Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Bir şey demiyim diyorum ama bazıları saçma sapan yorumlar yapıyor. Yok Mihawk fanboyluğu yok Bir de sebebini yazın demiş ilk okuldayız sanki falan filan. Sanki anasını satayım Mihawk’ın yapması bu evren için çok absürt bir şeymiş gibi konuşuyorsunuz bazılarınız. Fikriniz ne olursa olsun sıkıntı yok herkesin kendi fikri. Ama Luffy bu olaydan sonra hiçbir tehlikede bir daha böyle bir belirti göstermemiş, Mihawk’ın gözüne odak yapılmış, aynı odak Mihawk’ın gözlem haki kullanarak Luffy’e baktığı sahnede’de var. Bir de Luffy, Kata dövüşünde geleceği görme muhabbetlerine girdiğinde neden bu sahne ile ilgili bir şey gösterilmedi mesela gib gibi şeyler var ortada. Yani gayet tartışılabilir bir konu. He bunu Luffy yapmışta olabilir. Zaten fikirlerinizi merak ediyorum diye yazmışım.

Resmi bilgilerin birindeydi magazin konusu mu neydi ararsan bulursun da uğraşmak gerek şu an yapamayacağım.

@hdbfresh Daha iyi bilir onun paylaştığı bilgiler arasındaydı sanırım.

Bu da olabilir.Bleachte de benzer bir gözdağı sahnesi vardı.

Bu olabilir ama Mihawk'ın hiçbirşey yapmadığını söylemek abes kaçıyor bence.Luffy 2 yıl önce hiçbir düşman karşısında bunu yaşamamışken ve gözlere dikkat çekilirken tamamen Luffy'nin marifeti olması zor.
Bleach'ten aklıma gelen Yamamoto vs Kyoraku-Ukitake karşılaşmasında Nanano'nun yaşadıkları. Anime 55. bölüm

Yaşanan mevzu Toriko'daki En Güçlü Rutin'in birebir aynısı. Manga 234. bölüm. Toriko okumayanlar bakmasın spoiler yer. Mihawk en güçlü rutini kullanıyor.:D O zaman sizin dediğiniz yere varır mevzu.

Luffy, 2 yıl önce Mihawk kadar güçlü biriyle karşılaşmadığı için böyle bir şey yaşamadı.^^

Luffy normal gözlem hakisi kullanıyor burada, geleceği görmeyle falan alakası yok. Jet Bazooka saliselik teknik zaten.

Bleach'ten aklıma gelen Yamamoto vs Kyoraku-Ukitake karşılaşmasında Nanano'nun yaşadıkları. Anime 55. bölüm

Yaşanan mevzu Toriko'daki En Güçlü Rutin'in birebir aynısı. Manga 234. bölüm. Toriko okumayanlar bakmasın spoiler yer. Mihawk en güçlü rutini kullanıyor.:D O zaman sizin dediğiniz yere varır mevzu.

Luffy, 2 yıl önce Mihawk kadar güçlü biriyle karşılaşmadığı için böyle bir şey yaşamadı.^^

Luffy normal gözlem hakisi kullanıyor burada, geleceği görmeyle falan alakası yok. Jet Bazooka saliselik teknik zaten.
Benim kastettiğim o değildi.Zaraki karşısında yaşanmıştı bu tarz birşey.O kadar korkutucuydu ki göğsünün ortasından deldiği ilüzyonuna kapılıyordun ve korkuyordun.Mihawk'ın yaptığı işte benzeyen birşey ilüzyon olmayan hali.Onu denersen başına bu gelir diye korkutmak gibi.

Mihawk’ın gözüne o kadar dikkat çekilmesinin sebebi adamın ciddiyetinin gösterilmesidir diyorum. Adam öldürme niyetiyle dalıyordu luffy de adamın gözünde bile gördü bunu. Sadece hakiyle değil mihawk’taki bloodlust’ını da hissedip başına gelecek olan şeyi görmüştür.
Normal geleceği görme falan değildir luffy başına gelecek olan şeyi hissetti derim. Mihawk öyle bi hayal görmesine sebep olsa luffy “noluyor lan geleceği mi görüyorum” falan derdi. Luffy hissetti sadece ne olacağını.

mihawk daha sonra luffy’e salladığı kılıçla dağ kesti. Defalarca “bakalım kader seni benden koruyacak mı” diyerek daldı. Luffy’e bişey gösterip kaçmasını isteyecek olsa zaten öyle ciddi dalmaz. Mihawk’ın böyle bişey yapması için sebep yok.

Çaylak çocuğa “bak gör istersem sebi biçerim de yapmıyorum” diye hava atacak değil. Kimseye “bakın mugiwara’ya dalıyorum hükümetin köpeğiyim” tarzı bi gösteriş yapmasına da gerek yok. Dövüşte avantaj olsun diye yapacak da değil. Zaten luffy vursa kolu gidecek mihawk’ın işine gelirdi.
“Şu çocuğu korkutayım da hayal görsün” diye düşünerek korkunç bakacak da değil öyle kumar oynanır mı? Kesinliği yok işe yarayacağının. Adamın derdi luffy’nin şansını zorlamak ve baya ciddi dalıyor. Ciddi daldığı için de luffy hissedebiliyor. Evet mihawk öyle bakmasa luffy hissetmezdi ama mihawk’ın yaptığı bişey değil bu. Adam direk kol alacak ciddiyette olduğu için luffy kendisi hissetti. Mihawk’ın ciddiyetinin sebebi luffy’i korkutmak veya ona bişey göstermek değil niyeti kol almak.

Bir şey demiyim diyorum ama bazıları saçma sapan yorumlar yapıyor. Yok Mihawk fanboyluğu yok Bir de sebebini yazın demiş ilk okuldayız sanki falan filan. Sanki anasını satayım Mihawk’ın yapması bu evren için çok absürt bir şeymiş gibi konuşuyorsunuz bazılarınız. Fikriniz ne olursa olsun sıkıntı yok herkesin kendi fikri. Ama Luffy bu olaydan sonra hiçbir tehlikede bir daha böyle bir belirti göstermemiş, Mihawk’ın gözüne odak yapılmış, aynı odak Mihawk’ın gözlem haki kullanarak Luffy’e baktığı sahnede’de var. Bir de Luffy, Kata dövüşünde geleceği görme muhabbetlerine girdiğinde neden bu sahne ile ilgili bir şey gösterilmedi mesela gib gibi şeyler var ortada. Yani gayet tartışılabilir bir konu. He bunu Luffy yapmışta olabilir. Zaten fikirlerinizi merak ediyorum diye yazmışım.
Göz odağı one piece de çok kullanılan bir şey. Anlam ifade etmiyor yani.

Bir çok seride farklı farklı örneklerini gördüğümüz hatta OP'un içinde de sanırım sakki diye geçen, karakterin bir anlık öldürme içgüdüsünü açığa çıkarmasıyla alakalı bir sahne bana göre. Mihawk bunu yapınca gte geleceğini algılayan Luffy k.hakisini uyandırıyor ve bilinçsizce kullanıyor orada. Yıllardır derim bunu o bölümü okuduğum günden beri de bakış açım değişmedi daha farklı bir muhabbet çıkarsa şaşırırım açıkçası.

Luffy kardeş, karşında dünyanın en iyi kılıç ustası adam var, sen adama kolunu uzatıyorsun resmen. Bir anlık aydınlanma yaşadı ve vazgeçti saldırıdan. Haki veya geleceği görme gibi ekstra bir durum çıkarmamak lazım bu sahneden.

Daha güçlüsü ile karşılaştı Aokiji.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık