Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Norlan ve Altın Şehir

Arkadaşlar biraz önce bir film izlerken tarihle ilgili birşeyden bahsettiler. Ve benim aklıma direk gökyüzü adası macerası sıralarında gördüğümüz yalancı norland ve altın şehir geldi.

Tarihi hikaye şöyle:
1527'de bir ispanyol keşif gemisi florida sahillerinde battı. Sadece 4 kişi kurtulabildi. Biri Estaban adında bir köleydi. Ve bir yerli kabilesinin ölmekte olan reisini kurtardı. Ödül olarak onu kutsal şehirlerine götürdüler, som altından yapılan bir şehre. Daha sonra Estaban İspanyollarla gelip şehiri tekrar bulmaya çalıştı, fakat bulamadı. Daha sonra birçok kez denensede, kimse kutsal şehiri bulamadı.
Keşif gemisi, yerliler, yerlilerin hayatlarını kurtarmak, altın şehir, altın şehiri tekrar bulmaya çalışıp bulamamaları, yüzyıllar geçsede bulamamaları. Bana norlandın hikayesini hatırlattı, paylaşiyim dedim.

Hak sahibi

Makale yazarı : WanPiisu
Yayınlayan : www.korsanfan.com

ilginç zaten oda-sensei'nin bazen gerçek dünyadan esinlenip bişiyler yaptığını biliyoruz.
bu hikayeyide kullanmış anlaşılan :D

Bu hikaye El Dorada hikayesidir. Shandia'nın altın şehri de El Dorado'dan alıntıdır.
Hikayenin adını vermene gerek yoktu :D
2. Dediğinide bende dedim zaten, shandai burdan alınmış diye

Kısaca: Bilgili olabilirsin ama bizi ezme yav :D

Edit: Biraz araştırmayla öğrendimki o kadarda benzemiyor benim hikayemle el dorado hikayesi. Sadece yerliler ve altın kısımları benziyo, geriye kalan herşeyleri farklı.

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık