Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Evet dediğin doğru,zaten Narutodaki pek çok hatada temelinin sağlam olmamasından kaynaklanıyor maalesef.Cidden bakınca çok geniş bir evrendi ama sadece 5 köy arasında kaldı.Mesela bu temelsiz olayına en büyük örnek şu köylerdir.Köydeki ninjalar tüm ülkeyi korumakla görevli ama bir merkezde duruyorlar sadece.Mesela onun yerine ninja sistemi daha farklı olsaydı,tüm dünyada farklı farklı üsler olsaydı her şey daha iyi olabilirdi.Daha bunun gibi bir sürü şey var.

Öte yandan Madara'nın iptal olup geçmişten gelen güçlü bür villainin yerini alması hep benim isteğim olmuştur ama Aizen'in Naruto versiyonu olan Madara'dan sonra Zetsu kölesi Kaguya hiç iyi gitmedi
Madara'nın gelmesini bile extrem bir durum olarak görüyordum. Bundan öte Kaguya'nın gelmesi ise çok saçma oldu, çünkü Tobi ile 10 kuyruklu hayli hayli savaşı götürebilirdi. Edo tensei ile de olayı fazla abartmadan iyi kullanabilselerdi, Madara'ya ihtiyaç olmayabilirdi. Ancak Madara beklendiği için piyasaya sürmek zorunda hissetti kendisini mangaka, bu da önünü alamayacağı bir duruma neden oldu. Gücünü ayarlayamadı. Nasıl harcayabilirim derken daha beteri olan Kaguya'yı çıkardı karşımıza ve manganın geldiği durum ortada. Keşke efsanelerde kalsaydı bunlar, kendileri hakkında bilgi verilip geçilseydi.

Bu siyah zetsu yeryüzünün kendisiyim diyordu.Onla alakalı bir şeyler oldu mu ?

Eski hali daha ürkütücü ve gizemliydi.Şimdi gerçekten annesinin yanında dolaşan velet gibi oldu.

Orası öyle ama eskiden davranışları daha olgundu sanki.Kaguya da bir garip ağzı var dili yok.Şu güç madarada olsa bizimkilerle yerleri süpürürdü.
Siyah zetsu çok konuşturulmadığı için ve kısmen gizem katıldığı için şimdiye kadar bize öyle geliyordu. Ancak şimdi annesi kendisini çakraya vuracakken tutuyor, yapılması gerekene yönlendiriyor.

Madara ve kaguya arasındaki güç durumunda ise bile bile erteliyor bazı şeyleri mangaka. Kaç bölüm önce Sasuke ile Naruto ayrıldı, sonra tekrar bir araya geldiler. Ee ne değişti? Sadece obito'nun işe yaradığını göstermek, kahramanca ölümünü göz önüne sermeye neden oldu. Ancak bu yapılan şu aşamada gösterilecek bir şey değil. Savaşın ortasında yeterince dramatize olunmuş, trajediler yaşanmış bir de obito'ya aynısını yaşatması kabak tadı verdi.

Bundan sonra ne olur bilemem ama Kaguya artık çakra hastalığını sindirip asıl hedefi olan ikiliyi imha etmeye yönelecek, yani bundan sonraki haftalar bir trajedi daha(sakura veya kakashi yüzünden) yaşamazsak artık daha mantıklı hareketler görecez diye umuyorum.

@Ryner Lute
Rica ederim.

Siyah zetsu çok konuşturulmadığı için ve kısmen gizem katıldığı için şimdiye kadar bize öyle geliyordu. Ancak şimdi annesi kendisini çakraya vuracakken tutuyor, yapılması gerekene yönlendiriyor.

Madara ve kaguya arasındaki güç durumunda ise bile bile erteliyor bazı şeyleri mangaka. Kaç bölüm önce Sasuke ile Naruto ayrıldı, sonra tekrar bir araya geldiler. Ee ne değişti? Sadece obito'nun işe yaradığını göstermek, kahramanca ölümünü göz önüne sermeye neden oldu. Ancak bu yapılan şu aşamada gösterilecek bir şey değil. Savaşın ortasında yeterince dramatize olunmuş, trajediler yaşanmış bir de obito'ya aynısını yaşatması kabak tadı verdi.

Bundan sonra ne olur bilemem ama Kaguya artık çakra hastalığını sindirip asıl hedefi olan ikiliyi imha etmeye yönelecek, yani bundan sonraki haftalar bir trajedi daha(sakura veya kakashi yüzünden) yaşamazsak artık daha mantıklı hareketler görecez diye umuyorum.

@Ryner Lute
Rica ederim.
Zaten şu trajedi konusu tam eğlencelik.Opde ölen kalan yok deniyor da bu şekilde cılkının çıkarılmasını da istemezdim.Trajedi dediğin bir olur iki olur.Savaşta her ölen karakterden sonra duygu sömürüsü yaparsan ne inandırıcılığı kalır ne de duygusallığı.

Jiraiyanın ölümü etkileyici oldu diye adım başı karakter öldürüp salya sümükle aynı etkiyi vermeye çalışıyor.Bazı şeyler alıştıktan sonra etkisini kaybeder.Koklarken bile bir süre sonra burnumuz kokuya alışıyor.

Zaten şu trajedi konusu tam eğlencelik.Opde ölen kalan yok deniyor da bu şekilde cılkının çıkarılmasını da istemezdim.Trajedi dediğin bir olur iki olur.Savaşta her ölen karakterden sonra duygu sömürüsü yaparsan ne inandırıcılığı kalır ne de duygusallığı.

Jiraiyanın ölümü etkileyici oldu diye adım başı karakter öldürüp salya sümükle aynı etkiyi vermeye çalışıyor.Bazı şeyler alıştıktan sonra etkisini kaybeder.Koklarken bile bir süre sonra burnumuz kokuya alışıyor.
Aynen. Keşke Jiraiya, İtachi'nin ölümleri ile işlenen dramayı abartmasaydı. Her arcta bunu işlemeye çalışması ve savaşta da abartması hiç iyi olmadı.

Kutsal kitaplardaki olaylara göre işliyor Zetsu ve Kaguya'nın durumunu, Kaguya Hz. Havva olarak lanse ediliyor, Şeytan'da Siyah Zetsu olarak Şeytan ne derse Kaguya'da onu yapıyor, inanışa göre de böyle oluyor bir nebze, Şeytan Hz. Havva'nın aklını çeliyor meyveyi yemesi için oda yiyor falan, Kishi bunu değiştirip önümüze sundu sadece.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık