Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Kozuki Momonosuke

'Wano Karakterleri' forumunda MonkeyDLuffy tarafından 9 Şub 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Bu çocukta çok iş var.

  44 oy
  38.6%
 2. Wano Ülkesi buna kaldıysa...

  70 oy
  61.4%
 1. MonkeyDLuffy (Üye)
  Mesaj Sayısı 39
  Üyelik Tarihi12 Oca 2010
  [​IMG]

  Kozuki Momonosuke
  (Kōzuki Momonosuke), Wano Ülkesi'nde doğmuş küçük bir çocuk ve Kozuki Hanesi'nin eski lideri olan Kozuki Oden'in oğludur. Kendisinden ilk kez Punk Hazard'a gelen Kin'emon bahsetmiştir. Adı ve görüntüsü Bisküvi Odası'nda gösterilmiş, son olarak da Momonosuke'nin gerçekte kim olduğu Kin'emon tarafından anlatılmıştır.

  Momonosuke, Kaido ve Wano Ülkesi'nin Şogun'u iş birliği yaparak Wano Ülkesi'ni ele geçirmeye başlayınca Kozuki Hanesi'nin uşakları Kin'emon, Kanjuro ve Raizo tarafından ülkeden kaçırılmıştır. Yolculuk esnasında uşaklardan Raizo yolda kaybolmuştur. Kalan iki uşak, Momonosukeile birlikte Dressrosa'ya çıkmış, fakat burada Donquixote Doflamingo'nun adamları tarafından yakalanmışlardır. Momonosuke, Kin'emon tarafından limandaki bir gemiye bindirilmiş, ancak gemi Punk Hazard'a yelken açmıştır. Uşaklardan Kanjuro kendini feda ederek Kin'emon'un Momonosuke'nin peşinden gitmesine yardım etmiştir. Punk Hazard'a ulaşan Momonosuke, adada Caesar Clown tarafından deneye maruz bırakılan çocukların arasına konulmuştur. Daha sonra peşinden adaya gelen Kin'emon ve Hasır Şapka Korsanları'nın yardımı ile kurtulmuştur. Momonosuke, Kin'emon'un gözetiminde Hasır Şapka Korsanları ile birlikte önce Dressrosa, ardından Zo'ya gitmiştir. Yolda uşaklarını tekrardan bulan Momonosuke, şu anda Hasır Şapka Korsanları'nın geride kalan üyeleri ile birlikte Wano Ülkesi'ne gitmektedir.

  Görünümü

  Momonosuke ilk olarak Doğu tarzında bir ejderha olarak görünmüştür. Bu formunda yılana benzeyen pembe renkli bir ejderha şeklindedir. Gözleri sarıdır, boynuzları vardır ve sırtının üzerinden kuyruğuna kadar inen sırt çıkıntısına sahiptir.

  İnsan formu ise kısa boylu küçük bir çocuktur. Tip olarak antik dönemdeki Japon samuraylarına benzer. Kafasının tepesi tıraş edilmiş haldedir. Kin'emon Şeytan Meyvesi güçlerini kullanarak ona pembe renkte bir kimono giydirmiştir. Boynunda kırmızı renkte bir eşarp, belinde ise mor renkte bir obi bağlıdır. Ayaklarında ise ahşap geta terlikleri vardır.

  Kişiliği

  Momonosuke son derece gururlu ve inatçı bir çocuktur. Bir samuray olduğu için kaçırılan diğer çocuklarla mecbur kalmadıkça hiç konuşmamıştır. Ayrıca kendisine verilen yemekleri ya da şekerleri de yememiştir. Aslında bunu yaparak farkında olmadan kendisini NHC10 zehrinden korumuştur. Gururlu olmasına rağmen Kin'emon'un öldüğünü sandığında ağlamıştır. Bir gün Wano Ülkesi'nin Şogun'u olacağına inanmaktadır. Ayrıca Monkey D. Luffy ona yüksekten korkup korkmadığını sorduğunda, hiçbir şeyden korkmadığını söylemiştir. Ancak Doflamingo'nun zalimliğini gördüğü zaman epey korkmuştur. Gururuna ve inadına rağmen Doflamingo'dan korktuğunu kendisi de kabul etmiştir.

  Momonosuke ailesini çok severdi, bu yüzden onları öldürdüğü için Kaido'dan nefret etmektedir. Ayrıca Kaido'yu yenemeyecek ve uşaklarını koruyamayacak kadar güçsüz olduğu için de kendisine kızmaktadır. Saf bir çocuk olması ve duygusal gelgitleri yüzünden sahip olduğu otoriteyi tam yansıtamasa da, Luffy'nin de yardımları ile Kozuki Hanesi'nin lideri olarak az da olsa kontrol yeteneği kazanabilmiştir.

  Küçük yaşına rağmen kendinden büyük kadınlardan hoşlanıyor gibi görünmektedir. Masumiyetini ve saflığını kullanarak normalde yetişkinlerin yaptığı zaman sapıklık olarak görüleceği şeyleri Nami ve Nico Robin gibi kendisinden yaşça büyük kadınlara yapmıştır. Her ne kadar Kin'emon, Brook ve Sanji onu tehdit ettiği zaman masum ayağına yatsa da, ne yaptığını gayet iyi bilmektedir. Bu yüzden kişiliğinde biraz sapıklık olduğu söylenebilir.

  Yetenek ve Güçleri

  Kozuki Hanesi'nin lideri olan Momonosuke, ailenin sahip olduğu beş uşak üzerinde mutlak bir söz hakkına sahiptir. Bu yüzden Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı'nın üç liderinden biri sayılmaktadır. Kendisi ile eşit oldukları için Luffy ve Trafalgar D. Water Law'a emir veremez. Minklerin liderleri olan Inuarashi ve Nekomamushi de onun uşakları olduğu için, dolaylı yoldan tüm Mink Kabilesi de kendisine hizmet etmekle yükümlüdür. Mink Kabilesi, Kozuki Hanesi'ne çok sadıktır ve onların bir aile üyesini korumak için hiç düşünmeden canlarından vazgeçebilirler.

  Nasıl yaptığı henüz açıklanmamakla birlikte dev fil Zunisha'nın sesini duyabilir, ona emir verebilir ve onun gözlerinden dünyayı görebilir. Her ne kadar Zunisha sadece yürüyen bir fil olsa da, Momonosuke'nin vereceği bir emir ile güçlü bir gemi filosunu tek bir hareket ile yok edebilecek kadar güçlü bir silaha dönüşebilir.

  Şeytan Meyvesi
  Momonosuke, Vegapunk tarafından yapılan ve başarısız bir deney olduğu söylenen Zoan türü yapay bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Meyvesinin gücü etkin hale geldiğinde yılan benzeri bir ejderhaya dönüşür. Gücü sayesinde bulut yaratabilir ve bu bulutlara tırmanarak uçabilir.

  Şeytan Meyvesini kısa bir süre önce yediği için üzerinde tam bir kontrol sahibi değildir. Meyveyi yedikten kısa süre sonra istemsiz olarak ejderhaya dönüşmüş ve tekrardan kendisini insan formuna sokamamıştır. Ayrıca bulut yaratarak uçabileceğini bilmemektedir. Çünkü Luffy ile ilk tanıştığında çöplükte kaldığını ve çıkamadığını söylemiştir. Oysa daha sonra bulut yaratma gücü ile farkında olmadan kendisini ve Luffy'yi oradan çıkarmıştır.

  Ayrıca Luffy söyleyene dek tekrardan insan haline dönebileceğini bilmemekteydi. Ancak meyve başarısız sayıldığı için üzerinde bilinçli bir kontrol kurulamayacağı da ihtimal dahilindedir. Momonosuke, Kin'emon'u görene dek hep ejderha formunda kalmıştır. Yine de sürekli form değiştirip durmaktadır.

  Silahı

  Momonosuke insan formundayken boyutuna uygun şekilde kısa bir kılıç taşıyordu. Bu kılıç üzerinde ne kadar hakim olduğu bilinmemektedir.

  Ek Bilgiler

  - Momonosuke'nin adındaki momo kelimesi Japonca'da şeftali anlamına gelir. Jora onu sanat eserine dönüştürdüğü zaman kafası şeftaliye benzemiştir. Ayrıca "momo-iro" kelimesi şeftali rengi anlamına gelir. Bu renk onun giydiği pembe kimonoya ve ejderha formunun rengine bir atıf sayılabilir.

  - Momonosuke ve Kin'emon'un adı Japon aktör Nakamura Kinnosuke'den gelmektedir.

  - Momonosuke ilk tanıtıldığı zaman tanıtım kutucuğu standart olanlardandı. Ancak gerçekte kim olduğu ortaya çıktığı zaman tanıtım kutucuğu diğer samuray uşakları gibi Japon parşömeni şeklide çizilmiştir.

  Künye

  Adı: Kozuki Momonosuke
  Okunuşu: Kōzuki Momonosuke
  İngilizce Adı: Kozuki Momonosuke
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 684, Anime 609
  Bağlantısı: Kozuki Hanesi
  Unvanı: Kozuki Hanesi'nin Varisi
  Yaşadığı Yer: Wano Ülkesi
  Yaşı: 8
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Vegapunk'ın Yapay Şeytan Meyvesi
  İngilizce Adı: Yok
  Anlamı: Yok
  Türü: Yapay Zoan

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Kozuki_Momonosuke
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Kas 2016
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 3. NiTian ErXing Alfaðir

  NiTian ErXing (Alfaðir)
  Mesaj Sayısı 17,454
  Üyelik Tarihi1 Oca 2009
  Hiç mi hiç sevmiyorum şu veledi. Özellikle Nami & Robin sahnelerinden sonra... Yine de eline sağlık.
   
 4. mmmikrofon Free Zunisha = KK

  mmmikrofon (Free Zunisha = KK)
  Mesaj Sayısı 1,308
  Üyelik Tarihi29 Eki 2015
  Büyümüşte küçülmüş gibi gibi...
   
 5. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 947
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  Teşekkürler.

  Hiç sevmiyorum la bu çocuğu :/
   
 6. Blackraven nbk.dll

  Blackraven (nbk.dll)
  Mesaj Sayısı 1,283
  Üyelik Tarihi5 Mar 2016
  Oda sağlam trollücek bu karakteri,bakıp görecez.
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Dof için falan önemliydi değişik şeyler çıkacaktı altından ama es geçildi.

  Ellerine sağlık, tam sapık velet.
   
 8. Cavitq11 Joker

  Cavitq11 (Joker)
  Mesaj Sayısı 2,721
  Üyelik Tarihi12 Ağu 2015
  Sen yazinca aklima geldi harbi bunun olayi neydi,Dofa karsi bir kozmuydu yoksa Dofun bir kozumuydu ?
   
 9. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,517
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Dofy bunu görünce Momo falan diyordu, hayır ailesi bilince çöp gibi atılmazdı ama gemide görünce direkt buna tepki veriyordu. Momo'da Dof'un silüetini falan hatırlayıp ejdere dönüşüyordu ama bir şey çıkmadı. Vegapunk ne ara meyve yapıp buna yedirmiş çok değişik işler. Vega meyve yaptı ve Dof'un elinde diyelim Momo niye nasıl yiyor, hadi yedi, Ceaser çocuğu nasıl elden kaçırıyor.
   
 10. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 22,102
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Seriyi sen bir daha oku.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık