Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyve Türleri ve Uyanışları

Hangisi?

Çok teşekkürler, Luffy'nin uyanışı haki çerçevesinde gerçekten büyük güç artışı gösterecek. Daha fazla dediğin salt meyve bazında mı? Şöyle söyleyeyim, uzama miktarı gerçekten çok şaşırtıcı miktarlara gelir ona eminim. Saldırılarının neredeyse tamamı gerilme tabanlı. Bunun içinde b. haki ekledi zaten. Ama fantastik şeyler istiyorsan Oda'ya kalmış onlar.
Daha fantastik şeyler bekliyorum diyeyim ben:D Ama bunlardan bir kısmının tutacağına eminim :)

Sadece bedensel grubunu bırak paramecialar dışındaki meyve grupları içinde düşündüm.
http://www.korsanfan.com/konu/uyanış.5604/
Okudum şimdi, ellerine sağlık. Katılamadığım 2-3 nokta var.

1-Meyve kullanıcısı haki kullandığı için uyanış açıyorsa, WB neden açamadı yada IP Zoan'ları nasıl açtı?
2-Logialar akışkan vücutlarında b. haki kullandığında sertlik kazanıyor ve meyve özelliği o kısımda gözükmüyor.
3-Doffy uyanışını k. haki ile açmışsa, Kuzan sobe yapmazdı. Yada Luffy'nin G4 hızına ayak uydurabilirdi diye düşünüyorum.

Bunun dışında gerisinin oluru var.

Okudum şimdi, ellerine sağlık. Katılamadığım 2-3 nokta var.

1-Meyve kullanıcısı haki kullandığı için uyanış açıyorsa, WB neden açamadı yada IP Zoan'ları nasıl açtı?
2-Logialar akışkan vücutlarında b. haki kullandığında sertlik kazanıyor ve meyve özelliği o kısımda gözükmüyor.
3-Doffy uyanışını k. haki ile açmışsa, Kuzan sobe yapmazdı. Yada Luffy'nin G4 hızına ayak uydurabilirdi diye düşünüyorum.

Bunun dışında gerisinin oluru var.
1- Adı üstünde " açıyorsa " açamamış demek ki WB :D Ve Oda bir açıklamasında MF için gerekli özeni gösteremediğini herşeyi çizemediğini söylemişti.
2- İlk bölümlerden örnek vererek cevap vereyim bu maddeye. Shanksın kolunu basit bir deniz canavarı alıyor adam yeni dünyaya geliyor öğreniyoruz ki adam Korsanlar Kralının geminisinde miçoymuş yeni dünyada Yonkou olmuş. Canavara kral haki kullanarak kaçırtan adam kolunu silahlanma hakisi ile neden korumadı? Ya da MF arcında haki kullanılan kısımlarda neden gösterilmedi? İşin garibi hakiyi (koka) Rayleigh bahsettikten sonra renk farkıyla göstermeye başladı. Demek istediğim şey MF arcında ya da daha öncesinde uyanışı gördük ama bunu haki gibi belirgin çizmedi buda aynı mantık. MF'de amirallerde uyanış görmüş olabiliriz ama bunu renk/çizim farklarıyla göstermedi alın buyrun diye.
3- Orda zaten yüksek bir mantık hatası var. Sen bu konuyu açmadan önce dediğim gibi bende uyanış şekillerini meyve türlerininin farklı kollarında nasıl oluşacağını düşünüyodum, hala düşünüyorum :D

Bide eski konu. Bir önceki sayfada haki/kairoseki mantığının temeli için bunu gösterdim sana yoksa fos yani bu konu kadar kapsamlı değil.

1- Adı üstünde " açıyorsa " açamamış demek ki WB :D Ve Oda bir açıklamasında MF için gerekli özeni gösteremediğini herşeyi çizemediğini söylemişti.
2- İlk bölümlerden örnek vererek cevap vereyim bu maddeye. Shanksın kolunu basit bir deniz canavarı alıyor adam yeni dünyaya geliyor öğreniyoruz ki adam Korsanlar Kralının geminisinde miçoymuş yeni dünyada Yonkou olmuş. Canavara kral haki kullanarak kaçırtan adam kolunu silahlanma hakisi ile neden korumadı? Ya da MF arcında haki kullanılan kısımlarda neden gösterilmedi? İşin garibi hakiyi (koka) Rayleigh bahsettikten sonra renk farkıyla göstermeye başladı. Demek istediğim şey MF arcında ya da daha öncesinde uyanışı gördük ama bunu haki gibi belirgin çizmedi buda aynı mantık. MF'de amirallerde uyanış görmüş olabiliriz ama bunu renk/çizim farklarıyla göstermedi alın buyrun diye.
3- Orda zaten yüksek bir mantık hatası var. Sen bu konuyu açmadan önce dediğim gibi bende uyanış şekillerini meyve türlerininin farklı kollarında nasıl oluşacağını düşünüyodum, hala düşünüyorum :D

Bide eski konu. Bir önceki sayfada haki/kairoseki mantığının temeli için bunu gösterdim sana yoksa fos yani bu konu kadar kapsamlı değil.
Ben de katılmak istedim.

Wb bu serinin tillahı olan bir adam. Mutlaka açardı meyveyi. Açmamasının 3 sebebi olabilir. Ilki, açmış olsaydı Teach'in göstereceği bir şey kalmazdı. Ikincisi, MF'yi daha farklı çizmek zorunda kalırdı. Üçüncüsü ve bence en önemlisi meyve uyanış açmaya müsait değil.

Mingo'nun gözlem hakisi uyanışı bu haki türü ile açacak kadar iyi değil. Hatta bana kalırsa Mingo'nun en kötü yönü gözlem hakisiydi.

Hocam ellerine sağlık güzel kategorilendirmişsin. Meyvelerin işleyişini anlamlandırma adına oldukça faydalı olmuş.

Konunun adını "Luffy'nin meyve uyanışı" yapsaymışsın daha isabetli olurmuş. Zira o konudaki fikirlerin dışında "teori" denilebilecek bir şey göremedim yazıda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık