Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Marinefordda gösterilen dof ile bizim şimdi tanıdığım dof çok farklı.

Marinefordda gösterilen doftan kim kral haki beklerdi? Uyanış hayvanı dayanıklılık koka vs?

Ama gösterilenlerde bunlar çıktı.

Aynı şekilde marineford jinbeinin meyve kullanıcılarına hakisiz havadaki nemle vurabilidiği gösterilmedi. Ama sonradan öğrendik.

Aynı şekilde mihawktan hakinin Hsini görmedik. Hatta forumda açılan o günkü ankette croco mihawkı alır diyordu forum. Ama adam koka yapıyor çıktı.

Yani marinefordda gösterilen ile bizim sonradan gördüğümüz adamlar çok farklı.
Hiçbir farkları yok güç seviyesi olarak. Benim burada bahsettiğim şunda haki yoktur bunda meyve vardır gibi şeyler değil. İki yıl önceki Doffy Jozu'yu kilitliyordu. Öyle ki fiziksel kuvveti ön plana çıkarılmış bir karakter Jozu. Ben Dressrosa ve Punk hazardı okumasam ve bana o iki arcta olanları söyleseler ben marineforddaki Doffy'ye bakarak bunları yapabileceğini söylerdim. Yani şaşırmazdım. Burada kral haki çıkmasına filan şaşırmazdım demiyorum. Doffy'nin Luffy ve Law'ı bu kadar zorlamasına şaşırmazdım diyorum. Çünkü Doffy bize mfde yaptıklarıyla Luffy ve Law ile bu şekilde dövüşebileceğini göstermiştir.

Aynısı Mihawk içinde geçerli. Mihawk hakkında ben en oluru amiral seviyesi diyorum. Mihawkta isterse Kral haki çıksın yine de fikrim değişmez. Ben vsde yaptıklarına bakarım. Aynısı tersi içinde geçerli. Mihawkta isterse B. haki de olmasın. Vistada ise B. haki var. Ama ben kalkıpta Vista>Mihawk demem. Çünkü Mihawk zaten belli etmiş ondan üstün olduğunu marinefordda. Vistada sonradan 3 tür haki+meyve olduğu çıksın isterse yine de Vista>Mihawk demem. Düşün bak Mihawk'ta bunların hiçbiri olmasa dahi demem.

Kısacası ben karakterlerin elindeki güçlere bakmam One Piecete. Eldeki güçle ne yaptığına bakarım. Bu konuda anlaşamıyorsak fazla uzatmayalım. Ben bu dediklerimin üzerine fazla bir şey eklemem sanırım.

Hiçbir farkları yok güç seviyesi olarak. Benim burada bahsettiğim şunda haki yoktur bunda meyve vardır gibi şeyler değil. İki yıl önceki Doffy Jozu'yu kilitliyordu. Öyle ki fiziksel kuvveti ön plana çıkarılmış bir karakter Jozu. Ben Dressrosa ve Punk hazardı okumasam ve bana o iki arcta olanları söyleseler ben marineforddaki Doffy'ye bakarak bunları yapabileceğini söylerdim. Yani şaşırmazdım. Burada kral haki çıkmasına filan şaşırmazdım demiyorum. Doffy'nin Luffy ve Law'ı bu kadar zorlamasına şaşırmazdım diyorum. Çünkü Doffy bize mfde yaptıklarıyla Luffy ve Law ile bu şekilde dövüşebileceğini göstermiştir.

Aynısı Mihawk içinde geçerli. Mihawk hakkında ben en oluru amiral seviyesi diyorum. Mihawkta isterse Kral haki çıksın yine de fikrim değişmez. Ben vsde yaptıklarına bakarım. Aynısı tersi içinde geçerli. Mihawkta isterse B. haki de olmasın. Vistada ise B. haki var. Ama ben kalkıpta Vista>Mihawk demem. Çünkü Mihawk zaten belli etmiş ondan üstün olduğunu marinefordda. Vistada sonradan 3 tür haki+meyve olduğu çıksın isterse yine de Vista>Mihawk demem. Düşün bak Mihawk'ta bunların hiçbiri olmasa dahi demem.

Kısacası ben karakterlerin elindeki güçlere bakmam One Piecete. Eldeki güçle ne yaptığına bakarım. Bu konuda anlaşamıyorsak fazla uzatmayalım. Ben bu dediklerimin üzerine fazla bir şey eklemem sanırım.
MF'de Dof ve Croco eşit gösterildi :artiz:

Mihawk'ın Mf'deki halinden dolayı Dof'a sarılmaya başlanmış bu sefer de. Dof o savaşta fazlasıyla güçlü gösterildi. O bölümleri izlediğimde "Bu gevşek bu kadar güçlü müymüş lan?" demiştim kendi kendime.

Hani illa Mihawk'ı savunmak istiyorsanız deyin ki "Oda sıvadı." Nispeten anlaşılabilir bir durum bunu söylemeniz. Lakin kalkıp da diğerlerini örnek vermeyin. Hele de Dof'u. Ayıp yani. :/

Mihawk'ın Mf'deki halinden dolayı Dof'a sarılmaya başlanmış bu sefer de. Dof o savaşta fazlasıyla güçlü gösterildi. O bölümleri izlediğimde "Bu gevşek bu kadar güçlü müymüş lan?" demiştim kendi kendime.

Hani illa Mihawk'ı savunmak istiyorsanız deyin ki "Oda sıvadı." Nispeten anlaşılabilir bir durum bunu söylemeniz. Lakin kalkıp da diğerlerini örnek vermeyin. Hele de Dof'u. Ayıp yani. :/
Doffy Oars JR'ın bacağını koparması olsun, Atmos'a kendi adamlarını öldürtmesi ve oyuncak yapması olsun, Jozu'yu durdurup tepesine çıkması olsun, Croco'nun Sables'ın dan çizik bile almaması olsun, gücünü fazlasıyla gösterdi bence de. Mihawk'ın bunlara yaklaşacak bir olayını görmedik savaşta, Daz Bones'u tekledi birde Iva'nın newkamalarını tekledi o kadar.

Son düzenleme:

kör topal

@Monkey D. Luffy vermiş cevabı. :S Ekleyebileceğim tek şey MF Dof ile senin şu an bildiğimiz Dof diye tabir ettiğin Dof arasında zerre kadar güç farkının bulunmadığı.
MF Dof'ta haki görmedik Croco'nun kafasını kestiği zaman felan sonra uyanış denilen meyve güçleri yoktu ve meyve tekniklerini görmemiştik yani meyvesini onu bunu kesmek için kullanıyor sanıyorduk ama kendini iyileştirmeye kadar çıktı adam. Bence de bi fark yok.

MF'de Dof ve Croco eşit gösterildi :artiz:
+1

MF Dof'ta haki görmedik Croco'nun kafasını kestiği zaman felan sonra uyanış denilen meyve güçleri yoktu ve meyve tekniklerini görmemiştik yani meyvesini onu bunu kesmek için kullanıyor sanıyorduk ama kendini iyileştirmeye kadar çıktı adam. Bence de bi fark yok.
Bu konu hakkında bir açıklama yaptım zaten. Ne demek istediğimi bu mesajla anlayamazsın zaten. Yeterince anlaşılır değil. Alttaki mesajı okuman gerek. Mantıklı bulup bulmamak sana kalmış.

peki o zaman senin mantığına gelirsek WW de haki kullanamıyor.Aokijinin göğsüne bisentosunu sapladığında ölmemişti.Orda haki kullanmaması,kullanamadığı anlamına gelmez ki :D
Tamam hocam zaten bu çıkarım yapılabilse de diyorum kesin öyle demiyorum ama o zaman için kullanamıyor diyen birine diyecek bir şeyiniz yok , o zaman Wb de kullanamıyor diyosunuz banane wb'den benim derdim Mihawk'la.:D

kör topal

Bu konu hakkında bir açıklama yaptım zaten. Ne demek istediğimi bu mesajla anlayamazsın zaten. Yeterince anlaşılır değil. Alttaki mesajı okuman gerek. Mantıklı bulup bulmamak sana kalmış.
Fiziksel kuvvet olarak beklentilerin normal olabilir ama sen de demişsin h.haki felan beklemiyordum şaşırdım gibisinden şeyler. Yani beklediğinden daha üstün çıktığını kabul edebiliriz değil mi? :D

Bu arada bu beklenti meselesi gene. Adamın beklentisi normal yada sana göre azmış bunları beklemiyormuş sen Jozu'yu tuttu diye bunları bekliyormuşsun ve şaşırmamışsın. Beklentiler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık