Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Monkey D. Dragon Üzerine Bir Teori

• Konbuyu başlatan HisokaTR
  • Başlangıç tarihi

HisokaTR

Arkadaşlar gece arkadaşımla One Piece’i tartışırken antik silahlar konusuna geldik. Ve biraz araştırma yaptık. Seride Balıkadam Arc’ında Robin ve Kral Neptün arasındaki diyaloglarda antik silahtan söz ediliyor. Pluton, Poseidon ve Uranüs. Peki nedir bu antik silahlar?

- Pluton; Pluton hatırlarsınız Enies Lobby’de Franky’nin yaktığı belgelerin tarif ettiği silahlardı. Dünyayı sarsabilecek bir gücü olduğu söylenmişti. Ayrıca Roma mitolojisindeki ismi Pluton Yunan mitolojisindeki ismi de Hades olan yeraltı dünyasının yönetimine sahip olan tanrıdır.
İlgili linkler;

- Poseidon; Seride Balıkadam Arc’ında adanın prensesi Shirahoshi deniz krallarını yönetebildiği için antik silah Poseidon olduğu açıklanmıştı. Zaten deniz krallarının gücünden anlaşılabileceği gibi bu da çok büyük bir güçtür. Ayrıca Poseidon yine Yunan mitolojisinde denizlerin yönetimine sahip olan tanrıdır.
İlgili linkler;

- Uranüs; Gelelim teorimizin temeli olan 3. Antik silah Uranüs’e. Öncelikle Uranüs Yunan mitolojisine göre gökyüzünün hakimi olan tanrıdır. Yani antik silahların mitolojiye dayandığını varsayarsak 3. silah bir şekilde gökyüzüne hükmetmeli.

Seride Monkey D. Dragon’un yetenekleri hakkında hiçbir bilgi verilmemiştir. Fakat Loguetown(Smoker’ın Luffy’e saldıracağı zamanda Dragon’un onu durdurması ve İdam yerine aniden yağan yağmurlar ve düşen yıldırımdan ötürü) ve Goa krallığında(krallığın dışında kalan çöplüğün insanlarla beraber yakılmaya çalışılmasından sonra Dragon’un gelmesiyle başlayan yağmurdan ötürü) geçen olaylardan sonra bir çok izleyici bir çeşit iklim meyvesi (gökyüzünü kontrol yeteneği veren) yediği teorisini öne sürmüştür.

Bizim teorimiz ise açıklanmayan ve henüz bilinmeyen 3. antik silahın gökyüzünü yönetme gücü olduğunu düşündüğümüz Monkey D. Dragon olduğudur. Antik silahın canlı olabileceğini Poseidon(Shirahoshi)’da gördük ve ayrıca yunan mitolojisindeki tanrıların adını alan silahlardan ve gökyüzüne hakim olan tanrı Uranüs’ten de bahsettik. Dolayısıyla 3. antik silah gökyüzüne hakim olabilmeli diye düşündük. Dünya hükümetinin en çok aranan suçlu olarak Dragon’u göstermesi de bir işarettir. Water 7 ve Enies Lobby’deki CP9’un antik silahın belgeleri için ne kadar uğraştığını ve bunu ne kadar gizli tuttuğunu gördük. CP9 antik silahı araştıran son derece gizli bir örgüttü. Dragon’un antik silahsa Dünya Hükümeti bunu da gizli tutacaktır. Çünkü en büyük silahlardan biri olan antik silah Devrimcilerin elinde olmuş olacak. Bu durumu Dünya Hükümeti’nin antik silahlara sahip olma çabasıyla birleştirirsek Dragon’un en çok aranan suçlu olma nedenine de açıklık getirmiş olur. Bu konuda sizin de fikrinizi de merak ettiğimiz için paylaşma gereği duyduk. Sizce teorimiz nasıl?
İlgili Linkler;

Yıldırım, yağmur ve rüzgar vesilesiyle ben de gökyüzü ile alakalı bir meyve yediğini düşünüyordum fakat bu teori olayı bambaşka bir alana taşıyor. Bence gayet mantıklı olabilir yani neden olmasın...

Dragon teorisi epey akla yatkin bir teori olmus. Ve pluton,poseidon,uranus bu kelimeler yunanca, ve hicbir yanlis telafuz etmediniz (biliyorum cunku tercumanim :D ). Ama son sozu Oda-sensei soyler :D

Teori akla yatkın okurken benim aklıma Oda'nın kendini tekrar etmeyip Dragonu antik silah yapmayacaktır. Bunun yerine Dragon'un yediği meyve bir antik silah olabilir.

Gerçekten çok iyi bir teori, tebrik ederim. Aklıma yatmayan bir nokta olmadı. Oda sürprizlerin mangakası ama Dragon'un güçlerini bu şekilde açıklama ihtimali de oldukça yüksek bence.

Oldukça mantıklı olmuş gerçi ben sonuna gelmeden Dragon'un silahı ele geçirdiği kendi gücünün olmadığını düşünmüştüm :) Belki Roger'da bu silaha sahipti Shiki ile olan savaşında kullanmış olabilir.

HisokaTR

Uranüs'ün dünyayı yok edebilecek güçte bi silah olduğu söyleniyor.Dragon da bu güç olsaydı ne marine kalırdı ne dünya hükümeti.Bence Uranüs aydır.
Bunu anlamadım biraz açabilir misin?
Ayrıca Dragon'un konuşmalarında genelde bir "zamanı gelince" havası var.Bunu da halkın kayıp tarihi bilmediğinden bu savaşta onu haksız görme ihtimaline kaldırma amaçlı zemin hazırladığı süreci kastediyor bence.Bahsettiğimiz yok edici güç o ise veya onun elindeyse direk dünya hükümetiyle savaşa girmesi onun haksız bir istilacı olduğu izlenimini uyandırırdı.

Oldukça mantıklı olmuş gerçi ben sonuna gelmeden Dragon'un silahı ele geçirdiği kendi gücünün olmadığını düşünmüştüm Belki Roger'da bu silaha sahipti Shiki ile olan savaşında kullanmış olabilir.
ODA her an herşeyi değiştirebilecek bir yazar.Bu yüzden O DA mümkün :) Ama dünyayı değiştirecek bir gücün orada kullanılması demek Shiki'nin yok olması anlamına gelirdi diye düşünüyorum.

Animede bölüm 52'nin sonunda Dragon'un "Rüzgar, es. Kaderin fırtınasını oluştur!" şeklinde bir repliği var.(Kaynak aldığım altyazı çevirisine göre değişiklik gösterebilir.) Eğer kaderi değiştirebilecek kadar büyük bir güç ise ve yine anime bölüm 53'te Dragon'un Smoker'dan Luffy'i kurtardığı sahnedeki o büyük gücü düşünürsek.Şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir meyvenin gücü bu denli büyük değildi diye düşünüyorum.Bu yüzden antik silah olma ihtimalini düşündüm zaten.

Demek istediğimde bu Antik silah olan bir meyve yemiş olabilir. Antik silah olduğu için diğer meyvelerden daha üstün olmalıdır.

Teori mantıklı ama ben Uranüs'ü hep uzayla ilgili olduğunu düşünmüştüm. Hatta silahın Enel reis tarafından bulunup dünyaya getirileceğini düşünüyorum.

Dragonun gözüktüğü her sahnede illaki havayla ilgili bir detay verilmiştir. Loguetowndaki büyük kasırga , Luffynin köyündeki yangına müdahelesi ve baltigodaki kum fırtınası. E.Oda ister şeytan meyvesi ister haki veya başka bir güçle ilişkilendirsin %75 Dragonda havayla ilgili bir güç söz konusu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık