Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki Tutarsızlıklar ve Saçmalıklar

Deli Paşa

Kakashi'nin mangekyo'sunun açılması, Obitonun en sevdiği kişiyi kaybetmesinden dolayı değil mi? Sonuçta, Kakashininki ile Obitonun ki birbirine bağlı.

En başta, en yakın arkadaşı öldürmek denmiş olmasına rağmen, Sasukede de durum farklı oldu. O da abisini öldürdüğünde kazandı mangekyoyu. (Tam öldürdüğünde de değil aslında. Onu ne kadar çok sevdiğini ve onu kendi elleriyle öldürdüğünü ve bunu konohanın neden olduğunu anlaması üzerine açıldı.) Yani ille en yakın arkadaşı olacak değil. Çok sevdiği bir kişi olması gerekiyor. Hatta benim şahsi kanaatime göre, çok büyük bir nefret uyandırmış olmasından kaynaklıdır diye düşnüyorum. Buna sebep olacak şeylerde en yakın arkadaşının veya abisinin ölünü gösterilebilir buna. Saf nefretin yanında suçluluk duygusunu da katmış işin içine birazda. Yani, Sasuke en çok abisinden nefret ediyor ama mangekyo ailesi ölünce değil, abisi ölünce açılıyor. Buradan suçluluk duygusunu da katıyorum ben işin içine.

kismitonun sonradan yaptığı açıklama da bu şekilde fakat doujutsuları bize kekkei genkai olarak anlattı Onu da geçtim kakashi raiton katon doton ve suiton kullanabiliyor ama hiçbir kekkei genkaisi yok
O çakra tipleri doğuştan değil. Doğuştan sahip olunan çakra tipleri ile ilgili kekkailer.

Bu merete 2009 senesinde bulaştım başlarda düşünmeden izliyordum çok zevk alıyordum sonra öyle olmadığını farkettim meğersem kishi günübirlik çiziyormuş beni ufak ufak yedi bitirdi Naruto izlemenin faturası çok ağır
Naruto pişmanlıktır
Şaka maka bence düşünmeden izleyin adam ne kadar sıvarsa sıvasın düşünmeyince gerçekten iyi seri

İtachinin , Jiraiya'yı yenemeyeceğini düşünenler hala var mı ?
Sussano , Ameterasu , Totsuga , Yata mirror , İzanagi , İzanami ... (Güldü)

Jiraiya -
Bir kol kesilmesi ile Sennin Mode'dan düşmüş , Chakra yerle yeksan ...
Göğsüne bir darbe ile hayatında ölümle burun buruna 2. defa yaklaştını söylemiş ...
Boğazının parçalanması ile nakavt olmuş.
Tarihin en başarısız Sennin Mode .
Kısaca bilgili , düzgün bir ninja portresi var.

Bu seri'de , kolu bacağı kesildiğinde onarabilen veya dojutsu , bijusu olanlar ultra süper güçte oluyorlar.
Jiraiya güçlü biri fakat bir bıçak darbesinde yenilenme tarzı hiçbir jutsu'sunu göremediğimizden yerle yeksan oluyor.

Orochimaru ,
Ölümsüz.
Akatsukinin, Öldürülmesi uzmanlık gerektirir " açıklaması yapılmış .
Sasoriyi öldürmek için , bilmem ne köprüsüne gitmiş . Günlük kage avlamış , 4 kuyruklu ile (bedeni onu reddettiği dönemlerde)
oyun oynamış.
Belini 2'ye ayrıldığında tekrar yenilenmiş. Kolları bacakları koptuğunda tekrar yenilenmiş.(Jiraiya ölmüştür)
Sasuke , Ameterasuya yakalandığında ( İtachi " Orochimarunun deri değiştirme tekniği ile kurtuldu " ) Orochimarunun yeteneği sayesinde kurtulmuş.
İtachi'nin , Orochimaru'yu yenebilmesinden ziyade öldürmeye bir yol bulamaması ve son çare
( Orochimaru " Demek Totsuga sword bu zamana kadar sende idi " ) Totsuga'yı Orochimaru için saklamış olması.
Orochimarunun dünya savaşında önemli rol oynayarak , Kageleri çağırması ve Hashirma'dan övgüler alması .
Fiziksel hiçbir türlü zarar almaması ( Sennin ataklarının faydasız kalması) sebebi ile ...
Jiraiya , Orochimaru'dan üstündür diyenlere selamımı yolluyorum. :T

Jiraiya -
Göğsüne bir darbe ile hayatında ölümle burun buruna 2. defa yaklaştını söylemiş ...

Bu seri'de , kolu bacağı kesildiğinde onarabilen veya dojutsu , bijusu olanlar ultra süper güçte oluyorlar.
Jiraiya güçlü biri fakat bir bıçak darbesinde yenilenme tarzı hiçbir jutsu'sunu göremediğimizden yerle yeksan oluyor.

Orochimaru ,
Ölümsüz.
Sasoriyi öldürmek için , bilmem ne köprüsüne gitmiş . Günlük kage avlamış , 4 kuyruklu ile (bedeni onu reddettiği dönemlerde)
oyun oynamış.
Belini 2'ye ayrıldığında tekrar yenilenmiş. Kolları bacakları koptuğunda tekrar yenilenmiş.(Jiraiya ölmüştür)
Sasuke , Ameterasuya yakalandığında ( İtachi " Orochimarunun deri değiştirme tekniği ile kurtuldu " ) Orochimarunun yeteneği sayesinde kurtulmuş.
İtachi'nin , Orochimaru'yu yenebilmesinden ziyade öldürmeye bir yol bulamaması ve son çare
( Orochimaru " Demek Totsuga sword bu zamana kadar sende idi " ) Totsuga'yı Orochimaru için saklamış olması.
Orochimarunun dünya savaşında önemli rol oynayarak , Kageleri çağırması ve Hashirma'dan övgüler alması .
Fiziksel hiçbir türlü zarar almaması ( Sennin ataklarının faydasız kalması) sebebi ile ...

Bir Sakura değil. :S

Ben serinin 70 bölümünü izlemiştim.Kakaşi sensei ne durumda, büyük mevkilere geldimi ? yüzünü açtımı ? :D

1- obitonun aklı yıkanıyor,az bucuk kalan iyi duygularıda kakashinin verdigi sözü tutamayıp rini katletmesiyle son buluyor.sahip oldugu güçle,kuramayı kontrol edebilecegini ögrendigi için,nefret ettigi konohayı en güvendigi silahıyla vurmaya karar veriyor.yani koruyup sakladıkları en güçlü bijuuyla.

ve bunun içinde jinchurukinin en zayıf oldugu anı,mühür agladıgı zamanı seciyor yani dogumu,normal sartta kushina onu yine tutardı,ama obitonun mangekyousuyla işe karısması her seyi mahvetti,kurama serbest kaldı.köyün anasını aglattı.

hiruzen kuramayı yenemezdi.zaten kushina ve minatoda yenemezdi,minato tobiramanın izinden gitmiş bir hokage ama onu astıgı bir nokta var,onu mühürlerde aşmıs ve buda uzumaki klanının takviyesi,kushinanın gücüyle kuramayı kilitliyorlar,sonra minato kendini feda ederek kuramayı narutoya mühürlüyor,kushina yasıcakken oglunu korumak için ölüyor,aynı minato,bizim mangekyou actım diye sevinen kücük uchihamızın eline veriyor.

2- itachi en yakın arkadasını öldür mangekyou sahibi ol gel dedi sasukeye.aslında söyledigi dogruydu,ama su sekilde en yakın arkadasını öldürdü diye degil,içinde kopan fırtınalardan dolayı mangekyou acıyor.uchihaları sevgiyi asmıs bir sekilde kullanıyorlar tobirama acıkladı bunu beyinleri etkileniyor.sadece en iyi arkadas degil,annesi,babası,abisinide öldürse,yada onlar gözleri önündede ölse o duygu patlamasıyla mangekyou acabilirsin.

bir düsün bakalım itachi neden sasukeye en yakın arkadasını öldür dedi ? çünkü zaten annesi babası yok,mecburen arkadasını öldürcek.sonra kakashi,obito rin üçgeni.kakashi mecbur kaldı rini öldürdü,rinin öldügünü gören ve onu deli gibi seven obito kayısı yaktı,yaktıgı gibi mangekyou uyandırdı.onun uyandırdıgı gözlerden biri kakashide oldugu için bizimki beleşe kondu.cok sonradanda kontrol etmeyi ögrendi.

3- kisame daha gaiyi yenemiyor,jiraiyayı jiraiya iki kurbagayıda cagırıp sanninmodeda sınırısız chakrayla dövüsürken nasıl yenicek ? ordaki mesaj su belki sen basabas dövüsürsün itachi ama ben yapamam.orda jiraiya kayrıldı.ve sonrasında nagato acıkca dedi,sırrımız olmasa kaybederdik.jiraiya ,hashiramadan sonraki en güçlü chakra temelli savascılardan çünkü chakrayı kendilerinde bittiginde bitmeyen deniz dogadan alıyorlar.

orochimaru ölmese bile yenilebilir,tsunade zaten ezik.itachinin orochu yenmek için dövüse ihtiyacı yok,genjutsu yeter,ama jiraiyaya genjutsu işe yaramaz...itachi orochu komple mühürledi çünkü amac orochla dalga gecmek degil,sasukeden onu cekip cıkarmaktı.orochimarunun içine girdigi bedenlerin sınırı onun sıkıntısı 4 kuyruklu naruto az daha dayansaydı paket edicekti orochu,sonunda onunda gücü azaldı çünkü oda diger shinobiler gibi chakrayla calısıyor,her yerine senju geni soksada,chakrasının sınırı var.narutoda en büyük güc olmak rinnegan sahibi olmak veya sannin olmaktır.rikoudo sennin.rinnegan sahibi sennin.lanet madara bosunamı hashiramadan doga enerjisi çekti.

jiraiya totalde ve sınırsız dövüsme potansiyeliyle,aksırdıgında kan kusup susanosu zayıflayan ve sasukenin bile basa bas dövüstügü,üstelik hiç genjutsuda işletemiyecek itachiyi yenemezmi ? bence iyiki saldırmadılar çünkü jiraiya giderken ikisinide yanlarına alabilirdi, en kötü arkada kalan itachi,hepten önünü göremez olurdu.jiraiyayı küçümsemeyin adamda o iki kurbaga sayesinde dojutsu seviyesinde idrak,ve bitmeyen chakra var.bijuularda bile bitiyor ama ondan sıkıntı yok.nagatoya boyun egmiş adamların aksine, mangakanın direk liderle savastırıp övdügü biri sensei.

4 - soy genişletme yetenegi 2 kişide var sadece,digeride öbürüne hocalık yapıyor.dogustan 3 chakra tipine shaip olmazsan o yetenegide kullanamazsın,görddükki oonokiden son kullanıcısı.

5- rinneganı sadece madara uyandırdı,nagatonun kullandıgı gözler madaranındı.obito gitti o canlı ve hiç bozulmamış gözleri geri aldı.madarada bir tanesini obitodan geri söktü aldı.edo haliyle gelenler orjinal degil.orjinal olanlar zaten iki tane.

Jiraiya -

Orochimaru ,
Ölümsüz.
oyun oynamış.
Sen direk bağlamlara girersen tartışmanın bir manası kalmaz ki. Boğazı parçalandı nakavt nedir ? İyi millet de Jiraiya bir Genjutsu yapsın Orochi Nakavt geri dönüşü olmayan yola girdi der :D Mangaka illaki doğa çakrası falan diye tutturur onun ölümsüzlüğünü alırdı elinden bence. Durmadan yenilenmesini bu yolla engelleyebilirdi ama Jiraiya'nın sonsuz çakra üretebilmesine engel olabilecek tek şey düşman karşısında bilgisiz olmak Jiraiya'da bunun kurbanı oldu. Orochimaru'nun tek artısı yenilenmesi başka türlü öldürücü bir silahı olduğunu sanmıyorum görmedim de açıkçası ağzında kılıçlar çıkartarak çok üst klasmandaki adamları yenemez bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık