Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy ve Karasakal! Meyve, Zıtlık, Kader İlişkisi

karasakal zaten olması muhtemel bir karakterdir efsane karasakal gibi bizim teach ta basit bir şekilde ölecektir bence lastik fikri için bu kadar ayrıntılı düşünmemistir oda ters köşe yapacaktır karasakal konusunda.

Açıklamanı okudum.Güzel bir yazı olmuş.Teori bağlamında pek bir şey yok aslında.Ama güzel açıklamışsın gerçekten zıtlıkları.Eğer bu adam daha da güçlenirse ne olur bilmiyorum.Bleach'tede Aizen power-upın sınırlarını ortadan kaldırmıştı deli gibi güçlenmişti.Eğer arkadaşların dediği gibi bir zoan felen daha alırsa veya zaten almışsa bu adam yenilmez.Yenilmeside bleachteki gibi saçma bir şekilde olmamalı ( umuyorum).Karasakal tam bir hayalperest.Sanırım sayılı ortak yanlarından biride hayallerinden asla vazgeçmeyişleri.Daha yazda okuyalım :good:

BB çirkin.Luffy yakışıklı.
BB şişman.Luffy zayıf.
BB birilerini öldürebiliyor.Luffy öldürmüyor.
BB tayfasına düşkün değil.Luffy düşkün.
BB planlı hareket ediyor.Luffy plansız.
BB korkak.Luffy korkusuz.
BB korkak değil.Herkezin korktugu zamanlar olur.Fakat bb'nin şu yaptıkları korkaklıkmı oluyor ? Wb akainu bunlardan korkması doğal tabii.Ha Luffynin gözü daha kara orası ayrı.

2.Luffy ve hayalleri ölmeyen Black beard.Namı değer karasakal..
Bu arkadaş ta az önce shanks'ın aradığı ve luffynin kaderi gereği yediği gibi karanlık meyvesini arıyordu.Tabi aradığının bencesi
yok.Malum kendisi aradığını ve Wb'nin gemisinde bu sebeple durduğunu Shanks'ında belirttiği gibi açıkladı.

İşte hikaye burada başlıyor.Karanlık ve LAstik meyvesinin farklılıkları..Ayrıca Luffy ve Bb'nin farklılıkları..Bu 2 karakterin
huyları ve zevkleri gibi meyveleri de çok enteresandır bir birine zıttır.
1.Biri iter biri çeker.(Dragon)Meyve özelliği
2.Biri daha çok acıya neden olur.Bb'nin de dediği gibi..image... diğeri ise acıyı azaltır.
3.Birisi paramecia,diğeri logia.İşte bence bu zıtlıklara göre lastik paramecia ise karanlık logia.Tartışmaya gerek yok.Tabi bu
teoriyi kabul edersek.
4.Bb karanlık yani siyah bir duman yayar iken,

Luffy g2 de beyaz bir duman yayar.(Edit benim fikrim değildir.Bu fikri veren arkadaş forumda aktif ise belirtirse çok müteşekkir olacağım,sonsuz saygılar kendisine).

5.Birisi dev gibi ve siyah,diğeri ise küçük ve Bb'e göre daha beyazdır.
6.Aralarındaki zıtlıklar mizah aracı olarak gösterilmek suretiyle skypiea öncesi verilmiştir.Video linki verelim.Daha açıklayıcı olur tahminen.
[YOUTUBE]S0pCAGTS-7E[/YOUTUBE]
Zevkleri ve aralarındaki anlamazlık ve ufakta mücadele sadece mizah için olmasa gerek.
7.Luffy'de şu anda görüldüğü kadarıyla 3 haki çeşitide vardır.Bu zıtlıklara göre Bb de hiçbir haki çeşitininde bulunmaması gerekir.
Belki de Bb'nin karanlık meyvesini seçmesinin bir diğer nedeni de haki kullanamamasının getirdiği zayıflığı karanlık meyvesinin
özelliğinden yararlanarak kapatmak istemesidir.(Bence Tabi)
Seriye şöyle bir bakarsanız bu iki karakterin yollarına birbirine yakın şekilde ilerlemektedir.Bu teoriyi aşma nedenim bir kez daha op hayranlığımın neden kaynaklandığını göstermektir.Yapıcı eleştirileriniz ve yeni fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.Kader kader.Yapmayın.Hepsi şans olmasa gerek.:D
Yazının tümünü şimdi okuyabildim, gerçekten güzel değinmişsin, eline sağlık.

Aynılarını bende düşünmüştüm baya önce, bb ve luffy'nin tamamen zıt karakterler olarak tasarlandığı ama bir o kadarda ortak paydalarının olması...

-biri iter demeyelimde biri genişler diğeri daraltır bence daha uygundur, zira itme meyvesi kumada , luffy uzarken kolları yada bacaklarıda incelmiyor o açıdan bir bakımada genişliyor diyebiliriz(heleki fusende) ,
bb de karanlığın sınırsız çekimi ile herşeyi etkisiz hale getirebiliyor, tüm şeytan meyvelerinin enerjilerini 0 yapıyor bunu dünyayı yok edicek güç olan deprem'e bile yapabildi....
-biri zayıf diğeri iridir
-biri dediğin gibi karanlık yayar diğeri kendi ürettiği beyaz dumanı
burdada büyük bir zıtlık var, bb karanlık enerji nin soğurma gücü ile herşeyi hiçe çeviriyor yani gücü kullanırken efor sarfetmiyor(yutma ve çıkarma olayları hariç)
luffy ise büyük bir enerji ortaya koyuyor kendinden alıyor bu güç hatta hayatından biri siyah biri beyaz yayıyor etrafa
-biri tamamen yatarak ve yiyerek elde etti bu gücü
diğeri luffy ise kendini zorlayarak gear2-3'ü buldu ve 3 haki çeşidini öğrenmek için çalışması gerekti, diğeri yeni dünyada beyazsakal korsanları ile tecrübe ederek öğrendi.

Zaten karanlık hakiden daha etkili meyveler üzerinde, mantra ise gereksiz, çünkü karanlığın çekim gücü ile herşeyi kendine çekebiliyor yani rakibinin ne yapacağını bilmesine gerek yok, tek kurouzu yada blackhole ile kendine geleceğini biliyor rakibinin.

Yine belirttiğin gibi lastik darbeleri azaltırken karanlık ise fazla alıyor.
impel down
-birisi tamamen planlarına uygun şekilde girişini gerçekleştirir
diğeri damdan düşer gibi girer,
ikiside magellan'ın zehrini tadar.
ve marineford.

-birisi kendini yırtarak,plansız hedefini gerçekleştirir
diğeri ise oldukça rahat bir şekilde marineford balkonundan olayları izler aynı maç izler gibi ve planlarını yürürlüğe sokar
diğer gerçek d. lik ile diğer ise çakma d. liği ile damga vurur , luffy cesareti bb ise wb'ye karşı yalvarması ile ortaya çıkar
luffy kendi has gücü olan haoshokusu ile herkese korku salar
bb ise kendi gücü olmayan wb'nin şeytan meyvesini alarak herkese korku salar
ve yine impel down'un patronu magellan'dan yedikleri aynıymış gibi
bu seferde marineford'un patronu olan sengoku'nun gücünü ikiside tadar.

Tayfa sayıları, hedefleri.

Tayfalarının 2.ci adamlarının kılıçustaları olması(shiliew-zoro)
isimlerinin hecelenişi_ -5-
mar-şıl-di-ti-çi
man-kiy-di-lu-fi
bunların hiçbiri tesadüf olamaz
bb vs luffy olayı merakla beklenen kapışma olacaktır.

Son düzenleme:

Roronoa Zoro

zaten anlatmıştın ama ne cevap verdiğimi hatırlamıyorum :D Tekrar zevkle okudum yeni şeyler bekliyorum(uz) :D

Franky The Cyborg

Öyle de düşünülebilir.Yani ısındı ve ter yerine fazla ısıdan buhar çıkışı gerçekleşti.Ama beyaz ve siyah..Bence amaç fiziksel zorlanmanın amacını göstermekle beraber, zıtlıklara gönderme yapmak gibi.Önceden de belirttim benim düşüncem değil.Ama mantıklı mı geliyor?Bence evet.Diğer düşüncene gelince.BB ve Luffy ortaklığı.Zor ama olmaz da diyemem.Her türlü düşünceye açığız.Ama Ace'in ölümüne sebebiyet veren 1 numaralı adamı affedeceğini şu an için düşünmek bana zor geliyor.Ama Oladabilir.Neden olmasın.
zaten affetsin dost olsunlar filan demiyorum ki sadece ikisinin ortak hayali uğruna birlikte çalışabilirler

Yazının tümünü şimdi okuyabildim, gerçekten güzel değinmişsin, eline sağlık , aynılarını bende düşünmüştüm baya önce, bb ve luffy'nin tamamen zıt karakterler olarak tasarlandığı ama bir o kadarda ortak paydalarının olması...
-biri iter demeyelimde biri genişler diğeri daraltır bence daha uygundur, zira itme meyvesi kumada , luffy uzarken kolları yada bacaklarıda incelmiyor o açıdan bir bakımada genişliyor diyebiliriz(heleki fusende) ,
bb de karanlığın sınırsız çekimi ile herşeyi etkisiz hale getirebiliyor, tüm şeytan meyvelerinin enerjilerini 0 yapıyor bunu dünyayı yok edicek güç olan deprem'e bile yapabildi....
-biri zayıf diğeri iridir
-biri dediğin gibi karanlık yayar diğeri kendi ürettiği beyaz dumanı
burdada büyük bir zıtlık var, bb karanlık enerji nin soğurma gücü ile herşeyi hiçe çeviriyor yani gücü kullanırken efor sarfetmiyor(yutma ve çıkarma olayları hariç)
luffy ise büyük bir enerji ortaya koyuyor kendinden alıyor bu güç hatta hayatından biri siyah biri beyaz yayıyor etrafa
-biri tamamen yatarak ve yiyerek elde etti bu gücü
diğeri luffy ise kendini zorlayarak gear2-3'ü buldu ve 3 haki çeşidini öğrenmek için çalışması gerekti
bb ise hiçbir çalışma yapmadan kendi has özellikleri ile dayanıklılık-güce 2 meyveyi planlı şekilde yedi ve haki eksiğinide kapattı
busoshoku ve kenbunshoku ikisinede pek ihtiyacı yok karanlık sayesinde
zaten karanlık hakiden daha etkili meyveler üzerinde
mantra ise gereksiz, çünkü karanlığın çekim gücü ile herşeyi kendine çekebiliyor yani rakibinin ne yapacağını bilmesine gerek yok, tek kurouzu yada blackhole ile kendine geleceğini biliyor rakibinin...
ki dediğin gibi hakisi olsaydı o meyve için bu kadar riski almazdı bb
yine belirttiğin gibi lastik darbeleri azaltırken karanlık ise fazla alıyor...
impel down
-birisi tamamen planlarına uygun şekilde girişini gerçekleştirir
diğeri damdan düşer gibi girer,
ikiside magellan'ın zehrini tadar.....
ve marineford...
-birisi kendini yırtarak,plansız hedefini gerçekleştirir
diğeri ise oldukça rahat bir şekilde marineford balkonundan olayları izler aynı maç izler gibi ve planlarını yürürlüğe sokar
diğer gerçek d. lik ile diğer ise çakma d. liği ile damga vurur , luffy cesareti bb ise wb'ye karşı yalvarması ile ortaya çıkar
luffy kendi has gücü olan haoshokusu ile herkese korku salar
bb ise kendi gücü olmayan wb'nin şeytan meyvesini alarak herkese korku salar
ve yine impel down'un patronu magellan'dan yedikleri aynıymış gibi
bu seferde marineford'un patronu olan sengoku'nun gücünü ikiside tadar......
tayfa sayıları....
hedefleri...
tayfalarının 2.ci adamlarının kılıçustaları olması(shiliew-zoro)
isimlerinin hecelenişi_ -5-
mar-şıl-di-ti-çi
man-kiy-di-lu-fi
bunların hiçbiri tesadüf olamaz
bb vs luffy olayı merakla beklenen kapışma olacaktır.....
Daha azını yazsan darılırdım.:DYanlız zıtlık olayının başka bir amacı var bence.

zaten anlatmıştın ama ne cevap verdiğimi hatırlamıyorum :D Tekrar zevkle okudum yeni şeyler bekliyorum(uz) :D
Bir kerede hatırlasan şaşacam zaten.Herneyse.Eklemeleri sizlerden bekliyoruz.Marco'u örnek al biraz Mehmet.
zaten affetsin dost olsunlar filan demiyorum ki sadece ikisinin ortak hayali uğruna birlikte çalışabilirler
Belli mi olur diyecem de..Zamanla göreceğiz artık.

Zıt olmadıkları tek konu ikisinin de hayallere inanan korsanlar olması zannedersem. İlk karşılaştıklarında ki yemek yeme sahnesinde bitmiştim ben. Ha yemek yeme sahnesi deyince bir de kavgacı kişilikleri ve ikisinin de yumruklarını kullanarak dövüşmeleri (Luffy çoğunlukla yumrukları kullanıyor şeklinde ailesi de zaten hep yumrukları ile ünlü olmuş bir aile Garp The Fist, Fire Fist Ace)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık