Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Bence onu orada Luffy yapmıştı ancak şöyle bir durum var potansiyeliyle ilgili falan değil o görüntüyü görmesi. Mihawk'a elini uzatırsan ve haki diye bir şeyin varlığındsn haber değilsen kolunu kaybedersin. Yani öyle yok Mihawk telepatik olarak şöyle sinyal yolladı yok Luffy gözlem hakisini kullandı filan. Bize seride geleceği gören ilk karakter olarak Katakuri gösterildi ve adam hayvan gibi eğitim yapmış. Luffy bir kez bile antrenman yapmadan o seviyede bir gelecek göremez. Orada beni de koysan ulen valla kolu uzatırsak kollar gider derim. Luffylik mesele değil bu konunun bu kadar uzatıldığını ilk defa bu forumda gördüm. Keşke Mihawk'ın ana karakter olduğu bir spin off çıksa da forumda bir rahatlama olsa.

Bu tam net bir cevap olmamış bence, hatta Luffy yaptı demen benim için daha mantıklı olurdu.

Luffy'nin potansiyeli neden bir tek Mihawk'a karşı ve sadece gözlem hakisinde devreye girdi. Neden Kralın hakisinde başlangıç olarak devreye girdi de bu gözlemde bu kadar ileri bir şekilde kullanabildi ve böyle ise potansiyeli, neden Kata karşısında bu kadar zorlandı kullanmak için? ve neden Mihawkın gözünde o efekt var?
Aynı mantıkla Mihawk'in da bunu bir Luffy'de kullandığını sorgulayabiliriz.

Potansiyel devreye girmistie ve olmayacak seviyede görmüştür o anlığına. Sonra bir daha kullanamadı. Sonra yavaşça gerçek potansiyeline girdi.

Rayleigh buna yatkın olmana rağmen bu kadar kısa sürede bunda ustalaşmak çok beklenmedik olurdu dedi. O yuzden Kata karşısında o kadar zorlandı.

Ama usta olarak kullanmak ile potansiyelin devreye girip kullanması farklıdır. Bu kadar basit işte.

Onun dışında denildiği gibi Luffy'nin düşüncesi de olabilir. O da çok mantiklı. En azından Mihawk'ın göstermiş olabileceği ihtimallerinden çok daha mantıklı her ikisi de.

Bu tam net bir cevap olmamış bence, hatta Luffy yaptı demen benim için daha mantıklı olurdu.
Evet doğru benim söylemim bir nevi luffy’yi gösteriyor ama luffy geleceği görmemiştir çünkü 2 yıl eğitim artı kata’dan 10 saat dayaktan sonra anca görmeye başlıyor.
Mihawk’da göstermemiştir çünkü karşısındakine geleceği göstermek kadar saçma bir teknik olmamalı diye düşünüyorum.

Luffy elini fırlatmadan ”elim oraya giderse elimi keser” düşüncesiyle o sahneyi hayal ettiğini ve sonra saldırıdan vazgeçtiğini düşünüyorum.

Net Mihawk.

Daha önce de yazmıştım bu konu hakkında.Başına geleceği görmesini sağladıktan sonra da garip bir şekilde sakin olmasına şaşırıyor.Yani beklediği kontrolünü kaybetmesiydi.Belki o zaman sadece kolla kurtaramayacaktı Luffy tek yiyecekti.

Yetenekleri tek yönlü düşünmemelisiniz.Rayleigh yüksek ihtimalle geçmişi görebiliyor görmeden ne olduğunu anlaması zor vahiy gelmesi lazım.Kata sadece fragmandı anlayacağınız daha öte yetenekler de var.

O açıdan çift taraflı ve yeteneklerin farklı alanları olduğu için Mihawk'ın bunu gayet yapabileceğini düşünüyorum.

Bence hiçbir anlamı olmayan öylesine bir sahne, Oda burada bir ipucu vermeye çalışmamış.
Hiç bir anlamı olmayan sahne ise neden yapılsın ki böyle? O zaman diğer sahnede de aynı odak var odamı öylesine bir sahne?
Bence geleceği görmekten çok Luffy'nin düşüncesi bu.
Ama Luffy'nin düşüncesi ise nasıl bu kadar korktu da başka yerde bu düşüncelere kapılmadı? ve tekrar söylüyorum, özenle bir odak var Mihawkın göze.
Bence onu orada Luffy yapmıştı ancak şöyle bir durum var potansiyeliyle ilgili falan değil o görüntüyü görmesi. Mihawk'a elini uzatırsan ve haki diye bir şeyin varlığındsn haber değilsen kolunu kaybedersin. Yani öyle yok Mihawk telepatik olarak şöyle sinyal yolladı yok Luffy gözlem hakisini kullandı filan. Bize seride geleceği gören ilk karakter olarak Katakuri gösterildi ve adam hayvan gibi eğitim yapmış. Luffy bir kez bile antrenman yapmadan o seviyede bir gelecek göremez. Orada beni de koysan ulen valla kolu uzatırsak kollar gider derim. Luffylik mesele değil bu konunun bu kadar uzatıldığını ilk defa bu forumda gördüm. Keşke Mihawk'ın ana karakter olduğu bir spin off çıksa da forumda bir rahatlama olsa.
O zaman Luffy herkese karşı ulan buna vurursam şu gider buna saldırırsam bu gider diye görseydi.

Benim bu sahnede ilk anladığım şuydu,

Mihawk luffy'nin saldıracağını anlıyor ve ona göre kendini hazırlıyor o bakış sahnesi bunla ilgili, luffy istemsizce geleceği görerek mihawkın saldırısını gelecekde olacak saldırıyı engellemiş oluyor bir nevi. Zaten luffy'nin saldırmadığını görünce mihawk "alışılmadık derecede sakinsin" diyor. Bu lafı eden adam neden luffy'e geleceği göstersin ki.

Mihawk nasıl yapsın, meyvesi varsa yapabilir ancak.

Bunu Luffy yaptı ama bu olay kata'nın yeteneği ile denk değil. Kata resmen bu adam bunu söyleyecekti diye kesin bilgi verebiliyor. Burada dövüş anında anlık olay oluyor. Sonuçta Mihawka doğru kollarını uzatırsan dünyanın en iyi kılıç ustasının o kolu kesebileceğini düşünebilmek için müneccim olmaya gerek yok.

Evet doğru benim söylemim bir nevi luffy’yi gösteriyor ama luffy geleceği görmemiştir çünkü 2 yıl eğitim artı kata’dan 10 saat dayaktan sonra anca görmeye başlıyor.
Mihawk’da göstermemiştir çünkü karşısındakine geleceği göstermek kadar saçma bir teknik olmamalı diye düşünüyorum.

Luffy elini fırlatmadan ”elim oraya giderse elimi keser” düşüncesiyle o sahneyi hayal ettiğini ve sonra saldırıdan vazgeçtiğini düşünüyorum.
Hiç öyle bir hayal etme durumu yok.Karelere iyi bak.Luffy niye dercesine rahatça her rakibine saldırdığı gibi umursamadan saldırıyor ve göze dikkat çekilmesinden sonra bir anda neye uğradığını şaşırıyor gördükleri karşısında.Yani dur saldıracağım ama saldırırsam ne olur bir hayal edeyim durumu yok.Olay çok ani gelişiyor Luffy'nin bunun için hazırlanma durumu yok yani.Kendi hayal eden adam bir anda öyle surat ifadesine bürünmez yavaş yavaş olur gözlerini kapar falan gördüğümüz üzere öyle bir durum yok.Karşılaştığı şey karşısında Luffy şoka uğruyor başkası olsa dehşete kapılıp kontrolünü kaybederdi.

Aynı mantıkla Mihawk'in da bunu bir Luffy'de kullandığını sorgulayabiliriz.

Potansiyel devreye girmistie ve olmayacak seviyede görmüştür o anlığına. Sonra bir daha kullanamadı. Sonra yavaşça gerçek potansiyeline girdi.

Rayleigh buna yatkın olmana rağmen bu kadar kısa sürede bunda ustalaşmak çok beklenmedik olurdu dedi. O yuzden Kata karşısında o kadar zorlandı.

Ama usta olarak kullanmak ile potansiyelin devreye girip kullanması farklıdır. Bu kadar basit işte.

Onun dışında denildiği gibi Luffy'nin düşüncesi de olabilir. O da çok mantiklı. En azından Mihawk'ın göstermiş olabileceği ihtimallerinden çok daha mantıklı her ikisi de.
Mihawk'ın kaç kere haki kullandığını gördük ki zaten? Henüz işlenmemiş bir karakterle, serinin ana karakterini bu şekilde mi kıyaslıyorsun gerçekten?

Ayrıca sahne ortada. Daha 1-2 sayfa önce Mihawk gözlem kullanırken gözüne bak, bir de Luffy kolunun kesildiğini görmeden hemen önce Mihawk'ın gözüne bak. Tamamen aynı efektler.

Ayrıca, Mihawk'ın Luffy'ye bunu yapmasını saçma bulanlar var. Neden saçma? Neye göre saçma? Bir körün haki kullanarak görmesi, bir karakterin geleceği görmesi, bir karakterin duvarların arkasını ya da insanların arkasını görmesi saçma değil de, bir karakterin bir başka karakterin görüşünü etkilemesi mi saçma? Aynı kral hakisi gibi aslında.

Luffy nasıl ki kral hakisini ya da silahlanma hakisini Shanks, Kata gibi karakterlerin seviyesinde kullanmadıysa, gözlem hakisini de kullanmamıştır. Düşünsenize; Luffy kral hakiyi bilinçsiz kullandığı zamanlarda havayı falan değiştirip etraftaki maddeleri parçaladığını.

Hep söylerim, yine söylüyorum; şu sahnede Mihawk yerine Shanks olsaydı, geri kalan her şey aynı kalsaydı, ''oooo haki ustası Shanks babaaa,'' yorumları gelirdi. Çünkü sahnenin çizimi, Mihawk'ın sonrasında Luffy'ye söylediği söz vs. hepsi Mihawk'ın bir şey yaptığına işaret ediyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık