Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk'tan Önce Unvan Kime Aitti?

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    185

Malum one piece bitişe yaklaşıyor.İçimizde ne varsa dökelim bu günleri arayacağız.Konuyu hazırlarken işim çıktı yarına kalmasın diye şimdi açıyorum.

Mihawk'ın ünvanı hep tartışıldı ama ünvanın ondan önce kimde olduğunu hiç sorgulamadık.Mihawk işlendiğinde bu soruya da cevap alacağımıza inanıyorum.Bakalım doğru tespit edebilecek miyiz ?

Genelde ünvan için belli sebepler var istisnalar dışında.Mihawk ünvanı büyük ihtimalle önceki sahibiyle düello yaparak aldı.Tabii eski sahibi ölmüş de olabilir.Genelde iki yolla ünvanın el değiştirdiğini düşünüyorum.

Ankette seçenek az olacak.Tek oy hakkınız var.

Seçenekler için kendime göre birer muhtemel senaryo oluşturdum.Onu dikkate alıp almamak size kalmış.Ancak oylamadan önce bir kez okuyun.

Vista ile Mihawk ilk kez karşılaştığı için listeye alınmadı.Çünkü Vista ünvanın sahibi olsa bile Mihawk'tan önceki kişi olması mümkün görünmüyor.Bir başkasına kaybetmiş olması daha mümkün.

ROGER

Roger ünvana sahipti.O öldükten sonra ünvan için yarışan kılıç ustaları oldu ve parlayan biri olarak Mihawk ünvana sahip oldu.

RAYLEİGH

Roger öldükten sonra Ray emekli oldu ve bir düelloda Mihawk'a kaybetti.Tabii bu konuda farklı teoriler de var forumda bulabilirsiniz. :)

SHANKS

En iyi kılıç ustası ünvanı Shanks'in elindeydi.Bu yüzden Mihawk sürekli onun peşindeydi.Mihawk ve Shanks sürekli sonuç alınamayan düellolar yapıyorlardı.Shanks kolunu kaybettikten sonra düellolar son buldu ve ünvan Mihawk'a geçti.

ISSHO

İssho amiral olmadan önce ünvanın sahibiydi.Yaptığı düelloda Mihawk'a kaybederek ünvanı ona devretti.

GOROSEİ ÜYESİ

Gandi diye tabir ettiğimiz ihtiyarlardan birisi.Mihawk bu adamı ararken birçok hükümet tesisine zarar verdi suçlu olarak damgalandı.En sonunda onu buldu ve düelloda mağlup etti.

ODEN

Bir korsan olduktan sonra başına ödül konan Oden Roger korsanlarıyla yeni maceralara atıldı ve dünyada nam saldığı için döneminde en iyi kılıç ustası ünvanı ona layık görüldü.Oden öldükten sonra ünvan boşta kaldı ve daha sonra Mihawk'a geçti.

SHİRYUU

Mihawk ile aynı yaşlarda olan Shiryuu bir dönem ünvanın sahibiydi fakat Mihawk'a düelloda kaybetti.Shanks onun yerine Mihawk'ı hedef aldı.

Son düzenleme:
Roger konusunda o topa girmez Oda bence.
Rayleigh olabilir; olursa pasiflikten ünvan gider.
Oden olamaz; o dönem aktif Rayleigh var alamaz istese de.
Gandhi olacağını da sanmam.
Shiryu, Fuji imkansız neredeyse.

Oden diyesim geliyor ama o zamanlar Mihawk genç olduğu için sanki Oden-Mihawk arası bir kayıp halka olabilir gibi geliyor bana. Ama yine de basacağım Odene

Goroseideki yaşlı adamı hiç karıştırmamak lazım bu meseleye. Çünkü bu adam istediğiniz kadar kutucuk muhabbeti yapın Mihawk'tan güçlü bir kılıç ustasıdır büyük ihtimalle. Kutucukları daha çok dünyadaki genel geçer bilgi gibi düşünün. Herhangi bir kutu muhabbeti, bu arkadaşları dahil etmiyor, çünkü bu adamların belki de yıllardır dövüş falan yaptıkları yok. Mesela seri sonunda bu adamlar feci güçlü çıksa, hani Beyazsakal en güçlü adamdı falan demeyeceğiz. Çünkü kutucuğa bu adamlar dahil değil bence.

Xebec gibi biri çıkabilir piyasaya evet.Ama istemem açıkçası diğer türlü hikaye daha bir güzelleşir.
Düello sonucu olmuştur. Zoro nasıl Mihawk'ı yenecekse aynı şekilde. Listedekilerde Shanks ile yenişemedikleri için kesin galip olmadığından sayılmaz bence. Gorosei'deki kel adam da olmaz öyle gidip vs atacak havası yok herkesle. Shanks varken Fuji'nin esamesi okunmaz.

Pek fazla insanın tınladığı bir ünvan değil o yüzden Roger olamaz. Oden hariç hiçbiri olamaz hatta.

Özellikle kılıç ustalarıyla ilgilenen arkadaşları bekliyorum konuyu canlı tutmak açısından.:) Yorum yaparsanız sevinirim.

@RedTeroR @Densetsu no Samurai @Mr.Bushido @Roronoa Zoro @TheSlashOfMihawk
Valla bu kılıç ustalığı işi karışık olduğu için kim olabilir bilemiyorum. Ama bir şeyi fark ettim; Bildiğimiz tüm en iyi unvanını taşıyan kılıç ustaları Kara Kılıç sahibi; Ryuma-Mihawk ve İleri de Zoro. Belki başka biri daha vardır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık