Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Luffy Tamamen Saf mı?

Arkadaşlar Luffy'nin saf oluşu herkes tarafından bilinen bir gerçek ama sizce Luffy tamamen saf mı? Yoksa gizli bir zekası var mı? Ben Luffy'nin pek göstermediği zeki bir tarafı olduğuna inanıyorum.
Örnek olarak
1-)Coby'nin denizcilere katılması için Coby'i kışkırtarak kendine saldırtmıştı.
2-)Laboon'u bir bakıma ölümden kurtardı.
3-)Nasıl bakarsanız bakın kendisine mükemmel bir tayfa topladı.

Şu an aklıma daha fazlası gelmiyor ama soru açık,yorum sizin.

Çok zeki bi karakter. Ama hayatının %95'ini saf ve süzme bi salak olarak yaşadığı için dövüşmediği sürece zekası belli olmuyor

Zeka değil, durumu kavrayabilme ve içgüdüsü oldukça yüksek bir karakter. Ancak bu sadece ilgisini çeken konularda oluyor.

Soytarii26

Aslında meyvenin etkisiyle kendini çok zeki yapabilir :D Gear 2 ile hızlanan kan akışını kontrol edebilir ve beynine düzenli olarak hızlı kan akmasını sağlarsa beyni daha hızlı çalışmaya başlayacaktır. Refleksleri artıyor zaten beynin aktivitesi neden artmasın? Vegapunk'a rakip olarak görüyorum :oleyo2:

Luffy, aslında safın önde gideni ancak ender durumlarda zekası tilki gibidir. Gear 2 ve 3'ü bulması olsun, Enel'in mantrasına karşı nasıl dövüşeceği olsun, Soru tekniğini çözebilmesi olsun. Bu ender durumlarda ortaya çıkan zekası bence koruma ve kazanma arzusundan kaynaklanıyor. Ne zaman kendini bir şeye odaklasa, mecbur hissetse, en zor durumda bile bir çözüm buluyor. Bunları düşünerek, kafa patlatarak keşfetmiyor, tamamen odaklandığı için içine doğuyor diyelim. Gizli bir zekası var, bazen kendini açığa çıkarıyor. O zekasını da istem dışı kullanıyordur. Sonuçta Luffy, saf, masum bir karakter. Öyle kafa patlatacak bir karakteri yok zaten. O, sadece yapar.

Tamamen saf. Heleki mizu luffyden sonra. Bir varil suyu içip de o deliklerden aktıktan sonraki hareketlerinden sonra kararımı verdim

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık