Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mariejois Kutsal Topraklar

Mariejois Kutsal Topraklar (Seichi Marījoa) Dünya hükümetinin merkezidir ve Grand Line’a giriş için ikinci bir geçit olarak hizmet görür. Hükümetinin komuta merkezi buradadır ve Krallar Konseyi burada toplanır.
İlk olarak manga 142. anime 91. bölümlerde gösterilmiştir.

Dış görünüşü de dahil pek fazla gösterilmemiştir. Tek istisna Gorousei’lerin toplandığı büyük saraydır. Sarayın en azından altı katı olduğu görülmektedir, ek olarak üzerlerinde numaralar olan kuleler vardır. Ana giriş olarak farz edilen (kesin bilinmediği için) bölge zırh giymiş askerler tarafından korunur, bu One Piece’te daha önce hiçbir yerde görülmemiş bir şeydir. Sarayda bilinen sadece iki yer vardır. Biri Gorousei’lerin toplandığı oda, diğeri ise büyük bir havuzu olan bilinmeyen bir dış mekandır.

Dünya soylularının yaşadıkları yerdir, bunlardan biri de Saint Roswald’dır ( Usopp’un hava yastığı olarak kullandığı )

Tarihi
Mariejois’in ne zaman inşa edildiği bilinmemektedir. Ve hakkında çok eski bilgiler de yoktur. Bilinen en eski bilgi 1127 AOS ( 395 yıl önce ) Lybeel Kralı Mariejois’ten Grand Line’a geçmek için izin istemiştir. (Norland’ın bahsettiği altın şehri görmek için)
Dünya Hükümetinin kurulması olayı dikkate alındığında şehrin Karanlık Yüzyıl döneminde var olduğu düşünülebilir, çünkü o zamanlarda bir başka krallığı yıkarak bu dünyanın yönetimini ele geçirmişlerdir.

1510 AOS’de yine bu sarayda Spandam Gorousei’yi kendi amaçları için kandırmıştır. (Tom’un elindeki planların ele geçirilmesi için)
1516 AOS’de Krallar Konseyi Mariejois toplanarak devrimci Drago’un güçlenmesini tartışmışlardır. Toplantı Drum adası Kralı Wapol’un, Drum adası komutanı Dalton’u tavırları ile etkileyen ve kendi kralının gerçek doğasını anlamasını sağlaya Arabasta prensesi Nefertari Vivi ile çarpışması kayda değerdir. (olaydan sonra Wapol Vivi ye tokap atmıştır fakat Vivi önemli olmadığını söyleyerek belki de iki ülke arasında çıkabilecek bir savaşı önlediği söylenmiştir.)

Fisher Tiger'ın Saldırısı

10 yıldan fazla bir süre önce, Fisher Tiger Red Line’a elleri ile tırmanarak Mariejois’e saldırmış ve tutsak olarak tutulan bütün balıkadamları serbest bırakmıştır. İnsanlardan nefret etmesine rağmen Tenryuubito’lar tarafından köle olarak tutulan diğer insanları da serbest bırakmıştır. Boa Hancock ve kız kardeşleri bu kurtarılanlar arasındadır. Ardından şehri yakmıştır.
Hikayede Şimdiki Zaman
Crocodile’in yerine getirilecek kişi için Shichibukai ve Denizciler burada toplanmıştır. Toplantı Karasakal’lı Shichibukai adayı göstermek için Karasakal Korsanlarından Lafitte tarafından bölünmüştür.
Sengoku, .Garp ve Kuma Hasır Şapka Korsanları hakkında konuşmak için yine burada toplanmışlardır. Sengoku, eğer körü körüne Seyir Belirleyiciyi izlerlerse Mariejois’in çok yakınına geleceklerini söyleyerek tayfanın önceki hareketlerinden dolayı endişelenmeye başlamıştır.

Yeri
Red Line’ın tepesinde bulunmaktadır. Reserve Mountain’dan sonra Grand Line’a ikinci bir giriş olarak bilinmektedir. Ayrıca Yeni Dünya’ya girmek için bilinen iki yoldan biridir. Diğeri de Balıkadam Adasıdır.
Bu girişin nasıl olduğu halen bilinmemektedir.

Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : MonkeyDLuffy
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
Resimler görünmüyor bir sorun var galiba bir düzeltirsen çoook güzel olur =) Eline Sağlık güzel çeviri..
 
eline saglık güzel ceviri ama anladıgım kadarıyla bu marie joedekilerin hepsi ezik goroseiler haric:flaugh:bellerini baglamıslar denizcilere keyif catıyorlar kalbur üstü bir balık adam tek basına yakıp yıkmıs ortalıgı spandam ve luffynin dövdügü sümüklü maymun gibi adamlarla dolu sanırsam burası:oleyo2:
 
saint roswaldın zeka seviyesi idiot oldugu tek bakısta anlasılan akraba evlilignden olma cocugu hani hachiyi vurdum diye luffyden yumruk yiyen zavallı:flaugh:
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık