Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesinin Hakkını Verenler ve Veremeyenler

Konunun başında yazılana istinaden, ben Teach'in meyvesinin hakkını verebildiğini düşünmüyorum (Bu dediğim iki yıl öncesi için geçerlidir). Adam meyveyi kitapta görmüş, özelliklerini de oradan öğrenmiş haliyle. Mesela Kuzan'ın meyvesi Hie Hie no Mi'nin tüm özelliklerini kitaptan okumuş bir adam, o meyveyi yediğinde hemen hakkını verebilir miydi? Buna da bu bağlamda yaklaşmak gerekiyor bence.
Bana göre meyvesinin hakkını veren kişi, meyveyi son limitinde kullanan kişidir. Yani meyvesinde öyle bir sınıra gelmiştir ki, o meyvenin yapabileceği başka bir şey kalmamıştır. Doflamingo buna güzel bir örnek mesela. Adam meyvenin her şeyini kullanabilir hale gelmiş. Keza eski Amiral üçlüsü de bu gruba dahil edilebilir. Adamlar Haki ile gelen darbeleri bile almayacak kadar hakimler meyvelerine.

Hakkını veren : Teach, Ace, Magellan, Luffy, Doflamingo, Law, Amiraller
Hakkını veremeyen ; Mr.5, Buggy, Absalom, Moria, Caribou, Monet

Teach olayında ben şöyle düşünüyorum, belki de diğer şeytan meyvelerini iptal edebilme olayını kendisi icat etmiştir, sonuçta herşeyi çeken vücudunun diğer meyveleri de çekebileceğini başkaları hesaba katmamış olabilir, şuan bize çok normal geliyor, ancak ben ilk gördüğümde şaşırmıştım, diğer meyveleri nasıl çekebiliyor kendi vücuduna diye.

Logialar zaten uçuk o konuda. Sırf herif adadan geçiyor diye kar yağmıyor adaya :( Meyve konuşuyor yani.
O oradan geçerken yapmış, bizim ikisi adayı ikiye bölmüşler ve kalıcı etki bırakmışlar. Orada şu an meyve yok, meyvenin etkisi var. O etkiyi bırakmak mesele. Belki de bu uyandırma bile olabilir çünkü tamamen çevreyi etkilemişler.

O oradan geçerken yapmış, bizim ikisi adayı ikiye bölmüşler ve kalıcı etki bırakmışlar. Orada şu an meyve yok, meyvenin etkisi var. O etkiyi bırakmak mesele. Belki de bu uyandırma bile olabilir çünkü tamamen çevreyi etkilemişler.
Herifte ordan geçmiyormuş ama 10 gün savaşmış o adada :( Muhtemelen uyanmadır. Logia uyanışı öyle oluyor diye düşünüyorum ben. Tanıma uyuyor zira. Ben Akainunun meyve kullanımını Aokiji ve Kizaruya göre zayıf buluyorum.

En basta dof ardindan luffy
Hakkini veremeyen ise moria,kanjuro ve foxy nin ekibindeki cita adam.Gitti guzelim zoan

Hakkını verebilenler:Luffy açık ara önde meyvesine aşırı yaratıcılıkla geliştirmiş ardından Dof oda meyvesinin tüm imkanlarını kullanıyor artı UYANDIRMIŞ,Marco da gayet iyi kullanıyor bence,Amiraller zaten hakkını veriyor meyvelerinin.Law da göründüğü üzere meyvesini bayaa konuşturuyor.Kuma ve Croco da çok iyi kullanıyor.WB,Shiki ve magellan best.
Hakkını veremeyenler:En başta Konjura adam meyveye hakaret ediyor (göründüğü kadarıyla),Smoker reis hiç yaratıcı değil klasik logia gibi kullanıyor bence gelişime çok açık.Foxy desen soytarı korsan demeye bin şahit.Eustass Kidd bir magneto değil ama özellikleri aynı bu söylediklerim zaman atlamasından öncesi için.Enel in Luff ye yenilmesi tam bir rezalet onun seviyesindeki bir adam sırf hakiyle luff yi dövmeliydi Mangaka onu çok kolay harcamış bence.

Son düzenleme:
Hakkını verenlerden ve vermeyenlerden bazılarını zaten yazmışsınız. Bunların dışında;
-Hakkını verenler: Nico Robin (2 yıl sonrası için söylüyorum)
-Hakkını veremeyenler ise: Alvida ve Perona

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık