Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Shimotsuki Ryuma vs. Monkey D. Garp

Bu savaşı kim kazanır?

• Ryuma, onun köyünden değilmişçesine böler.

Kullanılan: 119 39.0%
  • Garp, Chinjao'ya yaptığı gibi kötürüm de bırakmaz, kelle paça yapar.

Kullanılan: 136 44.6%
  • Berabere kalınır, ardından ek sıkışılır.

Kullanılan: 50 16.4%

• Kullanılan toplam oy
    305
Ryuma:

~~~~~~~~~~~~~~

Ryuma, Wano ülkesi kökenli, Yeni Dünyada hayatını kaybetmiş efsanevi bir Samuraydır. Oda'nın "Monsters" adlı One-Shot'ındaki Ryuma ile aynı kişidir:
SBS 47'de Ryuma'nın sorulması üzerine E. Oda: "Wanted! İlk önce Ryuma'yı ele alalım! Bu volume'ün 450. bölümünde yer alan Zombie Ryuma, "Monsters"da gözüken Ryuma ile gerçekten aynı kişi! One Piece dünyasında, kendisi şu anda hastalıktan ölmüş efsanevi kılıç ustasıdır!

Ünvan:
"Kral" Ryuma, "Dünyanın En Güçlüsü" ünvanına sahiptir, ayrıca mükemmel "Savaşçı Ruhu"na sahip olduğu söylenir.
Örnek 1:
"Kral ha? Dünyanın en güçlüsü olma itibarını taşıyor. Yüksek ihtimalle, mükemmel bir "savaşçı ruhu"na sahip kalbinde."
Örnek 2:
Şimdi hatırlıyorum... "Kral" Ryuma. Bu kurtardığı insanların ona verdiği bir isim, yüksek ihtimalle kendi dahi bilmiyor.
Kral!?!
Evet...
"Dünyanın en muhteşem "Savaşçı Ruhu"nu taşayan" "Kılıç Ustası".
~~~~~~
Ayrıca Ryuuma, ironik bir şekilde "Kral" ile savaşma umudunu şu sahnede dile getirmiştir:

Aksiyonları:
"Efsanevi Ejderha"yı tek kılıç darbesiyle öldürüşü:
~
Cyrano'yu tek hamlede yenişi:
Kılıç Tanrısı; Bütün savaşlarını tek kılıç hamlesiyle bitirdiği anlatılan Ryuma, Altın Şehir Wano'yu dışarıdan gelen bütün saldırılardan korumuş, ölümünden sonra "Kılıç Tanrısı" olarak anılmaya başlanmış.

Monkey D. Garp:

~~~~~~~~~~~~~~~~~

Garp, Doğu Mavi'nin Dawn Adası kökenli, "Amiral"liği kendi isteğiyle reddetmiş bir "Koramiral"idir. Korsanlar Kralı'nın yaşadığı dönemdeki baş figürlerden biridir.

Ünvan:

"Yumruk Garp" "Denizcilerin Kahramanı" "Şeytan" ünvanlarına sahip Garp, denizlerde korkulan, "Denizlerin Hakimi" ünvanına sahip Beyaz Sakal tarafından saygı görülen bir kişidir. Korsanlar Kralı Roger ile devalarca dövüştüğü bilinmektedir.
Örnek 1:

~~~~~~

Örnek 2:

Örnek 3 v1 ve v2:
"Senelerdir birbirimiz ile savaşıyoruz! Sana bir herhangi bir tayfadaşımışçasına güveniyorum!"
"Savaşlarda onlarca kez birbirimizle yüzleştik! Bu bizi yoldaşlar yapar değil mi? Sana kendi tayfamdan biriymişçesine güveniyorum!" v2

Şimdi diyeceksiniz ki "Bunu neden iki sefer attın Mop Bey?" Benim de aklımda "Birbirimizi onlarca kez ölümün kıyısına getirdik" diye aklımda kalmış sitede çokça dillendirildiğinden. Bu lafın geçtiği sahneyi ararken iki farklı VIZ çevirisine de baktım ve böyle bir ifade geçmediğini gördüm. Sadece fan çevirilerinde bu ifade geçmekte, bütün kaynakları VIZ çevirilerinden almaktayım.

Aksiyonlar:

Örnek 1:
Garp'ın Anka Marco'yu tek hamlede serpiştirişi:

~

Örnek 2 ve 3:
Garp'ın, "Matkap" Don Chinjao'yu tek yumrukta kötürüm bırakması:

Terkedilmiş bir adada bu iki savaşçının(zirve halleri) karşılaşması nasıl sonuçlanır?

VS

Son düzenleme:
Zirve halleri dediğin için iş aslında Garp'a kilitleniyor. Garp'ın zirve hali bu serideki en güçlü 3 isimden biri haline getiriyor.

Şöyle de diyebiliriz, Garp'ın zirve hali şuan serideki tüm karakterler ile 1 vs 1 atar ve birkaç isim hariç hepsine karşı kesin galibiyet alır.

Diğer birkaç isme karşı da büyük ihtimalle kazanır ama yenilgi payı elbette ki bulunuyor.

WB'nin bile Garp sahneye çıkınca attığı bakış, yüz ifadesi falan Garp'ın zaten ne olduğunu göstermeye yeter. WB'nin Marineford'ta kendisine denk gördüğü tek kişi Garp'tı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık