Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logia ve Paramecia Türü Şeytan Meyveleri'nin Uyanışları

Arkadaşlar En iyi meyve Logia'dır ve bunu mangaka kendisi söylüyor. Tekrardan açıklamam gerekirse Paramecia'lar sadece bölgesel olarak etkiliyorlar ortamı. Yani etrafı bölgesel olarak etkiliyorlar ve bu kalıcı olmuyor.

Zoan meyvelerine gelirsek bilindiği gibi bu meyveler genel manada kullanıcıya fiziksel güç sağlıyor. Yani bu meyvenin en büyük özelliği yakın dövüşte etkili olması.

Uyanmış Zoan kısacası şu özellikleri gösterir. Onepiece Wikia'dan alıntı.
Crocodile'ın açıklamasına göre Uyanık Zoan (覚醒した「動物系」, Kakusei Shita Zōn-kei) türü kullanıcıların kim olduğu bilinmemekle birlikte kullanıcılarını normalde bahsedilen Zoan Şeytan Meyvesi yeteneklerinden daha güçlü, hızlı ve dayanıklı yaptığı bilinmektedir. Ayrıca bilinçsiz olsalar bile istek dışı işlevsel olarak hızlı iyileşme özelliğine sahiptirler. Her zaman hayvan formundadırlar ve bir şekilde iki ayakları üzerinde dik durarak silah taşımaktadırlar. Dört Şeytan Gardiyan bu sınıfa dahildirler.
Yani orada ki meyve kullancıları o an bilinçsiz bir şekilde meyvelerini uyandırmışlar. Kendilerinde değiller muhtemelen zorla uyandırılmışlar. Zoan meyve uyanışı sadece fiziksel bir katkı sağlıyor gibi görünüyor. Bu yüzden Zoan meyveleri diğer Logia ve Paramecia meyvelerine göre daha zayıf bir çeşit olarak görünüyor.

Kısacası meyve bakımından bakarsan Logia>Paramecia>Zoan diyebiliriz.

Doflamingo uyanış sırasında etrafını değiştiriyor ve şu lafı kullanıyor. ''Nadir de olsa birinin yeteneği uyandığında sadece kendi vücudu değil çevresini de etkiler''

Fakat tüm Logia'lar değil bazı Logia'lar zaten etraflarını değiştirebiliyorlar. Luffy o yüzden ''Logia gibi oldu'' diyor. Peki kaç tane Logia etrafını değiştirdi ve Luffy bunun kaç tanesini gördü? Haklı da Logia'lar etrafı etkiliyorlar fakat hepsi değil. Üretici olmalarından bahsetmiyorum etrafı etkilemekten bahsediyorum.

Mesela Smoker meyvesiyle ne yapabiliyor? Etrafı ne derecede etkiliyor? Kendisi Logia meyvesi yemiş bir kullanıcı fakat Ace'e geldiğimiz zaman bir adaya gittiği gün o ada her zaman kar yağan bir yer olsa bile o gün o adada kar yağmıyor. Yani Paramecia'lar gibi alansal etki bırakmıyor daha güçlü bir etki bırakıyor. Tabi burada Ace sadece 1 gün durduğundan pek bir etkisini görmüyoruz.

Bu konuda Crocodile daha iyi bir örnek sunuyor bize. Yağmurun gitmesiyle birlikte kuraklık çok daha fazla artıyor ve onun düşüşü ile birlikte yağmurun ilk damlası düşüyor.

Smoker diyor ki :

Adamlar iklimi değiştiriyor peki bunu nasıl yapıyor. Çünkü meyveler Logia iklimsel güç iki karakterinde meyvesi doğada bulunan bir çeşit olduğundan devamlılığı geliyor sürekli. Ada'nın iklimi değişiyor ve bir taraf buzul olurken diğer taraf magma olarak devam ediyor.

Paramecia'lar çevreleri etkileyerek bir nevi Logia tarzı bir güce ulaşabiliyor ve Dofdan örnek vermek gerekirse ipleri istedikleri gibi kontrol edebiliyor. Burada bir sıkıntı yok. Fakat bazı Logia'lar doğada doğrudan iz bırakabiliyorlar. Yani Paramecia'lar Logia özellikleri kazanırken, Logia'lar doğrudan doğada bulunduklarından bu etkiyi doğada devam ettirebiliyorlar.

Aokiji ve Akainu'dan bunu anlayabiliriz.

Fakat her Logia bu güce ulaşamıyor. Dediğim gibi doğada yatkınlığı daha çok olan meyveler bu gücü ulaşabiliyor. Mesela Ceaser da bu tip bir şey görmedik Aynı şekilde Smoker, Monet,Enel,Teach,Caribou ve Borsalinoda.

Dediğim gibi karakter güçleri buna etki sağlıyor. Mesela Teach'in uyanışı dünyanın ışığını çalmak olabilir. Bu nasıl olacak derseniz şu tip bir şey söyleyebilirim. One piece Opening 17 Teach'in gelişi. Gökyüzü anında karanlığa gömülür.

Demek istediğimi anlamışsınızdır umarım.

Son düzenleme:
@Sir Crocodile acenin dai enkaisi hakkinda ne dusunuyosun mangada gordugum kadariyla kendisi birsey uretmeden etrafindaki ateslerle olusturuyodu galiba o saldiriyi. Burdanda uyanis yaptigi savunulabilir bence. Croco konusuda ilginc,aslinda mantikli dusunmek gerekirse crocodile kac yillik korsan ve meyve sahibi muhtemelen yeni dunyada onu gordugumuzde meyve uyandirmis olcak. 10 20 yildir meyvesini uyandiramiyan adamin 2 yilda uyandirmasi bence sacma olur,bu yuzden yeni dunyada croconun meyve uyanmis olursa, zaman atlamasi oncesinde de meyvesini uyanmis kabul edebiliriz.

Logialar doğal uyanışa sahip meyveler olabilir. Çalışıp etki alanı genişletilebilir olacak bence. Misal Caribou 1 metre çapına etki edebilirken, Akainu 1 km çapına etki edebilir gibi.

Paramecia meyvesine sahip olup uyandırmaya uğraşacağıma logia sahibi olup zaten uyanmış meyveyi kullanmayı tercih ederim. Tabi benim düşündüğüm gibiyse.

Arkadaşlar bazı şeyleri karıştırıyorsunuz.

Mesela aokiji meyvesini uyandırmadı diyelim bir taşı buzla kaplayabilir. Uyandırdığı vakit o taş, taş olmaktan çıkar ve saf buza dönüşür.

Yani bence logiaların da uyanışı vardır.

Logia en iyi meyve türü ise neden yakın dövüşte en iyi meyve türü zoanlar ? Hıığ ?

Demek ki logia her alanda en iyi değil.

Çevreyi etkilediği alan açısından en iyi meyve türü logia olabilir. Bunun meydan savaşlarında avantajı vardır. Lakin bireysel dövüşlerde 20 km alanı buz ya da magmaya çevirmenin ne avantajı var ? Zaten senin dövüştüğün alan bellidir. Karşıdaki dağ buz veya magma ise bana ne ? :)

O yüzden her meyve kullanım alanına göre iyi veya kötü olarak değerlendirilmeli. Makineli tüfekle 2 km ötedeki bir hedefi vuramazsın. Bu kanasın işidir. Hee kanasla da bire bir muhabereye giremezsin. Bu iş böyle :good:

Son düzenleme:
Logia en iyi meyve türü ise neden yakın dövüşte en iyi meyve türü zoanlar ? Hıığ ?

Demek ki logia her alanda en iyi değil.

Çevreyi etkilediği alan açısından en iyi meyve türü logia olabilir. Bunun meydan savaşlarında avantajı vardır. Lakin bireysel dövüşlerde 20 km alanı buz ya da magmaya çevirmenin ne avantajı var ? Zaten senin dövüştüğün alan bellidir. Karşıdaki dağ buz veya magma ise bana ne ? :)

O yüzden her meyve kullanım alanına göre iyi veya kötü olarak değerlendirilmeli. Makineli tüfekle 2 km ötedeki bir hedefi vuramazsın. Bu kanasın işidir. Hee kanasla da bire bir muhabereye giremezsin. Bu iş böyle :good:
Çünkü Zoanlar genel manada fiziksel güç katıyor. Fakat Logia da diğer özellikleri ile öne geçiyor bu kadar basit. Artık Mangaka'nın açıkladığı şeyleri de mi inkar etmeye başladınız anlamadım ki :(

Siyah ile işaretlediğim yere gelince yine bir şey anlamamışsın. Etrafında çevirdiğin her şey bir nevi sen oluyorsun meyvesi ile bütünleşmiş bir karakter için bu muhteşem bir güç oluyor. Yani magma isen o magmayı istediğin gibi kontrol edebiliyor ve yönlendirebiliyorsun.

Çünkü Zoanlar genel manada fiziksel güç katıyor. Fakat Logia da diğer özellikleri ile öne geçiyor bu kadar basit. Artık Mangaka'nın açıkladığı şeyleri de mi inkar etmeye başladınız anlamadım ki :(

Siyah ile işaretlediğim yere gelince yine bir şey anlamamışsın. Etrafında çevirdiğin her şey bir nevi sen oluyorsun meyvesi ile bütünleşmiş bir karakter için bu muhteşem bir güç oluyor. Yani magma isen o magmayı istediğin gibi kontrol edebiliyor ve yönlendirebiliyorsun.
Kardeşim iyi misin sen ? Zoanlar bireysel dövüşte en iyidir diyorum gelmiş bana fiziksel güç katıyor diye saçma sapan bir açıklama yapıyorsun. Ben bilmiyor muyum zoanın ne kattığını ? Yaptığın açıklama(!) bire bir dövüşte logiaların zoanlardan daha kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyorken hala neyin savunmasını yapmaya çalışıyorsun ?

"Etrafında çevirdiğin her şey bir nevi sen oluyorsun meyvesi ile bütünleşmiş bir karakter için bu muhteşem bir güç oluyor. Yani magma isen o magmayı istediğin gibi kontrol edebiliyor ve yönlendirebiliyorsun."

Asıl sen anlamadın. Saka 2 km ötedeki dağdan Kuzan'ı öldürebilecek bir saldırı yapabilir mi ? Yapamaz ise bana logiaların çok büyük alanları buza, taşa, ateşe dönüştürmelerinin bire bir dövüşteki faydasını anlat. Bak, dövüş arenasının kontrolün altında olmasının avantajindan bahsetmiyorum, onun ayrımını yapıp cevapla.

Asıl sen anlamadın. Saka 2 km ötedeki dağdan Kuzan'ı öldürebilecek bir saldırı yapabilir mi ? Yapamaz ise bana logiaların çok büyük alanları buza, taşa, ateşe dönüştürmelerinin bire bir dövüşteki faydasını anlat. Bak, dövüş arenasının kontrolün altında olmasının avantajindan bahsetmiyorum, onun ayrımını yapıp cevapla.
her alanın magmaya dönüştüğünü düşün yada her bastığında ayağının donduğunu zoanlar fiziksel güçten başka bir güç vermiyor.

her alanın magmaya dönüştüğünü düşün yada her bastığında ayağının donduğunu zoanlar fiziksel güçten başka bir güç vermiyor.
Allahu ekber :) Anlatamıyorum galiba. Punk Hazard'ı düşün tamam ? İki rakip düz bir alanda savaşıyorlar. Eğer uçmuyor ya da ışınlanmıyorsan savaş alanı bir anda adanın öteki ucuna, dağın tepesine taşınmaz. Bu yüzden her yerin magma ya da buz olması bir şeyi değiştirmez. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Zaten beni alıntıladığın mesajda "savaş alanı hariç" demişim ? :( Savaş alanında bu dediklerin bir avantaj zaten.

Kardeşim iyi misin sen ? Zoanlar bireysel dövüşte en iyidir diyorum gelmiş bana fiziksel güç katıyor diye saçma sapan bir açıklama yapıyorsun. Ben bilmiyor muyum zoanın ne kattığını ? Yaptığın açıklama(!) bire bir dövüşte logiaların zoanlardan daha kötü olduğu gerçeğini değiştirmiyorken hala neyin savunmasını yapmaya çalışıyorsun ?

"Etrafında çevirdiğin her şey bir nevi sen oluyorsun meyvesi ile bütünleşmiş bir karakter için bu muhteşem bir güç oluyor. Yani magma isen o magmayı istediğin gibi kontrol edebiliyor ve yönlendirebiliyorsun."

SBS
R : Bay Oda biraz şeytan meyvesinden bahsedermisiniz ? 180.ci bölümde Enel ; Eğer paramacia ise, güçleri vücudu dışına ulaşamaz. Dedi. Bunun anlamı , Captain Smoker ve Sir Crocodile Paramecia değiler mi ? ne onlar ?
E.Oda : Tamam, açıklayayım . Üç farklı şeytan meyvesi var ,
-Paramecia: Gum-Gum Fruit, Split-Split Fruit, Slip-Slip Fruit, Bomb-Bomb Fruit, Kilo-Kilo Fruit, Munch-Munch Fruit, Trans-Trans Fruit, Flower-Flower Fruit, Dice-Dice Fruit, Cage-Cage Fruit, Spike-Spike Fruit, Spring-Spring Fruit
-Zoan: Ox-Ox Fruit, Human-Human Fruit, Bird-Bird Fruit, Mole-Mole Fruit, Dog-Dog Fruit, Horse-Horse Fruit
-Logia: Smoke-Smoke Fruit, Sand-Sand Fruit, Flare-Flare Fruit, Rumble-Rumble Fruit

Üçünün arasında Logialar en iyileri, doğadaki güçlere sahip olmaya yarıyor.
İlk önce uslübunu bozma adam gibi tartışacaksan adam gibi tartış. Tartışmayacaksan alıntılama.

Üçünün arasında Logia'lar en iyisi meyve olarak kabul ediliyor. Net bir şey hala neyi uzatıyorsun anlamadım. Birebir dövüşte daha avantajlı olabilirsin fakat Logia'lar dövüşte bu farkı kapatıyor işte. Oda diyor ki en iyisi Logia bu bu kadar net.

Hala 2 km diyorsun ne alaka 2km? Çevreyi etkileyip adam bunu yapıyor ve her yer onun avucunun içinde oluyor. Sen dağdan taştan bahsediyorsun. Çölde savaşan Crocodile'ı düşün. Hatta düşünme git tekrar bak o bölümlere demek istediğimi anlarsın. Sen gelip 2 km öteden saldırı yapabilir mi gibi saçma bir soru soruyorsun.

Neden 2 km öteden bir saldırı yapsın ki adam ama istese o magmayı istediği şekilde kontrol edip adamın kafasına bindirebilir. Tıpkı çölde Crocodile'ın kumu istediği gibi kontrol ettiği gibi. Dof'un etrafı iplere çevirdiği gibi düşün etrafını çevirdiğin her şey ile rakibine saldırabilirsin. Bunun ip olmayıp da magma veya kum olduğunu düşün. Biri yakar geçer biri kurutur geçer. Bu bu kadar net.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık