Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 783 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Söyle olabilr luffy g2 maximuma cikartip vicudunu katilastiricak bu ona hiz ve güc bakimindan avantaj sahlicak luffy savumada iyi degildi bununla birlikte savunma gücü de articak ardindan katilsmis vicudunu kokayla kaplicak bu onun hem güc hem hiz hemde dayaniklilik bakimdan doffu gecmesini saglicak.

Bilirsinis katilasmis pilastign demirden farki yoktur.

AndHony

luffy g3 de kemiklerini şişiriyor ama g4 de kaslarını şişiricek güç artıcak + full beden bir haki yapıcak bence :D

Kasları kuvvetlendirmesi ile ilgili olacağını düşünüyorum. Birincisi kan akış hızını arttırması, ikincisi kemiklerinin boyunu büyültmesi ve son olarak da kas boyutunu arttırması olacaktır muhtemelen.

Luffy zaten diğer gearları kombinleyebiliyor. Hızla ilgili çıkacağını zannetmiyorum gear 2 ile zaten Doflamingoya ayak uydurabiliyor. Neden gear 2 + gear 4 olmasın ki? Tamamen farklı birşey göreceğimizi düşünüyorum.Ve umarım gear 3ü sevmeyen biri olarak ona alternatif birşey olur.

Ya Lazer atacak ya da Full Beden Red-Hawk yapacak.
Lazet atsa ne efsane olur be. Ama işte bunu görüp dellenecek bi Chopper yok ki. :/

G2'nin hızı, G3'ün kuvvetinin kombinasyonu gibi bir saçmalık olmasın da. Çok basit olur.

Bana kalırsa bu haki üzerine temellendirilmiş bir teknik olacak. Hız ve haki üzerine. Çok hızlı ve aşırı sert bir cismin önünde durabilecek kaç nesne var ki bu evrende?
Hızı da pek tabii ki meyve gücü sağlayacak. Kısacası haki ve meyve tabanlı, tek noktaya yüksek hasar verebilen şiddetli bir teknik olacaktır.

Şöyle bir şey olabilir mi ?

Kolunu uzatıp 1m 2m kadar sonra sertleştirip bıçak gibi kullanabilir ?

Pek mantıklı değil ama olabilecek bir şey :D

Başka bir yerde okuduğum teori hoşuma gittiği için onun üzerinden gidicem. O da başka bir yerden görmüş asıl kaynağı bulamıycam şimdi.

G2 kan, g3 kemik, g4 de kaslara bir etkisi olur diye düşünüyorum. Teoride de kaslardan yürümüş.

Lastiğin titreşiminden bahsetmiş, lastiğin gerilmesi ve kopması/çatırdaması aynı telli çalgılar gibi. Küçük ölçekli bir deprem anında oluşan titreşim gibi lastik de yüksek sıklıkta titreşebilir. Luffy kaslarının bu kadar hızlı gerilip salınması bir şok dalgası yaratabilir. Yada belli bir döngüye girip sürekli kaslarını gerilip salarak yüksek titreşime ulaşabilir.

G2'de zaten bu sonik patlamada oluşan bulutumsu şey yumruk atarken sürekli görünüyor yani Luffy zaten ses hızına yakın belki yumrukları daha hızlı. G2 de yumrukları kamçı gibiydi fakat artık vurduğu her yumruk bomba gibi, roket gibi patlayacak. Belki de tüm vuruşları Red Hawk gibi yanarlı-dönerli olacak sürtünmeden dolayı.

Fırsatım varken biraz da ben Luffy'nin ömrünü kısaltayım :D Tekniğin dezavantajları lastik de olsa insan insandır diyerek ses hızını aştığı için atomik seviyede tahribata yol açıyor ve ömründen 5'er 10'ar götürüyor. Her kullanışta Hıdrellez'de yakılan kamyon lastiği seviyesine daha çok yaklaşıyor. Bi de kokmaya başlıyor böyle yanık lastik gibi.

Ayrıca bu tekniği kullanırken kolunu bacağını öyle istediği gibi uzatamıyor ve yere basması zorunlu. Çünkü zemine bağlı olmayan titreşim etkisini yitiriyor ve kontrolü daha zor.

Yani pek yeni bir şey gibi durmuyor tabi, bunun gibi titreşim ile yapılan yada öyle düşündüğümüz saldırılar gördük(Rokuougun, Sengoku'nun yumruğu, Hasshoken, King Punch vs).

şuda var, şimdiye kadar g4 ü açmaya gerek görmedi. o kadar yıkıcı birşey olmalı ki önceki düşmanlarda o kadar uğraşmasına rağmen gerek görmedi.

ancak şunuda düşünmek gerek; balıkadam adasında noah ı yıkarken g3 lü saldırı kullanmıştı. fazla gigang birşey olmayacağı buradan belli. g4 açardı yoksa. gerçi oda'nın sağı solu belli olmaz ancak daha öncekiler gibi çivili birşey çıkmasın :D

edit: birde tekniğin kontrolle alakalı bir sorunu olabilir, yani yıkıcı bir hasar veriyor olabilir çevreye. herkesi uzaklaştırdılar çünkü. ve fishman islandta vs çevredeki insanlara zarar gelmemesi için kullanmadı. teori tabiiki...

Yalnız arkadaşlar konu başlığı direkt spoiler içeriyor. bence anime izleyen arkadaşların şevki kırılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık