Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Luffy, BlackBeard Meyve Zıtlık Kader İlişkisi.

'Tartışma ve İnceleme Arşiv' forumunda ArishiTeRu tarafından 23 May 2011 tarihinde açılan konu

 1. ArishiTeRu (Üye)
  Mesaj Sayısı 366
  Üyelik Tarihi5 Eki 2010
  Lastik Meyvesi.Başka meyvemi yoktur diyenlerde vardr illaki.Neden bunca güçlü meyve varken Dahi denen yazar Oda Eiichiro eşsiz hikayesinin baş kahramanına lastik meyvesini yedirmiştir.Merak edenler illa ki vardır.Bunun eğlenceli olması için,
  kavga sırasında daha avantajlı olması için gibi iddalar da ortaya atılabilir.Ama bence sebep bunlar değildir.Luffy'nin lastik meyvesini yemesi hikayenin başından itibaren sonu için yapılan hazılırktı bence.
  Nereden geldik bu konuya..
  Bölüm 1.Shanks ve tayfası Luffy'nin kasabası Windmill köyündeler.Eğleniyorlar,gününü gün ediyorlar.Tabi o zamanlar bu kadar büyük bir güce ve üne sahip olduğunu bilmediğimiz,gözümüze korsan parçası gibi görünen Shanks ne arıyor bu sakin denizlerde.
  İki cevabı olabilir bu sorunun..
  Ya sonradan Roger'e ait olduğu ortaya çıkacak olan Hasır Şapkayı vereceği yada kaderi korsanlar kralı olmak olan kişiyi.Ya da İşte Elder Nyon'nun da çok bahsettiği,Dragonunda üstünde durduğu,Luffy'nin kasabasından amcanın da kaderi mi yoksa hayali mi dediği olayın baş kahramanı az önce belirttiğim 2 seçeneği de kendisinde toplayan Luffy'i.
  [​IMG]
  Luffy şans eseri(değil tabi ki kaderi) Lucky Ro'nun elinde resmini de tuttuğu Lasktik meyvesini yer.

  O artık lastik adamdır.Elektriğe karşı bağışıklığı olan,az acı çeken,normal(hakisiz) saldırılara karşı üstün bir savunması (ve kesici tarz hariç) bir karakter olmuştur.Peki lastik meyvesi ve özellikleri neden bu kadar önemlidir.

  1.Bana göre seri sonu için çok önemli olan ve seri de (özellikle skypiea) çok kez vurgulanan elektrik bağışılklığı.

  1.Roger'ın idam edildiği Loguetownda Luffy Buggy tarafından öldürülmek üzereyken yıldırım düşer..
  [​IMG]
  Sonuç.Buggy kendinden geçmiş şekle gelirken Luffy'nin elektrik yalıtkanlığı vurgulanmaya başlanmıştır.
  2.Artık Luffy'nin elektrik ile olan ilişkisinin iyice açıklandığı sahneler.Skypiea.Herkes Enel yenilmez.Nasıl olacak bu iş derken Daha 99.bölümde yatırımını yapmış olan Oda herkesi ters köşe etmenin vereceği zevke doğru ilerlemektedir.Ve Sonuç.
  [​IMG]
  Ve bizlerde dahil Enelin de surat ifadesi.:D
  [​IMG]

  Hepimiz biliyoruz ki antik silahlar pluton ve poseidon yunan mitolojisinde 3 büyük tanrıdan 2sidir.Pluton yer altı kralı,poseidon denizlerin kralı ve 3 antik silah büyük ihtimalle Zeus;3. antik silahın adı ve göklerin tanrısıdır.Zeus bilindiği gibi yıldırım
  tanrısıdır.İşte bu göklerin kralı zeus'un özelliklerinden çıkarak ve skypiea tanrısı enelinde zeus vari özelliklerine bakarak seri sonunda red line'nın nasıl ortadan kalkacağı ve denizlerin birleşerek All blue olacağını düşünmek yanlış olmaz sanırım.Red line nasıl ortadan kalkar dünyayı ortadan ayıran koca bir set.İşte burada Oda'nın fantastik düşüncesi ortaya çıkacak bence.Malum sadece Meyve gücü ile Enel SKypiea'ı yok edebilecek bir güce erişiyorsa Antik bir silah neler yapabilir yoruma açık bir durum.

  İşte bu aşamada Luffy'nin elektriğe karşı seri boyunca vurgulanan yalıtkanlığının bir şekilde burada bir şekilde kullanılacağını düşünenlerdenim bilmem sizler ne dersiniz.

  2.Luffy ve hayalleri ölmeyen Black beard.Namı değer karasakal..
  Bu arkadaş ta az önce shanks'ın aradığı ve luffynin kaderi gereği yediği gibi karanlık meyvesini arıyordu.Tabi aradığının bencesi yok.Malum kendisi aradığını ve Wb'nin gemisinde bu sebeple durduğunu Shanks'ında belirttiği gibi açıkladı.
  [​IMG]

  Burada Bb'nin de sözlerine bakarsak bu arkadaşında meyvenin kendisini seçtiğini yani kaderin bir oyunu olduğunu açıklıyor.
  Karanlık meyvesi...

  İşte hikaye burada başlıyor.Karanlık ve LAstik meyvesinin farklılıkları..Ayrıca Luffy ve Bb'nin farklılıkları..Bu 2 karakterin huyları ve zevkleri gibi meyveleri de çok enteresandır bir birine zıttır.
  1.Biri iter biri çeker.(Dragon)Meyve özelliği
  2.Biri daha çok acıya neden olur.Bb'nin de dediği gibi..image... diğeri ise acıyı azaltır.
  3.Birisi paramecia,diğeri logia.İşte bence bu zıtlıklara göre lastik paramecia ise karanlık logia.Tartışmaya gerek yok.Tabi bu düşünceyi kabul edersek.
  4.Bb karanlık yani siyah bir duman yayar iken,
  [​IMG]

  Luffy g2 de beyaz bir duman yayar.(Edit benim fikrim değildir.Bu fikri veren arkadaş forumda aktif ise belirtirse çok müteşekkir olacağım,sonsuz saygılar kendisine).
  [​IMG]

  5.Birisi dev gibi ve siyah,diğeri ise küçük ve Bb'e göre daha beyazdır.
  [​IMG]
  6.Aralarındaki zıtlıklar mizah aracı olarak gösterilmek suretiyle skypiea öncesi verilmiştir.Video linki verelim.Daha açıklayıcı olur tahminen.
  [YOUTUBE]S0pCAGTS-7E[/YOUTUBE]
  Zevkleri ve aralarındaki anlamazlık ve ufakta mücadele sadece mizah için olmasa gerek.
  7.Luffy'de şu anda görüldüğü kadarıyla 3 haki çeşitide vardır.Bu zıtlıklara göre Bb de hiçbir haki çeşitininde bulunmaması gerekir.
  Belki de Bb'nin karanlık meyvesini seçmesinin bir diğer nedeni de haki kullanamamasının getirdiği zayıflığı karanlık meyvesinin özelliğinden yararlanarak kapatmak istemesidir.(Bence Tabi)
  Seriye şöyle bir bakarsanız bu iki karakterin yollarına birbirine yakın şekilde ilerlemektedir.Bu teoriyi aşma nedenim bir kez daha op hayranlığımın neden kaynaklandığını göstermektir.Yapıcı eleştirileriniz ve yeni fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.Kader kader.Yapmayın.Hepsi şans olmasa gerek.:D
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,180
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Bilmediğim bir şey yazsaydın be. Yinede okuması güzeldi.
   
 3. buslu Üye

  buslu (Üye)
  Mesaj Sayısı 166
  Üyelik Tarihi9 Nis 2011
  bence karasakalda haki cikar ama yoksa cok ezik kalir
   
 4. ArishiTeRu (Üye)
  Mesaj Sayısı 366
  Üyelik Tarihi5 Eki 2010
  Önceki teoride bilmediğin şey mi vardı smoker.:DSorun bunları birleştirip yazmakta.Her zaman derim sendeki bilgiyi bana ver.Daha neler çıkar düşünemiyorum.Hala teklifim geçerli gel teorilerime ortak ol.Bu arada yanlışlıkla aç bastım.Bir kısmını yazamadım.
   
 5. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

  Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
  Mesaj Sayısı 2,451
  Üyelik Tarihi20 Tem 2009
  bunlarda daha öncede hem fikirdik hala hemfikiriz :) emegine saglık ;)
   
 6. DaNTeFe Üye

  DaNTeFe (Üye)
  Mesaj Sayısı 144
  Üyelik Tarihi5 Haz 2009
  Zıt olmaları bencede ayarlanmış birşey.Biri tayfasını satarken diğeri canı pahasına onlara bağlılık gösteriyor.Haki çıkmama olasılığına bende inanıyorum.Pek yeni bir teori değil ama derleme olarak güzel olmuş.Ellerine sağlık.:good:
   
 7. BolD Üye

  BolD (Üye)
  Mesaj Sayısı 92
  Üyelik Tarihi23 Oca 2010
  .Yine döktürmüşsün abi . Söylediğin kadarıyla tamamlanmamış hali bu ama bence yeterli bile. Tekrar tekrar gözüne , eline diline sağlık. Yenilerini bekliyoruz.
   
 8. muslu abi dediğin Katakuri gibi olur

  muslu (abi dediğin Katakuri gibi olur)
  Mesaj Sayısı 880
  Üyelik Tarihi25 Ara 2010
  vaay be
   
 9. serseri21 (Üye)
  Mesaj Sayısı 25
  Üyelik Tarihi30 Eyl 2010
  Okudum hepsini güzeldi..Degisik birseye rasladim :D
  imzanda Luffy'nin kolunda neden Nami var ?
   
 10. serkan3441 (Üye)
  Mesaj Sayısı 350
  Üyelik Tarihi1 Eki 2010
  öncelikle ellerine sağlık yazını okudum ama benim tahminim bb'de haki çıkar çünkü impel down'da luffy ile karşılaştığında hakinin ne olduğu hakkında bilgisi vardı ve yeni dünya'da bütün güçlü korsanlarda 1 tane bile olsa haki çıkacağını umuyorum ben.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık