Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
H.haki kazanacağın avantajı kaybetmeni sağlamıyor.

Ama bunda belki de kolunu keseceğin adama saldırısını durdurması için bir şans vererek kendi avantajını bozuyorsun.

Geleceği göstermek ile karşı tarafı manipüle etmek ayrı. Olmayacak bir şey görmesini saglayabilir. Ama bu geleceği manipüle etme olmaz bence. Bu bilsigin İtachi'nin genjutsunu andırır manipüle anlamında. Bu da görmediğimiz bir haki kullanımı olur. Bence gayet güzel olabilir. Ama geleceği rakibe göstermek bana göre çok amaçsız bir kullanım.
Geleceği göstermek derken kastettiğim oydu aslında. Bence de güzel olur. O yüzden ihtimal veriyorum.
Mihawkın gözleri ile meşhur neresini çizecekti alnını mı? Neden sorgulasın? Adam göstere göstere elini kaldırıyor zaten.
Ben de onu diyorum zaten. Adam beklediğimden sakinsin diyor. Böyle malca bir hareketi yapmamasına şaşırıyor. Luffy düşünerek hareket eden biri değil sonuçta. Zoroyu Mihawk kestiğinde hemen kafa atmaya gitmişti Mihawka.
Neden Mihawk'ın gözlerini çiziyor değil de, neden 1-2 sayfa arayla -ki ilk sahnede k.haki kullandığı kesin,- aynı efektleri vererek gözlerine odaklanıyor, soru bu.

Geleceği göstermek derken kastettiğim oydu aslında. Bence de güzel olur. O yüzden ihtimal veriyorum.

Neden Mihawk'ın gözlerini çiziyor değil de, neden 1-2 sayfa arayla -ki ilk sahnede k.haki kullandığı kesin,- aynı efektleri vererek gözlerine odaklanıyor, soru bu.
Buradan anlam çıkarmaya devam edebilirsin. Benim için tartışmanın artık manası yok iyi geceler.

Ray demiyormuydu 2 yıllık eğitimle bile senin geleceği görmen olacak iş değil diye.Daha eğitimin E'sini almayan adam nasıl kendisi orada geleceği görecek yapmayın etmeyin.

K.haki kullanımı falan değil o direk adam topkek arcta olduğu gibi görüyor kolundan çıkan kanı bile.Mihawk sağdan sola mı yukarıdan aşağı mı nasıl savuracak onu farketmesini sağlardı normal k.haki.Ancak savaşta öyle olmadı.

Ray demiyormuydu 2 yıllık eğitimle bile senin geleceği görmen olacak iş değil diye.Daha eğitimin E'sini almayan adam nasıl kendisi orada geleceği görecek yapmayın etmeyin.

K.haki kullanımı falan değil o direk adam topkek arcta olduğu gibi görüyor kolundan çıkan kanı bile.Mihawk sağdan sola mı yukarıdan aşağı mı nasıl savuracak onu farketmesini sağlardı normal k.haki.Ancak savaşta öyle olmadı.
Aynı Ray bilmeden kullanılabilir diyor, aynı Ray zorlu dövüşlerde yükselebilirsin diyor. Son 5 günü savaşmakla koşturmayla mücadeleyle geçmiş Luffy'nin anlık olarak bunu kullanması olasılıksız m? Hatta ardından h.haki de açıyor. Bence gg

Mihawk yaptı ne ya :D Adam üzgünüm kendimi tutmayacağım diyor, sonra da Luffy'nin zihnine görüntü gönderiyor(nası bir şeyse artık) onu kurtarmak için öyle mi?

Cevap çok basit. Daha önce gözlem haki kullanımları içerisinde Luffy'ninki gibi bir örnek yok. Bu demektir ki Luffy'nin gördüğü şey gözlem hakisi olamaz. Buna ek olarak ve daha da önemlisi, Luffy'nin iki yıl sonraki gözlem haki kullanımlarında da böyle bir sahne yok :) Bu da Luffy'nin gördüğü şeyin gözlem haki olmadığının destekçisi hatta ve hatta kanıtı ;) Yazdığımın aksini düşünenler buyursun.

Aynı Ray bilmeden kullanılabilir diyor, aynı Ray zorlu dövüşlerde yükselebilirsin diyor. Son 5 günü savaşmakla koşturmayla mücadeleyle geçmiş Luffy'nin anlık olarak bunu kullanması olasılıksız m? Hatta ardından h.haki de açıyor. Bence gg
Ray neyi bilmeden kullanabilir diyor ? Gelecek görme için demedi öyle birşey.Luffy ben önceden haki kullanmıştım dediğinde gülümsedi birşey demedi.İstemsiz haki kullanabilirsin ama eğitimle bile açamayacağın gelecek görmeyi öyle gelişiyorum ben derken kullanamazsın.Açmasının çok zor olduğunu bizzat Ray söylüyor.

Ayrıca söylediği şey hakin zorlu dövüşlerden sonra güçlenir demek.Güçlenir dediği haki seviyesi işte.Tashigi ve Smoker farkı gibi.O apayrı bir olay haki kullanımının gelişimden çok havuzun doluluğun artması gibi.

Yani kısacası olmaz fazla zorluyorsunuz.En fazla o k.hakiydi dersiniz gelecek görmeydi diyemezsiniz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık