Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesinin Hakkını Verenler ve Veremeyenler

Adam magma ne yapsın sis mi atsın? :(
Ben sadece meyveyi iyi kullanmak olarak değerlendirmiyorum bu hakkını vermeyi. Ufak bir örnekle açıklayacak olursak Ace meyveyi çok iyi kullanıyordu ama biraz zaman geçsin Sabo meyvede o kadar usta olmasa da hakkını daha çok verecektir. Bazı meyveler var ki en az amiral yapar ama kullanıcısında meyve harici iş yoktur.
@gyjbsch 1. belli demeneydi o. Meyvesini iyi kullanıyor ama konumuz öyle olsa bile birinci olmazdı. Kaldı ki hakkını vermek üstte de dediğim gibi benim için çok başka bir şey. :D
Buggy içinse yahu adam Mihawktan korunacak kadar iyi biliyor meyveyi daha n'apsın? :)
Ben meyveye ne kadar orjinallik kattığına bakıyorum. Luffy adam çöp diyebileceğimiz meyveden canavar çıkarmış. Herif lastik meyvesiyle uçuyor. Lawın meyve kullanım şekillerini saysak heralde 1 sayfa tutar. Kuma havayı sıkıştırıp bomba yapmayı akıl etmiş. Enel meyvesini k.haki ile kombinlemeyi düşünmüş. Bu tarz orjinallijler önemli. Akainu gördüğüm kadarı ile temel meyve yeteneklerinin dışına çıkamamış. Kid de öyle. ''Metalleri toplayıp kocaman el yapam kendime'' :artiz: Ne kadar zekice dimi?

Adam magma ne yapsın sis mi atsın? :(
Ben sadece meyveyi iyi kullanmak olarak değerlendirmiyorum bu hakkını vermeyi. Ufak bir örnekle açıklayacak olursak Ace meyveyi çok iyi kullanıyordu ama biraz zaman geçsin Sabo meyvede o kadar usta olmasa da hakkını daha çok verecektir. Bazı meyveler var ki en az amiral yapar ama kullanıcısında meyve harici iş yoktur.
@gyjbsch 1. belli demeneydi o. Meyvesini iyi kullanıyor ama konumuz öyle olsa bile birinci olmazdı. Kaldı ki hakkını vermek üstte de dediğim gibi benim için çok başka bir şey. :D
Buggy içinse yahu adam Mihawktan korunacak kadar iyi biliyor meyveyi daha n'apsın? :)
Biraz Hancock diyorsun yani. Biraz da şans olacak, meyve gerçekten kullanıcısını seçiyor gibi.(Tabi seçecek kalem adamın elinde.:D)
Ben meyvesi ne teknikler bulmuş ona bakıyorum daha çok, yoksa Enel ne yapsın attığı elektrik adamı öldürmüyorsa. Zayıf meyve ile 100 tane teknik bul ve sınırları zorla hakkını verdin derim. Kişisel olarak güçsüz olmak suç değil.:(

Ben meyveye ne kadar orjinallik kattığına bakıyorum. Luffy adam çöp diyebileceğimiz meyveden canavar çıkarmış. Herif lastik meyvesiyle uçuyor. Lawın meyve kullanım şekillerini saysak heralde 1 sayfa tutar. Kuma havayı sıkıştırıp bomba yapmayı akıl etmiş. Enel meyvesini k.haki ile kombinlemeyi düşünmüş. Bu tarz orjinallijler önemli. Akainu gördüğüm kadarı ile temel meyve yeteneklerinin dışına çıkamamış.
Bakış açımız farklı. Meyveyi iyi kullanmak o dediğin hakkını vermeyi ise bambaşka bir durum olarak kabul ediyorum. Mesela Doffy çok iyi kullanıyor meyvesini hatta abartı iyi adam iç organlarını yeniledi. Zira şuuru kayboldu, kairoseki takıldı ve bu adam ölmedi ise durum bu. Ama gelgelelim sen buna rağmen Luffy'ye zarar bile vereme. Ayıptır. Bu yüzden meyvesini iyi kullanma dersen ben Doffy'yi başlara yazarım ama hakkını vermek dersen yazmam.
@gyjbsch Hancock tam hakkımı veriyor bak. Geri döndüğünde herkes korsan imparatoriçesinin önünde diz çökecek. :a: Luffy'ye aşık olana kadar içindeki güzelliği saklamıştı sonrasında en sevdiğim karakterlerden biri oldu. :)
Öyle yapsaydı sis atma ..... derdik herhalde.:hhh:
Şşşttt aramızda. :D Yazarken onu düşünmüştüm

açıkcası be daha luffy nin tam meyvenin potansiyeline ulaşabildiğini düşünmüyorum arkadaşlar. öyle ki luffy ilerde hangi power up açar gear 5 nasıl olacak nasıl gelişecek diye teoriler üretiyoruz. açıkcası luffy gelişim evresinde arkadaşlar. ben özellikle dof ve karasakal dememdeki ssebep meyvenin herşeyini bilmeleriydi. lufyy ise daha bilmiyor. mesela 2 yıllık eğitimden sonra gear 4 açabildi ama doffy 20 yıldır meyvesini kullanıyordu ve herşeyini öğrendi özellikle demek istediğim bu yani

Soyle soyleyeyim, bizzat serinin gucunu kisan tek sey şeytan meyvelerinin ta kendisi zaten.

Neden dersen
Elimizde birden fazla gucu kisilmis meyve var ve bunlar paradoks yaratiyor. Meyveler birbiri icinde uyumlu ve her meyve bir sekilde digerinin destekcisi hemde antisi gibi bir mantik olsa kisacasi bir denge kurulsaydi sayet serinin fantastik boyutu cok farkli seviyelerde olurdu.

Misal, enel goklerin lideri olsaydi
hikaye icerisinde onlar ayri bir saf olarak gosterilseydi, cok daha kompleks bir sonuc cikabilirdi.

Bu ornekler cogaltilabilir ve bir denge olusturularak guc kisma islemide yapilmamis, gerisinde de soru isareti birakmamis olurdu. Belki biraz kisilirdi ama bu kadar bariz sekilde kisilan meyveler hem seride acik olusturuyor hemde cok super gosterilen meyveler "bu ne aga buda tirt cikti" dedirtebiliyor.

Ben meyveye ne kadar orjinallik kattığına bakıyorum. Luffy adam çöp diyebileceğimiz meyveden canavar çıkarmış. Herif lastik meyvesiyle uçuyor. Lawın meyve kullanım şekillerini saysak heralde 1 sayfa tutar. Kuma havayı sıkıştırıp bomba yapmayı akıl etmiş. Enel meyvesini k.haki ile kombinlemeyi düşünmüş. Bu tarz orjinallijler önemli. Akainu gördüğüm kadarı ile temel meyve yeteneklerinin dışına çıkamamış. Kid de öyle. ''Metalleri toplayıp kocaman el yapam kendime'' :artiz: Ne kadar zekice dimi?
Aokiji ile 10 gün boyunca birbirlerine büyük yumruk mu salladılar sanıyorsun. Adam ada iklimini değiştirebilecek kadar hakim meyvesine, gösterilmedi diye yok demek niye?

Aokiji ile 10 gün boyunca birbirlerine büyük yumruk mu salladılar sanıyorsun. Adam ada iklimini değiştirebilecek kadar hakim meyvesine, gösterilmedi diye yok demek niye?
Dediğim gibi ben gördüğüm kadarı ile yorumluyorum. Olmayan şey üzerinden varsayım mı yapıp ''yok bu iyi kullanıyor'' diyeyim :( Adamın meyvesi zaten güçlü kendiside güçlü çok bir orjinalliğe ihtiyacı yok. Ama hakkını veremiyordu bence.

Dediğim gibi ben gördüğüm kadarı ile yorumluyorum. Olmayan şey üzerinden varsayım mı yapıp ''yok bu iyi kullanıyor'' diyeyim :( Adamın meyvesi zaten güçlü kendiside güçlü çok bir orjinalliğe ihtiyacı yok. Ama hakkını veremiyordu bence.
Ada iklimi değişmiş diyorum hala hakkını veremiyor diyorsun. Daha ne yapsın la adam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık