Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Konferans finali eşleşmeleri nasıl olacak?

• Kullanılan toplam oy
    20
Facebook'da Los Angeles Lakers Türkiye'nin sahibi ve Barbaros Tapan arasında konuşma geçmiş.(Barbaros Tapan Los Angeles CNNTÜRK muhabiridir ve 12 senedir orada görev almakta)
(Fotoğraf güncel bir fotoğraf değil,sezon başından)
BT: Los Angeles Lakers tarihinin en kötü günü oldu bugün. Portland maçında belliydi böyle bir şeyin yolda olduğu ne yazıkki.

SG: Abi sinirimden ağlıyorum. Herkese gelebilir, bana gelsin, ona bile razıyım ama Kobe'ye gelmesin böyle bi şey ya. Bu adam hak etmiyo bunu..

BT: Bu kadar kötü ve üzücü bir haberi yapmak içimden gelmiyor. Ne yazsam boş.. Staples Center'da parkeler ağlıyor..

SG: Öz abim gibi seviyorum Kobe'yi. Ama maç sonu röportajında gülüyordu, iyileşip geri dönücem falan diyordu, az da olsa moralim düzeldi.

BT: Yok kardeşim, işin aslı öyle değil. O kadar karakterli bir adam ki, içi kan ağlasa bile, taraftarı üzülmesin diye gülmeye, şaka yapmaya çalıştı. 12 senedir gördüğüm en kötü moral vardı üzerinde. Tek şansı, fazla uzun kasa sahip olmaması Center'lar gibi. Memo (Mehmet Okur) da aynı sakatlığı yaşadı, onda 1 sene sürdü. Onunla da bi görüşeceğim bu konu hakkında. Pazar günü maça gelirse sizlerin geçmiş olsun dileklerini ileteceğim özel olarak.

SG: Abi çok sevinirim vallaha. Çok sevdiğimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi iletirsen çok memnun oluruz.

optimistic

kobe iyidir candır da bazen maçlarda sinir oluyorum.Adam takımı kurtarcam diye hep solo oynuyor. Ben takım oyunundan yanayım o yüzden pek miamiyi de sevmem. Final konusunda da 2-3 yıl önceki dallas-miami finali gibi olmasını isterim :D

Not:eek: final çok iyiydi ya :D

Bu sabaha karşı yaşadığı sakatlık sebebiyle oldukça üzülen ve basketboldan uzun bir süre uzak kalmak zorunda kalan Kobe Bryant sosyal medya aracılığı ile duygusal bir mesaj yolladı.

İşte Kobe'nin yazdıkları;

Bu çok saçma!

Bütün çalışmalarım ve yaptığım fedakârlıklar daha önce milyonlarca kez attığım bir adım sebebiyle pencereden uçtu ve gitti. Yaşadığım hayal kırıklığı dayanılacak gibi değil. Fazlasıyla öfkeliyim.

Bu saçma şey neden yaşandı? Çok anlamsız. Şimdi bununla yüzleşmek zorundayım. Buradan geri dönebilecek miyim? Dönersem aynı Kobe olabilecek miyim ya da 35 yaşında çok daha mı iyi olacağım? Bunu nasıl başarabilirim?

Hiçbir fikrim yok. Bu durumun üstesinden gelebilecek dayanıklılığa ve isteğe sahip miyim? Belki de bunu kariyerimi bitirmem için bir işaret olarak görmem gerekiyor. Belki de bu kitap böyle son bulacak…

Belki de zaman beni mağlup etmiştir belki de edememiştir? Şu an saat gece 3 buçuk, ayağım çok fazla ağrıyor. Ağrı kesicilerin de etkisiyle başım sürekli dönüyor ve uyuyamıyorum. Bu yazdıklarım için beni affedin ama eğer hissettiklerimi size yazamadıktan sonra sosyal medyanın ne anlamı var? Buraya içimi dökmek iyi geliyor çünkü bu sakatlık şimdiye kadar başıma gelmiş en kötü şey.

Bazen içinizdeki sıkıntıyı dışarı attıktan sonra olaylara daha verimli ve pozitif bir bakış açısı ile yaklaşabiliyorsunuz. Tabii ki dünyada bu sakatlıktan daha büyük acılar ve sorunlar var.

Ve benim bu aşamada yapmam gereken kendim için üzülmeyi bırakıp bir an önce bir çıkış yolu bulmak, ilk gün ki gibi aynı hırs ve hevesle çalışmaya devam etmek.

Bir gün, benim adıma yeni bir kariyer başlayabilir ancak o gün bugün değil.

Her zaman sevdiğim sözlerden biri, “Eğer beni bir ayı ile kavga ederken görürseniz ayı için dua edin,” cümlesidir. Bu benim hayata bakış açmdır, Kara Mamba’nın bakış açısıdır.

Biz bırakmayız, üstünü örtmeyiz, kaçmayız, dayanıp zafer elde ederiz.

Biliyorum biraz uzun bir mesaj oldu. Şimdi gidip biraz uyumalıyım ve yarınki ameliyat için hazırlamalıyım.

Yeni adım, yeni bir meydan okuma.

Sezonun geri kalanında koç Vino olacağım. Takım arkadaşlarıma güveniyorum. Ellerinden geleni yapacaklardır.

Destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim.

Sizi çok seviyorum.

Black Mamba…

KAYNAK : http://www.ajansspor.com/nba/h/20130413/kobeden_aglatan_mesaj_.html

Kobe Bryant'ın biraz önce MRı'ı çekildi ve maalesef yırtık değil Kopuk var tendonda.Kobe 6-9 Ay arası sahalardan uzak kalacak,tabii gelecek sezonun başında dönme ihtimalide var fakat bu vücudunun tedaviye nasıl tepki vereceğine bağlı.
Şu sıralar Ameliyata girdi.

Kobe'nin doktorları Kobe'nin sakatlığının 48 dakika oynamasıyla alakalı olmadığını söylemişler ve eklemişler ; ''Eğer bu büyük bir Puzzel'sa bu küçük bir parça''

Bakalım Kobe,Rose,Rondo'suz Playoffa nasıl olacak.Zaten bu sene bir çok takımın üstünde Lanet var.Özellikle Lakers'ın.Bildiğin Portland Trail Blazzers'ın laneti bize bulaşmış.

NBA'in yaklaşık son 5 yıldır (Shaq, Iverson, T-Mac jenerasyonunun bitimine tekabül ediyor bu) eskisi kadar zevk vermediği açık. Basketbolunu izlemekten zevk aldığım bir avuç adam kalmıştı, aklıma ilk gelenler Kobe Bryant, Jason Kidd, Steve Nash, Vince Carter ve Yao Ming. Yao Ming sakatlıklardan kurtulamadı ve 2 yıl önce bırakmak zorunda kaldı, Kidd 40 yaşına geldi (gerçi buna rağmen sezonun ilk yarısında muhteşemdi), Steve Nash'i de bu sezon çok fazla izlemeyemedik ve Lakers'ta ona verilen görev sebebiyle oyunu eskisi kadar eğlenceli değildi, Vince Carter ise hem yaşı hem de sakatlığı sebebiyle eski günlerinden uzak. NBA bu durumdayken Kobe Bryant'ı da kaybetmek (ki kendisi yukarıda saydığım adamların hepsinin toplamı kadar değerlidir benim için) üzüntü verici. Bu sene son yılların bile en sıkıcı Play-off'larına şahitlik edeceğiz gibi geliyor bana.

NBA'in yaklaşık son 5 yıldır (Shaq, Iverson, T-Mac jenerasyonunun bitimine tekabül ediyor bu) eskisi kadar zevk vermediği açık. Basketbolunu izlemekten zevk aldığım bir avuç adam kalmıştı, aklıma ilk gelenler Kobe Bryant, Jason Kidd, Steve Nash, Vince Carter ve Yao Ming. Yao Ming sakatlıklardan kurtulamadı ve 2 yıl önce bırakmak zorunda kaldı, Kidd 40 yaşına geldi (gerçi buna rağmen sezonun ilk yarısında muhteşemdi), Steve Nash'i de bu sezon çok fazla izlemeyemedik ve Lakers'ta ona verilen görev sebebiyle oyunu eskisi kadar eğlenceli değildi, Vince Carter ise hem yaşı hem de sakatlığı sebebiyle eski günlerinden uzak. NBA bu durumdayken Kobe Bryant'ı da kaybetmek (ki kendisi yukarıda saydığım adamların hepsinin toplamı kadar değerlidir benim için) üzüntü verici. Bu sene son yılların bile en sıkıcı Play-off'larına şahitlik edeceğiz gibi geliyor bana.
Yao Ming belli bir şeydi aslında.O adam Kronik sakatlığı ve genetik fiziki yüzünden en fazla 32 yaşına kadar oynayabilirdi,bu yıllar önce söylenmişti kendisine ve takımına.Sadece zamanı geldiğinde kurtarmayı denediler olmadı.

Andrew Goudelock'u almışız (Namı değer Mini Mamba,çok severim kendisini) 2011 Draftında bizim Draft ettiğimiz ve bu sezon başı serbest bıraktığımız bir adamdı.İlla Kobe'nin sakatlanmasımı lazımdı yani şu adamı almak için ? Saf bir Şutör her şeyden önce.Kobe ona Mini Mamba diye seslenirdi,hadi bakalım,elbet yerini dolduramayacak fakat bir nebze acısını dindirebilir.
Goudelock D-League'de bu sezon Skyforce ve Vipers forması giydi ,normal sezonda ise 21.0 sayı 3.9 ribaund 5.2 asist ortalamalarıyla oynadı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık