Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Monkey D. Dragon Üzerine Bir Teori

• Konbuyu başlatan HisokaTR
  • Başlangıç tarihi
Tek bir meyvenin antik silah olmasındansa, bütün meyvelerin antik silah olarak kabul edilmesi bence daha mantıklı. Çünkü bütün meyveleri elinde bulunduran taraf gerçekten aşırı bir güç elde edecektir. Amirallerin meyveleri deniz krallarına, Beyazsakal ve Karasakal'ın meyvesi de o savaş gemisine karşı her türlü üstünlük sağlar bence. Bütün meyveler ile yapılacak bir kombo karşısında hiç bir gücün durabileceğini sanmıyorum ben. Dragon'da da havayı kontrol edebilen bir meyve varsa eğer tuzu biberi olur zaten şu saydığım meyvelerin.

Teorin gayet mantıklı E.Oda , Dragon'u neden bu kadar gizemli ve bi o kadar önemli bir karakter yaptıgını açıklamış olur.Tabi yine son söz E.Oda'nın

Teori akla yatkın okurken benim aklıma Oda'nın kendini tekrar etmeyip Dragonu antik silah yapmayacaktır. Bunun yerine Dragon'un yediği meyve bir antik silah olabilir.
Daha konuyu okumayı bitirmeden direk aklima bu gelmişti :) Bence de dediklerin gayet mantıklı biz de bir cok kez arkadasimla konusurken buna benzer seyler demiştik.. Dragonun herhangi bir meyve yedigini düsünmüyorum yine olay bence hakiye kalacak. Nasil Shanks la WB kılıclari cekti hafif bir rüzgar oldu havada bulutlar ayrıldı falan Dragon da böyledir bence. Esas demek istedigim ise bence Oda-sensei seride cok önemli noktalarda rol alacak olan bu 3 tane silahı aynı sekilde kendini tekrarlayarak sunmaz. Zaten ilk water7 da cikanin gemi oldugu biliniyor. 2. olarak Poseidon'un da Shirahoshi oldugu ortaya cikti. Yani biri gemi,diğeri balıkadam/balıkkadın ( ne diyecegimi bilemedim :) ). Tutup da 3. silahi da bir insan formunda sunmaz bence. En azindan beklentim bu yönde.

Daha konuyu okumayı bitirmeden direk aklima bu gelmişti :) Bence de dediklerin gayet mantıklı biz de bir cok kez arkadasimla konusurken buna benzer seyler demiştik.. Dragonun herhangi bir meyve yedigini düsünmüyorum yine olay bence hakiye kalacak. Nasil Shanks la WB kılıclari cekti hafif bir rüzgar oldu havada bulutlar ayrıldı falan Dragon da böyledir bence. Esas demek istedigim ise bence Oda-sensei seride cok önemli noktalarda rol alacak olan bu 3 tane silahı aynı sekilde kendini tekrarlayarak sunmaz. Zaten ilk water7 da cikanin gemi oldugu biliniyor. 2. olarak Poseidon'un da Shirohige oldugu ortaya cikti. Yani biri gemi,diğeri balıkadam/balıkkadın ( ne diyecegimi bilemedim :) ). Tutup da 3. silahi da bir insan formunda sunmaz bence. En azindan beklentim bu yönde.
Shirahoshi :at: ..

Siz simdi uranus un havayla ilgili oldugunu söyleyince aklıma bir sey geldi.Ben dragonun meyve yemiş olacagını düşünüyorum ama hava ile ilgili bir silah varsa bu shirahoshi gibi bir canlıysa ben onun zaten Luffylerin tayfasında oldugunu düşünüyorum nasıl shirahoshi gücünün farkında degilse o kiside farkında degil bence.Nami havayla ilgili herseyi önceden fark edebiliyor hava ilgili saldırılar kullanıyor daha önce kimsenin fark edemedigi deniz olaylarını önceden görüyor.Grand line ilk geldiginde ve strong wold de farketmesi gibi animenin sonunda daha önce fark ettigi bu doğa olaylarını kullanıcak gibi geliyor bana

Valla böyle olursa sıradan olur gibime geldi.Kendini tekrarlamasını istemem açıkçası.Ama teorin güzelmiş genede.Tayfa son savaşa Pluton'un üstünde gider.Denizden de Shirahoshi deniz canavarlarıyla gelir.Öyle giderler savaşa.:at:(Bence Franky sahte planları yaktı ya da ezberlerdi planları)

güzel teori olmuş... ama şu var edd war da hava olaylarını kontrol etme gibi bişeyden bahseden arkadaşlar vardı..bu teoriye göre sanki roger da uranüs olma ihtimali olur gibi...

Antik silah dendiğinde haklı olarak aklımıza ilk önce bunların bayağı bildiğimiz silahlar gibi veya onların türünde bir şey olacağı geldi ama biri gemi diğeri de denizkızı çıktı. Üçüncü silahın da yine bunlardan farklı olarak alakasız bir şey çıkacağını düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık