Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KS -Base- Aizen vs Zaraki

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    81
Doğru onu yapmasa hatayla birşey olmayacaktı kanser olmasını sağladı mayuri kendini kanıtladı son arcta.Çok güzel vs oldu tekrar tekrar okuduğum oldu sırf oraları.Shinigami savaşı reiatsu savaşıdır diye Aizen kendi söyledi ve çift vuruşlu yeteneği ekarte etti.Diğerleri için net bir açıklama yok mangada diğer ırklar dövüşünde.Ama bir hollowla dövüşürken yine aynısının geçerli olduğunu düşünüyorum.Quincy için değil onlar dışarıdan çekiyor reishi.Böyle düşünmemin sebebi de Byakuya’nın zamanında yeteneği bir kidouya benzetmesi ve 81 numaralı kidouyla hemen durdurması.Hollowların savaşı da reiatsu savaşı gibi bence hemen hemen.Hani tek fark en sert benim dedikleri hierro derileri olabilir belki hız olabilir falan ama bunlar da reiatsuya bağlıdır muhtemelen.
Soifon konusu biraz şaibeli. O sahnelerde ilizyon var, gerçekten yaşandı mı o kısımlar ya da Soifon'ın tekniği Aizen'e gerçekten ulaştı mı? Reiatsu'su üstün olan fiziki açıdan üstün gelir buna itirazım yok ama tümüyle fiziki olmayan, kidou tarz büyüselı yeteneklerde reiatsu üstünlüğü bence sonuç vermez. Aizen'in sözü büyüler için değil diye yorumluyorum. Yani Barrangan'a karşı reiatsu ile üstün gelmek ya da Wabisuke'den reiatsu ile kurtulmak ya da Soifan'dan zehir alıp etkilenmemek gibi gibi.

Soifon konusu biraz şaibeli. O sahnelerde ilizyon var, gerçekten yaşandı mı o kısımlar ya da Soifon'ın tekniği Aizen'e gerçekten ulaştı mı? Reiatsu'su üstün olan fiziki açıdan üstün gelir buna itirazım yok ama tümüyle fiziki olmayan, kidou tarz büyüselı yeteneklerde reiatsu üstünlüğü bence sonuç vermez. Aizen'in sözü büyüler için değil diye yorumluyorum. Yani Barrangan'a karşı reiatsu ile üstün gelmek ya da Wabisuke'den reiatsu ile kurtulmak ya da Soifan'dan zehir alıp etkilenmemek gibi gibi.

İchigo o zamanki ilüzyon hakkında bir doğrulama yaptı.İlüzyonun başlangıcından bahsediyor büyük ihtimalle.Bu da karede görüldüğü gibi Soifon'u durdurup bakış attığı ana tekabül ediyor gibi görünüyor.İlüzyondan bahsederken muhtemelen başlangıcını ima eder ben o şekilde yorumladım.Net değil ama böyleymiş gibi.Bundan sonrasında kılıcı indirip arkadan kesiği yemesi falan hep ilüzyon işte.

Mantıklı olan da bu şekilde gibi görünüyor.Aizen Soifon gibi ortalama bir kaptanın shikasine karşı ilüzyon kullanmak zorunda kalacak biri değil.Onu durdurduktan sonra yapılan komboyu tehlikeli görüyor ve ks aktif etmeye başlıyor.Akabinde Momo ile yer değiştirip daha doğrusu onu oraya getirip psikolojik olarak da yıkıma uğratıyor.

İchigo o zamanki ilüzyon hakkında bir doğrulama yaptı.İlüzyonun başlangıcından bahsediyor büyük ihtimalle.Bu da karede görüldüğü gibi Soifon'u durdurup bakış attığı ana tekabül ediyor gibi görünüyor.İlüzyondan bahsederken muhtemelen başlangıcını ima eder ben o şekilde yorumladım.Net değil ama böyleymiş gibi.Bundan sonrasında kılıcı indirip arkadan kesiği yemesi falan hep ilüzyon işte.

Mantıklı olan da bu şekilde gibi görünüyor.Aizen Soifon gibi ortalama bir kaptanın shikasine karşı ilüzyon kullanmak zorunda kalacak biri değil.Onu durdurduktan sonra yapılan komboyu tehlikeli görüyor ve ks aktif etmeye başlıyor.Akabinde Momo ile yer değiştirip daha doğrusu onu oraya getirip psikolojik olarak da yıkıma uğratıyor.
Bu kare güzelmiş. Şimdi sen bu sahneyi atınca kafamdaki ilizyon fikri daha da güçlendi. Aizen ölümcül vuruşu yemek üzere iken ilizyonu başlatmış gibi algıladım. Sanırım nasıl görmek istersen o şekilde yorumlanacak bir durum :D

@Millennium Wizard @Riful @Kuzan

Serideki en usta Kido kullanıcısının Aizen olduğunu düşünüyorum. Siz ne diyorsunuz?
Tessai elbette.Birimin başıydı kendisi ondan sonra da Hacchi gelir ustalık konusunda.

En güçlü kidou kullanıcısıyla ustalık aynı şey değil.Gücü reiatsuyla alakalı.Byakuya aynı kidouyu Yammy boyutunda yaparken Rukia en fazla kafası boyutunda yapabiliyor.

Reiatsu vurgusu Aizen vs İchigo dövüşünde yapılmıştı.Aizen'in yaptığı 90. kidouyu ana karaktere kırdırması aslında bir mesajdı.

Aizen Shinigami üstü reiatsuyla tüm sözleri söyleyerek yaptı ama İchigo parçaladı.Ne kadar güçlü halde olduğuna vurgu yaptı mangaka.

Kidou konusunda bu ikisinden sonra Urahara gelir muhtemelen ustalık konusunda.Aizen'e başka kidou içine yerleştirip mühür yedirmek kolay iş değil.

Onun dışında Kidou konusunda genelde mangaka zayıf teğmenlere oynadı.Hinamori ve Nanao baya yetenekliydiler çünkü diğer konularda zayıflardı.Özellikle Hinamori kidou konusunda çok usta birkaç kidou büyüsünü kombine edip farklı teknikler yapabiliyor.

Direk Kido birimin başıydı. Uzay ve zamanı manipüle ediyordu. Zamanı dondurup, Hollow dönüşü geçirmek üzere olan Shinji ve diğerlerini Urahara'nın mekanına ışınladı.

O ışınlama olayı yasaktı.Zaten o yüzden dünyaya gitmek terk etmek zorunda kaldı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık