Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Eh işte bir albüm olmuş. Her biri herhangi bir albümü doldurmak için koyulabilecek tipte şarkı. Uzun havayı babaya yakıştırdığım için onu ayrı tutuyorum sadece. Akılda kalıcı bir şarkı yok. Hoş ciddi bir beklentim de yoktu zaten. İbo'nun söylediği ''Yıkılmışım Ben'' için yıllarca aslında öldükten sonra yayınlamasını istiyordu goygoyu yapıldı insanlar arasında. Doğru yalan bilmem ama en azından bir tane böyle şarkı aradım. Hologram konusuna ise diyecek bir şeyim yok sadece canım sıkıldı.
Göz ucuyla süzmek gibi baktım albüme. Müslüm Gürses pek dinlemediğim için senin gibi yorum yapamam ama emin olduğum bir şey varsa şu an yapılan çoğu Türkçe şarkıdan iyidir. Belki iki şey diyebilirim. Birincisi, müzikler eski müzik havasını veriyor ama daha önce onun başka parçalarında olan müzikler gibi geldi. İkincisi birkaç parça sanki sosyal medyada hikâye, reels meels ne ise orayı çeksin ve popüler olsun diye seçilmiş. Yanlış düşünebilirim, o yüzden çekimser yorum yapıyorum.

Göz ucuyla süzmek gibi baktım albüme. Müslüm Gürses pek dinlemediğim için senin gibi yorum yapamam ama emin olduğum bir şey varsa şu an yapılan çoğu Türkçe şarkıdan iyidir. Belki iki şey diyebilirim. Birincisi, müzikler eski müzik havasını veriyor ama daha önce onun başka parçalarında olan müzikler gibi geldi. İkincisi birkaç parça sanki sosyal medyada hikâye, reels meels ne ise orayı çeksin ve popüler olsun diye seçilmiş. Yanlış düşünebilirim, o yüzden çekimser yorum yapıyorum.
Şarkılar muhtemelen 90-2000 döneminde kaydedilmiş albüme alınmayan şarkılar. Müzikal açıdan güzeller kuşkusuz çünkü iyi orkestraları vardı bu isimlerin. Günümüzde çıkan şarkılarla kıyas şu açıdan doğru. Arabeskin zayıfladığı dönemde yükselen bir pop akımı olmuştu. Hatta arabesk yapan sibel can, ebru gündeş gibi sanatçılar da zamanla popa dönmüştü. Bugün insanların aklında kalan pek çok pop şarkısı da o dönemden kalma. Dolayısıyla bir kalitesizlikten bahsedemeyiz. Fakat bugün düşen kalitenin yanında türsel anlamda adını koyamadığımız bir abukluk var.
Evet dediğine katılıyorum ama bu bir rahatsızlık vermiyor artık. Görmezden geliyoruz çünkü. Baba bir süre sonra çağa ayak uydurdu ki bu konuda kendisini eleştiremem çünkü altından kalkmayı başardığını düşünüyorum. Bu sayede vebalı gibi uzak durulan bir adam bugün pek çok insan tarafından sevilen birine dönüştü. Spotify'da en çok dinlenen şarkılarına bakınca da bu anlaşılıyor zaten. Çoğusu yeni dönemde yaptığı eserler. O dönüşümü sağlamayan Ferdi tayfur, Gökhan güney, Güllü vs gibi yüzlercesi ise yok olup gitti.
Benim sadece ufak bir beklentim vardı bir tane de olsa Gitme, Bir gülsen yeter, Esrarlı gözler vs ayarında bir sebepten albüme koyulamayan bir şarkıyı görmek üzerine, ona üzüldüm sadece.
Haber verdiğin için tekrar teşekkür ederim, var ol.

Bazı Haberler

• Taylor Swift cuma günü çıkardığı The Tortured Poets Department albümü Spotify, Youtube gibi platformlarda bir günde dinlenme rekoru kırdı ve hâlâ albümün günlük dinlenmeleri yüksek. Ben konular arada kaynadığı için albümü paylaşmadım. Dinlemek isteyen için tekrardan link bırakayım.

Youtube:

Spotify (iki farklı versiyonla birlikte):

• Türkiye'de birçok ünlünün yeni albümü yakında yayınlanacak. Birkaç gün önce yeni albümünün ilk teklisini yayınlayan Demet Akalın 'D-POP' adlı albümünü mayıs ayında yayınlayacak.

• Aynı şekilde Ece Seçkin de mayıs ayında yeni albümü yayınlayacak. Albüm çalışmalarında sona gelen Tarkan da albümü yaz başı yayınlayacağını açıkladı.

• Spotify'da önerilenler olarak çıktı aşağıdaki albüm. Henüz dinlemedim ama birkaç şarkısını dinlediğim kadarıyla synth-pop türevli hoş şarkılar var.

• Sertab Erener de hit şarkılarının akustik versiyonuyla seslendirdiği Her Dem Akustik geçen hafta yayınlandı.
Youtube:

Spotify:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık