Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Garp'ı Kim Olur?

Monkey D. Luffy bir gün korsanlar kralı olacak. O gün geldiğinde Gol D. Roger ile Monkey D. Garp arasındaki ilişki sizce Luffy ile kim arasında olacak.

Smoker

Smoker the White Hunterbir Denizci'dir. Monkey D. Luffy ile Loguetown'da karşılaştığından beri, onu yakalamayı kendine görev edinmiştir. İlk gösterildiğinde rütbesi Kaptandı. 2 yıllık aradan sonra ise Yardımcı Amiral olarak gösterilmiştir. Smoker, seri başında görünüp hala hikayede önemli yere sahip ender karakterlerden biridir.

Smoker, Logia sınıfı bir meyve olan Moku Moku no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona dumana hükmetme ve dumana dönüşme özellikleri kazandırmıştır. Moku, duman demektir. Anagram olarak değiştirildiğinde ise Kumo yani bulut adını alır. Diğer Logia kullanıcıları gibi Smoker'da normal saldırılardan etkilenmez. Meyvenin sağladığı yüksek bir hıza ulaşabilir ve diğer Logialar'ın aksine istediği gibi uçabilir. Smoker, dumanın yoğunluğu kontrol edilebilir. Bu sayede kalın bir duman şeklindeyken, ince bir sis örtüsüne dönüşebilir. Meyvenin bilinen bir zayıflığı yoktur. Standart meyve zayıflıklarına sahiptir.

Smoker, Kairouseki (Meyve gücünü engelleyen taş)'den yapılmış Jutte uçlu bir silah taşır. Silahı sayesinde meyve gücü kullanan rakiplerine karşı süpriz saldırılar yaparak onları etkisiz hale getirir. Smoker'ın kalın bir giysisi ve eldivenleri olması , sırtında asılı durması ve temas etmediği için Smoker bu sopanın gücünden etkilenmez. Sopa, Marineford Savaşı esnasında Boa Hancock tarafından kırılmıştır. Zaman atlamasından sonra Smoker'ın yeni bir sopa yaptırıp yaptırmadığı bilinmemektedir.

Smoker'in Garp ile benzerlikleri:
- Garp üstlerini takmaz, kafasına eseni yapar. Smoker emirleri dinlemez, içinden geldiği gibi davranır.
- Garp'ın rütbede gözü yoktur, bu yüzden Amiral olmaz. Smoker da rütbe peşinde değildir, sadece kısıtlanmamak için rütbe atlamayı kabul etmiştir.
- Garp ölümüne Roger'ın peşinden gitmiştir. Smoker da sürekli Luffy'yi takip etmiştir. Hatta bunun için girilmesi yasak olan Punk Hazard'a bile girmiştir.
- Garp ve Roger düşman oldukları kadar, birbirlerini iyi tanıyan iki kişidir. Luffy ve Smoker ilişkisi de böyledir. Smoker, Yeni Dünya girişinde Luffy'yi Raijin Adası'nda bekliyordu ve eğer Punk Hazard'dan acil çağrı gelmese, Luffy de tayfayı Raijin adasına götürecekti.
- Roger her ne kadar düşmanı bile olsa, Garp'a güvenirdi. Luffy de aynı şekilde Smoker'a güvenir. Bu yüzden Alabasta'da onun hayatını kurtarmış, Punk Hazard'da onunla ittifak yapmıştır.
- Garp ve Roger birbirlerinden nefret etmez. Aynısı Luffy ve Smoker için de geçerlidir. Luffy bunu bizzat kendi ağzıyla söylemiştir, Smoker'ın ise hareketlerinden anlamak mümkündür.

Garp ile bir çok özelliği benzediği için gelecekteki Garp'ın Smoker olacağı düşünülebilir.

Coby

Master Chief Petty Officer Coby (Kobī Sōchō), Helmeppo le birlikte Garp'ın himayesinde olan bir Denizci'dir. Coby, Luffy ile tanışmadan önce Alvida'nın gemisinde ayak işleri yapmıştır.

Coby'nin en belirgin özelliği sahip olduğu potansiyel cesareti görebilmesidir. Bu yüzden Luffy'e savaşabilmek için büyümesi gerektiğini söylemiştir. Hatta Luffy'den gazı aldığı anda Alvida'ya efelenmiştir. Coby'nin duygusal yönü çok yoğundur. Savaşta yeteneği ile ölüp giden askerleri görmeye dayanamayıp, Amiral Akainu'ya karşı gelmiştir. Akainu, Coby'nin üzerine yürürken, ölse bile söylediklerinden pişman olmadığını belirtmiştir.

Coby, ilk gösterildiğinde hiç bir dövüş yeteneği yoktu. Alvida'nın onu gemisinde tutmasının tek sebebi ise rotacılık yeteneğinin iyi olmasıydı. Mini Arc.'ta Helmeppo ile Garp'ın himayesine girmiştir. Burda Garp'tan eğitim alan Coby, tekniklerini ilerletmiştir. Coby, Garp'tan eğitim almaya başladıktan sonra güçlü Rokushiki teknikleri öğrenmiştir. Ancak bunlardan sadece Soru'yu kullanırken görülmüştür. Marineford Savaşı sırasında, Coby'nin Kenbunshoku Haki'si (Mantra) uyanmıştır. Tıpkı Skypeia'da ki Aisa gibi kafasının içinde ölen kişilerin seslerinin kaybolduğunu hissetmiştir.

Coby, Luffy'nin macerasında ilk arkadaş olduğu kişidir.

Coby'nin Garp ile benzerlikleri:
-İkiside şeytan meyvesi yememiştir. Saf güçleri ile dövüşürler.

Bu benzerlik ve Coby'nin Garp tarafından eğitilmesinden gelecekteki Garp'ın olacağı düşünülebilir.

Bence hiç biri olamaz. Garp Roger a kafa tutabilen denk dövüşen bir adam. Smoker zaten Luffy Haki öğrendikten sonra Luffye imkanı yok rakip olamaz aralarında çok ciddi fark var. Coby ile zaten arası açıktı kapanmazda o fark. He güç olarak değilde diğer tarafları kastediyorsan Smoker olur.

Unknown

Luffy Roger değil.
Coby Garp değil.

Bu yüzden Luffy nin Garp ı kim olur pek mantıklı bir kelime olmaz.Ama şöyle birşey dersek ezeli rakibi kim olur bana Coby olur.Smoker bu saatten sonra çöpten başka birşey değil gözümde.Eski bölümlerde dokunulmazlığının dışında bir olayı olmayan eleman şimdi ise gelen geçenden tokat yemekle meşgul.

Coby şuan ki durumdan rakip olamaz ama gelecekte Luffy seviyesine gelecektir.Olası bir kapışma olacağını da sanmıyorum.Çünkü bu adamların ilişkisi Roger-Garp ilişkisinden tamamen farklı.

Bunun dışında ise Coby hiçbir zaman Luffy i geçemeyecek orasıda ayrı.Ama en güçlü denizciler arasına katılacaktır :good:

Bunlar hep gelecekte olacak şeyler.

Not:Burdan Phoenix e selamlar.Biraz sonra gelir :(

Luffy Roger değil.
Coby Garp değil.

Bu yüzden Luffy nin Garp ı kim olur pek mantıklı bir kelime olmaz.Ama şöyle birşey dersek ezeli rakibi kim olur bana Coby olur.Smoker bu saatten sonra çöpten başka birşey değil gözümde.Eski bölümlerde dokunulmazlığının dışında bir olayı olmayan eleman şimdi ise gelen geçenden tokat yemekle meşgul.

Coby şuan ki durumdan rakip olamaz ama gelecekte Luffy seviyesine gelecektir.Olası bir kapışma olacağını da sanmıyorum.Çünkü bu adamların ilişkisi Roger-Garp ilişkisinden tamamen farklı.

Bunun dışında ise Coby hiçbir zaman Luffy i geçemeyecek orasıda ayrı.Ama en güçlü denizciler arasına katılacaktır :good:

Bunlar hep gelecekte olacak şeyler.

Not:Burdan Phoenix e selamlar.Biraz sonra gelir :(
Yettim :mincika:

Kobi amiral olursa bile bir Akainu bir Kizaru etmez kanımca.Smoker desen çok ümitli değilim.

Güç olarak Garp olacak birisi yok gibi.

Ama oyumu Kobi'ye verdim şaşıracaksın ama.

şaka la şaka o sümüklüye günahımı bile vermem :artiz:

Coby'deki potansiyel daha fazla. Smoker zaten 2 yıl önce Luffy'ye meyvesi sayesinde üstün geliyordu.
Luffy farkı giderek açacaktır. Coby ise zaten Garp'dan eğitim aldığı ve potansiyeli fazla olduğu için yakında Luffy'ye yaklaşır.

Unknown

Yettim :mincika:

Kobi amiral olursa bile bir Akainu bir Kizaru etmez kanımca.Smoker desen çok ümitli değilim.

Güç olarak Garp olacak birisi yok gibi.

Ama oyumu Kobi'ye verdim şaşıracaksın ama.

şaka la şaka o sümüklüye günahımı bile vermem :artiz:
Abi eleman iki buçuk yılda bu hale geldi insaf :/ Birde şimdi yeni dünyada kaptanlık yapıyor gelişimi kat be kat arttı.Yani Smoker ı zaten geçicekde Garp kadar olur.Garp kadar olması Demek yine olaylı bir söz Akainu ya neler yapar demek.

Genç Garp vs Şimdi ki Akainu olsa :( Akainu ya acırdım.Neyse Coby nin yolu var eğer hakide aşarsa.Ki aşacağına inanıyorum :/

Edit:Yemedim.Hemen baktım kimler neye oy vermiş diye :(

Smoker gibi geliyor. Garp gibi rütbe de gözü yok garp nasıl rogerı kovalıyorsa smoker da sürekli luffynin peşinde. Coby rütbe için uğraşıyor ve her seferinde luffyden tek yiyor :/ Ula Coby luffy e Luffy-san diyip duruyor sizce Garp roger a Roger-san der mi ? Geleceğin şusu busu konusunu hiç sevmem ancak durum bundan ibaret.

Unknown

Smoker gibi geliyor. Garp gibi rütbe de gözü yok garp nasıl rogerı kovalıyorsa smoker da sürekli luffynin peşinde. Coby rütbe için uğraşıyor ve her seferinde luffyden tek yiyor :/ Ula Coby luffy e Luffy-san diyip duruyor sizce Garp roger a Roger-san der mi ? Geleceğin şusu busu konusunu hiç sevmem ancak durum bundan ibaret.
Eğer Roger-Garp ilişkisinin aynısı olursa seriden güzel bir soğurum.Onun dışında olmayacaktır Luffy Roger kadar gaddar değil aynı Şekilde Coby de Garp gibi değil.Bu yüzden serinin bitebilmesi için değişikli şart :good:

köşe bucak kovalama olarak bakarsak serinin luffy'nin ezeli düşmanı Smoker dememiz gerekiyor ama luffy ne kadar takar bu saatten sonra Smoker'ı orası da tartışılır.Law,Vergo,Dofilamingo dövüşlerine bakarsak Smoker'ın serinin yeni Garp'ı değil de Momongası filan olur.Coby'nin yanına verirler Amiral olunca Garp'ın yanında giden Aokiji,Fujitoranın yanında giden Bastille gibi..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık