Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Konferans finali eşleşmeleri nasıl olacak?

• Kullanılan toplam oy
    20
Bu arada Kobe Bryant'ın sakatlığı hakkında bir yazı yazmıştım,burada da yayınlayayım.

Ve Şimdi Vefat Etti Huzur...

17 Yıllık adanmışlık,sayısız başarı,sayısız galibiyet ve mağlubiyetler...

1996 Draftına bir çocuk giriyor,adı Kobe 'Bean' Bryant.Draft edilen oyuncuların listesini şöyle bir elinize alıyorsunuz ve dikkatlice oyuncuların ismini okumaya başlıyorsunuz.Allen Iverson...Marcus Camby...Stephon Marbury,liste böyle uzuyor.Bırakın İlk 5'i İlk 10'da bile Kobe Bryant ismini göremiyorsunuz,sadece tek Bir Adam ! tek bir adam ondaki ışığı görüyor ve büyük bir kumara giriyor.

İşte saçları hafiften beyazlamaya başlayan o adam 13.Sıradan seçilen Kobe Bryant karşılığında Vlade Divac'ı veriyor,tabii bu teklifi alan o zaman ki adıyla Charlotte Hornets durur mu ? Hemen kabul ediliyor,imzalar atılıyor evraklar hazırlanıyor ve takas gerçekleşiyor.Bu adam sadece bu takası yapmakla kalmıyor,önümüzdeki 10 yıl içinde kesin konuşuyor ; Bu Çocuk Bir Gün En İyisi Olacak.
Eğer böyle bir şey gerçekleşmeseydi bu tarihteki en fiyasko olaylardan biri olarak yerini aldıracaktı.Sadece boşa yapılan bir takas olmayacak üstelik saçı hafiften beyazlayan Jerry West adındaki NBA efsanesinin prestijini zedeleyecekti.

Kobe Bryant,Los Angeles şehrine ve Lakers takımına o kadar emek sarf etti,o kadar şey sağladı ki.West'den sonra bu çocuktaki ışığı gören bir diğer isim Jordan oluyor.Jordan'nın ben daha önce hiç bir oyuncuya akıl hocalığı yaptığını görmedim,tek bir kişi haricinde.Belki hiç bir zaman aynı takımda olmadılar,belki hiç bir zaman %100 bir rekabete giremediler fakat rakip olarak sahaya her çıktıklarında bir şey gözümüze çarpıyor.Basketbol Tanrısı ve yıllar sonra yanında yer alacak o çocuk sürekli yan yana gelip maç içinde bir şeyler konuşuyor.Evet Tanrı ona öğütler yağdırıyor,Agresif ol! Rakibinin üzerine Git!.Bu sözler o çocuğu derinden etkileyecek ki antremanlara ve maçlara bedeni ile değil Ruhu ile çıkıyor.

Bu öğütleri veren adam ile rakibi,öğrencisi,arkadaşı olan adamın son karşılaşmasında Jordan 23 , Bryant ise 55 Sayı atıyor ve bu performansı ile Jordan'a verdiği cevap şu oluyor ; Sen Bana Böyle Öğrettin.

Jordan sezon sonu Kılıcına (Basketbol Topu) ve Topraklarına (Parkeler) veda ediyor.Gözü arkada kalmıyor çünkü biliyor ki onları devir alan adam bir gün en iyisi olacak.

O çocuğun yanında birde cüsseli arkadaşı var.Bryant ilk zamanlar onun arkasında kalıyor,Bryant'ın payı elbet büyük,fakat ödülleri toplayan o cüsseli çocuk oluyor.
Ödül bir madde parçasından başka bir şey değil,baki olan Dostluk diyerek yola devam eden bu ikilinin arası 2004 yılında bir yaz günü bozuluyor.O cüsseli çocuk Shaq takımdan gitme kararı alıyor,klasik işlemler yapılıyor ve Shaq çantasını topluyor.Kapıdan çıkarken arkasına bakıyor ve orada sayısız başarı,güzel anılar ve sonsuza dek sürecek sandığı dostlukları görüyor.Yinede durmuyor ve yoluna devam ediyor.

Artık Liderlik paylaşılmıyor,liderlik tek bir isimde...O Sene Lakers playoffa yapamıyor ve herkesin aklında bir soru oluşuyor ''Shaq bu takımın her şeyimiydi ?'' ''Kobe Bryant denilen adam tek başına bir şeyler başaramıyor mu?''
O sezon öyle kapana dursun,Kobe o yaz her zamankinden daha fazla çalışıyor ve ertesi yıl gösterdiği muazzam performans ile herkesin çenesini kapatıyor.O sene 81 Sayı atıyor ve bir tarihi elleriyle yazıyor,81 Sayının altında yatan gizli mesaj ; Bu devirin tek Kralı Benim!
Michael Jordan : ''Onun bir gün çok iyi yerlere geleceğini biliyordum fakat Beni Geçebileceğini Asla Düşünmemiştim.''

2009 Playoffların'da Ligin en iyi pivotuna sahip Orlando Magic ve karşısında Ligin en iyi oyuncusuna sahip Los Angeles Lakers karşılaşıyor.Ligin en iyi pivotu Dwight Howard o serilerde Kobe Bryant'a boyun eğiyor ve Lakers 4-1 kazanarak şampiyonluğa ulaşıyor.Bunun yanı sıra Bryant'ın parmak ve dizlerinin kirençlendiğini hatırlatalım.

2010 Playofflar'ında Tarihi için savaşan Celtics'in yaşlı Kurtları maalesef Tek Parmağı kırık oynayan Kobe Bryant'a boyun eğiyor...

Ve Bugün...Yorgun,yaşlı,yaralı Kobe Bryant bir kez daha Lakers'ı göklere taşımak adına fedakarlık yapıyor.Los Angeles Lakers'ı ''Son Sıradan'' Playoffa sokmak adına 6 Maç +43 dakika sahada kalıyor ve sonunda vücudu bu acıya dayanamayıp yere düşüyor.

Kobe Bryant'ın bu şehir için,bu takım için ve bu insanlar için verdiği fedakarlıklar bir kitabı zor doldurur.Kobe Bryant bizim takım ve taraftar olarak her zaman başımızın dik durma sebebi oldu,onun varlığında hiç bir zaman ''Başaramayız'' Demedik.Ve sakatlandıktan sonra hala fedakarlığa devam edip ''Koç Vino'' olarak karşımıza çıkacak.Ve ben Eminim'ki Bugün Jerry West Başı dik Yürüyebiliyor...
Bugün Los Angeles'da Parkeler Ağlıyor,bugün Los Angeles'da görünmeyen bir yağmur var.Bugün tüm NBA dünyası ağlıyor.Ve bugün Vefat Etti Huzur...

Her şey için Teşekkürler Kobe Bryant.​

Okuduysanız ne mutlu bana..

Kobe Bryant ı günahım kadar sevmem ve şu koçun suçlanmasını zerre anlamıyorum.Yahu Kobe Bryant ın ne kadar oynayacağına koç mu karar veriyor?Kalıbımı basarım ki Kobe canı ne kadar istiyorsa o kadar oynadı.Koçu, takımı düzgün oynatmayıp Kobe ye fazla yük bindirdiği için belki bir parça suçlayabiliriz ama ben Kobe nin fazlasıyla bencil olduğunu düşündüğüm için bunu da yapamıyorum
Ha bu kararı Kobe vermediyse bile,dini imanı para olmuş Stern in koçları yeri geldiğinde manipule ettiğine kesin gözüyle bakıyorum.Kobe bryant denen adam son bilmem kaç yılda nba e en çok para kazandıran isimlerden biridir.
Tam uymuyor buraya ama "keskin sirke küpüne zarar".Kobe Bryant kendi için,kendi başarısı için muazzam bir hırsla çabaladı ve bu seferlik geri tepti çabası.Bir de bu sakatlığın aldığı fazla sürelerden meydana gelip gelmediği de meçhul.Sürekli ekstrem işler kovalayan Kobe nin vücudunun doğal sınırına gelmiş olması da mümkün,şimdi olmasaydı dahi 5 maç sonra aynı durumun ortaya çıkması olasılığı çok yüksekti bana göre.
Kobe Bryant ın kişisel trajedisine üzüldüm mü?Hayır, ama basketbol müthiş yetenekli bir adamı kaybetti(bir süreliğine) ,üzücü olan bu benim için.

kardeşim emeğine yüreğine sağlık tek solukta okudum :)

Face de paylaşabilirmiyim bunu ?
Tabii hacı.
Kobe Bryant ı günahım kadar sevmem ve şu koçun suçlanmasını zerre anlamıyorum.Yahu Kobe Bryant ın ne kadar oynayacağına koç mu karar veriyor?Kalıbımı basarım ki Kobe canı ne kadar istiyorsa o kadar oynadı.Koçu, takımı düzgün oynatmayıp Kobe ye fazla yük bindirdiği için belki bir parça suçlayabiliriz ama ben Kobe nin fazlasıyla bencil olduğunu düşündüğüm için bunu da yapamıyorum
Ha bu kararı Kobe vermediyse bile,dini imanı para olmuş Stern in koçları yeri geldiğinde manipule ettiğine kesin gözüyle bakıyorum.Kobe bryant denen adam son bilmem kaç yılda nba e en çok para kazandıran isimlerden biridir.
Tam uymuyor buraya ama "keskin sirke küpüne zarar".Kobe Bryant kendi için,kendi başarısı için muazzam bir hırsla çabaladı ve bu seferlik geri tepti çabası.Bir de bu sakatlığın aldığı fazla sürelerden meydana gelip gelmediği de meçhul.Sürekli ekstrem işler kovalayan Kobe nin vücudunun doğal sınırına gelmiş olması da mümkün,şimdi olmasaydı dahi 5 maç sonra aynı durumun ortaya çıkması olasılığı çok yüksekti bana göre.
Kobe Bryant ın kişisel trajedisine üzüldüm mü?Hayır, ama basketbol müthiş yetenekli bir adamı kaybetti(bir süreliğine) ,üzücü olan bu benim için.
Yapma kürşat abi.Şu takım bugün kapansa içi en rahat Kobe Bryant olur.Bu takımda 4 SuperStar var, o kadar genç oyuncular var 35 Yaşındaki adam oynuyor 47 Dakikayı.Yahu oturtacak arkadaş,oturtacak.Koçun işi bu,Phil Jackson nasıl bu takımda otorite kurduysa o da kuracak.11 Kişilik takımda 7 Kişi ile Rotasyon yaparsa olacağı bu.Bu 7 kişiden 5'i ilk beş başlıyor diğer 2'si 48 dakika boyunca değişmeli olarak yedekten geliyor.
Kobe Bryant çok Skorerliğe yönelen bir isimdi bu sezonun başına kadar,fakat işler öyle olmayınca,Kobe'nin istediği zaman da asist yapabileceğine tanık olduk.Yahu adam sırf takımın yararına diye potaya şut atmıyor her maç +10 asist yapıyordu.Bunu bu sene Lakers'ın 79 maçını izleyen biri olarak konuşuyorum,aha bugünde 80.Maçı var Kobesiz çıkılacak.

Bu takım kurulduğunda olayı belli idi ; Nash pas dağıtımını yapacak , Howard pota altında rakibine kan kusturacak , Kobe'de oyununu oynayacaktı,yok olmadı.Howard'ın omuzu yırtıldı pota altındaki caydırıcılığını kaybetti,Nash sakatlandı (Hala sakat) takımın zaten yarısı sakat oynuyor hala.Yani diyeceğim odur ki kürşat abi şu klüpte hiç biri Kobe kadar çabalamadı,çabalamıyor da.Kobe'nin ki kişisel başarı amaçlıda değil ben bunu bilir bunu söylerim.

Bu gece oynanan maçlar ile NBA'de normal sezon sona erdi. Tabi ki tüm gözler Lakers-Houston ve Utah-Memphis maçlarının üzerindeydi. Utah, Memphis karşısında mağlup olunca play-off şansını kaybetti. Lakers ve Houston maçı ise 7.'yi belirledi, Lakers galip gelerek play-offlara 7. sıradan girmeye hak kazandı ve San Antonio Spurs'un rakibi oldu. Tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirdiği yetmezmiş gibi bir de Kobe Bryant'ın sakatlığıyla darbe yiyen Lakers'ın Spurs karşısında şansı düşük ama kazanamaz diye bir şey de yok. Batı'da diğer eşleşmelerse şöyle,

Oklahoma City Thunder - Houston Rockets: Birkaç eğlenceli maç görebiliriz ama OKC'nin fazla zorlanacağını düşünmüyorum.
Denver Nuggets - Golden State Warriors: Denver'ın şansını daha yüksek görüyorum, ama oldukça zorlu geçecektir.
Los Angeles Clippers - Memphis Grizzlies: Batı'da en rekabetli geçmesi muhtemel eşleşme, her iki takım da sezonu 56-26 ile kapattı ve ikisi de çok formda. 7 maça kadar uzayan bir seri olabilir.

Doğu Konferansı eşleşmeleri ise şu şekilde;

Miami Heat - Milwakuee Bucks: Bucks'ın galip gelme şansı yok denecek kadar az. Miami işi 4 maçta bile bitirebilir.
New York Knicks - Boston Celtics: NY çok formda ama Boston gibi bir takım hiçbir dönem hafife alınmamalı.
Indiana Pacers - Atlanta Hawks: Indiana alır gibi, ama belli de olmaz.
Brooklyn Nets - Chicago Bulls: Bu eşleşme de tahmin yürütmenin zor olduğu eşleşmelerden biri. Derrick Rose en sonunda iyileşti ancak sanırım tam verimle dönmek için bu play-off dönemini de es geçecek.

Playofflarda Doğuda direkt NYK-Miami finali geldi gözüme açıkçası. 2 Takımın aksaklık, sakatlık vs. olmazsa her türlü konferans finaline kadar ilerlerler diye düşünüyorum. En zorlu eşleşme ise Chicago-Brooklyn olmuş. Kimin çıkacağı belli olmaz ama Chicago bana bir adım önde gibi geliyor.
Batıda ise takımlar daha zorlu. Aklıma aşağı yukarı garanti bir konferans finali gelmiyor. Gasol böyle oynamaya devam ederse Lakers düşündüğümden fazla ilerler. Ama konferans finalı karşı çok çok zor tabi... Denver, OKC, Clippers 3lüsünden final oynanacağı gibime geliyor. Hadi bakalım hayırlısı. :D

Hi Hater...WE GOİNG TO PLAYOFFS !

1. Maç ; 21 Nisan | 22:30 | AT&T Center
2. Maç ; 24 Nisan | 04:30 | AT&T Center
3. Maç ; 26 Nisan | 05:30 | Staples Center
4. Maç ; 28 Nisan | 02:00 | Staples Center

serinin devam etmesi halinde;

5. Maç ; 30 Nisan | ? | AT&T Center
6. Maç ; 2 Mayıs | ? | Staples Center
7. Maç ; 4 Mayıs | ? | AT&T Center

Cleveland Cavaliers Koç Byron Scott'u kovmuş ya lan.Üzüldüm.
Ayrıca Mitch (Lakers'sın GM'i) seneye bıyıklı (D'Antoni)ile devam edeceğini söylemiş.

Hi Hater...WE GOİNG TO PLAYOFFS !

1. Maç ; 21 Nisan | 22:30 | AT&T Center
2. Maç ; 24 Nisan | 04:30 | AT&T Center
3. Maç ; 26 Nisan | 05:30 | Staples Center
4. Maç ; 28 Nisan | 02:00 | Staples Center

serinin devam etmesi halinde;

5. Maç ; 30 Nisan | ? | AT&T Center
6. Maç ; 2 Mayıs | ? | Staples Center
7. Maç ; 4 Mayıs | ? | AT&T Center

Cleveland Cavaliers Koç Byron Scott'u kovmuş ya lan.Üzüldüm.
Ayrıca Mitch (Lakers'sın GM'i) seneye bıyıklı (D'Antoni)ile devam edeceğini söylemiş.
10 numara maçlar olcak bu 2 takım arasında,(Kobe'nin olmayışınada ayrı bi üzüldüm)

Kobe yok ama Gasol bu aralar çılgın atıyor, son 3 maçın 2'sinde triple-double yaptı. Kobe sakatlandıktan sonra Howard'ın da aklı biraz başına geldi gibi, Nash'in de dönüşüyle Lakers, ayakları daha yere basarak oynamaya başlayacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık