Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Bu değişime hiç dikkat etmemiştim he. Malum yerde Sazed ile iletişimleri vardı. Orada da sanki daha çok bir sitem vardı. Zaten üçüncü kitabın başında Marasi'ye olan tavrına acayip tav olmuştum:d Bir de TenSoon'un Vin betimlemeleri
çok hoştu..
Sitem hafif kaçar, bildiğin öfkeliydi, Marasi ile konuşmalarının etkisi de var firarist olmasında, hatta düğünü de firari kilisesinde yaptılar diye hatırlıyorum. Yanlışsam @Tilqi_Gin düzeltsin
2. kitabın sonu iyi vurmuştu duygusal açıdan, bırak Wax'ı ben bile Ahenk'e öfkelenmiştim. Bir de kitap boyunca bir şeyler oturmuyor hissiyatı o sonla bir yok oluyor ki...
Baz ayrıntılar aklımda yok, bakmak lazım.

1 sene önce falan Elantrisi okumuştum. Şuanda ise sissoylu 3. kitabın başlarındayım

Öncelikle yazarın en fazla beğendiğim tarafı adamın kurguda kullandığı tarz oldu. Genel olarak olaylar hiç beklediğim gibi gelişmiyor :D. Ha tabi bunu şaşırtmak için sürekli kötü şeylerin yapılması şeklinde değil, genel olarak olmasını beklediğimiz şeyleri fazlasıyla farklı ve tahmin edilemeyen yollardan yapmasıyla başarıyor.

Ayrıca karakterleri de sevdim. Elantriste şu İmam hariç(o ilginçti) karakterler daha klasik bilindik tiplerdi. Ama Sissoyluda karakterler fazlasıyla orijinal. Karakter gelişimleri de harika

Sissoyluda her fantastik eserde işlenen "dünyayı yok etmek isteyen kötü güç, kehanet, kahraman" üçgeninin çok daha değişik ve deforme olmuş şekilde işlenmesi çok hoşuma gitti.

1 sene önce falan Elantrisi okumuştum. Şuanda ise sissoylu 3. kitabın başlarındayım

Öncelikle yazarın en fazla beğendiğim tarafı adamın kurguda kullandığı tarz oldu. Genel olarak olaylar hiç beklediğim gibi gelişmiyor :D. Ha tabi bunu şaşırtmak için sürekli kötü şeylerin yapılması şeklinde değil, genel olarak olmasını beklediğimiz şeyleri fazlasıyla farklı ve tahmin edilemeyen yollardan yapmasıyla başarıyor.

Ayrıca karakterleri de sevdim. Elantriste şu İmam hariç(o ilginçti) karakterler daha klasik bilindik tiplerdi. Ama Sissoyluda karakterler fazlasıyla orijinal. Karakter gelişimleri de harika

Sissoyluda her fantastik eserde işlenen "dünyayı yok etmek isteyen kötü güç, kehanet, kahraman" üçgeninin çok daha değişik ve deforme olmuş şekilde işlenmesi çok hoşuma gitti.
Ne olacağını az çok tahmin edebiliyorsun ama nasıl olacağına ilişkin tahminlerin hep boşa çıkıyor.
Sissoylu'daki önemli bir karakter hakkında ağır spoiler içerir
Kelsier'in öleceğini tahmin ettim ama ölümünü seçtiği yer ve kendi ölümünü planlaması beklenmedikti.

Ne olacağını az çok tahmin edebiliyorsun ama nasıl olacağına ilişkin tahminlerin hep boşa çıkıyor.
Kelsier'in öleceğini tahmin ettim ama ölümünü seçtiği yer ve kendi ölümünü planlaması beklenmedikti.

Ben de aynı şekilde. Gerçi ben ölümünü planladığını pek öngöremedim zamanında. Yalnız ilk kitapta Kelsier'in Elendle tanışmasını ve planın aristokrat ayağu olmasınu bekledim. İki karakterin etkileşimi ilginç olabilirdi. Ama yazar farklı bir yol tercih etmiş görünüşe göre.

Benim meraj ettiğim sonraki çağ nasıl olacak acaba?

Ben de aynı şekilde. Gerçi ben ölümünü planladığını pek öngöremedim zamanında. Yalnız ilk kitapta Kelsier'in Elendle tanışmasını ve planın aristokrat ayağu olmasınu bekledim. İki karakterin etkileşimi ilginç olabilirdi. Ama yazar farklı bir yol tercih etmiş görünüşe göre.

Benim meraj ettiğim sonraki çağ nasıl olacak acaba?
İkinci çağ ilk çağın bitişinden 300 yıl sonrasında geçiyor, sanayi devrimi ve vahşi batı karışımı bir ortamda geçiyor. 4 kitaptan 3'ü çıktı, dördüncüsünün de birkaç aya çıkmasını bekliyoruz. Eğer İngilizcen varsa Sissoylu ilk çağı bitirdikten sonra Mistborn: Secret History hikayesini okumanı tavsiye ederim.

İkinci çağ ilk çağın bitişinden 300 yıl sonrasında geçiyor, sanayi devrimi ve vahşi batı karışımı bir ortamda geçiyor. 4 kitaptan 3'ü çıktı, dördüncüsünün de birkaç aya çıkmasını bekliyoruz. Eğer İngilizcen varsa Sissoylu ilk çağı bitirdikten sonra Mistborn: Secret History hikayesini okumanı tavsiye ederim.
Translate ile idare etmeye çalışsam nasıl olur eifğgpfgğgpgşgşşgg.

Hakikaten merak ediyorum zira.

Epub versiyonundan kopyala yapıştır, idare edecek kadar çevirir herhalde :D
Bir de röportajlara bakarken bir şey gördüm, evrenin birleşmesi mevzusu uzay çağında geçecek olan sissoylunun son devresinde vuku bulacakmış. Ana karakter de Hoid olacakmış. İlgimç yani Sissoylu birnevi ana hikaye diyebiliriz o zaman?

Bir de röportajlara bakarken bir şey gördüm, evrenin birleşmesi mevzusu uzay çağında geçecek olan sissoylunun son devresinde vuku bulacakmış. Ana karakter de Hoid olacakmış. İlgimç yani Sissoylu birnevi ana hikaye diyebiliriz o zaman?
Tam olarak diyebilir miyiz? Mesela Sissoylu 2. Çağ, Fırtına Işığı yanında yan hikaye gibi kalıyor şu anlık. Fırtına Işığı o kadar dolu ki. Hem kendi dünyası anlamında, hem de genel evrenle bağlantı kurmak anlamında. Sissoylu Son Çağ teknolojik gelişmenin zirve yaptığı bir çağ olacak, uzay çağı. Cosmere evreninin bilim kurgusu gibi düşün. Tabi burada bilim olarak Cosmere büyülerinin temel alınması var. Seriler birleşecek ama nasıl olacağını bilmiyoruz daha.

Nasıldı twist (Bu sözleri metal üzerine yazıyorum, metal üzerine yazılı olmayan hiçbir şeye güvenilemez.
)
Ta kitabın başında gözünün önünde Sazed'in ilk okuduğu şey.

Kelsier'in ölümü baya epikti.Kendini skaaların gözünde tanrısallaştırması da iyiydi ayrıca.En sevdiğim karakterdi Kelsier reis

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık