Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy ve Karasakal! Meyve, Zıtlık, Kader İlişkisi

koma

luffy'nin lastiği diyonda karasakalın elektiriği yok
bencede lastik olmasının getirisini seride şimdiye kadar bir çok avantajını gördük ilerki bölümlerdede ilaki görecez

DAAnT 7.Şık yanlış !
normalde bende BB'de haki yoktur diye düşünüyordum ama haki hakkında bukadar bilgili olması [ ki jayada Luffy'de Haki olduğunu anlamıştı ] ek olarak ise hakinin çok fazla savaşıldığında yada eğitim gördüğünde çıktığından bahsedilli bu bağlamda Teac'de haki olmıyıcakda kimde olacak yani haki herşde var ezük coby'de bile çıktıysa :D

Lastik olmasının çok avantajı var ama sonu Roger gibi olcak hastalancak her dövüşünde ömrünün çoğu gidiyor zaten kendinin çok zorluyor.

DAAnT 7.Şık yanlış !
normalde bende BB'de haki yoktur diye düşünüyordum ama haki hakkında bukadar bilgili olması [ ki jayada Luffy'de Haki olduğunu anlamıştı ] ek olarak ise hakinin çok fazla savaşıldığında yada eğitim gördüğünde çıktığından bahsedilli bu bağlamda Teac'de haki olmıyıcakda kimde olacak yani haki herşde var ezük coby'de bile çıktıysa :D
Olduğunu açık açık görene kadar bu karakterde haki olduğu hakkında yorum yapmak istemiyorum.:D
luffy'nin lastiği diyonda karasakalın elektiriği yok
bencede lastik olmasının getirisini seride şimdiye kadar bir çok avantajını gördük ilerki bölümlerdede ilaki görecez
Luffy'nin meyvesinin neden böyle seçildiğini daha doğrusu özellikle lastik neden seçildiğini anlatmak kendimce anlatmak istedim.Bence bu elektrik bağışıklığının bu kadar üzünde durulmasının bir amacı var.Bu amaçta seri sonunda kendini gösterecek.(Tabi bence)
Avantaj derken..Lastik yerine ateş meyvesi yese daha avantajlı olmazmıydı?Lastik o kadar da avantajlı(birkaç şey dışında daha doğrusu) bir meyve;En azından seri içinde;değil.Malum lastiğe göre çok daha güçlü meyveler var.Ana karaktere daha büyük potansiyeli olan bir meyve verilemezmiydi.Mesela ace'in meyvesini yese(Tabi marco'nun teorisi ;Tabiki bende öyle düşünüyorum; haki olayı ortadan kalkabilirdi;En azından zırhlanmanın hakisi) Serinin ilk yarısını atalım.Gerçi enel ile olan kavgaları güzel olurdu.:D
Yani meyvenin seçimi şans değil kader..Dragon-samanın da dediği gibi bu Luffy'nin kaderi.Bb ile aralarındaki ilişki de tabiki şans değil.Kader kader kader.

teorinin üzerine bir iddaada ben ekleyim daha öncede söyledim :) bence son ve 3.silahın ismi jüpiter olacak ;) en azından öyle istiyorum:good:

Lastik meyvesi seriye komedi uncuru katıyor. Bu yüzden verilmiştir. Başka bir meyve yeseydi komedi unsuru azalırdı bence. Bu meyveyi yemeseydi nasıl zoronun üstüne uçup duracaktı :hhh:

cerberus 3 basli kopek 3 haki cesiti ha birde karanlik meyve gucunu ceker saklar haki etkisiz kilar shanksin yarasi birlestirirsek ...

eğer D. aydan gelenlerin neslinden bahsediyorsa ve WB, BB ye sende o irade yok dediyse aydan gelenlerin içinde ki bir farklılıktan karşıtlıktan bahsediyoruz demektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık