Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
 1. One Piece 875 Türkçe İndir
  Uyarıyı kapat
 2. Hasır Şapka Korsanları'nın Arkeoloğu Nico Robin Tıkla-Oku
  Uyarıyı kapat
 3. Okumadan Geçmeyin: Korsanfan Deyimleri Sözlüğü Tıkla-Oku
  Uyarıyı kapat
 4. One Piece Dünyası Zaman Çizelgesi İçin Tıklayınız
  Uyarıyı kapat
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Mihawk'ın Seviyesi?

'Karakter Analiz' forumunda Dragon tarafından 26 Eyl 2012 tarihinde açılan konu

?

Mihawkın gücü ?

 1. Amiralleri yenemez...

  25.0%
 2. Amiral gücündedir.

  43.0%
 3. Amiral üstü gücü vardır...

  16.1%
 4. İstese Yonko olur.

  8.5%
 5. İstese Korsanlar Kralı Olur...

  7.3%
 1. F.M. Dostoyevski L.N. Tolstoy

  F.M. Dostoyevski (L.N. Tolstoy)
  Mesaj Sayısı 946
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015

  Kılıç ustası, bir kılıç stilinde eğitim almış, bu işin felsefesini öğrenmiş kişiye denir. Ustaca kılıç kullanana, kılıcı iyi kullanıyor denir. Seriye de bakraak Zoro'nun bir dojo geçmişi var, bu işin felsefesini de öğrendiğini Mr. 1 dövüşünden görebiliriz. Nasıl Luffy yakın dövüş yapıyor ve ona ne kadar iyi olsa da -ki yakınsan ustaca dövüşuyor- yakın dövüş ustası demiyorsak, her ustaca kılıç kullanana da kılıç ustası diyemeyiz. Bu işlerin uzak doğuda felsefesi var felsefesini kavrayamayana o işin ustası demezler. Anlatmak istediğim şey buydu.[/QUOTE]
  Bu senin dediğin farklı bir şey. Kılıç ustası onuru vs bir sürü şey sayılabilir ama her kılıç ustası onurlu olmak zorunda mı? Değil. Sen ona kılıç ustası değil dersin ama bunu kendi inancına göre söylersin. Bu durum o kişinin kılıç ustası olduğu gerçeğini değiştirmez. Ben sana kılıç ustasının tanımını söylüyorum, sen bana felsefesinden bahsediyorsun. İyi de, bu kişiden kişiye göre değişir. Oysa burada bahsettiğimiz göreceli bir kavram değil. Kılıç ustası kılıç kullanmada usta olan kişiye denir.
   
 2. Jenque King of Dressrosa

  Jenque (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 1,693
  Üyelik Tarihi16 Şub 2013
  Ben hedefi o nokta olan Zoro'nun söylediği şeylerden bu çıkarımı yapıyorum. Seni geçeçeğim yada senden güçlü olacağım gibi şeyler söylemiyor. Luffy Shanks için bu şekilde söylemişti hatırlarsan. Bir gün seni yeneceğim diyor. Bu laftan anlaşılan DEİKU ünvanı yapılan savaşın sonucunda el değiştiriyor. Bu ünvanın kimler arasında anıldığından da çıkarılabilecek bir şey, One Piece de halk bu ünvanların kimlerde olduğunu biliyor yani tanrısal bir bakış açısından yalnızca onun bileceği bir şekilde okuyucuya sunulan ünvanlar değil. Halk da DEİKU olduğunu biliyor halk Oda kadar seriye hakim herhalde ki hiç bir yerde yenebilecek birisi olmadığının farkındalar. Eğer Oda bunu ben seride herşeyi bilen tek kişiyim ve okuyucuya sunuyorum diyerek verseydi senin dediğin gibi olurdu ve halkın bu durumdan haberi olmazdı.

  Okumadığım için Bleach örneğini konuya entegre edemedim.

  Zoro gelip yenince yada Shiliew'e yenilirse o anda en güçlü onun olmadığını anlayacağız. Şu anda da düello yapmadığı birisinin arkasında olması olamayacak bir şey değil.
   
 3. F.M. Dostoyevski L.N. Tolstoy

  F.M. Dostoyevski (L.N. Tolstoy)
  Mesaj Sayısı 946
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Bu dediğin doğru ama her unvan için geçerli. Mesela Kaido en güçlü canlı ama Karasakal'la dövüşmedi. Belki Karasakal daha güçlü şuanda. Sonra Karasakal unvanı aldığında da aynı şey geçerli olacak. Bu açıdan bakarsan bu bir açık gibi duruyor. Bu konuyu Oda'ya bırakmak gerekiyor. Şuan unvan Mihawk'ta olduğuna göre en güçlü olarak onu kabul etmemiz gerekiyor. Bir gün birisi Mihawk'ı yendiğinde zaten unvan el değiştirecek ve Mihawk en güçlü olmamış olacak. Ancak yenene kadar sen Mihawk'ı kabul etmek durumundasın. Başka türlü anlamsız oluyor.
   
 4. Sogotoh Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden

  Sogotoh (Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden)
  Mesaj Sayısı 921
  Üyelik Tarihi20 Oca 2016
  Bu senin dediğin farklı bir şey. Kılıç ustası onuru vs bir sürü şey sayılabilir ama her kılıç ustası onurlu olmak zorunda mı? Değil. Sen ona kılıç ustası değil dersin ama bunu kendi inancına göre söylersin. Bu durum o kişinin kılıç ustası olduğu gerçeğini değiştirmez. Ben sana kılıç ustasının tanımını söylüyorum, sen bana felsefesinden bahsediyorsun. İyi de, bu kişiden kişiye göre değişir. Oysa burada bahsettiğimiz göreceli bir kavram değil. Kılıç ustası kılıç kullanmada usta olan kişiye denir.[/QUOTE]

  [​IMG]

  Bu görselde elinde kılıç tutan herkes kılıç ustası mı ? Ben olduklarını düşünmüyorum ancak MF'ye kılıçla geldilerse, kılıç kullanmakta usta kimselerdir diye düşünüyorum.
   
 5. F.M. Dostoyevski L.N. Tolstoy

  F.M. Dostoyevski (L.N. Tolstoy)
  Mesaj Sayısı 946
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  [​IMG]

  Bu görselde elinde kılıç tutan herkes kılıç ustası mı ? Ben olduklarını düşünmüyorum ancak MF'ye kılıçla geldilerse, kılıç kullanmakta usta kimselerdir diye düşünüyorum.[/QUOTE]
  Kılıç kullanmakta ustalarsa, kılıç ustası oluyorlar zaten. Bunu anlatmaya çalışıyorum.
   
 6. Jenque King of Dressrosa

  Jenque (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 1,693
  Üyelik Tarihi16 Şub 2013
  Kaido ne zamandan beri böyle anılıyor bilmiyoruz eğer Newgate öldükten sonra bu şekilde anıldıysa (ünvanları benzer ancak aynı değil) ünvanını Oda'nın yalnızca bizlere tanımlamış olma ihtimali var.

  Eğer 2 yıl öncesinde de bu ünvana sahipse ki daha öncesine uzanıyordur bu durumda, o kadar yenilgisine rağmen ünvanı hala kendisinde kalmış oluyor ve ünvanı olanı kafadan en güçlü yapma durumunu ortadan kaldırmış olur.
   
 7. Sogotoh Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden

  Sogotoh (Gevşek Karakter Sevenler Lobisinden)
  Mesaj Sayısı 921
  Üyelik Tarihi20 Oca 2016
  Kılıç kullanmakta ustalarsa, kılıç ustası oluyorlar zaten. Bunu anlatmaya çalışıyorum.[/QUOTE]

  Kılıç kullanmakta usta oluyorlar, kılıç ustası olmuyorlar. Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Luffy ve Sanji'de o zaman yakın dövüş ustası diyelim. Neden onlara yakın dövüş ustası demiyoruz ?
   
 8. F.M. Dostoyevski L.N. Tolstoy

  F.M. Dostoyevski (L.N. Tolstoy)
  Mesaj Sayısı 946
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Kılıç kullanmakta usta oluyorlar, kılıç ustası olmuyorlar. Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Luffy ve Sanji'de o zaman yakın dövüş ustası diyelim. Neden onlara yakın dövüş ustası demiyoruz ?[/QUOTE]
  Çünkü öyle bir şey mangada yok. Var da biz mi demiyoruz. Ama kılıç ustalığı diye bir kavram var. O yüzden tartışıyoruz zaten.
   
 9. F.M. Dostoyevski L.N. Tolstoy

  F.M. Dostoyevski (L.N. Tolstoy)
  Mesaj Sayısı 946
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Unvanının gitmesi için bire birde yenilmesi lazım ama. Bire birde yenilip de unvanı koruması gibi bir durum olamaz.
   
 10. Jenque King of Dressrosa

  Jenque (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 1,693
  Üyelik Tarihi16 Şub 2013
  Kaido'nun ünvanında ünvandan başka bir şey bilinmiyor zaten yenilmesi konusunda da hiç bilgimiz yok.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık