Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Luffy görmüş işte. Mihawk gösterse ''aa akıllısın heheh'' falan mı dicek?
O halde neden Mihawk Luffy'nin saldırısını yarıda kesmesinin nedenini sorgulamadı? Neden 1-2 sayfa arayla Mihawk'a aynı göz odağını ve efektlerini çizdi? Neden Luffy'ye bu efekti çizmedi? Senin dediğini demedi ama beklediğinden sakin olduğunu belirtti. Bu ne demek?

O halde Katakuri geleceği nasıl görüyor? Çöp karakterlerin ne yapacağını nasıl biliyor? Sistemlerine nasıl sızıyor?
Sisteme sızma yok, etkileşim var.

Bu arada şunu da belirtmek isterim. K.haki canlı-cansız şeylerin varlıklarını olduğundan fazla hissetmek olunca -mesela canlıları hissetmek daha kolay çünkü iradeleri, duyguları ve yaşam enerjileri var- gerçekleşecek kesin bir geleceği değil de bu verilerin bu haki ceşidinin sağladığı işlem gücü ve deneyimle simüle edildiğini düşünüyorum.

Bu çıkarım basit bir deneyden esinlenilme. https://eksisozluk.com/beynin-6-saniye-onceden-karar-vermesi--3551909

k.haki bir nevi verilen kararları toplayıp gerçekleşecek olası senaryoyu gerçekleşmeden önce simüle etmeye benziyor bence. Yani Mihawk teknik olarak güçlü öldürme, zarar verme arzusu ile evet Luffy'nin zihninde görüntü oluşmasına yol açmış olabilir. Fakat burda alıcıyı yok sayamayız.

Saldırıyı durdurmasını beklemiyordu çünkü sonucu görmüş olabileceğini ya da tahmin etmiş olabileceğini düşünmüyordu. Bu noktada savaş o hararetindeyken bir anda soğukkanlılık gösterip saldırısını durdurması Mihawk'ın dikkatini çekmiştir.

Ama zaten bu sonucu kendisinin ona gösterdiğini bilen bir adam saldırıyı durdurması için "beklenmedik bir sakinlik" diye bir tabir kullanmazdı. Zira adama sonucu göstermişsin zaten bu noktada iki durum ortaya çıkar ya bu sonuca rağmen durmayarak ya da bu sinuctan dolayı duracak. Bu noktada atağı durdurması neden beklenmedik oluyor?

Luffy'nin durmayacagini yine de düşünmesi asılsız bir iddia olur. Zira olacak olan şeyi Luffy'e gösteren adam Luffy'nin herhalde buna ne tepki vereceğini de yine görebilecek seviyede adamdır di mi? Her halükarda. İr mantıksızlık ortaya çıkıyor.

Onun dışında bu tarz bir gücün kullanışsız olacağı gerçeği değişmiyor. Bana göre belki de avantaj sağlayacağın bir sonucu rakibe gostermende nasıl bir avantajın olabilir hala sorgulamaktayım.
Bu aynı şey gibi; Kata geleceği görüyorsa, Luffy de geleceği görüyorsa, nasıl birbirlerine vurabiliyorlar? Hareketsiz bir şekilde kalıp sürekli geleceğe bakmaları falan lazım.

Ben bu duruma geleceği göstermek/manipülasyon diyorum. Yani geleceği gösteriyor da olabilir, aslında olmayacak bir şeyi olacakmış gibi gösterip rakibin aklını bulandırmak da olabilir. Bunun işe yaramaz olduğunu savunuyorsan, ben de kral haki işe yaramaz derim. Zira sadece çöp bayılttığını gördük. Peki bu kullanım çöpler üzerinde işe yaramaz mı? Gayet güzel yarar.

Kararsızım. Mihawk da olabilir Luffy de.

Resimlerde iki defa Mihawk'ın gözüne odaklanışmış ve ikisinde de Mihwak saldırı hazırlığında. Luffy'nin de Rey karşısında ''öfke hissediyorum/seziyorum'' dediğini hatırlayınca muallakta kaldım.

Bu aynı şey gibi; Kata geleceği görüyorsa, Luffy de geleceği görüyorsa, nasıl birbirlerine vurabiliyorlar? Hareketsiz bir şekilde kalıp sürekli geleceğe bakmaları falan lazım.

Ben bu duruma geleceği göstermek/manipülasyon diyorum. Yani geleceği gösteriyor da olabilir, aslında olmayacak bir şeyi olacakmış gibi gösterip rakibin aklını bulandırmak da olabilir. Bunun işe yaramaz olduğunu savunuyorsan, ben de kral haki işe yaramaz derim. Zira sadece çöp bayılttığını gördük. Peki bu kullanım çöpler üzerinde işe yaramaz mı? Gayet güzel yarar.
H.haki kazanacağın avantajı kaybetmeni sağlamıyor.

Ama bunda belki de kolunu keseceğin adama saldırısını durdurması için bir şans vererek kendi avantajını bozuyorsun.

Geleceği göstermek ile karşı tarafı manipüle etmek ayrı. Olmayacak bir şey görmesini saglayabilir. Ama bu geleceği manipüle etme olmaz bence. Bu bilsigin İtachi'nin genjutsunu andırır manipüle anlamında. Bu da görmediğimiz bir haki kullanımı olur. Bence gayet güzel olabilir. Ama geleceği rakibe göstermek bana göre çok amaçsız bir kullanım.

O halde neden Mihawk Luffy'nin saldırısını yarıda kesmesinin nedenini sorgulamadı? Neden 1-2 sayfa arayla Mihawk'a aynı göz odağını ve efektlerini çizdi? Neden Luffy'ye bu efekti çizmedi? Senin dediğini demedi ama beklediğinden sakin olduğunu belirtti. Bu ne demek?
Mihawkın gözleri ile meşhur neresini çizecekti alnını mı? Neden sorgulasın? Adam göstere göstere elini kaldırıyor zaten.
Ben de onu diyorum zaten. Adam beklediğimden sakinsin diyor. Böyle malca bir hareketi yapmamasına şaşırıyor. Luffy düşünerek hareket eden biri değil sonuçta. Zoroyu Mihawk kestiğinde hemen kafa atmaya gitmişti Mihawka.

Kol kesme sahnesinde mihawkin o goz efektinden luffy mihawkin cok rahat kolunu kesebilecegini anliyor. O goz efekti mihawkin kararliligini ve eminligini gosteriyo bence. Ikincisi ise %100 gozlem hakisi. Mihawkta katadan daha ileri bir gozlem ve silahlanma hakisi bekliyorum.

Ray yaptıklarının ardında irade olmalı diyor yani sağlam adım atmak gibi. Yapmayacağın bir hareketin ardına nasıl irade koyacaksın :S Karakter yumruk atacak ama aslında feyk atmak istiyor. Ani bir kırılmada rakibi yine yapacağı asıl hareketi bilecek vs. Feyk işi de zor be.

O halde her karakterde alıcı var. Bu kadar basit.
Herkeste alıcı varı zaten demiştik. Hatta Ray kendi dedi, her canlıda haki var. Bilmeden de olsa kullanabiliyor yada hiç aktif edemiyorlar veya bilinçli kullanamıyorlar.

O surat ifadesi mihawk’da hep var ki.
Adamın tek gözünü gösterip duruyorlar habire. Mihawk alışılmadık şekilde sakin görünüyorsun diyor. Yani o da senin gibi şaşırıyor. Luffy istemediği veya bilmediği bir şeyi nasıl görsün ? Hadi gördü diyelim kendisi neden şaşırmıyor buna ? Ben demin ne gördüm diye şaşırırdı o zaman.
Habire göstermiyorlar belli bir sebepten ötürü gösteriyorlar.Hangi animede,mangada yok yere böyle birşey yapıldığını gördün.E tabii şaşıracak adamın kendini kaybetmesini bekliyordu hani dursa dahi.Luffy zaten şok oldu ama içgüdü işte telaşa düşse tehlikede olacağının alarmını verdi bünye hemen duruldu.Çünkü arkasına buz dağı kesen hamle de geldi.Luffy içgüdüleriyle ilerliyordu zaten o sıralarda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık