Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tanıtım] Lucky Luke (Red Kit)

'Dizi - Film Sohbet' forumunda Eric Cartman tarafından 12 May 2019 tarihinde açılan konu

?

En Sevdiğiniz Red Kit Karakteri?

 1. Red Kit

  0 oy
  0.0%
 2. Düldül

  33.3%
 3. Rin Tin Tin

  0 oy
  0.0%
 4. Joe Dalton

  50.0%
 5. William-Jack Dalton

  0 oy
  0.0%
 6. Avarel Dalton

  16.7%
 7. Billy The Kid

  0 oy
  0.0%
 8. Calamity Jane

  0 oy
  0.0%
 9. Cenazeci

  0 oy
  0.0%
 1. Eric Cartman (Avcı)
  Mesaj Sayısı 7,966
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  İyi günler. :) Bir çizgi filmin tanıtımı ile daha karşınızdayım. :S Sevdiğim bazı çizgi filmleri forumda tanıtmak istiyorum. Bu tanıtımın bir kısmı bana ait, bir kısmı alıntı.

  Çizgi film dediğime bakmayın, Red Kit'in aslında bir Amerikan olduğuna da aldırmayın, çünkü eserin temeli Belçikalı bir çizer olan Morris'in çizgi romanına dayanıyor.

  Alıntı tanıtım: turkcebilgi.com
  Red Kit (Özgün adı: Lucky Luke), Belçikalı karikatürist Morris (1923-2001) tarafından çizilen çizgi romandır. Çizgi romanın maceralarından bazıları Fransız René Goscinny (1926-1977) tarafından yazılmıştır.

  Red Kit

  Belçikalı karikatürist Morris (1923-2001); tarafından çizilen çizgi roman. Orijinal adı ``Lucky Luke`` (Maceraların bazıları Fransız Reni Goscinny(1926-1977) tarafından yazılmıştır.

  Gölgesinden hızlı silah çeken yalnız kovboy "Red Kit" sadık beyaz atı ``Düldül (Jolly Jumper)`` ve sevimli köpeği ``Rin Tin Tin`` ile beraber suçluların ve adaletsizliğin amansız düşmanıdır. Suçluları temsil eden ``Dalton kardeşler``; ``Joe, William, Jack ve Averel`` birçok macerada yer alırlar. Diğer unutulmaz karakterler ``Kalamiti Jane, Billy Kid, Yargıç Roy Bean, Jesse James, Akbaba``, Posta arabası sürücüsü Hank ve ``Cenaze Levazımatçısıdır.

  Red Kit dünyada pek çok defa animasyon ve televizyon serisi olarak filme çekilmiştir. 1983`den sonraki maceralarında sigarayı bırakmış ve ağzında bir saman parçası tutmaya başlamıştır. Dünyada ilk kez Türkiye`de sinemaya aktarılmıştır. 1967`de Öztürk Serengil`in başrolünü oynadığı filmde Öztürk Serengil gördüğü bir rüyada kendini Red Kit sanar ve vahşi batıda maceradan maceraya koşar. 1971 yılında ise İzzet Günay Red Kit olur ve Daltonlar'la mücadele eder. 1974 yılında ise son Red Kit Aram Gülyüz'ün yönetiminde Sadri Alışık'tır.

  Red Kit çizgi film ve romanlarında ikinci planlarda yer alan karakterler başka ırklardandır. Örneğin; ütücü rolünde bir çinli, temizlik işlerinde bir afrikalı gibi...

  Sık sık gözüken bazı karakterleri tanıtalım:


  Red Kit (Lucky Luke)
  [​IMG]
  Ana kahramanımızdır. Yardımsever, mert, korkusuz ve dürüst bir yiğittir. :D Gölgesinden dahi hızlı bir şekilde silah çekebilir. Düldül isimli bir atı vardır. Yalnızlığı sever. Hiçbir yerde uzun süre kalmaz. Bir olaya girişir halleder ve daha övülmeye başlamadan günbatımına doğru yol almış olur. Kendisini birçok seslendiren oldu ama ben hep Leyla ile Mecnun'da Aksakallı dede karakteri ile de tanınan Köksal Engür'ün sesiyle hatırlayacağım.

  Düldül (Jolly Jumper)
  [​IMG]
  Red Kit'in atıdır. Konuşan bir attır. Gelişen olaylara kendisi de yorum yapar. Çok yetenekli bir attır. Hızlıdır. Rin Tin Tin'i sevmez.

  Daltonlar (The Daltons)
  [​IMG]
  Red Kit'in azılı düşmanlarıdırlar. Her seferinde hapishaneden kaçarlar ve farklı bir maceraya atılırlar. 4 üyesinin de boyu birbirinden farklıdır. Joe Dalton grubun lideri ve en kısa olanıdır. Sürekli sinirlidir. Red Kit'ten ölesiye nefret eder. William ve Jack ise seride pek rol oynamazlar. Daha çok sinirlenen Joe'yu sakinleştirmekle uğraşırlar. Ara sıra bu ikilinin kavga ettiği görülür. Avarel ise grubun avelidir. En uzun olan Dalton'dur. Sürekli yaptığı salaklıklar ile Joe'yu sinirlendirir.

  Rin Tin Tin (Ran Tan Plan)
  [​IMG]

  Avarel'in köpek olanıdır. Son derece aptaldır. Joe'yu çok sever lakin Joe, Rin Tin Tin'den nefret eder. Söylenenleri çok yanlış anlar. Bazen yaptığı aptallıkların Red Kit'e yardımcı olduğu olmuştur. Düldül de Rin Tin Tin'i hiç sevmez.

  Aslında Billy The Kid ve Calamity Jane cenazeci gibi karakterler de var ancak en sık görünen karakterler bunlar. Yine de o karakterleri de ankete ekleyeceğim. Tanıtım bu kadar.

  Peki, siz Red Kit'i seviyor musunuz? Ve en sevdiğiniz karakteri hangisi?
   
 2. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,588
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Eline sağlık.

   
 3. dX Surely you're joking Mr.Feynman

  dX (Surely you're joking Mr.Feynman)
  Mesaj Sayısı 5,070
  Üyelik Tarihi6 Nis 2019
  Joe'nun sinirlenişini seviyorum ya :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık