Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Law'ın Amacı ve One Piece

Animeden takip eden arkadaşlarımızın da güncele geldiler ise okuyabileceği bir teoridir.

Elimden geldiğince desteklemeye ve en net haliyle anlatmaya çalışacağım.

İyi okumalar.

Okurken dinlemek için;

One Piece adına yüzlerce farklı teori üretebiliriz; ancak bunu yaparken unutmamamız gereken bazı önemli maddeler vardır. Bunlardan biri de E. Oda'nın çizmiş olduğu her karakterin hikâyede bir misyonu olmasıdır. Bütün kurgu, karakterlerin misyonunu gerçekleştirmesi ile yürür. Bütün karakterlerin hikâyeye dahil olduğu noktadan itibaren ne zaman ne yapacakları aslında E. Oda'nın zihninde çoktan bellidir.

Kıyıda köşede kalmış karakterler bile ansızın hikâyede önemli bir role bürünüyorken, Trafalgar D. Law bunun neresinde olabilir ?

Trafalgar D. Law, E. Oda'nın özenerek yarattığı karakterlerden birisi. Ödülü Monkey D. Luffy ile eşit. 500 milyon beli. Üstelik, ana karakterimiz olan Luffy ile başka bir ortak noktası daha bulunuyor. "D".

Ve gel gelelim sahip olduğu en önemli özellik;

Doktor ailesinin evladı olan ve hüzünlü bir geçmişe sahip olan Trafalgar D Law'ın sahip olduğu meyve yani Ope Ope No Mi; gücüyle de Law'ın adeta bir cerrah korsana dönüşmesini sağlasa da; bir çok kez en önemli özelliği alttan alta işlendi. Ope Ope No Mi meyvesine sahip kişi, istediği bir kimseye ölümsüzlük özelliği tanırken, kendi kullanıcısının hayatının sona ermesine sebep oluyor.

Bu nedenle de Doflamingo'nun zaten ölecek olan Law'a bu meyveyi yedirdiğini; kendisini ölümsüz hâle getirmek istediğini biliyoruz. Ve sonra olanları da;

Peki, şimdi Punk Hazard'a dönecek olursak. Luffy ile Law'ın ittifaklarının başladığı nokta... Sormamız gereken soru şu belki;

1) Law'ın amacı neden Kaido'yu indirmek? Yani Shanks, Big Mom, Teach, Kaido dörtlüsü arasından neden Kaido'yu hedef alıyor?

Öncelikle kabul etmek gerekir ki; Law da bir D. olduğu için One Piece'i bulma şansı artıyor. Dressorasa'da Law'ın amacı sanki sadece Doflamingo'yu indirmekmiş gibi gösterilse de; okurlara unutturulan şey; Luffy'nin hemen bir yonkou ile dövüşmek gibi bir plânı olmadığıydı. Kaido ile yaşanacak savaşı; yüzlerce bölüm önce Punk Hazard'da Law'ın teklifi başlattı.

Kaido'nun tanıtıldığı günden beri en çarpıcı özelliği "ölümsüzlüğü" oldu. Giyotin, kılıç, kurşun, yüzlerce metreden intihar girişimi vs. hiç biri Kaido'yu öldüremeyen şeyler. Peki Kaido neden ölemiyor?

Sebebi "Ope Ope No Mi?" olabilir mi?

Bazılarınız daha önceden düşünmüştür muhakkak. Eski bir Ope Ope No Mi kullanıcısı; Kaido'ya ölümsüzlük bahşetmiş olabilir mi?

Şimdi yazının başında dediğim gibi; One Piece'in en önemli özelliklerinden birisi her karakterin bir misyonunun, bir amacının olmasıdır.

Law'ın D olması onu Korsanlar Kralı olma yolunda olabileceğinin bir ispatı denilebilir.

Ope Ope No Mi meyvesini yemiş olması ise, muhtemelen Kaido'nun ölümsüzlüğünün anti'si olacağı içindir.

Peki bu ardından neyi getirecek? Law, Ope Ope No Mi kullanıcısı olarak, kendinden önceki kullanıcının Kaido'ya bahşettiği ölümsüzlüğü; ondan geri alırsa... Şimdi, Ope Ope No Mi kullanıcısı, birini ölümsüz yaparsa kendisi ölüyor. Tam tersi bir durum düşünelim; ölümsüz birisinin ölümsüzlüğünü elinden alırsa, belki de bu sefer kullanıcısını ölümsüz hale getiriyordur?

Law bunu biliyor olabilir veya bunu tahmin ediyor ise; Kaido'yu neden devirmek istediği ortaya çıkıyor.

Peki bu durumu destekleyecek bir şey var mı?

Bence var. Kısa bir sahne, tek bir cümle.

Trafalgar Law
Sana ihanet etmeyeceğim ama unutma Hasır Şapka! İkimiz de korsanız...

Law dediği gibi ihanet etmeyecek; ama neticede o da bir korsan... Ve kendi için hazırladığı planlar var muhakkak.

Marinford Savaşı'na gelme sebebi de buydu muhtemelen.

Sabondy'de şunu anlamıştı; kendisiyle beraber yeni jenerasyonun en tehlikeli isimleri Luffy ve Kid di. İttifak olmak içinse Hasır Şapkalar'ı seçti. Luffy'nin, Kid'den daha saf ve güvenilir olduğunu düşündü/hissetti ya da anladı da diyebiliriz.

Eğer olaylar plânlar doğrultusunda ilerlerse diyelim ki Law, ölümsüzlüğün sahibi oldu. Peki ondan sonra ne olacak?

İki seçenek kalıyor;

1) Muazzam bir Power Up almış olan Law, ittifağı sonlandıracak ve Raftel'i bulmak amacıyla Yeni Dünya'da yolculuğuna devam edecek ve serinin ilerleyen noktalarında muhtemelen Law-Luffy savaşı yaşanacak.

2) Trafalgar D. Law, ölümsüzlüğün yeni sahibi olarak belki de Kaido'nun yerine geçen yeni Yonkou olacak ama tıpkı WB gibi Raftel'in peşinden gitmeyecek. Bir D olarak, Luffy'nin bulmasını isteyecek ve onu destekleyecek.

İşin özünde korsan olan bu iki veledin güzel dostluğu ve Law'ın da delikanlı bir karakter olmasından mütevellit, aralarında Roger-Whitebeard ilişkisi doğacağını düşünüyorum. Yani bana göre ikinci seçenek gerçekleşecektir.

gzgn

Bence eğer dediğin gibi Kaido ya ölümsüzlüğü veren Ope Ope No Mi meyvesinin kullanıcıysa ve bunu verirken ölüyorsa aynı şekilde ölümsüzlüğü geri alırken de meyve kullanıcısı ölür. Benim tahminim. Karşılıklı takas, bir şey alıyorsan karşılığında ona muadil bir şeyler vermelisin

Law ın Op peşinde olduğunu sanmıyorum. Law ın aslında asıl amacı Dressrosa da gerçekleşti yani mantıken FB okurken çektiği durumlar ver Mingo sama nın yaptıklarıyla beraber belli oldu. Kaiodu olmasının nedeni dediğin sebepler olabilir mantıklı da sonuçta onun ölümsüzlüğü bir yere bağlanacak asıl soru önce ki kullanıcı kimdi ve neden böyle bir şey yaptı? Bana kalırsa 2. seçenek daha makul.

Onceden olumsuz olan kisinin Kureha olma ihtimali gayet yuksek. Reverieye gelmeye karar verdi ilginc sekilde, onunla ilgili bir seyler ogreniriz.
Kaidoyu secme nedeni ve ufak ihanet lafina gelince... bunlarin Dressrosayla ilgili oldugu acik. Durup dururken Luffyi Dof'a karsi savasa sokamazdi o da Kaidoyu hedef gibi gostererek Luffyi ikna etti.
Ve onu ve tayfa uyelerini hayati tehlikeye soktu... O bir korsan ve Hasirsapkalari kendi amaci icin kullandi.

Law'ın Doflamingo ile olan husumeti ortada evet.

Ama Law'ın asıl amacı Kaido'yu indirmek.

Eğer amacı Doflamingo olsaydı bunu söylerdi. "Luffy, benim amacım Doflamingo'yu indirmek. Eğer başarırsak Kaido da güç kaybeder" diye girerdi konuya ve Luffy'i o şekilde ikna ederdi. "Bizim hedefimiz bin canavar Kaido" diyor Law üstüne basa basa.

Ayrıca Law'ın meyvesinin "karşılığında bir şey vermekle" çalıştığını söylemek mantıksız olur. Çünkü Ope Ope No Mi karşılığında bir şey almadan veriyor "ölümsüzlüğü". Üstüne kullanıcısı bedel ödüyor; ölüyor. Ama tam tersini düşünürsek, ölümsüz bir canlıya "ölümlülük" verirse, bu sefer Ope Ope No Mi kullanıcısı "ölümsüz" olabilir.

Bence Law meyvesinin yeteneğini kullanacak ve ölecek. Buna %100 ihtimalle bakıyorum. Ayrıca "ölümsüzlüğü geri almak" diye bir şey varsa bile, bunun Law'ı ölümsüz yapacağını sanmıyorum. Öyleyse bile, Law bunu nereden biliyor olabilir? Doflamingo gibi bir adam bile böyle bir şeyi biliyormuş gibi değildi. Bir de şunu düşündüm; Law ölümsüz olursa ve o haldeyken birine ölümsüzlük verirse ölür mü? :D Güzel düşünmüşsün ama ben ihtimal vermiyorum.

Bence Law meyvesinin yeteneğini kullanacak ve ölecek. Buna %100 ihtimalle bakıyorum. Ayrıca "ölümsüzlüğü geri almak" diye bir şey varsa bile, bunun Law'ı ölümsüz yapacağını sanmıyorum. Öyleyse bile, Law bunu nereden biliyor olabilir? Doflamingo gibi bir adam bile böyle bir şeyi biliyormuş gibi değildi. Bir de şunu düşündüm; Law ölümsüz olursa ve o haldeyken birine ölümsüzlük verirse ölür mü? :D Güzel düşünmüşsün ama ben ihtimal vermiyorum.
Suç ve Ceza yazamasak da biz de yazıyoruz işte bir şeyler, teori meori :D

1) Law'ın bildiğini %100 söyleyemeyiz zaten. Ama bunu düşünüyor olabilir. Bu bir risk; ya tutarsa hesabı.

2) Doflamingo'nun ölümsüzlük isteği sadece tanrı kompleksinden ötürü olduğunu düşünmüyorum. Şimdi boru değil yani bu; düşünsene bro ölümsüzsün yani. Doflamingo bu güce sahip olduktan sonra yonkou'luğa kadar yükselebilirdi.

3) Meyvenin o gücünü bir kez kullanabildiğini düşünürek söyledim. Eğer öyle değilse meyve bug'a girer. Hahahah, önüne gelene bir tekme misali 1 tl'ye ölümsüzlük dağıtır Law.

Şaka bir yana, Law artık meyvenin o özelliğini kullanınca ölmediğinden, tayfasını da kendisi gibi ölümsüz yapabildiğini düşünsene; ROK gibi bir tepki verilir "hoaydaaaa"... Al sana babalar gibi bir Yonkou ve tayfası.

Suç ve Ceza yazamasak da biz de yazıyoruz işte bir şeyler, teori meori :D

1) Law'ın bildiğini %100 söyleyemeyiz zaten. Ama bunu düşünüyor olabilir. Bu bir risk; ya tutarsa hesabı.

2) Doflamingo'nun ölümsüzlük isteği sadece tanrı kompleksinden ötürü olduğunu düşünmüyorum. Şimdi boru değil yani bu; düşünsene bro ölümsüzsün yani. Doflamingo bu güce sahip olduktan sonra yonkou'luğa kadar yükselebilirdi.

3) Meyvenin o gücünü bir kez kullanabildiğini düşünürek söyledim. Eğer öyle değilse meyve bug'a girer. Hahahah, önüne gelene bir tekme misali 1 tl'ye ölümsüzlük dağıtır Law.

Şaka bir yana, Law artık meyvenin o özelliğini kullanınca ölmediğinden, tayfasını da kendisi gibi ölümsüz yapabildiğini düşünsene; ROK gibi bir tepki verilir "hoaydaaaa"... Al sana babalar gibi bir Yonkou ve tayfası.
Manga tarihinin en büyük bugu olurdu herhalde. 1 milyar beli getirene ölümsüzlük, toplu seanslarda %20 indirim falan hahaha. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık