Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyvelerin Doğuşu

Vegapunk'ın zekası normal insanlıktan 500 sene ilerde. Benim dediğim olay 900 belki de daha çok sene önce yaşanmış. Vegapunk da meyve yapmış işte. Ufak ufak yetişiyor Antik Krallık'ın seviyesine.
Reis Luffy KK olmasın mı istiyorsun sen? Ee bu gidişle yetişecek, sonra istediği kadar inanılmaz meyve verecek Dünya Hükümeti'nin eline o zaman ne olacak? Hadi o olmadan Luffy kral olur desek bu bilgeliye erişince ne olacak bir insan? Alır başını yürür, mantığıma yatmıyor.

Mihawk

Katıldığım teori.

Benim de dün aklıma geldi.

Daha iyisini yapmaya çalışmışlar, sonuç önceki konuda bahsettiğim meyve evrimi olmuş.
Birbirinden üstün olan meyveler buna çok iyi örnek oluyor. İlk önce Daz Bones'un meyvesi yapıldı, bunun üzerinde çalışıldı ve Baby 5'in meyvesi yapıldı.

Ellerine sağlık Smoker. Biraz geç gördüm ama .d
Aradan da yedi yıl geçmiş tabi az değil. Güzel teori.

Acaba hâlâ bu teorini destekliyor musun merak ettim.

Ayrıca şu sahne Mangada var mıydı hatırlamıyorum
Ancak burada Shanks'ın kullandığı "Okyanus Şeytanı/Şeytanları" ifadesi, bahsettiğin, eski uygarlık için takılmış bir isim olabilir mi?

Hatta şöyle de ileri gitsem (sadece tahmin)

Bahsedilen Eski Uygarlık bizim bildiğimiz tüm D.'lerin yaşadığı yer ve bunlar şeytan meyvelerini yaratıp, kullanan varlıklar (varlıklar diyorum çünkü hepsi insan değil). Bu uygarlık hepimizin bildiği o büyük savaşı kaybediyor ve yıkılıyor. Ardından da arkalarında bıraktıkları meyvelere, eski uygarlığı kast ederek, Şeytan Meyvesi adı veriliyor.

Doflamingo'nun, Hükümet bağlantılarını kullanarak bahsettiğim antik imparatorluğun meyve yapımı ile ilgili bilgilerine ulaştığı ve Smile projesini başlattığı yönünde düşüncelerim var.

Burada yazanların alayı, boş boş otururken aklıma gelen, çoğu kişiye saçma gelecek düşüncelerdir.
Boş boş otururken aklına bunlar geliyorsa, biraz kafa yorsan neler olur kim bilir :D

Ohara'daki bilim insanları tarihi araştırıyor ve araştırmalarında , şeytan meyvelerini aslında insanların yaptığına dair bir bilgiye rastlamış olsalar, en azından "Bilgi Ağacı"nı korumak için, güç elde etmek için meyve yapmayı denemezler miydi

Boş boş otururken aklına bunlar geliyorsa, biraz kafa yorsan neler olur kim bilir :D

Ohara'daki bilim insanları tarihi araştırıyor ve araştırmalarında , şeytan meyvelerini aslında insanların yaptığına dair bir bilgiye rastlamış olsalar, en azından "Bilgi Ağacı"nı korumak için, güç elde etmek için meyve yapmayı denemezler miydi
Denemezlerdi, onların olayı bu değil çünkü.

Nuh'un Gemisi, Adem ve Havva ağaçlarının varlığından dolayı meyvelerin yapay olamayacağını düşünüyorum. Şeytan meyvesi diyerek hali hazırda yasak ağacın meyvesine gönderme yapıldığı kanısındayım. Bu sebeple şeytan meyvelerinin de bir ağacı olduğunu düşünüyorum.

Dünya'ya uzaydan gelenler olduğu seride kesinleşti mi, bilmiyorum. Ama böyle teoriler var ve ben de meyveler ile bunun aynı noktadan çıktığını düşünüyorum.

Medeniyetini arkada bırakıp, Dünya'ya gelmeye karar veren bir topluluk var. Bu topluluk her şeyi bırakmadan önce, akla gelebilecek her olayı, elementi, canlıyı hafıza kartı misali bir nesneye aktarmaya çalıştılar. Gelecekleri yeni Dünya'da, kendilerinden getirdikleri hayvanları, Gezegenlerinde bulunan elementleri, ve yaptıkları günlük işler geldikleri yeni Dünya'ya taşımaya çalıştılar. Lav meyvesini veya Deprem meyvesini, gidecekleri yeni Gezegeni düzenlemek için yapmış olabilirler mesela. Doğal hayatı bile, Zoan meyveleri sayesinde Dünya'da kendileri oluşturmuş olabilirler.

Sonuç olarak: Bir takım nedenlerden dolayı Dünya'ya gelmeye karar veren bir gelişmiş topluluk var. Bu topluluk da gidecekleri sıfır Gezegeni yapılandırmak ve kendi kültürlerini taşımak için yanlarında, kendi yaptıkları Meyveleri götürüyorlar. Üzerinde yaşayacak toprağı oluşturmak için Deprem meyvesi yapmak gibi. Yoksa kim, hangi nedende çamaşır asma gibi bir meyve yapar ki? Unutmamak ve kültürü aktarmak için.

@Smoker

Dünya'ya uzaydan gelenler olduğu seride kesinleşti mi, bilmiyorum. Ama böyle teoriler var ve ben de meyveler ile bunun aynı noktadan çıktığını düşünüyorum.

Medeniyetini arkada bırakıp, Dünya'ya gelmeye karar veren bir topluluk var. Bu topluluk her şeyi bırakmadan önce, akla gelebilecek her olayı, elementi, canlıyı hafıza kartı misali bir nesneye aktarmaya çalıştılar. Gelecekleri yeni Dünya'da, kendilerinden getirdikleri hayvanları, Gezegenlerinde bulunan elementleri, ve yaptıkları günlük işler geldikleri yeni Dünya'ya taşımaya çalıştılar. Lav meyvesini veya Deprem meyvesini, gidecekleri yeni Gezegeni düzenlemek için yapmış olabilirler mesela. Doğal hayatı bile, Zoan meyveleri sayesinde Dünya'da kendileri oluşturmuş olabilirler.

Sonuç olarak: Bir takım nedenlerden dolayı Dünya'ya gelmeye karar veren bir gelişmiş topluluk var. Bu topluluk da gidecekleri sıfır Gezegeni yapılandırmak ve kendi kültürlerini taşımak için yanlarında, kendi yaptıkları Meyveleri götürüyorlar. Üzerinde yaşayacak toprağı oluşturmak için Deprem meyvesi yapmak gibi. Yoksa kim, hangi nedende çamaşır asma gibi bir meyve yapar ki? Unutmamak ve kültürü aktarmak için.

@Smoker
Meyveyle doğal yaşamı nasıl oluşturacaklar. Kaplan meyvesi yiyip çiftleşecekler mi? Kaldı ki her meyveden bir tane var. Meyveler yapay ise bu dünyada yapılmış olması lazım hayvan çeşitliliği nedeniyle. Yani bu dünyada yaşayan hayvanları bilen birilerinin yapması lazım.

Ha senin söylediğin olamaz mı? Olur ama yanlarında şuan op de yaşayan ne kadar canlı varsa, hadi bitkileri çıkalım hayvan varsa yanlarında getirmeleri gerekir. En başta gelirlerken dünyanın yaşanılabilir olması şartı da cabası. Bu nedenle uzaydan gelmiş olma ihtimali bence pek yok.

Hatta şöyle de ileri gitsem (sadece tahmin)

Bahsedilen Eski Uygarlık bizim bildiğimiz tüm D.'lerin yaşadığı yer ve bunlar şeytan meyvelerini yaratıp, kullanan varlıklar (varlıklar diyorum çünkü hepsi insan değil). Bu uygarlık hepimizin bildiği o büyük savaşı kaybediyor ve yıkılıyor. Ardından da arkalarında bıraktıkları meyvelere, eski uygarlığı kast ederek, Şeytan Meyvesi adı veriliyor.
Bu tahminin D.'lerin tanrının baş düşmanı olmasını da destekliyor gibi görünüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık