Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Aynı mantıkla Mihawk'in da bunu bir Luffy'de kullandığını sorgulayabiliriz.

Potansiyel devreye girmistie ve olmayacak seviyede görmüştür o anlığına. Sonra bir daha kullanamadı. Sonra yavaşça gerçek potansiyeline girdi.

Rayleigh buna yatkın olmana rağmen bu kadar kısa sürede bunda ustalaşmak çok beklenmedik olurdu dedi. O yuzden Kata karşısında o kadar zorlandı.

Ama usta olarak kullanmak ile potansiyelin devreye girip kullanması farklıdır. Bu kadar basit işte.

Onun dışında denildiği gibi Luffy'nin düşüncesi de olabilir. O da çok mantiklı. En azından Mihawk'ın göstermiş olabileceği ihtimallerinden çok daha mantıklı her ikisi de.
Eğer orada gördüğü anda sakin davranmasaydı kol gidecekti, Mihawk o yüzden çok sakin kaldın dedi. Ve kimse hala Mihawkın tek gözüne verilen odağa ve çıkan efektlere bir şey demiyor öylesine mi yani o odaklanma. aynı oadaklanma Rayleigh kral haki yaparken de var.

Rayleigh gözünde ki odağa ve efekte bak.

Mihawk'ın kaç kere haki kullandığını gördük ki zaten? Henüz işlenmemiş bir karakterle, serinin ana karakterini bu şekilde mi kıyaslıyorsun gerçekten?

Ayrıca sahne ortada. Daha 1-2 sayfa önce Mihawk gözlem kullanırken gözüne bak, bir de Luffy kolunun kesildiğini görmeden hemen önce Mihawk'ın gözüne bak. Tamamen aynı efektler.

Ayrıca, Mihawk'ın Luffy'ye bunu yapmasını saçma bulanlar var. Neden saçma? Neye göre saçma? Bir körün haki kullanarak görmesi, bir karakterin geleceği görmesi, bir karakterin duvarların arkasını ya da insanların arkasını görmesi saçma değil de, bir karakterin bir başka karakterin görüşünü etkilemesi mi saçma? Aynı kral hakisi gibi aslında.

Luffy nasıl ki kral hakisini ya da silahlanma hakisini Shanks, Kata gibi karakterlerin seviyesinde kullanmadıysa, gözlem hakisini de kullanmamıştır. Düşünsenize; Luffy kral hakiyi bilinçsiz kullandığı zamanlarda havayı falan değiştirip etraftaki maddeleri parçaladığını.

Hep söylerim, yine söylüyorum; şu sahnede Mihawk yerine Shanks olsaydı, geri kalan her şey aynı kalsaydı, ''oooo haki ustası Shanks babaaa,'' yorumları gelirdi. Çünkü sahnenin çizimi, Mihawk'ın sonrasında Luffy'ye söylediği söz vs. hepsi Mihawk'ın bir şey yaptığına işaret ediyor.
+++++11111111111

İlk sahnede luffy mihovk un gözlerine bakıp kollarına ne olacağını tahmin etti.Gördüğü şeyde aklında canlanan ''sonuç'' yani.2.sahne de usop un yaptığının daha ustaca halini yaptı mihovk.Benim tahminler bu yönde.

Hiç bir anlamı olmayan sahne ise neden yapılsın ki böyle? O zaman diğer sahnede de aynı odak var odamı öylesine bir sahne?

Ama Luffy'nin düşüncesi ise nasıl bu kadar korktu da başka yerde bu düşüncelere kapılmadı? ve tekrar söylüyorum, özenle bir odak var Mihawkın göze.

O zaman Luffy herkese karşı ulan buna vurursam şu gider buna saldırırsam bu gider diye görseydi.
İlk sahnede Mihawk' ın tehditkarlığını vurgulamak için gözlerine odaklanmış bir sahne konulmuş, Luffy de kollarının kılıcın hızına yetişemeyeceğini hesaplayabilecek kadar akla sahip olduğundan kollarının kesileceğini tahmin edebiliyor. Kolları kesik çizilmesi yine durumun ciddiyetini vurgulamak için, geleceği görme durumu falan değil. Luffy' nin kafasında canlandırması.

İkinci sahnede Mihawk' ın gözlerine odaklanmasının sebebi de çok basit, şahin gözlerini kullanıyor. Benim fikrim bu.

Mihawk'ın kaç kere haki kullandığını gördük ki zaten? Henüz işlenmemiş bir karakterle, serinin ana karakterini bu şekilde mi kıyaslıyorsun gerçekten?

Ayrıca sahne ortada. Daha 1-2 sayfa önce Mihawk gözlem kullanırken gözüne bak, bir de Luffy kolunun kesildiğini görmeden hemen önce Mihawk'ın gözüne bak. Tamamen aynı efektler.

Ayrıca, Mihawk'ın Luffy'ye bunu yapmasını saçma bulanlar var. Neden saçma? Neye göre saçma? Bir körün haki kullanarak görmesi, bir karakterin geleceği görmesi, bir karakterin duvarların arkasını ya da insanların arkasını görmesi saçma değil de, bir karakterin bir başka karakterin görüşünü etkilemesi mi saçma? Aynı kral hakisi gibi aslında.

Luffy nasıl ki kral hakisini ya da silahlanma hakisini Shanks, Kata gibi karakterlerin seviyesinde kullanmadıysa, gözlem hakisini de kullanmamıştır. Düşünsenize; Luffy kral hakiyi bilinçsiz kullandığı zamanlarda havayı falan değiştirip etraftaki maddeleri parçaladığını.

Hep söylerim, yine söylüyorum; şu sahnede Mihawk yerine Shanks olsaydı, geri kalan her şey aynı kalsaydı, ''oooo haki ustası Shanks babaaa,'' yorumları gelirdi. Çünkü sahnenin çizimi, Mihawk'ın sonrasında Luffy'ye söylediği söz vs. hepsi Mihawk'ın bir şey yaptığına işaret ediyor.
Mihawk'ın kaç kere haki kullandığını gördük sorusunu bana soracağına kendine sormalisin. Zira sen sadece o sahnede kullandı diye yorum yapıyorsun.

Ben Mihawk'ın söylediği sözden dolayı bunu kendinin göstermiş olmasının mantıksız olacağını düşünüyorum.

Ne olacağını kendi gösterdiği adama''beklenmedik derecede sakinsin'' demesi saçma olur. Zira bu sözü atağını durdurup yere vurduğu için söylüyor.

Onun dışında ben bu forumda görene kadar böyle bir haki kullanımı olduğunu bile düşünmüyordum. Ve bana mantıksız geliyor birine kendisine olacağı şeyi gösterip gard almasını sağlamanın bunu yapan kişiye ne yarar sağlayacağını düşününce.

@X-Drake
Fikrim genel olarak yukarıdaki gibi

Gözlere odak illa bu sebeple yapılıyor diye bir şey yok. Luffy'nin de tehditkar olduğu durumlarda gözlere bir vurgu olduğunu görüyoruz.

Sadece K. Haki uyandırdı hepsi bu. Daha önce kullandığı sahne var mıydı hatırlamıyorum. Galiba ilk uyanışı, değilse de bilinçsizce k. haki kullanımından başka bir şey değil bence.

Mihawk'ın kaç kere haki kullandığını gördük sorusunu bana soracağına kendine sormalisin. Zira sen sadece o sahnede kullandı diye yorum yapıyorsun.

Ben Mihawk'ın söylediği sözden dolayı bunu kendinin göstermiş olmasının mantıksız olacağını düşünüyorum.

Ne olacağını kendi gösterdiği adama''beklenmedik derecede sakinsin'' demesi saçma olur. Zira bu sözü atağını durdurup yere vurduğu için söylüyor.

Onun dışında ben bu forumda görene kadar böyle bir haki kullanımı olduğunu bile düşünmüyordum. Ve bana mantıksız geliyor birine kendisine olacağı şeyi gösterip gard almasını sağlamanın bunu yapan kişiye ne yarar sağlayacağını düşününce.
İlk söylediğinin cevabını sonunda vermişsin; ''beklenmedik derecede sakinsin,'' diyor çünkü o geleceği ya da manipülasyonu gördükten sonra paniklemesini ve mantıksız hareket etmesini bekliyordu. Ya da basitçe Luffy'nin geri vites yapmasını beklemiyordu. Neden? Çünkü abisini kurtarmak istiyor. Ne yaptı abisini kurtarmak isteyen Luffy? 3 amiralin karşısına çıktı. Nerede sakinlik? Demek ki öyle bir durumda Luffy'den sakinlik beklememek mantıklıymış.

Bir karaktere saldırırsa zarar göreceğini gösterip de o karakterin inancını, kararlığını kırmak; karakteri paniğe sürüklemek ve hata yaptırmak nasıl saçma oluyor?

@X-Drake
Fikrim genel olarak yukarıdaki gibi

Gözlere odak illa bu sebeple yapılıyor diye bir şey yok. Luffy'nin de tehditkar olduğu durumlarda gözlere bir vurgu olduğunu görüyoruz.
Hangimiz Katadan önce geleceği görecek bir karakter olduğunu düşünüyorduk ki? Hem orada bir adama başına ne geleceğini gösterirsen adam afallar Luffy afallıyor ama ne hikmet ise Mihawk sakinsin diyor. öyle diyeceğine kesmeye kalksa luffyi gömecek oraya ama adam farkında herşeyin.

İlk söylediğinin cevabını sonunda vermişsin; ''beklenmedik derecede sakinsin,'' diyor çünkü o geleceği ya da manipülasyonu gördükten sonra paniklemesini ve mantıksız hareket etmesini bekliyordu. Ya da basitçe Luffy'nin geri vites yapmasını beklemiyordu. Neden? Çünkü abisini kurtarmak istiyor. Ne yaptı abisini kurtarmak isteyen Luffy? 3 amiralin karşısına çıktı. Nerede sakinlik? Demek ki öyle bir durumda Luffy'den sakinlik beklememek mantıklıymış.

Bir karaktere saldırırsa zarar göreceğini gösterip de o karakterin inancını, kararlığını kırmak; karakteri paniğe sürüklemek ve hata yaptırmak nasıl saçma oluyor?
İyi de atağın sonucunu gösterdin adama herhalde bile bile kollarının kesilmesine izin vermez ve bir sakinlik işareti olarak atağını durdurur.

Amiral'lerde de öyle bir sonuç olsa belki hisseder belki hisstmezdi.

Zira bu haki potansiyellerinin ortaya çıkışı çok beklenmedik durumlarda oluyor.

Hatırlatırım Usop'un duvarların ardını gördüğü kısım neden diye sorgulanabilir? Neden Usopp daha böyle bir görüş gücü kullanmadı diye.

Dediğim gibi Mihawk'ın bu şekilde kullanıp kullanması önemli olan değil. Bana göre birine oluşacak atağı göstermenin bunu kullanan kişiye pek yararı olmayacağıdır.

Kullanışsız amaçsız bir güç olurdu bana göre. O yüzden diğer mantıklı sonuçlara kendimi yönlendiriyorum.

@X-Drake

Kata'dwn önce k.haki olayının zaten bir nebze geleceği görmek olarak düşünüyordum ben. Oda öyle düşünmüyormus meğerse. Biz de tabiki verilen bilgiye göre şimdi düşünüyoruz.

Onun öncesinde bir nevi gelecek görmek gibi geliyordu bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık