Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 783 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda pek çok şeyi önceden açık etmeyi seven bir tip:respect: (arlong arcta balık adam arcı hakkında bilgi vermesi gibi) eger tekniğin ismi gear yani vitesse 5 vites koyar:bilmem: :ehe: kısacası meyvenin sınırı olmaz:gamyon: hoş bende çok sağlam birşey bekliyorum:mincika:
Tabi Oda nın hayal gücüne kalmış birşey :good:. Yeter ki saçma sapan birşey olmasın da göze güzel görünsün ;)

Reddit'te böyle bir şey gördüm. Cidden var mı böyle bir şey. Fantastic 4 okumadım hiç çünkü.
neodar from reddit dedi ki:
Didn't Mr. Fantastic stretch his brain to become super smart.
Not necessarily "Oda Physics"
Geç de olsa İngilizce bilmeyenler için not: Bay Fantastik süper zeki olmak için beynini uzatmıyor muydu? İlle de "Oda'nın fizik kanunları"na gerek yok.

Kas gücünü ortaya çıkaracak ya bence fiziksel gücü level atlayacak meyvesi bu konuda engelliyor olabilir Luffy'i lastik diye gelişmiyor herhalde vücudu bunu aşabilir bu teknikle

Luffy'nin her yaptığı Düzende vücudunda değişiklikler oluyor. Bu da demek oluyor ki yine vücudunda değişiklikler olacak.
G2: standart boy ve saldırı hasar etkisi zayıf ama çok hızlı(Dof'a göre)
G3: Sadece çeşitli organlar büyük ve saldırı etkisi ağır ama çok yavaş. Luffy'i açık hedef haline getiriyor(Dof'a göre)

1. Düşüncem
Bu şartlarda,
G4: Hem hızlı ve hem de güçlü olması gerekiyor. Bu durumda Luffy'nin Vucudunda oynama yapalım. En basitinden Nightmare Luffy gibi vucudun tamamını şişirebilmeyi başarabilmemiz lazım. G3'ün kontrollü olanı. Balon gibi bir yerden sıkılınca başka bir yerden pörtlememesi lazım. Bunun için de Haki kalkanı iyi iş görecektir. Hakisini kalıp olarak tam vücuda yayıp, bunu şişirmesi gerekir. Boyut olarak Dof boyutlarına gelmesi yeterli olacaktır. Bu kalıptayken de G2 nin hızını başlatması da gerekir. Böyle bir şey olabilir.

2. Düşüncem
Diğer bir düşüncem de; Luffy genelde milleti kopyalamayı çok sever. Bu kopyalama işini 2 yıl arada yapacak bir kişi bulamamıştır bence. Birçok güçlü karakterin olduğu ARENA var elimizde. Happo donanmasının titreşim dalgası ve Kral yumruğunun etkisini bir anda kullanabileceği bir düzen. Bu da G2'nin üst versiyonu gibi bir şey olacaktır. Artık Luffy de kablosuz döneme geçmiş olacaktır. G4'e kısaca kablosuz dönem diyebiliriz. Rakibe saldırmak için dibine kadar girip, temas etmesine gerek yok. Yakın temasta ıska geçtiğin her saldırıda yakalanma ihtimalin artıyordu. Bu sadece yakalanmadan da saldırabilir.

Bize söylenen, Kralın yumruğu ve happo donanmasının şok dalgası Aile Yadiğarları olmasıdır. Sonuçta Korsanlar Kralı olacak kişi de Tüm aile yadiğarlarına sahip olacak güçte olması gerekir bence. Manga da bu 2 özellik gösterildiğinde Oda bize "aile yadiğarı" dedi. Onu da bunun için söylemiş olduğunu düşünüyorum.

Benim düşüncem yorumları okuyunca aklıma geldi de Vücudundan sivri sivri belirli yerlerinde mesela yumruk mu atacak kolunda sivri sivri çıkıntılar oluşturup b.haki ile kaplayacak o kısımları ki dağılmasın lastik sonuçta. Yanlız böyle bir şey yaparsa sıfatlara attığı yumruklarda beyi falan dağıtır baya ağızla yüzün yerini değiştirir. Bu kadar basit olmaz ama bulabildiğim en iyisi bu. :( Çıldırt bizi delirt bizi Oda-sama.BEKLİYORUZ...

Kolunda yada yumruk k atan kısmında böyle ama daha ufak boyutta çıkıntılar. Yani dikenli ve hakili el gibi düşünün.

normal hayatta ipin düşmanı makas yada bıçak olduğunu düşünürsek. Kesici bir saldırı yapabilecek şekilde eline veya tüm koluna şekil verebilmesini sağlayacak bir teknik olacağını düşünüyorum. (yada hayal ediyorum )

Kral haki ile alakalı bişeyler olmasını bekliyorum. Oda yıllardan beri kral hakiye vurgu yapıp durdu birde son zamanlarda kral haki çarpışmasından bahsediyor. Belkide bununla alakalı birşeyler keşfetmiş olabilir. Normalde şu herşeyin sesini duyma olayı ile alakalı bişey derdim kral hakisi ile butun herseyi duyup hükmetmek falan ama sesleri duyma olayı daha yeni balık adam adasında başladı ileride böyle bişey olur belki.

Kesme,delme işi Zoro'ya ait.Luffy'den öyle garip şeyler beklemeyin. En güçlü tekniğiyle çakma Zoro olacaksa hiç olmasın daha iyi.

Ben G3'ün bile zorlama bir teknik olduğunu ve meyvesinin artık sınırına geldiğini düşünüyordum ama yanılmışım. Umarım çok absürt bir şey çıkmaz.G3 gibi görüntü kirliliği de olmazsa sevinirim.

bölüm yorumlarına yazdım;

- luffynin, ceviklik ve hızın birleşiminde dünyada ilk 5 e oynıyacagını düşünüyorum. çünkü ufak, yere yakın, icgüdüleri kuvvetli ve inanılmaz atletik. normal hızdada, en azından ani hızlanmadada epey yeterli.

- doffy bile, luffynin hızının yeterliliginin farkında, sıkıntı gücünde... aslında gücüde yerinde. elephant gattling yada grizlly magnum doffyi, heleki son halinde epey hırpalar. saldırılar kesilmezse indirirde... ama bu saldırıların büyük bir dezavantajı var.

lucci ilk g3 yumrugunu inanmıyarak yedi. sonrasında, g3 formunu cok kolay ekarte etti luffynin. cell savasları, shounen atasözü: saf gücte rakibini gecmek, eger ona yetişemiyorsan manasızdır :D

trunks ve vegeta bunu ögrendiler.

- o yüzden gear 4, nasıl bir form olursa olsun, g3 teki vurus gücünü, bir kere en azından, luffynin normal bedeninde kullanabilmesine imkan tanımalı. yani su anki bedeninde tam koka, üstüne tekkai kadar sertlik ve yogunluk elde edip, red hawk etkisi gibi güclü patlayıcı saldırılar yapabilmeli. ve hızla, cevikliginden bir sey kaybetmeyip, aksine az biraz artırabilmelide... benim düşüncem bu yönde.

- ha lastigin evrim gecirmiş hali, vulkanizasyon olabilirki... eger böyle birseyi yaparsa e.oda, yani kücük bedeni korursa veya en fazla nigtmare luffy formunda,lastigi yogun hakiyle yogurup... lastigi sogudugunda kırılmaz ve ısındıgında erimez hale getirirse, vay akainun ve aokijinin haline diyorum, ebonit luffye karsı :ehe:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık