Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Yeni Formu 5. Vites ve D.

Bu teoride esinlenmiş olduğum yerler olabilir sonuçta sürekli bir şeyler okuyoruz ama genel olarak teori bana aittir.
Kısaca özet geçeyim;
Luffy'nin bir sonraki Power-Up'ı G5 olacak ama g4 Luffy tek yerken g5'in Kaido'ya yetip yetmeyeceği meçhul.
Bu yüzden sonraki Power-Up'ının D (Otomatik Vites yani uyanış) olacağını düşünüyorum.

Luffy'nin g3'ü kemik üzerineydi, g4 ise kas üzerine. g5'in ne üzerine olacağı şu laftan aklıma geliyor, tıpçılar 5. sınıf için kemik kas ve deri der, ağır dersleri bunlardır. Yani g5 deri üzerine bir power up olacak.

Bildiğimiz gibi Luffy lastik meyvesi yemiş ve lastik adam olmuş. Ama Doflamingo'nun dediğine göre Luffy meyvesini iyi kullanamıyor. Oda'nın şöyle bir açıklamasını hatırlıyorum, lastiği eğip büküp her şekle sokabilirsin. Yani buna dayanarak g5'in nasıl bir şey olduğunu hayal etmeye çalışırsak; g5 de Luffy derisinin gerginliğini kontrol ederek fazladan kol çıkarabilecek, yani kısaca derisinin elastikiyeti üzerinde mutlak kontrole ulaştığı zaman istediği şekli alabilecek. İsterse kolunu kılıca dönüştürebilir ve ya HxH Netero gibi 100 kollu buda heykeline dönüşebilir.

Luffy genellikle 6-7 metrelik rakipleri karşısında küçük kalıyor, g5 ile bu açığı kapatırken, daha az hasar alacak çünkü sadece derisini büyüttüğü için iç organları ve kasları vücudunda küçük bölümde kalacak ve bu kısımlar saldırılardan korunmuş olacak. (konunun sonundaki resme bakın) Ancak bu formu büyük olduğu için yavaş kalacak. Bu formu birilerini korumak için ve rakibi yormak için kullanacak. Ve tamamen uzmanlaştığında Logia savunmasına eş bir savunması olacak.

g5'in ikinci formundaysa Luffy küçülecek, Bu sayede hızı artarken, sıkışmadan dolayı yoğunluğu artacak ve sahip olduğu hakiyi tüm vücudunda yoğunlaştırması daha kolay olacak dolayısıyla çok büyük haki avantajı sağlayacak. Normal bir insanın vücudu yaklaşık 2 metre karedir luffy eğer boyunu 1 metreye indirirse bu alan 0.65 gibi bir değere düşecek ve hakisini tüm vücuduna bastığı düşünüldüğünde 3 kat yoğunlaşacak. Bu forma girdiğinde rakipleri Luffy'e gülüp dalga geçecek. Ayrıca bu form, eski 5000 motor bir amerikan arabasının benzin yaktığı kadar haki yakacak.

Gelelim Luffy'nin Otomatik vitesine (D formu ya da uyanış)
Luffy Meyvesini uyandırdığında, g2,g3,g4,g5 ve bunların alt formlarının arasında otomatik olarak geçiş yapacak. Ancak Luffy ilk uyanış açtığında, arabalardaki tek kavramalı otomatikler gibi bu geçişler sarsıntılı ve yavaş olacak. Luffy uzmanlaştıkça CVT'nin sürekli maximum tork verip vites geçişlerini hissettirmemesi gibi Luffy de vakit kaybetmeden istediği uzvunu istediği forma sokabilecek.

Luffy'nin Nihai otomatik vites formunda, G2,G3,G4 ve G5 aynı anda kullanılacak yani resimle anlatmak gerekirse;
G2, dolaşımı hızlandırmak
G3, Kemik
G4, kas
G5, deri
D (otomatik)

Luffy'nin Nihai formunda şimdiye kadar yaptığı tüm power-upları birleştireceği için gücü katlanarak artacak ve inanılmaz güçlü olacak.

Şimdilik zamanım bu kadar yazdıklarım boşa gitmesin diye gönderiyorum daha sonra imla yönünden gözden geçirebilirim.

Son düzenleme:
Ellerine sağlık dostum... Ama bu iş teknikle olacak felan iş değil gibi geliyor bana... Olaya fantastiklik katmak adına Oda'nın bu kadar fanteziye kaçmasını da sevmiyorum. Gear serisinin artık bitmesi lazım. Bu kadar tekniğe sahip olan hiçbir karakter zaten görmedik.

Gear 2 fiziksel alt yapısı yönünden oldukça sağlam bir teknik. Herkesin gear 2'yi sevdiğini biliyoruz.

Gear 3 temelinde basit bir teknik. Şişmeden geliyor.

Gear 4'ün de temelinde yine fizik var. Görece daha sert bir lastiği sıkıp belli bir pozisyona getirmek ve sonra bırakmak ortaya enerji çıkarıyor. G4'ün de temelinde Luffy'nin haki ile lastiği daha da sertleştirmesi vardı.

Yani temelinde Luffy'nin tekniklerinin hepsinin bir fiziksel alt yapısı var. Ama deri idi, kas idi kemik idi olayın böyle ayrıldığını düşünmüyorum. Zira Gear 3 yaptığında zaten gerisi de esniyor geriliyor.

Luffy'e şu noktadan sonra çok sağlam bir haki lazım. Gear 3 ve ya Gear4'e girmeden sağ kol yenecek bir seviyeye geldiği zaman zaten Yonkou'lara kafa tutacak seviyeye gelmiş olacaktır. Bu Garp'ın gear 4 açması gibi bir şey...

100 kol Luffy'nin oluru var. Ama çok zor. Lastik uyanışıyla vs kendi vücudunda derisini gerip şekle sokabilse de; bunun sabit ve sert olması için haki kullanması gerekiyor. G4'e hakisinin yetmediği düşünülürse nıç. :(

uyanış da olsa tüm tekniklerini de toplayıp teke de indirse başkanı yenemez .Lütfü nün zamana ihtiyacı var biraz daha büyümesi bazı şeyleri daha iyi algılaması lazım. Ben bir zaman atlaması olacağını düşünüyorum hapis de olan gizemli biri var onunla iletişime geçmesi lazım. Bir eğitimle olacak iş değil. Eğer oda artık seriyi bitireceğim diyorsa bu zaman atlaması gerekli. Akabinde şu var lütfünün meyvesi çok kullanışlı ama kendisi doffun dediği gibi kullanmasını bilmiyor.Meyve uyanışı gerekli ama bunun nasıl olacağını kestiremiyorum oda şapka dan tavşan çıkarmasını çok seviyor bakalım neler çıkaracak.

uyanış da olsa tüm tekniklerini de toplayıp teke de indirse başkanı yenemez .Lütfü nün zamana ihtiyacı var biraz daha büyümesi bazı şeyleri daha iyi algılaması lazım. Ben bir zaman atlaması olacağını düşünüyorum hapis de olan gizemli biri var onunla iletişime geçmesi lazım. Bir eğitimle olacak iş değil. Eğer oda artık seriyi bitireceğim diyorsa bu zaman atlaması gerekli. Akabinde şu var lütfünün meyvesi çok kullanışlı ama kendisi doffun dediği gibi kullanmasını bilmiyor.Meyve uyanışı gerekli ama bunun nasıl olacağını kestiremiyorum oda şapka dan tavşan çıkarmasını çok seviyor bakalım neler çıkaracak.
Şu andaki Kaidou- Luffy de Luffynin en acil ihtiyacı olan power-up R'dir zaten. Ama konu bundan ziyade luffynin hangi upları alabileceğidir.

Kan kemik kas ve sinir geriye sinirler kaliyor o sinirler de hakiye baglanabilir cunki mss direk beyne bagli hakiyide oraya baglayabilir ozellikle kralin hakisini bana bu daha olasi geldi boylece meyve iptali durumunda bile harmanlanmis birsey cikacak ortaya

Luffy motor mu? Vites arttırıp durmayın artık.
Ellerine sağlık bu arada bende yeni bir vites beklemiyorum. Olursa G4'ün farklı formları yada H.Haki power-up bekliyorum.

Ellerine sağlık dostum... Ama bu iş teknikle olacak felan iş değil gibi geliyor bana... Olaya fantastiklik katmak adına Oda'nın bu kadar fanteziye kaçmasını da sevmiyorum. Gear serisinin artık bitmesi lazım. Bu kadar tekniğe sahip olan hiçbir karakter zaten görmedik.

Gear 2 fiziksel alt yapısı yönünden oldukça sağlam bir teknik. Herkesin gear 2'yi sevdiğini biliyoruz.

Gear 3 temelinde basit bir teknik. Şişmeden geliyor.

Gear 4'ün de temelinde yine fizik var. Görece daha sert bir lastiği sıkıp belli bir pozisyona getirmek ve sonra bırakmak ortaya enerji çıkarıyor. G4'ün de temelinde Luffy'nin haki ile lastiği daha da sertleştirmesi vardı.

Yani temelinde Luffy'nin tekniklerinin hepsinin bir fiziksel alt yapısı var. Ama deri idi, kas idi kemik idi olayın böyle ayrıldığını düşünmüyorum. Zira Gear 3 yaptığında zaten gerisi de esniyor geriliyor.

Luffy'e şu noktadan sonra çok sağlam bir haki lazım. Gear 3 ve ya Gear4'e girmeden sağ kol yenecek bir seviyeye geldiği zaman zaten Yonkou'lara kafa tutacak seviyeye gelmiş olacaktır. Bu Garp'ın gear 4 açması gibi bir şey...
Öncelikle teşekkür ederim.

Gear serisi zor biter, Luffy şimdiye kadar her zorlandığında yeni teknik açtı. Aynı düzen devam eder, çünkü one piece kendini tekrarlıyor sürekli. Her arc ağlak bir prenses, onun kurtarılması Luffy her zorlandığında yeni teknik açması, Luffynin her gittiği adada mutlaka dram olması serinin vaz geçilmezleri.

Gear 3 de geriside esniyor ama bahsettiğim bu değil. Ona bakarsak kıyafetide esniyor, benim anlatmak istediğim nokta Luffy isterse bir elde 7 parmak çıkarabilecek ya da 2 kol ya da hangi şekli istiyorsa o şekle girebilecek. Maalesef Luffy'nin gücü meyveden geliyor, Gearsız luffy motorsuz araba gibi olur, düz formunda kafa dede gibi zamanı geçmişleri ya da Bellamy gibi ezikleri indirebilir ancak. Gearsız sağ kol falan hayal bana göre, serinin sonunda bile en azından g2 açmadan sağ kol indiremez.

Haki elbetteki lazım, serideki en mutlak güç haki zaten. Bence luffy'nin 2 yıl arada çok daha fazla haki kasmış olması lazımdı. En azından Ray ile dövüşüp kasabilirdi ama bunun yerine Hayvan Terbiyecisi Luffy'i izledik. Hakiyi de dediğim gibi vücut alanını küçülterek yoğunlaştırması ile katlayabilir. Ama temelde daha fazla hakisi olması lazım.

Öncelikle teşekkür ederim.

Gear serisi zor biter, Luffy şimdiye kadar her zorlandığında yeni teknik açtı. Aynı düzen devam eder, çünkü one piece kendini tekrarlıyor sürekli. Her arc ağlak bir prenses, onun kurtarılması Luffy her zorlandığında yeni teknik açması, Luffynin her gittiği adada mutlaka dram olması serinin vaz geçilmezleri.

Gear 3 de geriside esniyor ama bahsettiğim bu değil. Ona bakarsak kıyafetide esniyor, benim anlatmak istediğim nokta Luffy isterse bir elde 7 parmak çıkarabilecek ya da 2 kol ya da hangi şekli istiyorsa o şekle girebilecek. Maalesef Luffy'nin gücü meyveden geliyor, Gearsız luffy motorsuz araba gibi olur, düz formunda kafa dede gibi zamanı geçmişleri ya da Bellamy gibi ezikleri indirebilir ancak. Gearsız sağ kol falan hayal bana göre, serinin sonunda bile en azından g2 açmadan sağ kol indiremez.

Haki elbetteki lazım, serideki en mutlak güç haki zaten. Bence luffy'nin 2 yıl arada çok daha fazla haki kasmış olması lazımdı. En azından Ray ile dövüşüp kasabilirdi ama bunun yerine Hayvan Terbiyecisi Luffy'i izledik. Hakiyi de dediğim gibi vücut alanını küçülterek yoğunlaştırması ile katlayabilir. Ama temelde daha fazla hakisi olması lazım.
Görücez artık da bu seri sonu muhabbetleri bana hep ters gelmiştir. Sonuçta kahin değiliz ne olacağı da belli değil. Kaido ile arasındaki fark öyle gear ile felan olacak iş değil. Sağlam haki olmalı. İş oraya gidiyor...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık