Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Naruto Evreni Hakkında Ekstra Bilgi

O zaman Kishi sallamış. İtachi hangi yeteneğiyle sennin Jiraiya'dan hızlı olacak?
İşte karakterlerin hangi yeteneğini harmanladığı ve karşıdaki rakibinin zayıf değerini nasıl avantaja dönüştürdüğü çok önemli. Mesela itachi bir sürü alanda çok iyi ama dayanıklılığı leş. Jiraiya’ya bakıyoruz adam tank bildiğin. Yani bireysel alan puanından daha çok alanları harmanlama değerlendirme önemli. Mesela ilk sıralardaki tüm karakterleri farkettiysen zekaları hep 4.5-5 yani yazar burda her şeyin kafada bittiğini belirtmek istemiş az çok.

Sakura'nın sevilmesi normal. Seride 5 tane falan kadın karakter var zaten. Hepsi birbirinden silik hepsi birbirinden leş. Kadın fanlar da sevmek için Sakura'yı seçmiş ne yapsinlar? :(

Jiraiya'yı base mi değerlendirdi Sennin Mod ile mi değerlendirdi belirsiz. Bu değerler versus tartışmalarında pek bir şey ifade etmiyor zaten.
Zaten birçok karakterin bazı değerleri aynı. Bu değerler bana vivre card gibi geliyor. Kishi karakter sıralamak için değerler vermiş ama değerler seriyle paralel değil. Karakterleri bu değerler ile karşılaştırırsak yanlış sonuçlar çıkar genellikle.

Karakterlerin yaşlarını da paylaşabilirsen güzel olur, seri içerisinde pek anlaşılamıyor çoğu kişinin yaşı. Birkaçını biliyorum bende sadece.

İşte karakterlerin hangi yeteneğini harmanladığı ve karşıdaki rakibinin zayıf değerini nasıl avantaja dönüştürdüğü çok önemli. Mesela itachi bir sürü alanda çok iyi ama dayanıklılığı leş. Jiraiya’ya bakıyoruz adam tank bildiğin. Yani bireysel alan puanından daha çok alanları harmanlama değerlendirme önemli. Mesela ilk sıralardaki tüm karakterleri farkettiysen zekaları hep 4.5-5 yani yazar burda her şeyin kafada bittiğini belirtmek istemiş az çok.
Bu değerler bana fanları sevindirmek için verilmiş gibi geldi. İtachi Jiraiya'ya eşit, Kisame Sasori'den güçsüz, Guy Kabuto ve Asuma 'dan güçsüz falan. Ya bu bilgiler paylaşıldığı zamanı iyi hatırlamıyorum yada Kishi fanlar için vermiş bilgileri.

O karakter puanları ilgili alandaki seviyeyi gösteriyor. Kiba ortalamadan daha hızlı ve Naruto ise yavaş. Puana göre Kiba Naruto'dan net daha hızlı ama bu neyi değiştirir. Savaş başka mesele. Yoksa 32.12 imiş 35.32 imiş önemli değil. İşin içine tanrılar girmeden önce Naruto'da herkes herkesi yenebilir durumdaydı.

Bu arada Haku bir kız, aksini söyleyen yalancıdır.

Bu değerler bana fanları sevindirmek için verilmiş gibi geldi. İtachi Jiraiya'ya eşit, Kisame Sasori'den güçsüz, Guy Kabuto ve Asuma 'dan güçsüz falan. Ya bu bilgiler paylaşıldığı zamanı iyi hatırlamıyorum yada Kishi fanlar için vermiş bilgileri.
Dostum mesela 31 puanlık sasuke gidiyor 32 puanlık deidara’yı yeniyor. 31,5 puanlık gai gidiyor intihar saldırısı yaparak madarayı haşat ediyor. Bu puanlar karakterlerin alanlardaki çaplarını gösterir ve bu yetenekleri kullanmak tamamen karaktere bağlı. Yani mesela zekan 5 ama kullanmazsan zekası 3 olan adama kaybedersin. Bu arada fanlar için yapılmış bir liste olsaydı naruto’nun puanı 26 olmazdı:D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık