Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Logia vs. Mitolojik Zoan

• Kullanılan toplam oy
    139

Açıkçası ben hangi meyvenin daha değerli olduğuna karar veremedim. Bir yanda en güçlü olarak görülen, doğa güçlerine hükmetmeye yarayan ''logia'', diğer yanda ancak efsanelerde görülen bir hayvana dönüşmeye yarayan ve logialardan bile daha ender bulunan ''mythical zoan''.

Sorum şu, one piece evreninde bir kişi olarak düşünün ve karşınıza iki meyve sahibi bir adam çıktı ve size bu meyvelerden istediğinizi seçme hakkınız olduğunu söyledi ama bu iki meyveden bir meyvenin ''logia'' olduğunu biliyorsunuz ama ne logiası olduğunu bilmiyorsunuz, diğer meyvenin ise ''mythical zoan'' olduğunu biliyorsunuz ama türünü aynı şekilde bilmiyorsunuz, bu durumda seçeceğiniz meyve ne olurdu ?

Logia seçerdim. Ölüsü bile iş yapar o meyvenin. Mitolojik Zoan ise tamamen şansa kalmış. Çok kötü bir meyve çıkabilir, ya da kullanım şartı isteyebilir. Mesela Yomi Yomi no Mi'yi kullanabilmek için ölmen gerekiyor. Böyle dezavantajlar da var.

Her türlü logia. Smoker'ın da dediği gibi ölüsü yeter. Karşımdaki kişi de haki bilmiyorsa ezer geçer her türlü. Zoan seçip riske atmamak lazım.

Eğer ki Sengoku tarzı bir zoan yediğini düşünürsen işin zorlaşır japon mitolojisinde 8milyon tanrı var. Tabi bunların birçoğu su doldurma tanrısı, nefes almakla yükümlü tanrı, ekmek almaya giden tanrı filan. Typhon'a benzeten vardı forumda mesela.

Mythical zoan seçerdim haki çıktığından beri logia lar önemini yitirdi bence diğerleri saldırılarına haki koyabilirken bu adamlar onu yapamıyor. Mesela en basitinden sabo örneği sabo o meyveyi yedi diye bir sürü adam daha zayıf hale geldiğini düşünüyor. Smoker örneği var meyvesi onu new world e getirmiş o kadar, gelene geç diyor şu sıralar. Helede luffy meyvesi haki kullanmak için özel seçilmiş gibi. Logia tarzı mythical çıksa marco gibi zaten üstün ,diger tarzda gelse haki avantajın olur o yüzden mythical her zaman.

East Blue sahillerinde ufak bir gezintiye çıkmışken bir keko tarafından bıçaklanarak ölme ihtimalimi ortadan kaldıracağı için logia yerdim. Ne olursa olsun kafam rahat olurdu. Mistik zoandan ne çıkacağı belli olmaz kutsal at eşek tarzı bir şey çıkabilir iki kurşun sıkarlar oracıkta geberirsin

Ya Yami Yami denk gelirse? :D
Lan ahahaha fatality oldu bu :D Gene de at eşek zoanı çıkması ihtimalinden daha düşük

Gözüm kapalı mistik zoan, çek ordan bir mistik ne olduğu türü farketmez derdim. Bu dünyayı, maddelerini ve elementlerini aşmış canlılar bunlar, logia neymiş. Hiç olmazsa anti muhabbetin olmaz, mistik zoan dediğin canlılar aşmış canlılar, nasıl kumar oluyormuş. Esas logia olayı kumar gördüğümüz üzere, anti olayını geçtim. Crocodile, smoker, enel, ace, caribou, ceasar, monet, trebol bunlar logia işte, hadi crocodile ve enel'i geçelim ama diğerleri :D mistiğin antisi yine başka mistik olur bana göre :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık