Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy'nin Annesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy'nin annesi merak söz konusu,ancak sanmamki böyle Roger'a bağlansın.Luffy ve Roger veya Dragon arasında benzerlikler yok.Roger ve Dragon'unda neyini gördük orası ayrı..
Bir ekleme;Loguetown'da barmen Luffy'i aşağılamıştı dediğin sahnede.Bir Luffy'nin tipine baktı bir de aklına Roger geldi sonrasında ise Luffy'i Rayleigh gibi desteklemedi.Üstelik Barmenin Roger ile karşılaşmış olmasıda filler olabilir.Tam hatırlayamadım.

Edit:Fillermiş.

Luffy'nin annesi merak söz konusu,ancak sanmamki böyle Roger'a bağlansın.Luffy ve Roger veya Dragon arasında benzerlikler yok.Roger ve Dragon'unda neyini gördük orası ayrı..
Bir ekleme;Loguetown'da barmen Luffy'i aşağılamıştı dediğin sahnede.Bir Luffy'nin tipine baktı bir de aklına Roger geldi sonrasında ise Luffy'i Rayleigh gibi desteklemedi.Üstelik Barmenin Roger ile karşılaşmış olmasıda filler olabilir.Tam hatırlayamadım.

O sahnede filler.Smokerın sokakta luffyle karşılaşmasıda filler.One piece animatörler baya sıkmış aslında :D

Luffy ve Roger arasında benzerlik yok dersen ayıp edersin ama :)

Rayleigh-San ın bölüm 400 deki olayda Luffy'nin verdiği cevap .
Shanks'ın Luffy den duyduğu sözler aynı Roger'a benzetmesi
Roger gibi Luffy de arkadaşlarına verdiği değerler benzer hatta aynı bile olabilir.

Luffy ve Roger arasında benzerlik yok dersen ayıp edersin ama :)

Rayleigh-San ın bölüm 400 deki olayda Luffy'nin verdiği cevap .
Shanks'ın Luffy den duyduğu sözler aynı Roger'a benzetmesi
Roger gibi Luffy de arkadaşlarına verdiği değerler benzer hatta aynı bile olabilir.
Arkadaş/nakama korumak bambaşka birşey.Adam gibi her kaptan nakamalarına değer verir.Örnek:Beyazsakal.
Shanks orada Roger'in kararlılığını buldu Luffy'de.Aynı o sözler,kaptan roger'in sözleri rayleigh-san dediği geçti Shanks'in.
Bir de Garp diyorki''Roger'a bir ordu dahi saldırsa ve hiçbir yenebilme ihtimali olmasa dahi Roger olduğu yerden kaçmazdı''diyor.
Çok eleştirileceğini bilerek yazıyorum yazmassam içime oturur.Luffy Shabondy'de Kazanamayacağını anladı ve tayfasına kaçma emri verdi..:)
Roger hakkındada pek birşey bilmediğimizden elimizde olan bilgilerden çıkarımlar yapabiliriz.

Ellerine saglık kardesim. Ben söyle düsündüm simdi. Mesela Robin'in neredeyse her bir anısını gördük geçmişteki. Ohara bilginlerine ne olmus,annesine ne oldu,sonra oradan kactiktan sonra neler yaşamıs gibi.. Chopper'ın da gördük meyveyi yedikten sonra geyik grubundan atilmasi,olaylardan sonra Hilukuk bunu yanına aliyor ondan da Kureha yanına aliyor oradan da bizim tayfaya geliyor. Sanji'yi de gördük kücüklügünden.. Ailesini görmedik ama. Zoro'yu da kısmen gördük. Nami'yi zaten bastan sona öğrendik. Usopp u da biliyoruz gördük bastan sona. Yani kısaca demek istediğim tayfanın geçmişini neredeyse baya baya gördük. Ki bunları görüp öğrenmek de lazim. İnsanlarin gecmişlerinde yatan seyler cok önemlidir bence. Luffy i hic bilmiyorum yani azcik azcik ucundan biliyorduk nedir ne olmustur sonra o büyük savasta Ace reis ölünce fb lerle öğrendik Ace kimdir,Sabo kimdir,Luffy kimdir... Bence annesini de gösterir oda bize. Anlatamadim tam demek istedigimi ama anlamişsinizdir siz :D
Öte yandan bir de söyle birsey var abi bu seriyi yıllardan beri izleyen seyreden insanlar var taaa en basindan beri. Bu seri artik onlar icin evlat oldu arkadas oldu kanka oldu. Hakları biraz da Luffy i doğuran besleyen anayi da görmek.

Son son :D o ilk bölümlerde Shanks daha onlarin köyde takılırken Luffy daha 7 yasındaydi sanirim. Hic annesinden de söz acilmadi. Acaba annesi daha o bebekken birakip gitti mi ya da dogum sırasinda ölmüş olabilr mi ?

Luffy'nin annesini Naminin ailesini Zoro'nun Sajninkileri Franky'nin babasını Chopperin Geyik Familyasını görüceğimizi pek sanmıyorum :D

Ama olurda ODA bir yerde geçirmek isterse Öldü olarak geçirir ancak Gol D. soyundan olsada garp gibi bir adamın gelinini öldürmek Hükümet bile yemez yani büyük olasılık D. belki Portagastır :p

Benim aklımı kurcalayan birşey var o da şu: Dragon nerden estide devrimci oldu?.Ve adam daha oğlu luffy yi çok çok küçükken bırakmış ki luffy "babam mı var " demişti.
Bu durumun aklıma gelince şuda aklıma geliyor.Luffy nin annesinin Wg ile bir ilgisi bir bağlantısı mı var ? Ve Dragon dan Luffy nin annesinin Wg ile aralarında geçen ilikiden falan mı Devrimci oldu.Seri boyunca Luffy nin annesin a harfinden bahsedilmedi.Üstelik bu karakter ana karekter Oda reyizin böyle bişeyi atlayacanı düşünmüyorum.
Uzun lafın kısası Luffy nin annesin de hükümetle bir bağlantısı bir ilgisi olabileceğini düşünüyom (tıpkı robin nin annesi gibi) ve bu Wg ile Luffy nin annesinin aralarındaki bağın Dragon nun devrimci olmasında bir etkisi mi var diye aklımdan geçirmiyom değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık