Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki Tutarsızlıklar ve Saçmalıklar

Bu senin görüşün. Sen kendini ona programladın.
Ben Orochimaru hakkında yazdığımda illa benden alıntı yapıp fanlık yapıyorsun diye yazıyorsun.
Bu ilk değil yani. Orochimaru'nun özelliklerini yazmak onun fanı olduğum anlamına mı geliyor ?
Hatırlatma yapmak isterim . Jiraiya sevgimden dolayı ilk Nickname " Gama " idi. :T
Seri'de Orochimaru'Dan sonra favorim Jiraiya idi. Hatta Kurbağalarının kolyeleri sırasıyla avatar yaptığım zamanlar vardı.
Demek istediğim fanboyluk yapmıyacağımdan emin olabilirsin.
Orochimaru , yenilenme ... dediğimde hemen müdahale edip fanlık fanlık diye bağırmanın lüzumu yok.
Benim yazdıklarım wiki'den veya Manga'dan alıntılar katılmadığın bir görüş varsa Manga'dan veya WİKİ'DEN bulayım.
Yazılmış bilgileri söylemek ne zamandır fanlık oluyor.

Oysa kendi kelimelerini incelersen , belirli bir kaynak olmadan " bence , ... yenilenme durdururdu , sanmıyorum ..." tarzı cümleler.
Şimdi sen mi ? Yoksa Manga'da ki bilgileri yazan ben mi ? Fanboy oluyorum :T

Bakınız ;
Benim yorumum
Orochimaru , deri yenilenmesi nedeniyle fiziksel saldırılardan kurtulabilir. ( Manga bilgisi)

Jacques
"...Mangaka illaki doğa çakrası falan diye tutturur onun ölümsüzlüğünü alırdı elinden bence. " ( sdafjas)

Şimdi Fanlık yapan ben mi oluyorum ?
Sen Fanboyluğu kendine aşığılama olarak algılıyorsan o senin problemin. Orochimaru'nun sadece iyi yönleri gösterip Jiraiya'nın ezildiği noktaları gösterirsen objektifliğini kaybedersin. Senin o alıntı yaptığın kısım benim görüşüm Orochimaru'yu mangaka'nın nasıl alt edebileceği hakkında bir çıkarım Jiraiya ile bir alakası yok, çocuk gibi bunu kullanmaya gerek yok bunu anlayabilecek kapasite de olduğunu sanıyordum. Wiki'de Jiraiya'nın da iyi yönleri var onları neden koymuyorsun ? çünkü onu Orochimaru'nun altında göstermen gerekiyor kendince. Bir de gelmiş yazılmış bilgileri söylemek ne zaman fanlık oluyor diyorsun eksik söyleyip birini yücelten birini ezen cümle kurarsan atlarım tabi ki. Sen nasıl Orochimarunun yanında Jiraiya neymiş diye ima edersen o da bu hesap.

Sen Fanboyluğu kendine aşığılama olarak algılıyorsan o senin problemin. Orochimaru'nun sadece iyi yönleri gösterip Jiraiya'nın ezildiği noktaları gösterirsen objektifliğini kaybedersin. Senin o alıntı yaptığın kısım benim görüşüm Orochimaru'yu mangaka'nın nasıl alt edebileceği hakkında bir çıkarım Jiraiya ile bir alakası yok, çocuk gibi bunu kullanmaya gerek yok bunu anlayabilecek kapasite de olduğunu sanıyordum. Wiki'de Jiraiya'nın da iyi yönleri var onları neden koymuyorsun ? çünkü onu Orochimaru'nun altında göstermen gerekiyor kendince. Bir de gelmiş yazılmış bilgileri söylemek ne zaman fanlık oluyor diyorsun eksik söyleyip birini yücelten birini ezen cümle kurarsan atlarım tabi ki. Sen nasıl Orochimarunun yanında Jiraiya neymiş diye ima edersen o da bu hesap.
Sen konuya hakim değilsin inan bana .
Benim yazdıklarım manga ve wiki kaynaklı. Madem Jiraiya savunmak istiyorsun Manga'Dan bilgiler paylaş.
"BENCE ,SANIRIM , .. " cümleler kullanman benim çocuklugumu değil senin kapasiteni gösteriyor.

Şuan bana , çocuk kapasite gibi cümleler kurarak bir tür savunma yapıyorsun .
Ve bu kelimlerinin içinde yine bir Jiraiya bilgisi yok.
Sadece laf laf ...
Seni kırmayıp müsade edersen Jiraiya'nın wikisini yazarım birazdan. O zaman okuyup öğrenmiş olursun.

thosy

Ya arkadaşlar ara sıra tartışmalarda geçti sormadım ama Kushina'nın yaşayacağını ne mangada ne de animede hiç bir yerde gördüğümü hatırlamıyorum. Kushina çok çakrası olduğu için bir süre yaşayıp ölecekti. Zaten Minato sırf Naruto annesiyle görüşebilsin diye özel bir mühür uyguluyor, Kushina'nın çakrasını ve kendi çakrasını içine mühürlüyor. "Sadece annesinin öğretebileceği şeyler var." vb diyerek. Kushina'nın yaşayacağı ya da Naruto'nun bijuu çıkınca ölmeyeceğini nereden yola çıkarak söylüyorsunuz?

Ya arkadaşlar ara sıra tartışmalarda geçti sormadım ama Kushina'nın yaşayacağını ne mangada ne de animede hiç bir yerde gördüğümü hatırlamıyorum. Kushina çok çakrası olduğu için bir süre yaşayıp ölecekti. Zaten Minato sırf Naruto annesiyle görüşebilsin diye özel bir mühür uyguluyor, Kushina'nın çakrasını ve kendi çakrasını içine mühürlüyor. "Sadece annesinin öğretebileceği şeyler var." vb diyerek. Kushina'nın yaşayacağı ya da Naruto'nun bijuu çıkınca ölmeyeceğini nereden yola çıkarak söylüyorsunuz?
Uzumaki clanı ölmemek için direnen,sevgi pıtırcığı ve mühür manyağı bir clan.Bu yüzden naruto gaara gibi tak diye gitmedi.Ya da kushina.Ama edo hariç bir daha çıkmaz kushina.

obito orada uzumaki klanı çok ilginç içinden biju çıktı ve hala yaşıyorsun gibisinden şeyler söylediğinden bu varsayımı yapıyor arkadaşlar.

thosy

Uzumaki clanı ölmemek için direnen,sevgi pıtırcığı ve mühür manyağı bir clan.Bu yüzden naruto gaara gibi tak diye gitmedi.Ya da kushina.Ama edo hariç bir daha çıkmaz kushina.
Biliyorum tak diye gitmediler Uzumaki olduklarından ama yaşayacakları nerede geçiyor. Onu soruyorum. Kısa süre içinde Kyuubi geri dönmezse ya da Sakura kendini feda etmezse Naruto ölmeyecek mi? Kushina saldırıyı karşılamasa yaşayacak mıydı? Bunu söyleyen, gösteren yeri hatırlamıyor. Ben hep Minato kendi hayatını Naruto ile Kushina ileride görüşebilsin diye feda etti diyerek biliyordum. Yanlış biliyorsam biri yerini de gösterip açıklayabilir mi?

Benim yazdıklarım manga ve wiki kaynaklı. Madem Jiraiya savunmak istiyorsun Manga'Dan bilgiler paylaş.
"BENCE ,SANIRIM , .. " cümleler kullanman benim çocuklugumu değil senin kapasiteni gösteriyor.

Sadece laf laf ...
Seni kırmayıp müsade edersen Jiraiya'nın wikisini yazarım birazdan. O zaman okuyup öğrenmiş olursun.
İstediğini yap benim için önemli olan iki karakter hakkında yargılama yapacaksan eşit düzeyde yaz onları biri eksik biri tam olmasın ben ona ithafen sürdürüyorum tartışmayı son mesajımda da senin tutumunu eleştirdim orada Jiraiya hakkında bir şey yazmamam gayet doğal. Manga'dan verilmiş bir sürü bilgiyi paylaştım zaten illa alt alta sıralamak gerekmiyor cümle içinde kullandım zaten.Önceki Bence sanmıyorum mesajlarını da irdeleyeyim.
''Orochimaru'nun tek artısı yenilenmesi başka türlü öldürücü bir silahı olduğunu sanmıyorum görmedim de açıkçası ağzında kılıçlar çıkartarak çok üst klasmandaki adamları yenemez bence.''
Bu benim görüşüm nesnel bir yargı da bulunmadığımı görüyorsun zaten. Wiki ve ya Manga ile bir alakası yok.

thosy

Sadece laf laf ...
Sizin tartışmanızı okudum ve bence sen Jiraiya'yı küçümsüyorsun. Naruto gibi sadece chacrasını kullanarak dövüşen birisi zannediyorsun sanırım Jiraiya'yı. Oysa Jiraiya ninjutsu konusunda da çok yetenekli olarak tanıtıldı. Orochimaru, Tsunade'den tekmeyi yedikten sonra geri çekilmek zorunda kalmıştı hatırlarsan(elleri mühürlüydü biliyorum ama fiziksel güçten bahsediyorum). 4 kuyruklu Kyuubi ile dövüşürken de biraz eğlencesine savaşıp geri çekilmedi. Bu defans formasyonunu bile yok etti diye övdükten sonra geri çekildi. Devam etselerdi kimin avantajlı olduğu çok açık ortada.

Demek istediğim sadece vücudunu yenilebildiği için Jirai onu yenemz diyorsan çok yanılıyorsun. 2 yeniler, 3 yeniler sonra zayıflar. İkisi dövüşse kim yener bilemiyorum ama bence Jiraiya daha ağır basıyor. Sennin modun yanı sıra ninjutsularını da küçümsememek gerekir. Orochimaru'nun tekniğini araştırıp 3 yıl boyunca Sasuke güvende olacak demişti, illaki zayıf yönünü de keşfetmiştir. Ama tabiki Orochimaru'da küçümsenecek birisi değil.

Dövüş Jiraiya ağırlıklı geçer ve sonra Orochi ölüleri diriltir. Bir yerde Jiraiya onları mühürlemeyi başarır ve yener bence.

İstediğini yap benim için önemli olan iki karakter hakkında yargılama yapacaksan eşit düzeyde yaz onları biri eksik biri tam olmasın ben ona ithafen sürdürüyorum tartışmayı son mesajımda da senin tutumunu eleştirdim orada Jiraiya hakkında bir şey yazmamam gayet doğal. Manga'dan verilmiş bir sürü bilgiyi paylaştım zaten illa alt alta sıralamak gerekmiyor cümle içinde kullandım zaten.Önceki Bence sanmıyorum mesajlarını da irdeleyeyim.
''Orochimaru'nun tek artısı yenilenmesi başka türlü öldürücü bir silahı olduğunu sanmıyorum görmedim de açıkçası ağzında kılıçlar çıkartarak çok üst klasmandaki adamları yenemez bence.''
Bu benim görüşüm nesnel bir yargı da bulunmadığımı görüyorsun zaten. Wiki ve ya Manga ile bir alakası yok.
Senin görüşün'e ben saygı duyuyorum'da sen niye saygı duymuyorsun ?
Wiki kaynaklı yazdığım için mi kızıyorsun anlamadım ? :T
Ben Orochimaru'nun tekniklerin yazdım. Biri ile tartışacaksan bilgiler sunmalısın.
Sen fanlık yapıyorsun diyerek tartışma , yanıt olur mu ? Mantıklı geldi mi sana ?

Benim derdim Orochimaru Winner değil. Jiraiya yensin dövsün öldürsün hatta.
Ben düşüncemi yazdım . Niye zoruna gitti anlamış değilim :T
Her neyse.
Tartışmaya devam ediceksen işine yarayabilir. Hiç olmazsa Rasengan ile alır de .
Bir teknik ismi söyle . Fanlık yapıyorsun , Objektif değilsin diye savunmamı olur kardeş :D

Jiraiya Özet !
Taijutsu -

Çocuk yaşta , boyundan büyük kaya kaldırması .
Myoboko dağında yılanı savurması
Taijutsu konusunda çok yatkın olduğunu gösterir.

Ninjutsu -
Ninjutsu becerileri iyidir.
Saçlarını defensive veya ofensive kullanabilir.
Minato tarafından , Rasengan kullanmasını öğrenmiş ve geliştirmiş.
Casusluk ve keşif , bariyer tekniklerinde epey yetenkli imiş.
Ateş ve Toprak elementlerine yatkın.

Genjutsu -
Genjutsu temel bilgiye sahip.

Kurbağa teknikleri .
Kurbağalarla bir takım teknikler kullanımından dolayı toad sage olarak tanınır.
Bir çok çağırma jutsuna sahiptir
Casusluk , Elementsel teknikleri kurbağalarla kullanabilir.

Casusluk - KuRBAğa gölgesi
Element - Yağ- Ateş Ninjustu.
gibi...
Kakashinin belirtmesine göre , Casusluk konusunda bir uzmandır.

Mühür -
Mühür konularında bilgilidir.
Orochimarunun bozduğu mührü kendisi düzeltmiştir.
Diğer Sanninler gibi 5 element mührünü kullanabilir.
İtachi'nin ameterasusunu yangınsöndüren mührüne mıhlamıştır.

Chakra -
Büyük miktarda chakra ve dayanıklılık gücüne sahiptir.
Tsunade'nin chakra akışını bozmasına rağmen , Orochimarunun yılanını batırmayı
başarmıştır.
Jiraiya'ya göre bataklık tekniği başarısızdır.
Tek el ile Rasengan kullnabilir.
Pain tarafından ağır darbeler almasına rağmen son anlarında mühür kullanabilmiştir..

Senjusu -
Sage Mod'u onun tüm özelliklerini artırır.
Doğal enerjisi korunurken mücadele edebilir..
Kurbağalarla işbirliği ile teknikler yapabilir.
Kurbağalardan birinin zarar görmesi halinde denge bozulur.
Fiziksel gücü büyük oranda artmıştır.
Vücudundan büyük rasengan yapmıştır.
Genjutsu'da usta olmamasına rağmen , Fukasaku e Shima sayesinde
başarılı bir genjutsu yapılmıştır.

Sennin Mode girmeden önce , Yaşlı ,bilge kurbağaları çağırması ve
vücuduna kaynaştırması gerekiyor.
Bilge kurbağalar , enerjiyi toplar iken hareketsiz kalmalılar.
Jiraiya bu modu sevmez. Yüzünde değişikliklerin itici olduğunu düşünür.
Kızlar tarafından beğenilmedini belirtir.
Bunun nedeni , Jiraiya Sennin Mode'da başarılı değildir.

Bilgi toplama konusunda uzmandır. Orochimaru'yu durduramamasından ve köyden
Ayrılışından kendisini suçlu bulmuş , Zamanını onu takip ederek geçirmiş ve Akatsuki hakkında
ilk bilgilere ulaşan ender kişilerdendir. Minato öldüğünde dünyayı dolaşmaya başlamıştır.

Naruto Kuyruklu pelerin -
Naruto'nun mührünü zayıflatmış. Onunla mücadele etmiştir.
Onu durdurmayı başarmıştır.
Böyle güçlü bir form'u Kakashi ve Yamato'Ya bilgilendirme amacı ile anlatmıştır.
Hyatında 2 defa ölüm tehlikesi geçirdiğini belirtmiştir.
1.si Tsunade tarafından
2. si Kyuubinin pelerini ile mücadele ettiğinde.

Pain Battle -
Jiraiya , Kehanette ki öğrencisi olduğunu düşündüğü Nagato ile mücadele etti.
Ninjutsu ve Taijutsu işe yaramadığından , bilge kurbağaların yardımı ile
Güçlü bir Genjutsu ile bedenlerini yenmeyi başardılar.
Ancak , Painin pususu nedeniyle sol kolunu kaybetmiş ve kusurlu olmuştur.
Boğazı parçalanmasına rağmen , dayanıklılığı ile mühürleme yapabilmiştir.

Hayatı özeti -
Hayatını , hokageler ile kıyasladığında değersiz bulmuştur.
Ölümünü ihtişamlı olmasını arzulamıştır.
Tsunadenin kalbinin kazanmakta ,
Orochimaru'yu durdurmakta ve geri getirmekte
Hiruzen hocasını korumakta başarısız olmuştur.
Ona göre hayatı başarısızlıklarla doludur.

Pain tarafından , ölümünün ardından saygı duyulmuş.
Sırrımız olmasa kazanamazdık " ifadesi kullanılmıştır.
" Efsanevi sanninlerden Jiraiya bu dünyadan göçtü "
Ölümünün kıyısında , Kehanette ki çocuğun Naruto olduğunu farkettmiştir.
Yüzünde bir gülümseme ile ölmüştür.

Ek bilgiler -

-Takım arkadaşları , Orochimaru Tsunade
-Öğrencileri , Minato ve naruto ile aynı kan grupları paylaşıyor.
-Jounin olduğu ortaya çıkmıştır.

Hobileri -
-Jiraiya , Kadınlar hamamını (yıkanma yerini) gözetlemek.
-Naruto ile mücadele dilemiştir.
-58 D
-345 C
-684 B
-614 A
-138 S seviye toplam 1.839 Resmi görev yapmıştır.(tamamladı.)
-Favori Cümlesi " Özgür ve Rahat"

Kan tipi
- B
Uzunluk - 191
Meslek(Uğraşı ) - Yazar
Sınıf - Sage - Sannin
Akademi yaşı - 6
Ninja kayıt no - 002301
Family - Naruto ( Vaftiz oğlu)

Benim'de sevdiğim kayıt olduğumda " Gama " nickini benimsememi sağlayan karakterdir.
Saygıyla anıyorum.
İyi avatarım'Da Jiraiya yok . Fanlığa girebilirdi. :T

Senin görüşün'e ben saygı duyuyorum'da sen niye saygı duymuyorsun ?
Wiki kaynaklı yazdığım için mi kızıyorsun anlamadım ? :T
Ben Orochimaru'nun tekniklerin yazdım. Biri ile tartışacaksan bilgiler sunmalısın.
Sen fanlık yapıyorsun diyerek tartışma , yanıt olur mu ? Mantıklı geldi mi sana ?

Benim derdim Orochimaru Winner değil. Jiraiya yensin dövsün öldürsün hatta.
Ben düşüncemi yazdım . Niye zoruna gitti anlamış değilim :T
Her neyse.
Tartışmaya devam ediceksen işine yarayabilir. Hiç olmazsa Rasengan ile alır de .
Bir teknik ismi söyle . Fanlık yapıyorsun , Objektif değilsin diye savunmamı olur kardeş :D

Jiraiya Özet !
Taijutsu -

Çocuk yaşta , boyundan büyük kaya kaldırması .
Myoboko dağında yılanı savurması
Taijutsu konusunda çok yatkın olduğunu gösterir.

Ninjutsu -
Ninjutsu becerileri iyidir.
Saçlarını defensive veya ofensive kullanabilir.
Minato tarafından , Rasengan kullanmasını öğrenmiş ve geliştirmiş.
Casusluk ve keşif , bariyer tekniklerinde epey yetenkli imiş.
Ateş ve Toprak elementlerine yatkın.

Genjutsu -
Genjutsu temel bilgiye sahip.

Kurbağa teknikleri .
Kurbağalarla bir takım teknikler kullanımından dolayı toad sage olarak tanınır.
Bir çok çağırma jutsuna sahiptir
Casusluk , Elementsel teknikleri kurbağalarla kullanabilir.

Casusluk - KuRBAğa gölgesi
Element - Yağ- Ateş Ninjustu.
gibi...
Kakashinin belirtmesine göre , Casusluk konusunda bir uzmandır.

Mühür -
Mühür konularında bilgilidir.
Orochimarunun bozduğu mührü kendisi düzeltmiştir.
Diğer Sanninler gibi 5 element mührünü kullanabilir.
İtachi'nin ameterasusunu yangınsöndüren mührüne mıhlamıştır.

Chakra -
Büyük miktarda chakra ve dayanıklılık gücüne sahiptir.
Tsunade'nin chakra akışını bozmasına rağmen , Orochimarunun yılanını batırmayı
başarmıştır.
Jiraiya'ya göre bataklık tekniği başarısızdır.
Tek el ile Rasengan kullnabilir.
Pain tarafından ağır darbeler almasına rağmen son anlarında mühür kullanabilmiştir..

Senjusu -
Sage Mod'u onun tüm özelliklerini artırır.
Doğal enerjisi korunurken mücadele edebilir..
Kurbağalarla işbirliği ile teknikler yapabilir.
Kurbağalardan birinin zarar görmesi halinde denge bozulur.
Fiziksel gücü büyük oranda artmıştır.
Vücudundan büyük rasengan yapmıştır.
Genjutsu'da usta olmamasına rağmen , Fukasaku e Shima sayesinde
başarılı bir genjutsu yapılmıştır.

Sennin Mode girmeden önce , Yaşlı ,bilge kurbağaları çağırması ve
vücuduna kaynaştırması gerekiyor.
Bilge kurbağalar , enerjiyi toplar iken hareketsiz kalmalılar.
Jiraiya bu modu sevmez. Yüzünde değişikliklerin itici olduğunu düşünür.
Kızlar tarafından beğenilmedini belirtir.
Bunun nedeni , Jiraiya Sennin Mode'da başarılı değildir.

Bilgi toplama konusunda uzmandır. Orochimaru'yu durduramamasından ve köyden
Ayrılışından kendisini suçlu bulmuş , Zamanını onu takip ederek geçirmiş ve Akatsuki hakkında
ilk bilgilere ulaşan ender kişilerdendir. Minato öldüğünde dünyayı dolaşmaya başlamıştır.

Naruto Kuyruklu pelerin -
Naruto'nun mührünü zayıflatmış. Onunla mücadele etmiştir.
Onu durdurmayı başarmıştır.
Böyle güçlü bir form'u Kakashi ve Yamato'Ya bilgilendirme amacı ile anlatmıştır.
Hyatında 2 defa ölüm tehlikesi geçirdiğini belirtmiştir.
1.si Tsunade tarafından
2. si Kyuubinin pelerini ile mücadele ettiğinde.

Pain Battle -
Jiraiya , Kehanette ki öğrencisi olduğunu düşündüğü Nagato ile mücadele etti.
Ninjutsu ve Taijutsu işe yaramadığından , bilge kurbağaların yardımı ile
Güçlü bir Genjutsu ile bedenlerini yenmeyi başardılar.
Ancak , Painin pususu nedeniyle sol kolunu kaybetmiş ve kusurlu olmuştur.
Boğazı parçalanmasına rağmen , dayanıklılığı ile mühürleme yapabilmiştir.

Hayatı özeti -
Hayatını , hokageler ile kıyasladığında değersiz bulmuştur.
Ölümünü ihtişamlı olmasını arzulamıştır.
Tsunadenin kalbinin kazanmakta ,
Orochimaru'yu durdurmakta ve geri getirmekte
Hiruzen hocasını korumakta başarısız olmuştur.
Ona göre hayatı başarısızlıklarla doludur.

Pain tarafından , ölümünün ardından saygı duyulmuş.
Sırrımız olmasa kazanamazdık " ifadesi kullanılmıştır.
" Efsanevi sanninlerden Jiraiya bu dünyadan göçtü "
Ölümünün kıyısında , Kehanette ki çocuğun Naruto olduğunu farkettmiştir.
Yüzünde bir gülümseme ile ölmüştür.

Ek bilgiler -

-Takım arkadaşları , Orochimaru Tsunade
-Öğrencileri , Minato ve naruto ile aynı kan grupları paylaşıyor.
-Jounin olduğu ortaya çıkmıştır.

Hobileri -
-Jiraiya , Kadınlar hamamını (yıkanma yerini) gözetlemek.
-Naruto ile mücadele dilemiştir.
-58 D
-345 C
-684 B
-614 A
-138 S seviye toplam 1.839 Resmi görev yapmıştır.(tamamladı.)
-Favori Cümlesi " Özgür ve Rahat"

Kan tipi
- B
Uzunluk - 191
Meslek(Uğraşı ) - Yazar
Sınıf - Sage - Sannin
Akademi yaşı - 6
Ninja kayıt no - 002301
Family - Naruto ( Vaftiz oğlu)

Benim'de sevdiğim kayıt olduğumda " Gama " nickini benimsememi sağlayan karakterdir.
Saygıyla anıyorum.
İyi avatarım'Da Jiraiya yok . Fanlığa girebilirdi. :T
Senin görüşün birisini ezerken birisini yüceltmek gerçekten çok iyi bir görüşün var aman aman tartışmaya gelmiyorsun ne diyeceğimi şaşırıyorum cidden. Senin tartışma boyunca söylediğin bir teknik ismi var oda deri değiştirme ha birde Totsuka Sword demişsin gerçekten tebrik ediyorum çok fena bilgi verdin yani. Benim kullandığım cümleler içinde az buçuk anlarsın zaten Jiraiya'nın ne yaptığını ve ya ne kullandığını.
Birde zoruna gidiyor muhabbetleri yapıyorsun benim zoruma gideni önceki mesajlarda da belirttim zaten tartışmaya hakim değilsin sanırım :))
Görüşüme saygı duysaydın ya da yazdıklarımı sakince okusaydın 2 karakteri karşılaştırırken objektif olmanı dilediğimi görürsün zaten ki sen bunu yapmayarak görüşüme saygı duymuyorsun haliyle.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık