belki TDG'yi yeni okuduğumdan etkisinden kurtulmadığından da olabilir.
  Tavsiyelere açığım.
   
 4. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,999
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  Sıkılmam dersen Kingdom Building temalı Release that Witch var. Teknoloji farkı olan noveller güzel oluyor. Modern dünyadan ilk/orta çağ seviyesindeki dünyalara getirilen en ufak teknolojinin nasıl çığır açabileceğini görünce farklı bir çekici geliyor.


  The Tutorial Is Too Hard'da var kore noveli ama konusu ve işlenişi çok güzel.
   
 5. Mesaj Sayısı 3,118
  Üyelik Tarihi4 Ağu 2014
  Release that Witch'in ilk bölümünü bitirdim sıkmadı başlangıcı güzeldi. Bakalım nasıl ilerlicek tavsiye için teşekkürler :/
   
 6. cpx Üye

  cpx (Üye)
  Mesaj Sayısı 511
  Üyelik Tarihi23 Oca 2017
  danmaichi her ciltte kendi üstüne koyuyor.
   
 7. Acacia Li Xin Site Yetkilisi

  Acacia (Li Xin)
  Mesaj Sayısı 2,314
  Üyelik Tarihi11 Ara 2008
  Bu seri güzel ama bir yerden sonra sıkmıştı. Seriyi okuduğumda serinin henüz 200 civarında bölümü çevrilmişti, 900 ü aşkın bölüm çıkmıştı. Ancak okunmasını tavsiye eder misin diye soran olursa, ben daha çok martial arts tarzı novel seven biriyim, teknoloji veya büyü içerikli novel sevenlere ise tavsiye ederim. Yazarın kurgusu ve olayların akışı başarılı ama seri içerik olarak benim gibi martial arts içerikli novel sevenlere pek hitap etmeyebilir.
   
 8. ak1 103 lv

  ak1 (103 lv)
  Mesaj Sayısı 326
  Üyelik Tarihi5 Ağu 2010
  İki novel takip ediyorum. Birincisi Tales of Demons and Gods, ikincisi ise Against The Gods. TDG aylık geldiğinden dolayı can sıkıcı olabilir. ATG muhteşem bağımlı olmak istemeyen okumasın.
   
 9. mondem (.!)
  Mesaj Sayısı 360
  Üyelik Tarihi12 Ara 2008
  Harem olmayan seri bulmak çok zor, erkek egemenliğinin baskın olduğu seriler çoğu. En çok ilerlediğim seri olan True Martial World de bile ana karakterin sevdiceği olsa da çevresindeki yan karakterler hep kız, romantik işlere girmese de o karakterlerle bi kere de iyi anlaştığı bi erkek karakter olmayacak mı dedirtiyor. Hikaye de zaten iyice kendini tekrar etmeye başladı.
  Başında sayılabileceğim Library of the Heaven's Path ve Kumo Desu ga, nani ka? serilerinin ana karakterleri epey eğlenceli okuması zevkli, tavsiye ederim. Legendary Moonlight Sculptor da güzel bi oyun serisiydi ama son zamanlarda çeviriden mi kaynaklı bilemiyorum okuduğum bölümleri anlamlandırmakta zorlanıyorum epey. Kumo'ya benzer harem olmayan oyunlu novel varsa deneyebilirim.
   
 10. Kaan 4259

  Kaan (4259)
  Mesaj Sayısı 2,999
  Üyelik Tarihi17 Ara 2011
  The Legendary Mechanic belki istediğin türde olabilir. 60-70'lerde bırakmıştım okumayı bir ara dönüp okuyacağım.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık