Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki Tutarsızlıklar ve Saçmalıklar

Sen direk bağlamlara girersen tartışmanın bir manası kalmaz ki. Boğazı parçalandı nakavt nedir ? İyi millet de Jiraiya bir Genjutsu yapsın Orochi Nakavt geri dönüşü olmayan yola girdi der :D Mangaka illaki doğa çakrası falan diye tutturur onun ölümsüzlüğünü alırdı elinden bence. Durmadan yenilenmesini bu yolla engelleyebilirdi ama Jiraiya'nın sonsuz çakra üretebilmesine engel olabilecek tek şey düşman karşısında bilgisiz olmak Jiraiya'da bunun kurbanı oldu. Orochimaru'nun tek artısı yenilenmesi başka türlü öldürücü bir silahı olduğunu sanmıyorum görmedim de açıkçası ağzında kılıçlar çıkartarak çok üst klasmandaki adamları yenemez bence.
Boğaz parçalandı nakavt olayını anlamadığını düşünüyorum :T
Sahnelerden örnekler verdim. Boğazı parçalandığında canlılığını yitirmesinden bahsettim.(Pain sahnesi)
Yani fiziksel zararlara karşı Orochimaru ile kıyaslandığında zayıf.
Orochimarunun yenilenmesini durdurmak demişsin. Yenilenme olayını anladığından da emin değilim.
Anlasaydın durdurmak kavramını kullanmazdın.

Neyse amacım Jiraiya vs Orochimaru açmak değildi öyle yazdım.
Bana göre'de Jiraiya King :T
Her türlü gönüllerin şampiyonu . En güçlü Sannin :good:

arkadaşlar en sevdiğim 2. seri olmasına rağmen bazı tutarsızlıklar ve saçmalıklar beni deli edecek kishimoto karakter oluşturmakta ve onları bize sevdirmekte(itachi gibi adını ağzıma alınca tüylerim diken diken oluyor :) bu kadar başarılı olmasa seriyi hiç okumayacağım. final arca girmiş olan bu serinin bazı tutarsızlıklarını yazalım hep beraber

Beni en çok rahatsız eden şu madara daha ölmeden çocuk obitoya ayın gözü planından ve tüm kuyruklu canavarları toplamaları gerektiğini söylüyor ama bundan birkaç yıl sonra obito bizzat konohada kyubiyi çağırarak resmen kyubiyi onlara teslim ediyor yani kyubi zaten ellerindeydi verdiler
bunun sebebi de seriyi yazarken en başta bunun düşünmemiş olması bence

2. olarak mangekyou sharingan meselesi aktif etmek için en iyi arkadaşını öldürmelisin falan bu kadar uyduruktan birşey olur mu. kakashi rini öldürdü ve mangekyousu aktif oldu ama en yakın arkadaşı o bile değildi obitoydu neyse bu da bana yanlış geliyor

3. olarak itachi ve kisame daha ilk seride naruto ve jiraiyayı beraber görüyorlar ve itachi yanında o efsanevi sannin varken narutoya dokunamayız diyor daha sonra görüyoruz ki itachi orochimaruyu saniyeler içinde genjutsusu altına alıp yeniyor halbuki orochimaru en güçlü sannin yani itachi jiraiyadan korkarken orochimaruyu kolayca harcıyor gibi gözüküyor

4. kekkei genkai mevzusu daha ilk arc da gözümüze sokuldu ve açıkça belirtildi ki "kanla gelen özel yetenekler" sharingan byakugan yada o ilk arcdaki aynalı kızın yeteği falan sonra son arcda kekkei touta diye birşey uydurdu kekkei genkainin bir üstü dedi kekkei genkainin tanımı değişti. soydan gelen br yeteneğin üst versiyonu nasıl olabilir ki hadi var diyelim nasıl başkasına öğretilsin. tsuçikage öğrendiğini söylüyor falan

5-rinnegan uyandırdıgını bildiğimizz tek kişi uchiha madara yani dünyada bir çift rinnegan olması lazımken savaş alanı rinnegan dolu

şuan aklıma gelmeyen ama aklıma kurcalayan onlarca soru oluyor mangasını okurken sizin de farkettiğiniz tutarsızlıklar var mı
Diğer yazılanları okumadım ama senin yanlışını söyliyim
2. ms açan obito obitonun göz kakashide olduğu için oda açtı sayılıyor
3. itachi konoha düşmanı değil kardeşine kardeşinden dolayıda konohaya bişey olmasın diyor, yenebilme ihtimali olsa bile konoha için savaşan önemli kişileri öldürmez

Boğaz parçalandı nakavt olayını anlamadığını düşünüyorum :T
Sahnelerden örnekler verdim. Boğazı parçalandığında canlılığını yitirmesinden bahsettim.
Yani fiziksel zararlara karşı Orochimaru ile kıyaslandığında zayıf.
Orochimarunun yenilenmesini durdurmak demişsin. Yenilenme olayını anladığından da emin değilim.
Anlasaydın durdurmak kavramını kullanmazdın.

Neyse amacım Jiraiya vs Orochimaru açmak değildi öyle yazdım.
Bana göre'de Jiraiya King :T
Her türlü gönüllerin şampiyonu . En güçlü Sannin :good:
Sen fanboy olduğun için anlamamaya getiriyorsun Orochimaru konularını, Orochimaru ile sadece fiziksel özelliklerini kıyaslayarak adamı boy ölçüşemez imasında bulunarak Jiraiya'yı anlayamadığın belli zaten. Jiraiya'yı açıklarken sadece zarar gördüğü kısımları açıklayıp Orochimaru'da ise sadece iyi olduğu kısımları açıklayarak zaten objektifliğini kaybediyorsun. Bir de gelip burada anlama anlamama muhabbeti yapmanda ayrı egosal durum herhalde :D Neyse Orochimaru iyidir hatta Genjutsu zaafının kaldırıldığı onun bir üst modeli olan Kabuto Orochinin de sınırının olduğunu gösteriyor,ama bir Jiraiya etmez, daha İtachi Orochi'nin gelişmiş halini halletti o İtachi Jiraiya ile kapışsa eminim denk bir mücadele olurdu. Sınırsız çakra ve Sussano mücadelesinde olabilecekleri kestirmek güç ama Orochi Jiraiya ile olan meselede sonuç ve ya gidişat az buçuk tahmin edilebilir. İtachi-Orochimaru ve Kabuto denkleminden, Jiraiya-Pain ve İtachi denkleminden olay örgüsü tahmin edilir.

Sen fanboy olduğun için anlamamaya getiriyorsun Orochimaru konularını, Orochimaru ile sadece fiziksel özelliklerini kıyaslayarak adamı boy ölçüşemez imasında bulunarak Jiraiya'yı anlayamadığın belli zaten. Jiraiya'yı açıklarken sadece zarar gördüğü kısımları açıklayıp Orochimaru'da ise sadece iyi olduğu kısımları açıklayarak zaten objektifliğini kaybediyorsun. Bir de gelip burada anlama anlamama muhabbeti yapmanda ayrı egosal durum herhalde :D Neyse Orochimaru iyidir hatta Genjutsu zaafının kaldırıldığı onun bir üst modeli olan Kabuto Orochinin de sınırının olduğunu gösteriyor,ama bir Jiraiya etmez, daha İtachi Orochi'nin gelişmiş halini halletti o İtachi Jiraiya ile kapışsa eminim denk bir mücadele olurdu. Sınırsız çakra ve Sussano mücadelesinde olabilecekleri kestirmek güç ama Orochi Jiraiya ile olan meselede sonuç ve ya gidişat az buçuk tahmin edilebilir. İtachi-Orochimaru ve Kabuto denkleminden, Jiraiya-Pain ve İtachi denkleminden olay örgüsü tahmin edilir.
Fanboy'Dan gerisini okumadım :T
Tamam allah belamı versin ölelim mi ?
Tamam Jiraiya king , en güçlü sannin kabul ediyorum ne yapmam lazım ?
Canımımı alacaksın öyle niyetin varsa özelden telimi vereyim konuşalım . Ne psikopat çıktınız yahu
Bir vs konusunda tartışmaya gelmiyor. Başında anladım zaten fanboy moy diyeceklerini yazdığımada pişman oldum.
Lanet nefret olsun . Tamam Jiraya hertürlü herşekilde Orochimaruy yener konuyu kapatabilir miyiz ?
Jiraiyanın önünde diz çöktüm tövbe istiyorm okey

Jiraiya'nın sennin moda girmesi ne kadar uzun sürüyor o arada tek ametarasuya bile gider Jiraiya. Pain savaşında sennin moda girecem diye bir dünya dolandı, siz direk sennin moda almışınız. Ayrıca Kisame'ye bile hiç gerek yok, bence Itachi susanoo bile açmadan rahat alır Jiraiya'yı ki zaten adamın öyle ölümcül bir jutsusuda yok yanına birilerini götürebilecek.

Ne Jiraiya aşkıymış bu, tamam karizmatik, babacan, sevilesi bir adam ama sırf seviyorsunuz diyede abartmanın ucunu kaçırmak da gerekmiyor, Naruto'nun tokatladığı Pain'i yenemedi, "yok gerçek bedenini bilmiyordu" falan bunlar bahane, Naruto biliyordu da ne işine yaradı, en son işi bittikten sonra muhabbet etmek için gitti Nagato'nun yanına, o bilgi savaşta bi işine yaramadı, Pain'i de geçtim Naruto'nun dört kuyruklu halini doğru düzgün zapt edememiş neredeyse ölüyormuş, sennin modu bile tam olarak kullanamıyordu kusurluydu o modda, herşeyi bi kenara bıraktım taijutsu ve klasik elemental vs. jutsular dışında bir numarası da yok..

Ne Jiraiya aşkıymış bu, tamam karizmatik, babacan, sevilesi bir adam ama sırf seviyorsunuz diyede abartmanın ucunu kaçırmak da gerekmiyor, Naruto'nun tokatladığı Pain'i yenemedi, "yok gerçek bedenini bilmiyordu" falan bunlar bahane, Naruto biliyordu da ne işine yaradı, en son işi bittikten sonra muhabbet etmek için gitti Nagato'nun yanına, o bilgi savaşta bi işine yaramadı, Pain'i de geçtim Naruto'nun dört kuyruklu halini doğru düzgün zapt edememiş neredeyse ölüyormuş, sennin modu bile tam olarak kullanamıyordu kusurluydu o modda, herşeyi bi kenara bıraktım taijutsu ve klasik elemental vs. jutsular dışında bir numarası da yok..
sende haksızlık etmişin Jiraiyaya adam painleri indirdikçe yenisi geldi öldürdükleri tekrar geldi Naruto direkt canlandırma gücü olanı aldı daha ne işine yarasın bilgi onu çözemedim

Ne Jiraiya aşkıymış bu, tamam karizmatik, babacan, sevilesi bir adam ama sırf seviyorsunuz diyede abartmanın ucunu kaçırmak da gerekmiyor, Naruto'nun tokatladığı Pain'i yenemedi, "yok gerçek bedenini bilmiyordu" falan bunlar bahane, Naruto biliyordu da ne işine yaradı, en son işi bittikten sonra muhabbet etmek için gitti Nagato'nun yanına gitii, o bilgi savaşta bi işine yaramadı, Pain'i de geçtim Naruto'nun dört kuyruklu halini doğru düzgün zapt edememiş neredeyse ölüyormuş, sennin modu bile tam olarak kullanamıyordu kusurluydu o modda, herşeyi bi kenara bıraktım taijutsu ve klasik elemental vs. jutsular dışında bir numarası da yok..
Abartmak değil ki adam da olan özellikleri söylüyoruz, Sannin enersijisinin ne kadar önemli ve güçlü olduğunu gördük zaten Obito'nun son formunu Doğa Enerjisi ile indirileceğini gördük zaten kaldı ki bu ne denli bir aura'ya sahip olduğunu gösterir. Naruto'nun onu yenmesi Kyuubi'nin sağladığı ve Sannin modun getirdiği artılardı bunlar Jiraiya'da yok zaten fakat Naruto Painle savaşırken neyin ne olacağını biliyordu Summon jutsularının nasıl işlediği olsun Yahiko'nun kullandığı teknikleri olsun hepsini biliyordu fakat Genjutsudan sonra yendiği painler geri gelince Jiraiya şaşırdı ne yapacağını. Nagato'nun kastettiği de buydu sırrımızı yani tüm özelliklerimizi bilseydi ona göre savaşırdı. Naruto savaşırken Tsunade'nin Summonu olsun Kurbağalar olsun Naruto'yu bilgilendiriyordu. Jiraiya bir Madara ve ya Hashirama değil ki kuyrukluları zapt etsin :D Orochimaru bile ölümsüzlüğü sayesinde yırttı 4 kuyruklu Narutonun gazabından.
Fanboy'Dan gerisini okumadım :T
Tamam allah belamı versin ölelim mi ?
Tamam Jiraiya king , en güçlü sannin kabul ediyorum ne yapmam lazım ?
Canımımı alacaksın öyle niyetin varsa özelden telimi vereyim konuşalım . Ne psikopat çıktınız yahu
Bir vs konusunda tartışmaya gelmiyor. Başında anladım zaten fanboy moy diyeceklerini yazdığımada pişman oldum.
Lanet nefret olsun . Tamam Jiraya hertürlü herşekilde Orochimaruy yener konuyu kapatabilir miyiz ?
Jiraiyanın önünde diz çöktüm tövbe istiyorm okey
Hocam ben bunları mı kast ettim yapma sende :D Sadece Orochimaru devreye girince objektifliğini kaybediyorsun senin olayın bu :D Fanboy'uda aşağılama olarak kullanmadım sadece ne dersek diyelim Orochimaru'nun eksi yönlerini kabullenmeyip veya görmezden gelip Jiraiya'yı ve ya başka karakterleri ezmeye çalışacağından vazgeçmeyeceğini biliyorum.

azıcık mantık yürütün.götü boklu kabuto, sannin moda gecti,edo itachi ve sasukeyle asık attı :D neymiş itachi, susanoo acmadan jiraiyayı yenermiş :ehe: kabuto diyorum, jiraiya degil...sennin modda iki uchihaya kök söktürdü...

sannin modun verdigi gücü,kimse algıyamıyor sanırım.normal sartta madara hashiramadan üstün,hashiramanın chakrası varsa, madaranında var.onun kekkei genkaisi var,öbürününde var.ama madaranın, doga enerjisiyle asık atabilecek gücü yok,o yüzden kuramayı yanından getirmiş bilinen en büyük chakra kütlesi.hashiramanın cagırdıgı o tokat makinesi,onun ruhuna özel bir sennin cagırımı ve yanında kurama olmasına ragmen ezmiş madarayı.

kabuto ,yılanlara özgü sannin moda gecip o tekniklerle,itachi ve sasukeyle aynı anda asık attı,adamlar izanami kullandı ama dikkat edin edo bir beden kullandı.ikiside canlı olsa kabuto ikisinide yenerdi.

ha derseniz jiraiyayı gecirmezler sennin moda, eyvallah derim.ama en güçlü hallerini alıyorsak,jiraiya sennin modda nagatoya denk bir adam,o bile acıkca kazanamayabilecegini söyledi.narutoya verilen bilgiler jiraiyaya gelseydi tek tek indirirdi hepsini,çünkü narutonun chakrası bitti,jiraiyada limit yok.

itachinin genjutsusunu yiyeyim, az makul olun,adam o kurbagalarla rinneganı en güçlü gözü genjutsuya aldı :D

ya yiyeyim karizmasını tipini,e.oda adama mutlak bir güc vermiş ötesi varmı.itachinin mangekyo kullanması kan kusmak demek,kisame daha tehlikeli normalde, çünkü oda samehada sayesinde sürekli chakra yeniliyor.

dragon ball izleyenler bilir.orda nihai teknik genki damadır,enerjisini evrenden alır.kishi bu enerjiyi almıs,sennin mode yapmıs.ondan daha büyük bir güc yok,bir kişinin içindeki enerjimi daha güçlüdür, tüm dogadakimi ?

niye madara, hashiramadan o kadar güce ragmen hala doga enerjisini cekmeye cabaladı sanıyorsunuz.

niye kabuto,rse yaklastım sannin mode sayesinde dedi sanıyorsunuz.

orochimaru senju genleriyle vucudunu kaplayarak buna ulasmaya calısmıs.ama biliyorduki ona uchihada lazım o yüzden sasuke sasuke diye inledi.madara ise direk uchiha, takmıs geni kafa rahat.

ama tamamlanabilmek için, sennin olmakta lazım.ve koca dünyada sadece; rs,hashirama,jiraiya,kabuto,naruto vede bu gücü calan madara var.rinneganın tak cıkar oldugu naruto evreninde en mutlak güc;doga enerjisi. en tehlikeli güc ise rinnegan.ve jiraya,basit taijutsu. sadece element kombinasyonu ninjutsular ve genjutsu yani 3 temel shinobi gücüyle 3 tane rinnegan kullanıcısı aldı.

yoksa benim gözümde seride orochimaru daha degerlidir.ama jiraiya sennin olarak onu asıyor,zekada ve bilgide degil ama saf ve mutlak gücte...ha orochimaru kabutonun yerine sannin olsaydı, o zaman zaten tartısmazdım bile.yinede jiraiya o kurbagaları omuzuna koydugu sürece, sınırsız chakraya sahip yegane shinobidir.gördük hashiramanın hatta bijuuaların bile bitiyor chakrası.:good:

.

Hocam ben bunları mı kast ettim yapma sende :D Sadece Orochimaru devreye girince objektifliğini kaybediyorsun senin olayın bu :D Fanboy'uda aşağılama olarak kullanmadım sadece ne dersek diyelim Orochimaru'nun eksi yönlerini kabullenmeyip veya görmezden gelip Jiraiya'yı ve ya başka karakterleri ezmeye çalışacağından vazgeçmeyeceğini biliyorum.
Bu senin görüşün. Sen kendini ona programladın.
Ben Orochimaru hakkında yazdığımda illa benden alıntı yapıp fanlık yapıyorsun diye yazıyorsun.
Bu ilk değil yani. Orochimaru'nun özelliklerini yazmak onun fanı olduğum anlamına mı geliyor ?
Hatırlatma yapmak isterim . Jiraiya sevgimden dolayı ilk Nickname " Gama " idi. :T
Seri'de Orochimaru'Dan sonra favorim Jiraiya idi. Hatta Kurbağalarının kolyeleri sırasıyla avatar yaptığım zamanlar vardı.
Demek istediğim fanboyluk yapmıyacağımdan emin olabilirsin.
Orochimaru , yenilenme ... dediğimde hemen müdahale edip fanlık fanlık diye bağırmanın lüzumu yok.
Benim yazdıklarım wiki'den veya Manga'dan alıntılar katılmadığın bir görüş varsa Manga'dan veya WİKİ'DEN bulayım.
Yazılmış bilgileri söylemek ne zamandır fanlık oluyor.

Oysa kendi kelimelerini incelersen , belirli bir kaynak olmadan " bence , ... yenilenme durdururdu , sanmıyorum ..." tarzı cümleler.
Şimdi sen mi ? Yoksa Manga'da ki bilgileri yazan ben mi ? Fanboy oluyorum :T

Bakınız ;
Benim yorumum
Orochimaru , deri yenilenmesi nedeniyle fiziksel saldırılardan kurtulabilir. ( Manga bilgisi)

Jacques
"...Mangaka illaki doğa çakrası falan diye tutturur onun ölümsüzlüğünü alırdı elinden bence. " ( sdafjas)

Şimdi Fanlık yapan ben mi oluyorum ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık