Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Bunun cevabı sağ kol seviyesi diye bir şey olmamasında yatıyor işte. Daha önce de dedim. Katakuri de sağ kol, Beckmann da Marco da. Bunların aynı seviyede olma zorunluluğu olmadığı gibi aynı seviyede olması mümkün de değil zaten.
Aynı fikirdeyim. Sırf bu yüzden sordum soruyu. Herkes kendi seviyesinde. Dolayısıyla bu konu gereksiz.

Arkadaşların bazıları yenilgiyi kıstas kabul etmiş. Yenilgi kıstas değildir. Katakuri şuan mesela Usoopu yense ve who's whosu yense ikisi de sol kol diyemezsin. Ama bu seride galibiyet (bazıları kabul etmese de sadece dayanıklıkla da olsa) ölçüttür. Luffy, Katayı yenmiştir. Kata sağ koldur. One Piece de bu sağ kolluk, amirallik denen kıstaslara önem biçen bir seri. Luffy şuan kim ne derse desin yeni öğrendiği hakiyle beraber en az sağ kol seviyesidir.

Aynı fikirdeyim. Sırf bu yüzden sordum soruyu. Herkes kendi seviyesinde. Dolayısıyla bu konu gereksiz.
Gereksiz değil bence. Konuyu açan sadece bunu sormakla kalmayıp Kata dövüşünü de sormuş. Bu dövüşle beraber sağ kol olan birine karşı elimizde veri olduğundan değerlendirme yapabiliriz.

Öncesinde yapılan tartışmalar çok çiğ kalıyordu.

Luffy herhangi bir sağ kol kadar güçlüyse o seviyede demektir. Luffy sağ kol olsaydı sırıtır mıydı sorusu bence başka bir şey. Önemli olan dört imparatorun adamları arasında bir sıralama yapıldığında X>Luffy>Y mi ya da X>Y=Luffy mi deriz yoksa X>Y>Z>V>Luffy mi? 2. Seçenekse sağ kol seviyesinde değildir çünkü öyle bir sağ kol yoktur.

Yani ben azından sorulan sorunun bu şekilde olduğunu düşünüyorum.

Gereksiz değil bence. Konuyu açan sadece bunu sormakla kalmayıp Kata dövüşünü de sormuş. Bu dövüşle beraber sağ kol olan birine karşı elimizde veri olduğundan değerlendirme yapabiliriz.

Öncesinde yapılan tartışmalar çok çiğ kalıyordu.

Luffy herhangi bir sağ kol kadar güçlüyse o seviyede demektir. Luffy sağ kol olsaydı sırıtır mıydı sorusu bence başka bir şey. Önemli olan dört imparatorun adamları arasında bir sıralama yapıldığında X>Luffy>Y mi ya da X>Y=Luffy mi deriz yoksa X>Y>Z>V>Luffy mi? 2. Seçenekse sağ kol seviyesinde değildir çünkü öyle bir sağ kol yoktur.

Yani ben azından sorulan sorunun bu şekilde olduğunu düşünüyorum.
Tamam da mevzunun çıkış noktası yanlış değil mi? Sağ kolluk bir seviye değil sonuçta sadece bir ünvan. Seviye belirlemede ölçüt olarak sağ kol, amiral vs ünvanların kullanılması, konuşurken bize bir takım referanslar sağlasa bile işi daha da karıştırıyorlar aslında.

Luffy sağ kol seviyesidir hatta belki 1 tık üstüdür ama hiçbir sağ kol Luffy'nin düştüğü aşşağılayıcı durumlara düşmez. Hem de Luffy'nin geleceği görebilme gibi bir avantajı varken bu durumlara düşüyor.

Güncel hali sağ kol seviyesidir.Arc sonu sağ kollar arasında en iyisi haline gelir.Çok zorlanmadan alabilir sağ kolları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık