Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Lao G

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 22 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Sevmem

  5 oy
  15.2%
 2. Hiç Sevmem

  28 oy
  84.8%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Lao G (Rao Jī), eski Donquixote Ailesi'nde Diamente Birliği'ne bağlı bir yöneticiydi. Yöneticiler içinde en yaşlı olan kişiydi. Sai tarafından mağlup edilmiş ve Doflamingo'nun da yenilmesinin ardından tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Lao G, yaşlı ve kısa boylu bir adamdır. Kafası tamamen keldir ve damarları belirgindir. Beyazlaşmış bir top sakalı vardır. Küçük gözleri her zaman gölgeli resmedilmiştir. Ayrıca ağzının içi de aynı şekilde gölgelidir. Bunun dişleri olmadığından kaynaklandığı düşünülmektedir.

  Mavi bir tulum giyer. Tulumun alt kısmından göğsüne doğru çıkan bir ok deseni vardır. Omuzlarından inen çizgiler de şimşek biçimindedir. Tulumun kemerinin tokasında "G" harfi vardır. Ayrıca beyaz eldivenler ve beyaz botlar giyer. Tulumun altında kırmızı bir taytı vardır. Bu taytın üzerinde de aşağı doğru inen mavi ok desenleri bulunur.

  Lao G çocukken kıvırcık saçları vardı. Alnında kıvrılan saçları G harfini andırırdı. Giydiği tişörtün üzerinde yukarı çıkan bir ok ve okun içinde G harfi olan bir baskı vardır. Belinde bir kuşak vardı. Beyaz eldivenler takıyordu ve pantolonu siyahtı. 54 yaşındayken tavşan kulakları olan bir şapka takıyordu ve şimdikine göre daha kaslı bir vücudu vardı. 60 yaşındayken saçları beyazlamaya ve beli bükülmeye başlamıştı. O yaşındayken kafasında şeytan boynuzlarına benzeyen boynuzları olan bir şapka takardı ve şimdikine benzer bir tulum giyiyordu.

  Kişiliği

  Lao G oldukça sakin ve analitik düşünen bir adamdır. Doflamingo'nun hareketlerine neden olan güdüleri anlayabiliyordu. Ayrıca "G" harfine takıntısı vardır. Konuşurken G harfini vurgular, hatta ellerini kullanarak "G" harfi yapar.

  Yaşlı biri görünmesine rağmen, kendinden beklenmeyecek işler yapabileceği, Oyuncak Evi'ne gitmek yerine, asansöre gittiğinde anlaşılmıştır. Ayrıca gözleri bozuktur, Kabu'yu görebilmek için gözlük takmıştır. Bu göz bozukluğu dövüş gücüne etki etmez, bu sayede Kabu'yu teklemiştir. Ayrıca duyma sorunları vardır.

  Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Lao G'nin de kendine has bir gülüş tarzı vardır; "Fafafafafafa".

  Yetenek ve Güçleri

  Eski Donquixote Korsanları'nın yöneticilerinden biri olan Lao G, ilerlemiş yaşına rağmen oldukça güçlü bir dövüşçüdür. Corrida Kolezyumu'ndaki dövüşlere katılan 4 yöneticiden biriydi. Bu dövüşlerde de kazanma şansları daima %100 olmuştur.

  Doflamingo, Lao G'ye güvenirdi. Bu yüzden değerli fabrikasının girişini ona emanet etmiştir.

  Fiziksel Yetenekleri
  Lao G usta bir dövüşçü olduğunu kanıtlamıştır. Hızlı ve yetenekli bir oyuncak olan Yıldırım Asker'i fazla zorlanmadan yamultmuştur. Hızı ve refleksleri üst düzeydedir. Normal insanların göremeceği hızlarda hareket eden cücelerden biri olan Kabu onun üzerine uçarken, gözlüğünü takmış ve yüzünün dibine kadar gelen Kabu'yu indirmiştir. Chinjao gibi eski zamanların efsanesi sayılan bir korsan bile ona karşı koyamamıştır (Chinjao'nun yorgun olduğunu hatırlatmak isterim). Ayrıca Lao G, Law'un çocuk haline dövüş sanatlarını öğretmiştir.

  Bu yeteneklerine rağmen, yaşlılığın etkilerini hissetmektedir. Bacakları titrer ve gözlük takmadan küçük şeyleri net göremez. Üstelik sadece bedeni değil, ruhu da bu yaşlılıktan etkilenmiştir. Her an bedeni terk etmeye hazırdır. Fakat kendisine gerekli telkin yapılırsa, hemen düzelebilir. Güçlü bir yaşam enerjisi vardır.

  Jio-Ken
  Lao G, Jio-Ken olarak bilinen bir dövüş stili kullanır. Bu dövüş sanatındaki teknikler, onu zayıflatan semptomları ve yaşlılıktan gelen kırılganlığını ikinci plana atmasını sağlar. Ayrıca Çi Kung olarak bilinen tekniği kullanarak, gençliğinde depoladığı gücü kullanabilir. Bu teknik ona gerektiğinde çok büyük bir güç artışı sağlar. Lao G bu teknikle, yaşlılığın olumsuz etkilerinden bir süreliğine de olsa kurtulur.

  Ek Bilgiler

  - Lao kelimesi Çince'de "yaşlı" anlamına gelir. G harfi ise Japonca'da "jii" olarak okunur. Jii kelimesi ise "büyükbaba" ya da "yaşlı adam anlamına gelir. Bunlar göz önüne alındığında, Lao G'nin adının anlamı "yaşlı büyük baba" ya da "çok yaşlı adam" gibi bir şeydir.

  - Lao G, eski Donquixote Korsanları'nda herhangi bir Şeytan Meyvesi gücü kullanmayan üç yöneticiden biridir (Diğerleri Vergo ve Dellinger).

  Künye

  Adı: Lao G
  Okunuşu: Rao Jī
  İngilizce Adı: Lao G.
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 682, Anime 608
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 70
  Durumu: Canlı
   
  Son düzenleme: 4 Eyl 2016
 2. Hei Long Tiān

  Hei Long (Tiān)
  Mesaj Sayısı 0
  Üyelik Tarihi10 Şub 2014
  Ahahaa... Anket seçenekleri güzel olmuş. Ama Allah belasını versin. Diye de bir seçenek olmasını isterdim şahsen. :artiz:
  Ellerine sağlık.
   
 3. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 4,359
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Eline sağlık fena karakter değildi bence. Gençliğinde baya güçlüdür.
   
 4. MRTFR Yare Yare Daze

  MRTFR (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 2,499
  Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  Elinize sağlık hocam. Ben sevmiştim aslında bu adamı. Epey komik biriydi. :D
   
 5. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,544
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Jiiiii diye bağırması delirtmişti beni. :/

  Eline sağlık Smoker.
   
 6. kör topal hehühüğ

  kör topal (hehühüğ)
  Mesaj Sayısı 1,407
  Üyelik Tarihi28 Tem 2015
  Gereksiz bir karakter. Olmasa da olur yani. Saçma sapan hareketleri var ve hiç komik değil. Bunun yanında şerefsiz de. Arkadan saldırıp yendi anca. Sonunda güzel kafasına yedi topuğu. Hiç sevmem ve ellerine sağlık Smoker.
   
 7. arcadia Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan

  arcadia (Mavi bir kuş var yüreğimde, çıkmaya can atan)
  Mesaj Sayısı 2,315
  Üyelik Tarihi6 Ara 2014
  Onu öyle ciii diye bağırmaktan ne zevk alıyordu Oda çok merak ediyorum.
   
 8. Kagura Nami

  Kagura (Nami)
  Mesaj Sayısı 3,393
  Üyelik Tarihi28 Eki 2012
  Uyuz bir karakter.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık