Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan Üye Adlarının Anlamları

Aslında bu konuyu dün gece açacaktım ama şansıma site çöktü.:D
Dün, gecenin bir yarısı birbirinden alakasız onlarca şey kafamda muhabbet ederken konu buralara kadar geldi. İnternet kullanmaya başladığımdan beri pek çok kullanıcı adı değiştirdim. Her birinin de birbirinden saçma anlamları ya da çağrışım yaptığı bir anıları vardı. İşte bu noktada aklıma şu fikir geldi: Acaba herkes kullanıcı adı yazarken benim gibi bir anlam yüklüyor muydu? Eğer yüklüyorsa bunlar da benimki kadar saçma ve komik miydi? Eğer öyleyse bunları öğrenmek eğlenceli olmaz mıydı? Derken eğlenceli olacağına karar verdim ve bu konuyu açtım. :good:

Konunun içeriği kısaca şudur: Herhangi bir dönemde kullandığınız bir veya birkaç kullanıcı adını yazıyorsunuz. Ardından bunun sizin için anlamını yazıyorsunuz. Bunun yanında eğer varsa o kullanıcı adını seçerkenki anınızı da ekleyebilirsiniz.

Adettendir ki önce ben başlıyorum.

UranyumX - Aslında ilk hali sadece "Uranyum" şeklindeydi ama siteye üye olurken teknik bir aksaklık yaşadım ve o kullanıcı adına tekrar giriş yapamadım. Mecburen yeni bir isim yazmam gerekiyordu. Ben de sonuna bir X attım oldu bitti. "Uranyum" ismi ise bir burç yorumları kitabından geliyor. Üniversitede D&R'da dolaşırken gözüme bir kitap takıldı. Bu kitap burçların abuk subuk bir sürü özelliğini anlatıyordu. O burcun renginden uğurlu sayısına kadar bir dünya ıvır zıvır. Eğlencesine kendi burcumu okumaya başladım ve benim madenimin uranyum olduğunu gördüm. O gün buna çok gülmüştüm. Madenim bile radyasyonlu ve zararlı diye. O günden beri çoğu yerde bu kullanıcı adını kullanıyorum.

Ek olarak bir arkadaşımın kullanıcı adı seçişini de anlatayım. O da çok unutkan olduğu için bilgisayarın monitöründe yazan marka ve model isimlerini kullanıyordu. Unutsam da hep gözümün önünde diyordu. Tabii o zamanlar daha akıllı telefonlar yoktu. :D

Son düzenleme:
Hmm. Ben hangisini yazsam bilemedim. Farklı ve güzel bir konu lakin bana göre değil .d Yorumları çekirdek eşliğinde izliyor olacağım.

Tamamıyla anlik bir dusunmeyle ortaya cikmis bir addan meydana geliyor benimkisi. Bazi uyeler random falan diyorlar ama haklilar.
"W"hitebeard,"R"o"g"er,"G"a"r"p,"D""r"agon,"L"u"f"f"y"
Anlamı olmasa acilimimdam dolayi karekterleri tanimlamama gerek yoktur umarım :D 1 2 sini unutmustum sagolsun hatirlattilar.

Adı yakında degistirecegim.

Çörekçioğlu Luffy:

Bir Luffy fanı olarak foruma üye olurken Luffy ile alakalı bir kullanıcı adım olsun istedim. 'Monkey D Luffy'', ''Mugiwara No Luffy'' gibi çok bilindik kullanıcı isimlerinin çoktan alındığını fark ettim. Bu esnada arkadaşım simit mi börek mi(tam hatırlamıyorum) ne yiyordu. Ona bir tane kullanıcı adı sordum. O da o yediği şeyi söyledi. O mu bu mu derken, ben o yemeği çörek diye değiştirdim ve sonuna da Luffy koydum. Ben daha çok Luffy ile alakalı bir şeyler olsun istiyordum. Ve bulduğum isimlere Osmanlı dönemindeki ''....-oğlu, -zade'' gibi ekleri ekliyordum. Hatta en son olarak ''Hasırcıoğlu Luffy'', ''Hasırzade'' falan düşünmüştüm. Hasır Şapka ile bağlantılı olsun diye. Ama Çörekçioğlu'nda sabit kaldım. Bu da böyle önemsiz bir anı işte.

Tamamıyla anlik bir dusunmeyle ortaya cikmis bir addan meydana geliyor benimkisi. Bazi uyeler random falan diyorlar ama haklilar.
"W"hitebeard,"R"o"g"er,"G"a"r"p,"D""r"agon,"L"u"f"f"y"
Anlamı olmasa acilimimdam dolayi karekterleri tanimlamama gerek yoktur umarım :D 1 2 sini unutmustum sagolsun hatirlattilar.
WB>Roger>Garp demişsin işte, takıştıramadım...

Tc'de üniversite okuduğum zamanlardı. Tabi o sıra DotA1 bağımlısı bir kekoydum. Oyunu kendim gibi bir keko ile oynuyordum. Yine hayatsız gibi oynadığımız günlerden bir gün bu keko arkadaşımın karşısına Geomancer denen kahrolası hero geldi. Tabi buna öncesinde dikkatli olması için gerekli uyarıları yapmama rağmen minik bir slarkpicker olduğu için dinlemedi. Ve Geo içimizden geçmişti. Kendisine taktığım Kekomancer lakabını zamanla benimseyip kendim için kullanmaya başladım........

Açıklamama bile lüzum yok :( Rastgele almıştım üyeliği bunla sonra öyle kaldı. Sonradan nick değişmek istemedim, normalde Kong adını kullanırım halbuki.

İlk Vivi’nin, Zoro’ya seslendiğinde duymuştum; Mr.Bushido. Çok hoşuma gitmişti sonra olayına baktım felsefesine o da çok hoştu. Ve her şeyden önce Zoro’yu da çok sevmemden dolayı severek kullanıyorum :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık