Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logia ve Paramecia Türü Şeytan Meyveleri'nin Uyanışları

İyi geceler arkadaşlar. Yine lanet olası ben ve benim inceleme konum. İşteyken bile One piece'i düşünüyorken aklıma gelen bir şeyi eve gelince yazıya dökme isteği geldi. Neyse çok uzatmadan incelememize geçelim.

Bilindiği gibi One piece de en özel meyve çeşidi Logia. Hepimiz bunun haki veya meyve antisi hariç hiç bir fiziksel hasar alınmamasına bağlıyoruz. Aslında doğruda, haki kullanmayı bilmeyen bir çok kişi bu meyvenin neredeyse doğrudan kurbanı olacak konumda. Fakat farkındaysanız Yeni dünyaya girildiğinden buyana büyük kişilere rakip olabilecek hemen her kişide haki gördük.

Örnek vermem gerekirse Luffy'den tek yedi diyebileceğimiz Belamy bile B.haki açıp geldi 2 yıl sonrası. Yani anlayacağınız yeni dünyada bu gücü bir çok kişide gördük ve göreceğiz. Peki buna rağmen neden Logia güçleri en iyi meyveler olarak kabul ediliyor?

Cevap aslında basit. Bu meyvelerin uyanışları ve çevreyi etkileme potansiyelleri yüzünden bu meyveler en iyi meyveler arasında gözüküyor. Yani ''Ne demek istiyorsun?'' derseniz kısaca açıklayayım. Demezseniz de açıklayacam ama olsun :(

Bence aslında serinin ilk uyanışının sözlerini Drum Island da gördük.
Sahne şu.
Ace'in görüldüğü sahneden. Luffy'nin aranıyor posteri göründükten sonra Gezgin gibi görünen Ace Karasakalı ararken Drum Island'a uğruyor ve o gün hemen hemen her zaman kar yağan adaya hiç kar yağmıyor. Peki bu nasıl oluyor? Cevap aslında basit meyve de tam hakimiyet sonucu, uyanışın gerçekleşmesi ve ortaya çıkan sonuç. Gittiğin her yeri etkileme gücü.

Ek olarak:
SBS
R : Bay Oda biraz şeytan meyvesinden bahsedermisiniz ? 180.ci bölümde Enel ; Eğer paramacia ise, güçleri vücudu dışına ulaşamaz. Dedi. Bunun anlamı , Captain Smoker ve Sir Crocodile Paramecia değiler mi ? ne onlar ?
E.Oda : Tamam, açıklayayım . Üç farklı şeytan meyvesi var ,
-Paramecia: Gum-Gum Fruit, Split-Split Fruit, Slip-Slip Fruit, Bomb-Bomb Fruit, Kilo-Kilo Fruit, Munch-Munch Fruit, Trans-Trans Fruit, Flower-Flower Fruit, Dice-Dice Fruit, Cage-Cage Fruit, Spike-Spike Fruit, Spring-Spring Fruit
-Zoan: Ox-Ox Fruit, Human-Human Fruit, Bird-Bird Fruit, Mole-Mole Fruit, Dog-Dog Fruit, Horse-Horse Fruit
-Logia: Smoke-Smoke Fruit, Sand-Sand Fruit, Flare-Flare Fruit, Rumble-Rumble Fruit

Üçünün arasında Logialar en iyileri, doğadaki güçlere sahip olmaya yarıyor.
Dikkat çekiyorum Üçünün arasında logialar en iyisi. Doğada ki güçlere sahip olmaya yarıyor.

Devam edelim. Yukarı da ki sayfanın bir sonra ki bölümü. Bölüm 155: Shichibukai Crocodile ortaya çıkar. Ne tesadüf değil mi?

Elini kaldırmasıyla bir tayfayı kuma gömüp geçip gider daha sonrasında.

SBS cevabı: 16 Yıl önce, Doflamingo 25, Crocodile 30 yaşında idi. Luffy'e benzer bir şekilde o gençken Crocodile'ın adı inanılmaz bir ivme ile denizlere yayılmıştı. Ancak 20'li yaşlarının ortasında Shichibukai olmadan hemen önce Beyazsakal ile savaştı ve net bir yenilgi aldı. Bu olaydan sonra sakinleşmiş görünmesine rağmen gözlerini Alabasta krallığına dikmişti. Bu dönem boyunca korsanları avlayan bir kahraman olarak gazetelerde yer alıyordu. Kısacası o zaman Crocodile'ın kahramanlık eylemlerini bildiren bir makale vardı.

O zamandan buyana Alabasta'ya oynayan Crocodile neden 3 yıl öncesine kadar bir şeyler yapak için bekledi arkadaşlar? Şimdi diyeceksiniz ki ne 3 yılı? Crocodile diğer bir sahnede ise 2 yıldır İsyan ordusunu bir nevi kullandığını söylüyor.
Şu sahneden bahsediyorum.
Anlayacağınız kuraklık 3 yıl önce başlıyor ve devam ediyor.

Crocodile'ın Şeytan meyveleri hakkında ki sözü. ''Nasıl kullandığına bağlı olarak şeytan meyveleri savaşlarda çok işe yarayabilir. Ama ben sadece meyveye sahip olup övünenlerden değilim. Kendimi mükemmelliğe ulaştırdım'' Hemen sonrasında ise ''Çölde beni yenebilecek hiç bir canlı yok'' diye de ekliyor.

İşte diğer bir uyanışı gerçekleştirdiğini düşündüğüm karakter de Crocodile. Şu sahne sonrası Luffy'nin terliklerinin kuma dönüşmesi ve Crocodile'ın düşüşü sonrası yağmurun yağması bunu bize söylemiş gibi. Bu bir nevi Doflamingo düştükten sonra kafasin ortadan kaybolması gibi. Artık ülkede ki etkisini kaybediyor ve yağmur yağıyor.

Crocodile konuşması ''Kumun gücü yok etme gücüdür. Yeryüzünde ki her şeyi bu elimle dokunarak kurutabilirim. Ağaçlar, kayaları, her şeyi''

Crocodile'ın düştüğü sahneden hemen sonra ilk yağmur damlası düşer.

Gittikleri her yer etkileme gücü dediğim şey bu işte.

Diğer bir olay ise Akainu ve Aokiji. Bu iki karakterde de gittikleri her yeri etkileme gücünü görüyoruz. Bilindiği gibi bu iki adam En iyilerin savaşı sonrası Filo amiralliği için kapışmış ve İki tarafında ağır yaralar aldığı karşılaşamda Akainu Kuzanı yenmeyi başarıp Filo amirali olmuştu. Bunu Jinbei'den duymuştuk.

İşte çevreyi öyle etkiliyorlar ki 10 günlük bir dövüş sonrası bir adanın iklimini bile değiştirebiliyorlar.

Uyanışını ilk gördüğümüz sahnelerde Doflamingoya dikkat çekmek istiyorum. Daha doğrusu sağ eline.

Sahne

Aynı duruş ve hemen hemen aynı sahne.

Neyse devam edelim. Uyanışını gördüğümüz Doflamingo'nun konuşması ''Nadir de olsa birinin yeteneği uyandığında sadece kendi vücudu değil çevresini de etkiler'' Yani Logialar Paramecia meyveleri karşı burada da öne geçiyorlar.

Düşündüğüm bir diğer şey ise Logia'ların uyanış avantajları. Yani uyanmış 2 meyve var diyelim biri Paramecia biri ise Logia.

Bunu herhangi bir meyve olarak düşünebilirsiniz. İki karakter var Akainu ve Aokiji gibi düşünelim biri Paramecia meyve yemiş olsun biri ise Logia. Dövüş sırasında uyanış olduğu sırada Logia meyve yemiş kişinin daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Hem çevreyi etkileme faktörü olsun hem de üretici olması bu konuda Logia'lara avantaj sağlıyor.

Yani seride Logia meyvelerinin avantajları bir hayli fazla seride gördüğümüz gibi sadece fiziksel hasar almadıkları değil. Uyanış gibi faktörlerde de bir nevi öne geçiyorlar. Eğer ileride bu tip bir dövüş görürsek ki bence Karasakal ve Luffy vs'sinde göreceğiz. O zaman daha iyi anlayabiliriz. Tabi bu seri sonununa yakın bir zamanda olabilir.

Güzel olmuş, eline sağlık. Busoshoku Haki ile biraz logialar karşısında diğer meyveleri dengelemiş gibi Oda.

Üretici paramecialar ve logiaların uyanışı aynı olabilir.İkiside çevreyiyi kullanabiliyorlar ama logialar paramecialara oranla vücutlarını da elemente çevirebiliyorlar.Logiaların daha iyi denmesinin sebebi budur heralde.

Eline sağlık :) bu aralar baya iyi iş çıkarıyorsun gözümden kaçmıyor :D

Croco meyvesini ustalaştırdığını söylediğinde benimde ilk aklıma uyanış geldi ve öyledir büyük ihtimal.

E.oda uyanışı, parameciaların logialara yetişmesi için çıkardığını düşünüyorum yoksa güç olarak baya geride kalıyordu o tür meyveler.

Güzel konu, zamanında bu yazdıklarını anlatmak için savaş vermiştim. Bir kaç sorum olacak yazdıklarının ışığında;
-Logia'ların hava olaylarını değiştirmesi uyanış mıdır? Yani Croco,Ace,Akainu,Aokiji bu kişiler uyanışa sahip logialar mı?
-Uyanışa sahip 2 logia yada 2 üretken meyve düşün, Doffy ve Kata gibi. Drum adasında dövüş yapsalar çevre ipe mi dönüşür, mochi'ye mi?
-Uyanışa sahip kişi karşındakinin şeytan meyve gücünü de özümseyip değiştirebilir mi? (Doffy'nin, Magellan'ın zehrini yada Aokiji'nin buzunu ipe dönüştürmesi)
-Son olarak uyanış kullandıktan sonra yorgunluk ve kendini zorlama durumunu gördük kişilerde, yani uyanışın, haki gibi bir süre limiti var mıdır?

inceleme için teşekkürler..

eğer crocodile ta o zaman meyveyi uyandırmışsa, enel gibi basitçe geçiştirilmiş bi karakter oluyor. hakiden sonra meyve uyanışı gücünü işleyen mangada, luffy nin daha haki kullanamıyorken uyanışı gerçekleştirmiş bir logia kullanıcısını yenmesi:bilmem:.. inşallah ilerde daha çok hakkı verilir bu karakterin.

logiaların çevreyi etkilemesinden bahsetmişsin. dragonun fırtına ve yıldırım gibi hava olaylarını tetiklemesi uyanışsa eğer -ki bence öyle- meyvenin asıl gücü ne olabilir acaba?

bir de şu zoanların uyanışlarını merak ediyorum. wano arcında göreceğimizi tahmin ediyorum. hatta bizzat kaidoda bile görebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık